Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Club of Rome  (Okunma sayısı 6452 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 24, 2008, 12:54:23 öö
  • Ziyaretçi

Bir inanış biçimi (fikrimce) olan illuminati kardeşliği hakkında bir başlık açmak istedim, eğer yanlış konu başlığı altında ise öncelikle olması gereken yere nakledilmesini rica ederim.
Aslına bakılırsa büyük bir merak ile sorduğum bir soru idi daha önce, fakat site çalışmaları esnasında bu soru hakkındaki mesajlarımda gitti doğal olarak. Benim  illuminati kardeşliği hakkındaki sorum şu:  illuminati kardeşliği başlığı altında bu kardeşliğin artık geçerliliğini yitirdiği, artık hiçbir üyesinin kalmadığı gibi hususlar ifade edilmiş fakat benim bir kaç araştırma sonucu Club of Rome' un bir  illuminati kardeşliği olduğunu ve 100 üyesi ile faaliyette olduklarını, üyelerden birini de şahsen tanıdığımı, zatı muhteremin ise Club of Rome üyesi olduğu bir çok kişi tarafından bilindiği hususları kafamı karıştırdı.
Club of Rome bir  illuminati kardeşliği midir? Bilenlerden bu hususta beni aydınlatmalarını rica ederim.
Saygılarımla,

Şubat 24, 2008, 02:12:22 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Club of Rome' un resmi web sitesi: http://www.clubofrome.org/

Şubat 24, 2008, 02:36:03 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Başka bilgi bulamıyorum açıkçası, ya yanlış aramalar yapıyorum ya da gerçekten bir bilgi yok. Bu konuda bilgisi olanlardan tekrar rica ediyorum...

Şubat 25, 2008, 04:05:04 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Diğer bir enternasyonal örgüt, Roma Kulübü (Club of Rome) KA tarafından kontrol edilmektedir.

Venedikli KA, eski Avrupalı ailelerin en güçlüsü ve en zenginidir. Bunların serveti dünyanın en zengin ailesi denilen Illuminati’nin kurucularından Rockefeller’lerin servetini kat kat aşmaktadır.

KA, “300’ler Komitesi” denilen gizli örgütün ve bundan türeyen bütün örgütlerin kurucusudur.

KA’nin faaliyetleri 12. yüzyıla kadar geri gitmektedir. 1155’de Cenova’daki ticari imtiyaz KA’nin eline geçti ki bu durumu bugün dahi muhafaza etmektedirler.

Venedikli KA’nın yolunun üstüne çıkanlar bunu çok pahalı ödemişlerdi. Bizans İmparatoru da Venedikli’lerden ticari imtiyazları geri almaya kalkıştığı zaman (1170-1177) onların gücünü hissetmişti.

İmparator, ailelerin tekelini kırmak istediği için KA’ye korkunç bir zarar tazminatı ödemeye mecbur kalmıştı.

1171 yılında Venedik’in mutlak kontrolü Doç’lardan KA’nın eline geçti. Doç’lara bugn “Büyük Komite” denmektedir. Bu komite ticari aristokrasi üyelerinden oluşuyordu.

Venedik bugüne kadar KA’nın elinde kaldı ve gücünü bu şehirle sınırlamakla kalmayıp, bütün dünyaya yaydı.

KA, 1000 yıldan beri varlığını sürdürmektedir ve bugün de çok faaldir. Bugün her zamankinden daha güçlü olduğu söylenebilir. KA’nin en güçlü aileleri şu ülkelere dağılmış vaziyettedir: İtalya, Almanya, İsviçre, Avusturya, İngiltere, Hollanda, Yunanistan, Danimarka ve diğerleri.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in soyu, Venedikli KA ailelerinden GUELPH’lere dayanmaktadır. Bu eski kan bağı Ethioc, Rudolph, Gunigunda, Azoll gibi isimler taşımaktadır. Kraliçe Viktoria da “Este Guelph” ailesinden gelmekteydi. “Este” adı Venedikli Marki de Este’den gelmekteydi. “Guelph”ler çok güçlü bir şekilde Alman aristokrasisi ile de kan bağı kurmuşlardır. Örneğin; Hannover hanedanlığı ile Gualph ailesi, büyük güçlerini, kontrollerinde tuttukları uyuşturucu ticaretinden almaktaydı.

