Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Doğa KAHHAR olandır!  (Okunma sayısı 5065 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 13, 2011, 04:06:39 ös
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

The Cove ismiyle gösterime girip japonların yunus katliamlarını anlatan belgeseli izlediğimde aklıma ilk gelen şey " doğa bir gün sizden intikamını alacak " olmuştu. Japonyanın gösteri ve eğlence amaçlı her yıl 23 bin yunusu acımasızca katlettiğini gözler önüne seriyordu ve en iyi belgesel oscarını hakederek kazandı.

Japonyanın doğayı en fazla kirleten 5. ülke konumunda olması  yılda 363 milyon ton karbonla beşinci sırada yer alması dikkate değer.

Tanrı insanlar üzerindeki kahır tecellilerini hep doğa vesilesiyle gerçekleştirir. Kutsal kitaplarda Kavimlerin Helakı başlığıyla anılan olayların temelinde hep " Deprem, sel " gibi felaketler vardır. Doğa Kahhar'dır (kahreden). Zengin, fakir, güçlü, güçsüz, alim, cahil dinlemez. Ona yapacağınız her kötülük size misliyle geri dönecektir. İsterseniz dünyanın en zengin teknolojik olarak en gelişmiş devleti olun Kahhar olan doğayla başedemezsiniz.

O insanların kurduğu ideolojilerle beslenmez. Gelişmiş ülke demeden yerle bir eder ayrım yapmaz. Doğa için sefalet içinde yüzen pakistanla teknoloji devi Japonya arasında hiçbir fark yoktur.

Kızılderililerin dediği gibi

'Beyaz adam annesi olan toprağa ve kardeşi olan gökyüzüne, alıp satılacak, işlenecek, yağmalanacak bir şey gözüyle bakar. Onun bu ihtirasıdır ki toprakları çölleştirecek ve her şeyi yiyip bitirecektir. Beyaz adamın kurduğu kentlerde, bir çiçeğin taç yapraklarının açarken çıkardığı tatlı sesler, bir kelebeğin kanat çırpışları duyulamaz. Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenilemeyen bir şey olduğunu anlayacak!'
İnsanlardan öyle azgınları vardır ki Şeytan bile onların yanına besmeleyle yaklaşır.

Mart 13, 2011, 05:17:13 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Kızılderililerin söylediğiyle dinlerin söylediğinin bi alakasını göremedim.
Rızkın 9/10 u ticarettedir diyen dinler değilmi? Ticaretin, yani metanın önemine %90 lık bi önem veren dinlerin paranın yenmeyen birşey olduğunu söylediğini hiç görmedim.

Ayrıca, Japonyadaki depreminde yunus katliamına bağlamanız ise apayrı bir güzellik. Dünyaya en büyük zararı veren, nereden bakarsanız bakın, amerikalılardır. Neden onların başına gelmedi. Hadi onu geçtik, depremler sadece gavur elindemi oluyor?  Dünyada yerlerde sürünen halklar müslümanlar değilde başka birileri mi?
Biraz mantık biraz bilgi çok şeyi çözer.

Saygılarımla..
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mart 13, 2011, 05:24:56 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Sn.Prometheus

Dinlerin ticarete izin vermesini " doğayı mahvedebilirsiniz " izni olarak görmenizdeki mantığı da ben anlayamadım. Dinlere göre doğada yaşayan her canlı Allah'ın bir tecellisidir. Bu sebeple kutsal kitaplarda sürekli hayvanlardan örnek verilir.

Dünyada yerlerde sürünen halkların müslümanlar olması ağırlıklı olarak " batı emperyalizminin " sonucudur. Bugün Irak'ı bombalayan Amerikadır, Cezayiri süpüren Fransa'dır. Bunlar takdir edersiniz ki aynı zamanda doğa katilleri listesinin başını çeker.

Amerika'ya neden bir şey olmuyor sorusuna gelince. Her yoldan çıkıp azgınlaşan kavme belli bir süre verilir. Amerikada süresi dolduğu takdirde gereken muameleyi görecektir Tanrı tarafından, rahat olun siz.
İnsanlardan öyle azgınları vardır ki Şeytan bile onların yanına besmeleyle yaklaşır.

