Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: psişik yeteneği olan üye var mı ?  (Okunma sayısı 51360 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 17, 2012, 05:11:34 ös
Yanıtla #40
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn.Masor1976 "enerji göndermek"ten bahsedince aklıma geldi. Daha önce bir kez internet üzerinden "Reiki Uyumlaması" ve bir kez de bizzat Reiki ile "şifalandırılmış" biri olarak şunu söylemeliyim ki enerji, enerjiyi kabul edene nüfuz ediyor. İnternet üstünden aldığım ilk uyumlamada özellikle başımda ve ellerimde uyuşmalar olmuştu. Psikolojik bir uyuşma olduğunu sanmıyorum, çünkü anormal bir şekilde uyuşmuştu ve kendimi rahatlamış hissediyordum. Birebir deneyimimde ise kulaklarımın ve burnumun aşırı derecede ısındığını, kafamın ise soğuduğunu farketmiştim. İlk başlarda inanılmaz gelse de, daha sonradan Reiki'yi yapan kişi bunun bendeki enerjisel durumlarıyla ilgili mantıklı bir açıklamasını yapmıştı. Bizzat şahit olmadım ancak bu kişi akrabasının ülser hastalığını da tedavi etmiş. Doğru olma ihtimali çok yüksek...
Aranızda şifa yeteneği olan var mı, merak ettim bu arada. :)

Reiki bir ve ikisini aldım.Güvenilir ve iyi birinden ücretsiz olarak;bende uygunluk gördüğü üzere daha içten bir yaklaşımla uygulamada bulundu.
Bunlar hayal ürünü değildir,fakat ücret varsa muhakkak ardında yalan da vardır;şahsi fikrim...Canlı bir varlığın ve evrensel bütünlüğün üzerinde ciddi bir kaygınız,bu kaygınızın getirdiği fedakar yaklaşımlar
,bütün sizi zaten içine alıyor;ünkü kendinizi bütünden ayrı tutmadığınız için.
Şifa veriyorum ve ücret almıyorum.Ama son zamanlarda buna biraz ara verdim..Akademisyen ve epey ünlü bir hocadan  dikkatli olmam konusunda uyarı aldım..Kendi üzerimde çalışmalarımı daha iyi toparlamak için nadaza çekilmiş durumdayım fakat çocukluğumdan beri metafizik olaylara aşırı ilgi ve yaklaşımlarım oldu..Rüya yoluyla bana ulaşılan bir takım gariplikler neticesinden de olabilir bilemiyorum...
Neyse,kendim ve yaşadığım bir takım olayların ayrıntısına girmek istemiyorum.Size sadece, sekiz yıl önce internet aracılığıya kendisine gönderdiğim  maillerime karşılık bana gelen  cevpaların birini aşağıda sizlerle paylaşıyorum:
--------------------------

"Rüyanız ve yaşadıklarınıza gelince teşpihleriniz bana hiç yabancı gelmiyor. Sizinle canlı seanslar yapmak çok verimli sonuçlara ulaşmayı sağlardı diye düşünüyorum. Tabiki maalesef buna imkan sahibi değiliz. Ancak bu konuda hatırlamalarınız ile ilgli ciddi ama mutlaka tıbbi eğitim olan bir hipnozitör çalışmanızın sizin için faydalı olabileceğine inanıyorum.Tıbbi eğitimi olan kişiler nispeten daha objektif davranabiliyorlar, diğer hipnozitörler genelde kendi lehlerine kullanabilecekleri yorumlara yönelmeyi tercih ettiklerinden gerçek anlamda verimli olamıyorlar. Bu arada hatırlamalara yardımcı olarak direk hipnozu önerme sebebim şudur, kişinin kendi başına yapabileceğinden daha detaylı bir inceleme olacaktır kanaatindeyim. Ancak bu günedek parapsikolojiye ilgi duyan kişilerde genel olarak  hipnoza soğuk bir yaklaşım gözlemledim. Umarım sizinde hipnoza dair bu tür ön yargılarınız yoktur. Bu  incelemeler  açısından size belki self hipnoz daha cazip görünebilir;ancak bilinçlibir hipnozitörden yardım almak objektiflik açısından daha yararlıdır. Hipnoz konusunda ön yargılarınızın  ne olup olmadığını bilmediğimden size bu medot hakkında birkaç şey anlatmak istiyorum affınıza sığınarak.
Hipnoz üzerine en akılcı teori (bana göre) sibernatik teoridir. Çünkü sibernatik bildiğiniz gibi matematiksel bir bilim dalıdır. Çeşitli motor kapı teorileri ile durumu açıklamaya çalışır ve karşılaştığı fenomenlere  ön yargısız olarak yaklaşır. Bu teori ışığında hipnozun ne olduğunu izah edecek olursak; hipnoz beynimizin kendisini dış uyaranlara kapatıp (tenel motor kapılarını kapatmak suretiyle)  kendi içerisine dönerek daha aktif çalışması halidir. Doğrudan algılar ve öğrenir. Bir tür yüksek şuur halidir diye tanımlayabiliriz. Sanıldığı gibi hipnozda asla şuur kaybolmaz aksine çok güçlü bir şekilde uyanıktır. Ancak iradenin gönüllü olarak ve kontollü  olarak bir başkasına devri vardır. Yani sanıldığı gibibirkişiye istemediği şeyleri yaptırmak mümkün değildir. Yaptırılabilecek  şeyler mutlak bir şekilde kişinin değer yapılarıyla sınırlıdır. Bunlar dışında size daha önce bahsettiğim bedebsiz müdahale hakkında bilahare yazmaya gayret edeceğim. "
----------------------------------
Sevgi ile kalın