Bu açıdan bakıldığında Prens Charles’in sık sık Venedik’e gitmesinin sebebi kolaylıkla anlaşılıyor. Bu ziyaretlerin bir amacı da Venedik KA’sisi ile İngiltere Kraliyet KA’sisi arasındaki bağları güçlendirmekti.

Bu asil aileler, dünyadaki –yanlış yönlendirilen- çevre hareketlerinin çoğunun arkasındadırlar. Prens Philip ve Prens Charles sık sık ve açıkça dünyanın “istenmeyen halklar”dan kurtulması gerektiğini dile getirmişlerdir. Edinburg Dükü Prens Philip, “Aşırı nüfus artışını önlemek için, yeniden doğarsam, ölümcül bir virüs olarak dünyaya gelmek isterim!” demişti

ABD Başkanı Nixon uyuşturucu ticaretine darbe vuracak bir programı yürürlüğe sokmak istediğinde, gerçekte uyuşturucu ticaretini kimlerin yürüttüğü ortaya çıktı; KA’nin görevlendirdiği “Tavistock-Enstitüsü”. Bu Enstitü derhal Başkanı karalamaya başladı ki, ABD’de hiçbir Başkan böyle bir muameleye maruz kalmamıştı.

Enstitü ünlü “Watergate” planını yürürlüğe sokarak, Nixon’u alaşağı etmeyi başardı. İşte KA’nin hiç küçümsenmemesi gereken gücü buydu!..

İngiliz Gualph’ler hammadde pazarlarına da hükmetmekte ve ayrıca yıllardır altın fiyatlarını dikte ettirmektedirler.

Windsor’lar (Guelph’ler) aynı şekilde bakır, kalay, kurşun ve çinko fiyatlarını kontrol etmektedirler. Hammadde borsasının Londra’da olması tabii ki tesadüf değildir!..

Avrupalı KA aileleri ile işbirliği yapan Amerikalı ailelerden Harriman’ları, Mc George Bundy’leri ve”Eastern Establishment” ailelerini sayabiliriz.

Avrupa kraliyet ailelerinin tamamı Roma Kulübü’nün düşüncelerine sahip çıkmaktadır. Örneğin; Hollanda Kraliçesi Julianna, Rotterdam’da Roma Kulübü’nün düşüncelerinin sergilenmesini istemişti.

Sn.blossom ben bu kadarini bulabildim....

Şubat 25, 2008, 04:07:39 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Thule ve Vril örgütleri belirli bir yere kadar ortak çalışmışlardı. Vril örgütü “Öbür taraf”tai hedeflere yönelirken, Thule mensupları daha çok teknik ve ideolojik faaliyetlerde bulunuyor ve NSDAP (Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi)’ın temellerini oluşturuyorlardı.

Vril örgütü ilk kurulduğu zaman adı “Alldeutsche Gesellschaft für Metaphysik” (Pancermanist Metafizik Örgütü) idi. “Alldeutsche Bund” daha sonra Nasyonal Sosyalist-Sosyalist rejim tarafından yasaklanmıştır. Aslında bu örgüt de “Peababylonischen Gesellschaft”dan doğmuştu.(1) Bu örgütün üyeleri aynı zamanda “Thule-Orden”a da üye idiler. “Vril Gesellschaft”ın 1920’li yıllardaki önderleri, Maria Orschitsch ve Traute A. Adlı medyum bayanlardı. Vril örgütü bazı Nasyonal-Sosyalist çevrelerce “gerici” olarak nitelendiriliyordu. Vril örgütü, geleneksel “Offizierkorps” (Subaylar Heyeti) yani, Generalfeldmareşal von Mackense, General von Manstein, General Wever, daha sonra General von Bülow , General Galland ve Büyükamiral Dönitz ile iyi ilişkiler kurmuştu. Vril ile Amiral Kanaris’in “Abwehr” (Ordu İstihbarat) içindeki “Z” bölümü ile de 1941 sonunda ilişki kurulmuştu.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cd/Thule-gesellschaft_emblem.jpg/150px-Thule-gesellschaft_emblem.jpg

