Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hz. İsa hangi dine mensuptur?  (Okunma sayısı 128611 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 25, 2014, 06:28:10 ös
Yanıtla #180
  • Uzman Uye

Yukarıdaki yazımı bitiremeden bir yanlışlık sonucu gönderdim. Bunun için özür dilerim. Devam ediyorum.
Muhammed'in yolunu benimsemiş, onu din olarak kabul edip o çerçevede ibadeti yerine getiriyorsa bundan kime ne! Bırakalım insanlar istedikleri gibi özgürce inansın  ibadetlerini yapsınlar, inanmıyorlarsa da o kendilerinin bileceği iştir.. Neticesi itibariyle ; Din tam manası ile bir inanç olayıdır.
       Saygılar-*sevgiler. 
"Vur ama dinle beni"

Eylül 25, 2014, 07:01:40 ös
Yanıtla #181
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Alşah'ın dedikleri doğru ve yerinde.

Fakat başlık İsa'nın hangi dinden olduğu konusuna gelince; şayet yaşamış olduğu varsayılan aynı kişiden söz ediyorsak, o zaman bu bir inanç konusu değil, tarihsel bilgi konusudur.

Nerede ve nasıl doğmuş olduğuna ilişkin bilgiler vardır. Yaşamında neler yapmış olduğuna ilişkin bilgiler vardır. Ailesine ve sonramına ilişkin bilgiler vardır. Özellikle bu sonuncusu belki kimilerinin inancına ters düşer; onun için ayrıntılarına girmiyorum.

Buradaki başlığın amacını ben böyle anladım. Dinsel inanç propagandası ya da karşıtlığı değil, bilgi paylaşımı.

Şimdi birisi çıkıp da "İsa aslında Hindu idi." diyecek olursa, bunu pek ilginç bir tez olarak görebiliriz. Neden öyle olduğunu anlatmasını isteriz.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 29, 2014, 11:28:43 öö
Yanıtla #182
  • Ziyaretçi

Sayın SElim size cevap vermemeyi tercih ediyorum . Siz de olanları kendi bakış açınız ile değerlendiriyorsunuz . Eski bir olayı ısıtıp ısıtıp tekrar hatırlatma peşindesiniz ama dediğim gibi öncelikle El Kaide Işid gibi islami örgütleri konuşalım sonra tarihi konuşalım . Madem kimse öldürün kesin demiyor bu örgütlere bu örgütler neye dayanarak acımasız bir şekilde insan öldüyor acaba ?

Eylül 29, 2014, 10:31:37 ös
Yanıtla #183
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayin glory isabet olmus sayin selimi de alayci uslububdan dolayi kiniyorum. Bakiniz belge dokuman yada tarih belirterek bir konuyu irdelemek baska sey,  birde bir konu ve samimi olunan deger ve yargilara dalga gecmek baska sey,
Uyelerimizin bole hasas konularda daha toleransli olmasi ricamizdir.

Sev kisiyi sadece, yaradan oturu...

Sevgilerimle
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Eylül 30, 2014, 11:50:58 öö
Yanıtla #184
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin glory isabet olmus sayin selimi de alayci uslububdan dolayi kiniyorum. Bakiniz belge dokuman yada tarih belirterek bir konuyu irdelemek baska sey,  birde bir konu ve samimi olunan deger ve yargilara dalga gecmek baska sey,
Uyelerimizin bole hasas konularda daha toleransli olmasi ricamizdir.

Sev kisiyi sadece, yaradan oturu...

Sevgilerimle

Sorumu yanıtlayan yok hala ama maşallah yargılamaya gelince sıraya girilmiş.

Öncelikle sorularıma yanıt verilmesini rica ederim.

Ben tümünüzü kınamıyorum ve tekrar aynı  şeyi yazıyorum "tanrım bu insanları affet çünkü ne yazdıklarının farkında değiller" amen.