Ocak 17, 2012, 09:49:36 ös
Yanıtla #41
  • Ziyaretçi

Genelde bize doğa üstü gibi gelen olayların/durumların arkasında bilim olduğu gerçeğini düşünmek daha doğru olacaktır,
mesela statik elektrikle kağıt parçalarını çeken kalem bize doğa üstü gelebilir fakat bu olay bilimsel bir gerçektir ,
okuduğum bir yazıdan bir paylaşım bulunmak istiyorum,

Alıntı
Gözümüzün önünde kaşıklar bükülüyor, metaller havaya kalkıyor. Önce bunun bir illüzyon olduğunu düşünsek de yanıldığımızı anlıyoruz. Tüm gördüklerimizin bilimsel bir açıklaması var. Ve damarlarında hanedan kanı dolaşan Selim Önengüt, “Bu bir illüzyon değil, gerçek” diyor. Sihirbaz olarak etiketlenmekten çekinen Önengüt, Baltalimanı’nda, yaşamını sürdürdüğü yalının bahçesinde İstanbul Life ekibiyle buluştu, inanılmaz hikayesini anlattı.

kaynak : http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/printnews.aspx?DocID=18054822

Saygılarımla,
418

Ekim 20, 2012, 06:13:36 ös
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

Bende biyoenerjik yetenekler, durusezi (6. his denilen), durugörü ve duruişiti var. Bir ara çok ilgilenip araştırmıştım ancak şu anda çalışmalarıma devam etmiyorum. Dolayısıyla bu yeteneklerim de bir hayli azaldı. Arkadaşın elini havaya kaldırma oyunu ile başlayıp adının biyoenerji olduğunu çok sonra öğrendiğim başlangıç seviyesine geri döndüm diyebilirim. Ama yine deneyim ve bilgi birikimimi merak eden üyelerle paylaşmaktan zevk duyarım.

Saygılarımla.

Kasım 23, 2012, 11:32:10 ös
Yanıtla #43

Bende biyoenerjik yetenekler, durusezi (6. his denilen), durugörü ve duruişiti var. Bir ara çok ilgilenip araştırmıştım ancak şu anda çalışmalarıma devam etmiyorum. Dolayısıyla bu yeteneklerim de bir hayli azaldı. Arkadaşın elini havaya kaldırma oyunu ile başlayıp adının biyoenerji olduğunu çok sonra öğrendiğim başlangıç seviyesine geri döndüm diyebilirim. Ama yine deneyim ve bilgi birikimimi merak eden üyelerle paylaşmaktan zevk duyarım.

Saygılarımla.

sayın masoness, isterseniz burada deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. biz de okumaktan mutluluk duyarız :)
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Kasım 24, 2012, 02:39:10 ös
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

Bence çoğu şey psikolojik. Hani bir geyik vardır, bir uçaktaki insanlardan birinin bulaşıcı hastalığı olduğunu söylerler. Sonra adam hasta olmadığı halde bu semptomları göstermeye başlar. Uçak daha inmeden ilginçtir herkes hasta olmuştur. Yani biri size enerjimi ileteceğim dediğinde enerjisini ileteceğine koşullandığınızda enerji var gibi hissedebilirsiniz.