Mart 13, 2011, 10:57:17 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Sayın Pagan, her  doğal felaketi Tanrı'ya ve Tanrı'nın  intikam almasına bağlamak kadar  basit bir düşünceye asla katılamıyorum. Bilimadamları bunları açıklayor. Kaldı ki; Japonlar'a yükleyebildiğin tek yunus katliamının, fersah fersah daha iğrençlerini  yapan ülkelerde  her hangi bir  doğal afetin olmamasını nasıl izah edebilirsiniz.
          Ben Japon ulusunu beğenip takdir ediyorum. Onların bu felaketten de en az zararlarla kurtulup çok kısa zamanda toparlanarak gereken dersleri alacaklarına ve bu günü yaşayanların, kendilerinden sonra gelecek nesillere de bu meş'um günü daima hatılatacak izler bırakacaklarına inanıyorum. Bu vesile ile de bir insan olarak acılarını paylaşıyorum.
           Saygılar-sevgiler. 
"Vur ama dinle beni"

Mart 27, 2011, 10:40:52 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn.Prometheus

Dinlerin ticarete izin vermesini " doğayı mahvedebilirsiniz " izni olarak görmenizdeki mantığı da ben anlayamadım. Dinlere göre doğada yaşayan her canlı Allah'ın bir tecellisidir. Bu sebeple kutsal kitaplarda sürekli hayvanlardan örnek verilir.

Dünyada yerlerde sürünen halkların müslümanlar olması ağırlıklı olarak " batı emperyalizminin " sonucudur. Bugün Irak'ı bombalayan Amerikadır, Cezayiri süpüren Fransa'dır. Bunlar takdir edersiniz ki aynı zamanda doğa katilleri listesinin başını çeker.

Amerika'ya neden bir şey olmuyor sorusuna gelince. Her yoldan çıkıp azgınlaşan kavme belli bir süre verilir. Amerikada süresi dolduğu takdirde gereken muameleyi görecektir Tanrı tarafından, rahat olun siz.
Sayın pagan, Mesajınızı şimdi gördüğüm için cevabı ancak yazabiliyorum. Özür dilerim.
Kapitalist düşünceyi pohpohlarsanız veya ona 9/10 gibi bi önem verirseniz, doğa katliamı da olur, insan katliamı da. Sonuçta beyne kazılan bir meta olgusu vardır. Doğada stok yapan bizden başka canlı yoktur. Para stogun kullanımını sağlayan en önemli nedendir. Siz kazancınızı Aşık Veysel misali toprak yerine parada arasanız benim aklıma sadece Kızılderililerin atasözleri geliyor. "Paranın yenmeyen bir şey olduğunu hep birlikte göreceğiz."
Müddet konusuna gelince, osmanlı da bitti, ona da tanınmış bir müddet varmış demek ki. Ayrıca yeryüzünde insnalık tarihinden beridir yaşayan bir ülke var mı? Zaten yok olan ülkelerdir, kavimlerden artık yok olması imkansızdır. Eskisi gibi dünya nüfusu 200 milyon, kavimlerde bir kaç bin kişi değil biliyorsunuz.
Ayrıca amerika gereken muameleyi göresiye kadar, yeryüzünde milyarlarca insan(özellikle çocuklar) sıkıntı çekmekte. Ayrıca bir radyasyonun bütün kuzey yarım küreyi yok edebileceği ortada.
Dünya kaynaklarının tamamı bitme noktasında. Hadi petrolün yerine yeni bir enerji kaynağı bulunabilir ama, madenler sonsuza kadar olmayacak, her gün 200 tür yok olurken, yeryüzündeki yaşam çeşitliliği giderek yokolmakta.
Amerika gerekli cezayı görse bile, dinlerin şımarttığı insanoğlu zaten bütün yaşamı tehdit ediyor. Yani bir zarar gelecekse sadece amerikanın başına gelmeyecek.  
Kaldı ki, bir ülkedekilerin tamamına kötü diyebilmekte imkânsız bir savdır.
Amerikalıların, Japonların, Fransızların, İngilizlerin, İsraillilerin ve bilumum küffarın göreceği ceza, yaşamını yitiren, hayatları mahvolan, psikolojik olarak çöken, berbat bir şekilde ve hastalıklı yetişen insanları tedavi etmeyecek ve geride getirmeyecektir.
Başkalarının göreceği ceza ile tatmin olursam, ruh hastasıyım demektir. En kötü şeyde, cezayla huzura erecek bir türün olmasıdır. Bu intikam duygusundan, tatmin olmaktan başka nedir ki? Yada ben böyle bir şeyle, mutlu olmayı beceremem diyeyim.
Suçu ne olursa olsun, birilerinin acı çektiğini, ateşler, irinler içinde, sonsuz bir ızdıraba maruz kaldığını bilirken, ben nasıl mutlu bir hayat sürerim?.

Saygılarımla...
« Son Düzenleme: Mart 27, 2011, 11:32:56 ös Gönderen: skullG »
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mart 28, 2011, 07:05:38 öö
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bir önceki iletimi avatarda ki benzerlik yüzünden sayın skullG ye diye yazmışım, Bu yanlışlık için lütfen kusuruma bakmayınız.

Saygılarımla...