1-AMEN:  KARŞILIĞI AMİN (sizin cümlenizle size dua ediyorum, ege de ve  her yerde duyuyorum Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı hiristiyanlar konuşurken her zaman "maşallah veya inşallah" derler, bu hakeretmidir),
2-Merak buyurmayın kimsenin dini ile burada aley edilmiyor. Yapılabilecek en adi şeydir. Aynen, 2 dangalak kendi yorumuna göre hareket ederek yine islam inancındakileri kesiyorsa bunun arkasına geçip "önce kendinize bakın" gibi ifade ile içinizdeki  islam düşmanlığını harekete geçiriyorsunuz (ithamsa alın size itham).
3-Geçmiş an itibarı ile yani şimdi, şu andan ezele kadar olan zaman sürecidir (biraz kitap okusayduınız ne dediğimi anlardınız),
4-Batıda tarikatlar yok mu toplu intihar eden, çoluk çocuk hepsini öldüren, bunlar hangi inaçtan.
5-Köktendinciliğin yaratıcısı kimdir. BKNZ. bu forum da "fundamentalis islamcılar neden masonlara şeytan diyor" kosundaki yazılanlara,

Olayları irdelemek için öncelikle zaman mekan kavramı içerisinde değerlendirmeyi kavrayın. Yargılayarak hiç bir şey elde edemezsiniz. Tam tersine kendinizi sınırlandırırsınız.

Tekrar yazıyorum "an" itibarı ile herşey geçmişte kalmıştır

Madem kimse öldürün kesin demiyor bu örgütlere bu örgütler neye dayanarak acımasız bir şekilde insan öldüyor acaba ?

Düşenen insana verilecek en güzel yanıtlardan birini veriyorum "tanrım bu insanları affet çünkü ne yapdıklarının farkında değiller" amin.

Sayın glory ve Arais son cümle ile şimdi de "Sayın selim islam inancındakilerle mi dalga geçiyor" diyeceksiniz.

Başka insanları kınamadan önce kendinizi kınayın ki ne yaptığınızın farkına varasınız. "tanrım beni ne yaptıklarının ve ne yazdıklarının farkında olmayan insanlardan uzak durmamı sağla amin"

Saygılarımla,
Madem yersizlik alemi aslım
Artık bana tek bir şey düşecek
Yücelip aslıma gitmek

Eylül 30, 2014, 01:01:31 ös
Yanıtla #185
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Selim,

Ben yazdıklarınızı değil yazarken kullandığınız üslubu kınadım. Üslubunuz biraz sert can yakıcı, keskin ifadeler kullanmadan da demek istediğinizi anlatabilirsiniz.
Oysa ki bu forumda 4 senedir bulunan 3 senedir de görev yapan ve yazılan her kelimeyi okuyan bir kişi olarak sizin bilgi birikimimizin  farkındayım merak buyurmayın.

Size değil tüm üyelerimize sesleniyorum buradan din, dil, ırk konuları gibi hasas konularda  üslubumuza dikkat etmeniz ricamızdır.

Sorunuzun cevabı yok. Neden ? derseniz. Sorunun cevabını zaten biliyorsunuz. Farkındalık yaratmak için sorduğunuz bir soru neyse konuyu uzatarak değerli üyelerimizin vaktini çalmayalım.

Saygılarımla

P.S Bu arada konu Hz. İsa hangi dine  mensuptur.
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Eylül 30, 2014, 03:25:45 ös
Yanıtla #186
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.selim'in sorusunun cevabi basit örgüt kime karsi savastiginin farkında,guc dengesi esit değil, yapabileceği en sansasyonel eylemi yapip toplumsal infial yaratmaktır. Özde dusunce budur.

karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 20, 2017, 01:38:58 ös
Yanıtla #187

