Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: A poor kingt uzaklaştırma  (Okunma sayısı 2509 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 11, 2018, 11:41:38 öö
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Saygıdeğer üyeler

Sayın A poor kinght kullanıcı adlı üyemiz süresiz şekilde forumdan uzaklaştırmıştır.

Virtual Lodge başlıklı yazısındaki forum dışı faaliyetlerde bulunmak

2- Rituel okumalarının mabet dışında okunması yasak olmadına rağmen okuma yapılmasılması için çağrıda bulunmak.
3. Forumda üyeleri kişisel ileti yoluylada bu nahoş durum hakkında rahatsız etmek.

Sayın üyeler, forum dışı faaliyetler bilindiği üzere yönetimimiz tarafından kesinlikle uygun görülmemektedir.
Yemek,buluşma,gibi davetler ve telefon numaralarınızı lütfen forumda kimseyle paylaşmayınız.
Bu tür bilgileri sizden isteyen yada forum dışında sizlerle buluşma talebi olan kişileri lütfen ivedilikle tarafıma bildiriniz.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Ekim 11, 2018, 11:45:54 öö Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ekim 11, 2018, 01:48:38 ös
Yanıtla #1

İlgili konuda kendisi özel mesaj yolu ile üyelere bu tür talepler gönderirse forumdan uzaklaştırılacağı belirtilmişti.
Neden ısrarcı olduğuna anlam veremedim doğrusu.

Ekim 12, 2018, 10:17:56 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kurgu yeteneğinin yüksek olduğu FRP oyununu bilmesi ve burada söz etmesinden belliydi. Ona yazdığım; "Bir FRP oyuncusunu burada görmek sevindirici ama bir o kadar ürkütücü..." derken kastım buydu. Hayal gücü yüksek olan şeylerde dolaşan bireyler hep onu arzulamaya başlar ve hayallerinin peşinden giderek realiteyi kaybeder. Madam bilmem kim gibi saçma sapan yabancı yada yerli majisyen yada maji ekollerini kınamamdaki sebepte budur. İnsan realiteyi kaybedince hevesi için yanlış düşüncelerle dolu dönmeler geçirebilir.

Kendisi erken mason olma hevesiyle böyle sanal bir loca olayına girmeyi denedi ve sonu hüsranla bitti. Ne diyebilirim ki? Yanlış yer, yanlış amaç, yanlış eylem...

Ekim 13, 2018, 11:12:49 ös
Yanıtla #3

Kurgu yeteneğinin yüksek olduğu FRP oyununu bilmesi ve burada söz etmesinden belliydi. Ona yazdığım; "Bir FRP oyuncusunu burada görmek sevindirici ama bir o kadar ürkütücü..." derken kastım buydu. Hayal gücü yüksek olan şeylerde dolaşan bireyler hep onu arzulamaya başlar ve hayallerinin peşinden giderek realiteyi kaybeder. Madam bilmem kim gibi saçma sapan yabancı yada yerli majisyen yada maji ekollerini kınamamdaki sebepte budur. İnsan realiteyi kaybedince hevesi için yanlış düşüncelerle dolu dönmeler geçirebilir.

Kendisi erken mason olma hevesiyle böyle sanal bir loca olayına girmeyi denedi ve sonu hüsranla bitti. Ne diyebilirim ki? Yanlış yer, yanlış amaç, yanlış eylem...

Ceza alan üyeleri karıştırmışsınız sanırım?

Böyle bir yorumu ben yazsa idim; sanırsam, sayın Arais, daha farklı bir tepki verir idi.

Saygılar
Sen Özelsin

Ekim 13, 2018, 11:48:39 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Böyle bir yorumu ben yazsa idim; sanırsam, sayın Arais, daha farklı bir tepki verir idi.