Ayrıca tarihte mistik kuvvetleri olduğu söylenen insanların bir kaçı,
Edgar cayce,wolf messing vb...

Kasım 24, 2012, 03:52:24 ös
Yanıtla #45

Bilgi paylaşımları için çok teşekkürler..Konu eski fakat deneyimlerini aktaran insanlar devam ederse şahsım adına çok sevinirim. Sayg.

Kasım 24, 2012, 04:08:59 ös
Yanıtla #46
  • Ziyaretçi

psişik yetenekler dediğimiz birçok konuda zihinsel gücümüzü kullanarak yarattığımız durumlardır.
ben bunu tarot kart okuma da ve işaret ilmi üzerine yorumlamalar yapmakta kullanıyorum.
reiki, biyoenerji, şifacılık gibi yöntemler ve nlp gibi sistemler de kullanmaktayım.
herhangi birisi bu konularla ilgili bilgi isterse bu konularda yardımcı olabilirim.
sevgiler...

Kasım 24, 2012, 05:44:18 ös
Yanıtla #47
  • Ziyaretçi

Psisik yetenek olup olmadığına tam karar veremedim ama konuştuğum her bir insanı etkim altına ala bilirim.yani biraz konuştuktan sonra ne dersem tekrar etmeye ve uygulamaya başlar.belkide ikna kabiliyetim kuvvetlidir bilemiyorum.

Kasım 26, 2012, 01:31:40 ös
Yanıtla #48
  • Ziyaretçi

evet ilk manası ikna kabiliyetinin kuvvetli olmasıyla alakalı
ama bilmelisin ki ikna kabiliyeti olupta söylediği her şeyi başkasına ilhammış gibi gelipte uygulamaya geçirmesi çok zordur.
bu sendeki işaret(mimik ve jestler) yeteneğini de anlatmakta.
yetenekler; resim yapmak, müzik aleti çalmak ya da benzeri bazı eğitim ihtiyacı duyan olaylarda nasıl çalışılması gerekiyor ve kullanılmadıkça paslanıyorsa bu psişik yetenekte böyledir. mümkün oldukça kullanılmalı, tekrar edilmeli... yoksa bu yeteneklerimiz de paslanabiliyor.
ama yinede unutmamak gerekli ki bunu avam ve örümcek beyinliler gibi değil bilim ve ilim ışığında yapmalıyız yoksa işler sarpa sarabiliyor. yani karanlık enerjilerin altında ışığımızı söndürebiliyoruz.
ışığı izle... bu konuda mantığın değil gönlün hangi kitabı almayı, hangi bilgiyi dinleyi istiyorsa onu al, oku, dinle...
sevgiyle...

Kasım 26, 2012, 02:10:25 ös
Yanıtla #49
  • Ziyaretçi

Sayın Gaia'nın yazdıklarına bakınca aklıma internette okuduğum bir hırsızlık haberi geldi. Asparagas haber de olabilir. Hırsızlar zili çalıyor ve çıkan kadını ayak üstü hipnotize ediyorlar. Kadın evde gizlediği ne kadar değerli eşya ve para varsa kendi eliyle hırsızlara teslim ediyor. Bu düzeyde bir ikna kaabiliyeti çok ilginç.

Sayın Rahen'in bu gibi spritüel konularda fikirlerini ve deneyimlerini yeni başlıklar altında paylaşması faydalı olabilir. Benim en çok merak ettiğim konu, bu tarz psikişik yeteneği olan insanlar tehlike altında mıdır. Yani yanlış yönlendirmelerle tehlikelere rastlayabiliyorlar mı. Yoksa bu tarz ilimlerle uğraşmanın bir riski yok mudur. Benim hiç anlamadığım konular olduğu için arada sırada internetteki forumlarda kullanıcı yorumları dikkatimi çekiyor. Örneğin bir forumda kundalini enerjisini uyardıktan sonra psikolojisinin bozulduğunu ve intihar girişimlerine kadar gittiğini yazan bir katılımcı dikkatimi çekmişti.

Demek istediğim bu tarz eskiden ezoterik olan ilimlerin internet ortamında, kitaplaştırılarak ortalığa saçılması durumunda bu tarz ilimleri kaldıramayacak ve zarar görebilecek bünyeler de olabilir mi?

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2012, 02:19:22 ös Gönderen: Masor1976 »