Hazreti Meryem İmran peygamber'in kızı olduğu icin  Hz.isa as.soyu Yahudiliğe dayanır.Hz.isa as.soyu İbrahim peygamberden gelir.Hz.İsmail as. Hz.İbrahim as.oğlu olduğu için.Hz Muhammed'in soyu ilede  Yahudilerin kan bağlari mevcuttur.Kuran-ı Kerim Ali imran suresi bu durumu açıklar.Hz.isa as.Allah'ın elçisidir.Hz.isa as.bozulmuş Tevrattan dolayi  incil vahiy edilmiştir..Ahir zamanda Allah katinda yeryüzüne isa as. tekrardan zuhur edecektir.
« Son Düzenleme: Kasım 20, 2017, 01:43:56 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Kasım 21, 2017, 04:42:55 öö
Yanıtla #188
  • Uzman Uye

İsa Mesih’in Soyu

İbrahim oğlu, Davut oğlu İsa Mesih’in soy kaydı şöyledir:
İbrahim İshak’ın babasıydı,
İshak Yakup’un babasıydı,
Yakup Yahuda ve kardeşlerinin babasıydı,
 3 Yahuda, Tamar’dan doğan Peres’le Zerah’ın babasıydı,
Peres Hesron’un babasıydı,
Hesron Ram’ın babasıydı,
 4 Ram Amminadav’ın babasıydı,
Amminadav Nahşon’un babasıydı,
Nahşon Salmon’un babasıydı,
 5 Salmon, Rahav’dan doğan Boaz’ın babasıydı,
Boaz, Rut’tan doğan Ovet’in babasıydı,
Ovet İşay’ın babasıydı,
 6 İşay Kral Davut’un babasıydı,
Davut, Uriya’nın karısından doğan Süleyman’ın babasıydı,
 7 Süleyman Rehavam’ın babasıydı,
Rehavam Aviya’nın babasıydı,
Aviya Asa’nın babasıydı,
 8 Asa Yehoşafat’ın babasıydı,
Yehoşafat Yehoram’ın babasıydı,
Yehoram Uzziya’nın babasıydı,
 9 Uzziya Yotam’ın babasıydı,
Yotam Ahaz’ın babasıydı,
Ahaz Hizkiya’nın babasıydı,
 10 Hizkiya Manaşşe’nin babasıydı,
Manaşşe Amon’un babasıydı,
Amon Yoşiya’nın babasıydı,
 11 Yoşiya, Babil sürgünü sırasında doğan Yehoyakin’le kardeşlerinin babasıydı,
 12 Yehoyakin, Babil sürgününden sonra doğan Şealtiel’in babasıydı,
Şealtiel Zerubbabil’in babasıydı,
 13 Zerubbabil Avihut’un babasıydı,
Avihut Elyakim’in babasıydı,
Elyakim Azor’un babasıydı,
 14 Azor Sadok’un babasıydı,
Sadok Ahim’in babasıydı,
Ahim Elihut’un babasıydı,
 15 Elihut Elazar’ın babasıydı,
Elazar Mattan’ın babasıydı,
Mattan Yakup’un babasıydı,
 16 Yakup Meryem’in kocası Yusuf’un babasıydı.
Meryem’den Mesih diye tanınan İsa doğdu.

İbrahim oğlu , Davut oğlu İsa Mesihi' in soy kaydı ;  İbrahimden' den Davut' a kadar toplam on dört kuşak,Davut' tan Babil sürgününe kadar on dört kuşak , Babil sürgününden Mesih ' e kadar on dört kuşak vardır .

İncil: MATTA 1
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 21, 2017, 10:54:50 öö
Yanıtla #189
  • Uzman Uye

Yalniz benim anlamadigim su ki, Isa Yusuf´un oglu degil ki bu soya ait olsun.

Isa, inanisa göre, kutsal ruh tarafindan Meryem´in karnina üflendi.

Yani Isa, inanisa göre, kutsal ruhun veya Allah´in oglu.

Ve Allah´ta kadini pek kaale almadigindan ( baksaniza yukariya, hep baba hep baba, hic anna yok ) Meryem´in soyununda hic bir önemi olmadigina göre, Isa bu soya, yani peygamberler soyuna ait degildir.

Diye düsünüyorum.