Saygılar

Hayır karıştırma yok, hayal gücü yüksek olan bir arkadaş yasaklandı. Diğer yasaklanan üyelerle benzer bir noktası olan: 'Kurgu' ve 'Düşük Realite' özelliğine değindim kıyaslama yaptım. Kimselere ettiğim söze alındıysanız yapabileceğim bir şey yok sözlerimde kararlı ve net tavırlıyım. Çünkü burada zaten üyelerin çoğunluğu ve yönetimin kendisi dogmatik bakışların karşıtı. Dogmaları kınadığını söyleyen bireylerin bilimi ve deneysel-sonuç, tartışma özelliklerine kapayıp "gerçektir o kadar" etiketi koyup kendi hayalini zorla dayatırsa çiçeklerle karşılayamam. Sayın Arais'in beni cezalandırması yada tepki göstermesi gerektiğini düşünüyorsanız şikayet etme butonu orada yada gidip bizzat bildirebilirsiniz alınmam.  ;)

Ekim 14, 2018, 12:01:57 öö
Yanıtla #5

Saygılar

Hayır karıştırma yok, hayal gücü yüksek olan bir arkadaş yasaklandı. Diğer yasaklanan üyelerle benzer bir noktası olan: 'Kurgu' ve 'Düşük Realite' özelliğine değindim kıyaslama yaptım. Kimselere ettiğim söze alındıysanız yapabileceğim bir şey yok sözlerimde kararlı ve net tavırlıyım. Çünkü burada zaten üyelerin çoğunluğu ve yönetimin kendisi dogmatik bakışların karşıtı. Dogmaları kınadığını söyleyen bireylerin bilimi ve deneysel-sonuç, tartışma özelliklerine kapayıp "gerçektir o kadar" etiketi koyup kendi hayalini zorla dayatırsa çiçeklerle karşılayamam. Sayın Arais'in beni cezalandırması yada tepki göstermesi gerektiğini düşünüyorsanız şikayet etme butonu orada yada gidip bizzat bildirebilirsiniz alınmam.  ;)

Gençsiniz,heycanlısınız,yenisiniz; yeterince yaşarsanız nedemek istediğimi anlarsınız.

Saygılar
Sen Özelsin

Ekim 14, 2018, 01:10:45 öö
Yanıtla #6
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Tık Tik Tak haklı !

Sayın Novayst

ceza alan bir üyeye hakaret etmemişsiniz ama kibarca ezmişsiniz. Üyemiz uzaklaştırılsa dahi bizim için kıymetlidir. Üyeler ceza alır almaz savunma hakkı olöayan kişiler arkasından böyle kelimeler sarf rtmek hoş değil.
Bu konuda daha dikkat etmenizi rica ederim. Sonuç olarak üyemizin üyeliği sonlanmadı. Üye şuanda seyirci statüsünde .

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ekim 14, 2018, 01:22:07 öö
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Tık Tik Tak haklı !

Sayın Novayst

ceza alan bir üyeye hakaret etmemişsiniz ama kibarca ezmişsiniz. Üyemiz uzaklaştırılsa dahi bizim için kıymetlidir. Üyeler ceza alır almaz savunma hakkı olöayan kişiler arkasından böyle kelimeler sarf rtmek hoş değil.
Bu konuda daha dikkat etmenizi rica ederim. Sonuç olarak üyemizin üyeliği sonlanmadı. Üye şuanda seyirci statüsünde .

Saygılarımla

Beyfendi ben o arkadaş hakkında kötü bir söz söylemedim. Türkçe dil bilgisi düzgün veya dikkatli bir okur olan bireyin fevri karar vermeden cümlede bahsettiğim şeyleri anlayabileceğini düşünüyorum. Sayın Arais, Sayın Tık-Tik-Tak belli ki düzgün okumadan yorum yapmış sizde acele ile yazmışsınız diye tahmin ediyorum.
A Poor Knight için sadece kurgu ve hayal gücü yeteneği yüksek ve rol yapma oyunu gibi zengin bir oyunu oynadığı için oradaki hayali başkarıyla yürütme canlandırma hevesini de yaşadığım için kendisinin böyle bir hevesten dolayı böyle bir hata yaptığını düşündüğümü söyledim. Diğer yorumlarım ise foruma hakaretler savuran, boş iş diyen ve dogmalarla forumda dolanmış yada dolanan birey kitlesine bir çağrımdır.

Hayal gücü yüksek olan şeylerde dolaşan bireyler hep onu arzulamaya başlar ve hayallerinin peşinden giderek realiteyi kaybeder. Madam bilmem kim gibi saçma sapan yabancı yada yerli majisyen yada maji ekollerini kınamamdaki sebepte budur. İnsan realiteyi kaybedince hevesi için yanlış düşüncelerle dolu dönmeler geçirebilir.