Thule ve Vril, III. Reich’ın en gizli örgütü olan “Kara Güneş” ve aynı şekilde çok gizli bir örgüt olan “Kara Taşın Lordları” ile ilişkideydiler. “Kara Taşın Lordları” doğrudan Vril ile bağlantılıydı. Daha sonra kötü ün yapmış olan “Kara Aristokrasi” de bu ilişkide rol oynadı. Gerek Vril, gerekse Thule bugün yine mevcuttur. Örneğin, Viyana’daki “Tempelhof Gesellschaft” (THG= Tapınakçı Örgütü) III. Reich’ın okült sırlarını açıklayan kitaplar yayınlamaktadır.

http://www.itsablackthang.com/images/mason-1.jpgIlluminati örgütü bütün Masonları kontrol edebilir. Illuminati'yi kontrol eden KA'dır.

Geçmişten günümüze Kara Aristokrasi (KA):

KA, Avrupa’nın en zengin ve güçlü ailelerinden oluşmuştur. Bu aileler, 12. yüzyılda Cenova ve Venedik şehirlerini yöneten ve kontrol eden ailelerdi. Bu ailelere “Kara Aristokrasi” denmesinin sebebi, bunların yalan, hile, sahtekarlık, cinayet, terörizm, illuminizim ve Satanizm’e (Kara Büyü’ye) bulaşmış olmaları dolayısıyladır.

Şubat 25, 2008, 04:11:17 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Teşekkür ederim Sn. DaVinci, en azından birileri sesimi duydu...
Peki bu durumda birşeyi daha merak ettim. Neden KA Roma Kulübü' nü destekliyor acaba?

Şubat 25, 2008, 04:15:48 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Bu durumda illuminizim yeraltına inmiş bir cemiyet oluyor. Fakat gizli olmaları gerekmez mi? Club of Rome resmi sitelerinde isimlerini ifşa etmekteler. Bu bağlamda, Roma Kulübü bir illuminati kardeşliği topluluğu olamaz sonucu mu çıkar?

Şubat 25, 2008, 04:21:30 ös
Yanıtla #7
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin blossom,

Illuminati, amaci yanlis ve kotu olan bir topluluktu. Bu nedenle devletlerden ve halklardan gizli oalrak faaliyet gosteriyordu. Ancak bahsetmis oldugunuz grup yasal olarak faaliyet gostermektedir. Onlarin iclerinden olmadikca tek yapilabilecek soylediklerine inanmaktir. Anlatilanlara gorede yanlis yada kotu bir amac tasimiyorlar. Leons yardimlasma dernegi benzeri bir yapilanma sistemi uzerine kurulu, her meslekten kisileri bir araya getirerek bir is network u olusturma ve bu yolla yardim etme amacini tasimaktalar. Ismindenden anlasilabilecegi gibi Club of Rome bir Kardeslik toplulugu yada orgut degil, bir Kuluptur. Sosyal dayanisma ve yardimlasma kulubu.

Sonuc olarak bu kulubu illuminatiye benzetmeniz yanlis olur.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 25, 2008, 04:24:58 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Kara Aristokrasi ailelerinden önde gelen bazı isimler şunlardır:

Finck
Von Thurn und Taxis
Thyssen-Bornemisza
Gualph (İngiltere)
Wettin (Belçika)
Bernadotte (İsveç)
Oldenburg (Danimarka)
Hohenzollern (Almanya)
Hannover (Almanya)
Bourbon (Avusturya)
Habsburg (Avusturya)
Savoy (İtalya)
Angelli (İtalya)
Colonna (İtalya)
Pallavicini (İtalya)

Bu aileler Illuminati’nin en iç çekirdeğini oluşturmaktadırlar. Kara Aristokrasi, CFR, COR (Roma Kulübü) Round Table Group, Trilateral Komisyon, Bilderberg, UNO (Birleşmiş Milletler) gibi örgütlerin türediği “300’ler Komitesi”nin kurucusudr.

Şubat 25, 2008, 04:26:52 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Sn. MASON,
Amaç farklı olsa da, sanırım illuminati kardeşliğinin bir türevi Club of Rome. Dediğim gibi değerli büyüğüme vakti olduğu an bu soruları yönelteceğim. Kendi de izin verdiği takdirde, burada merak edenler ile paylaşacağım.
Saygılarımla,