Yukarıda yaptığım kendi yazımdaki alıntımda da anlaşılabileceği gibi yine o yasaklanan yada eleştirdiğim bireylere karşı bir saygısızlık yada ezme söz konusu değil. Yanlış saptıkları yolu ve yaygın maneviyat çalışması hırsını kullanan üçkağıtçı ekollerine karşı uyarımın bu tip dönemlere sebebiyet verdiği için forumda hep Okültistik düşünce-inanç sistemlerine eleştiride bulunduğumu belirttim.

Şimdi bir ricam var; sayın Tık-Tik-Tak veya sayın Arais saygısızlık yaptığım yada ezdiğim kısmı belirtsin özür dileyeyim...

Ekim 14, 2018, 02:01:34 öö
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Görmek isteyen göz,duymak isteyen kulak bizi erdemli insan olmaya götürür.Dahada güzeli sokratesin en iyi bildiğim şey hiç bir şey bilmediğim dediği gibi.
Bilmediğini bilmek bildiğini sanmaktan iyidir.
Ateşli olmak gençliğin en temel göstergesidir hele birde sabir olsa,oda bize mahsus olsa gerek.

sn.novays henüz çok genç ama meraklı ruhu br savaşçı gibi ateşi karadenizden almış orası belli biraz celalli.
Bir hatam varsa demişsiniz hoş bana sormadınız ama bir büyüğün olarak ben tek bir tane söyliyeyim,

gidenin ardından konuşulmaz,burada olmayan kendini savunamayacak,bir şekilde kötü duruma düşmüş,hata yapmış ve ceasını çeken birinin ardından fikir beyan etmişsiniz ve buda onu rencide eder sn.tik-tak ve sn.arais size bunu anlatmak istemiş.
Özü bu .

sevgi ile kalın
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 14, 2018, 10:49:45 öö
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Görmek isteyen göz,duymak isteyen kulak bizi erdemli insan olmaya götürür.Dahada güzeli sokratesin en iyi bildiğim şey hiç bir şey bilmediğim dediği gibi.
Bilmediğini bilmek bildiğini sanmaktan iyidir.
Ateşli olmak gençliğin en temel göstergesidir hele birde sabir olsa,oda bize mahsus olsa gerek.

sn.novays henüz çok genç ama meraklı ruhu br savaşçı gibi ateşi karadenizden almış orası belli biraz celalli.
Bir hatam varsa demişsiniz hoş bana sormadınız ama bir büyüğün olarak ben tek bir tane söyliyeyim,

gidenin ardından konuşulmaz,burada olmayan kendini savunamayacak,bir şekilde kötü duruma düşmüş,hata yapmış ve ceasını çeken birinin ardından fikir beyan etmişsiniz ve buda onu rencide eder sn.tik-tak ve sn.arais size bunu anlatmak istemiş.
Özü bu .

sevgi ile kalın

Sayın Karahan, haladır istediğim yanıtı alamadım. Bakın tekrar ediyorum ben A Poor Knight'a yada başkasına yorumumda rencide edici gram bir şey söylemedim. Söylediğim sözü belirtirseniz bende anlayabilirim. Şu anda sizin benim için "Savaşçı gibi ateşi karadenizden almış" demişsiniz, burada hatam varsa bu hatamın özü hakkında bir fikir beyan ediyorsunuz bende öyle bir fikir beyan ettim. A Poor Knight isimli arkadaşımıza gayet hoş yazılar yazmış birisi olarak burada da ne ona ne başka bir üyeye ezmeye yakın bir şey söyledim. Arkasından fikir beyanı diyorsunuz fakat herkes her yasaklanan üye ardından "İyi insandı", "Kötü insandı" gibi fikir beyan edebiliyor/ediyor. Benimde burada kişi ardından "iyi insandı ama şu duygularından dolayı böyle bir şey yapmış olsa gerek" sözü dışında başka bir anlam taşıyan cümle kurmadım.

Kurduğum söyleniyor fakat hala açık şekilde " '...' sözünüz rencide edici" diye belirtilip açıklanmıyor. Ehh bu da Eminönü meydanında sinir olduğumuz birini kolundan çekip bağırarak "Ne allaha küfür ediyorsun!?" diye insanları ona karşı galyana getirmeye benziyor kanımca.