Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Darısı Ermeni Meselesi'nin Başına  (Okunma sayısı 14563 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 25, 2011, 02:16:50 öö
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın BULGARIA,

bu sitede çok değerli avukat arkadaşlarda var eminim daha detaylı bilgi verebilirler, benim hatırladığım yasamızda halkı kin ve düşmanlığa tahrik'ten tutun a..z bi çok maddeden işlemde bulunulması mümkün...

:)
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2011, 12:38:22 öö Gönderen: dogudan »
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Kasım 25, 2011, 02:28:15 öö
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın agnusdei

Atatürk hakkında söylediğiniz sözler bir yabancı olarak benim bile ilgincime gitti.Sanırım T.C ANAYASASI'nda :

Madde 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.

Gibi bir madde mevcut bu maddeye göre siz kendi ülkenizin anayasası'na karşı gelmiş bulunmuyormusunuz.Bence bu yorumunuz kırıcı ve milli duyguları rencide edebilir.Ayrıca bir diğer forum üyesi arkadaşımızın dediği gibi forumuda zor durumda bırakabilir.Bunlar sadece benim görüşlerimdir.

Saygılarımla Bulgar da olsam ATATÜRK'Ü GERÇEK BİR LİDER VE MÜTHİŞ BİR KARAKTER OLARAK SEVİYORUM.

:) ?
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2011, 12:38:49 öö Gönderen: dogudan »

Kasım 25, 2011, 10:52:01 öö
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

Sayın agnusdei

Atatürk hakkında söylediğiniz sözler bir yabancı olarak benim bile ilgincime gitti.Sanırım T.C ANAYASASI'nda :

Madde 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.

Gibi bir madde mevcut bu maddeye göre siz kendi ülkenizin anayasası'na karşı gelmiş bulunmuyormusunuz.Bence bu yorumunuz kırıcı ve milli duyguları rencide edebilir.Ayrıca bir diğer forum üyesi arkadaşımızın dediği gibi forumuda zor durumda bırakabilir.Bunlar sadece benim görüşlerimdir.

Saygılarımla Bulgar da olsam ATATÜRK'Ü GERÇEK BİR LİDER VE MÜTHİŞ BİR KARAKTER OLARAK SEVİYORUM.

Merak ettiğiniz kısmı işaretler ve smileylerden ileriye götürerek yazma aşamasına ulaştırdığınız takdirde inanıyorum ki anlaşılır olma özelliğini gerçekten kazanacaktır.

Saygılar sayın agnusdei.
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2011, 12:39:20 öö Gönderen: dogudan »
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Kasım 25, 2011, 07:02:26 ös
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın agnusdei

Merak ettiğiniz kısmı işaretler ve smileylerden ileriye götürerek yazma aşamasına ulaştırdığınız takdirde inanıyorum ki anlaşılır olma özelliğini gerçekten kazanacaktır.

Saygılar sayın agnusdei.

Sevgili kardeşim, ben bu ülke ile ilgili bir  yorum yapıyorum siz bana ceza hukukundan maddeler göstererek adeta tehdit ediyorsunuz! Ben size daha ne yazayım?

Saygılar.
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2011, 12:37:22 öö Gönderen: dogudan »

Kasım 25, 2011, 07:31:57 ös
Yanıtla #14
  • Aktif Uye

Sayın agnusdei

Saygılar sayın agnusdei.

Sevgili kardeşim, ben bu ülke ile ilgili bir  yorum yapıyorum siz bana ceza hukukundan maddeler göstererek adeta tehdit ediyorsunuz! Ben size daha ne yazayım?

Saygılar.

Hayır gösterilen maddeler kesinlikle tehdit içermez.Ki kendimi herhangi bir konuda yorumundan dolayı bir şahsı tehdit edecek karakterde de görmüyorum.Sadece forumu ve seni zor durumda bırakabileceğini düşünüyorum.Bunlar benim şahsi düşüncelerimdir.Yanlış anlaşıldıysam üzgünüm.

Saygı ile sayın agnusdei.
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2011, 12:10:14 öö Gönderen: dogudan »
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Kasım 25, 2011, 08:15:10 ös
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın agnusdei

Saygılar sayın agnusdei.

Saygılar.

Hayır gösterilen maddeler kesinlikle tehdit içermez.Ki kendimi herhangi bir konuda yorumundan dolayı bir şahsı tehdit edecek karakterde de görmüyorum.Sadece forumu ve seni zor durumda bırakabileceğini düşünüyorum.Bunlar benim şahsi düşüncelerimdir.Yanlış anlaşıldıysam üzgünüm.

Saygı ile sayın agnusdei.

Sayın Bulgaria,
Atatürkü eleştirmek yasak! 30 yıldır PKK ile beraber çalışan TSK' yı eleştirmek yasak! ABD ve İsrail hesabına çalışan generalleri eleştirmek yasak! okyanus ötesindeki Bir cemaat liderinden yetki alıp insanların dini duygularını kullanarak iktidar olup ülkeyi paramparça eden yönetimi eleştirmek yasak! C.başkanı, Başbakanı, hırsız Bakanları eleştirmek yasak! Hırsız vekilleri eleştirmek yasak! Okyanus ötesinden yetki alıp (sözde) muhalefet yapan insanlıktan nasibini almamış parti liderlerini eleştirmek yasak!Dincileri,tarikatları cemaatleri eleştirmek yasak!

Bende tüm bu yasaklara uymayı şiddetle Ret ediyorum hocam!

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: Kasım 25, 2011, 11:58:05 ös Gönderen: dogudan »

Kasım 25, 2011, 08:22:19 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Hükümet başkanı devlet adına özür diledi hımm,bence çok ilginç aferin ona helal olsunmu demem lazım kestiremedim.Yalnız benim burada merak ettiğim şeyler var devlet acaba özür dilermi dilemelimi?hadi dilediden gidelim  ozamanmantıken devlet özür dilerse kimin adına kimden dilemiş olur devam ediyorum mesela olay tuncelide olmuş şimdi devlet ya özür dileyen mardinli adınada ,diyarbakırlı adınada vanlı adınada edirneli adınada özür dilemiş oluyor daha bitmedi devlet ya işin thafı katliama uğradığı söylenen tuncelili adınada özür dilemiş oluyor öyle ya bu devlet aynı zamanda tuncelilerinde devleti yani adamlar hem katliama uğruyor hemde kendilerinden özür dileniyor yani kendi kendinden özür diliyor oyüzden sordum soruyorum devlet özür delrmi bu özür garip oldu biraz bana tuhaf kaçtı.

Devleti yönetenlerin böyle bir misyonu olduğunu düşünmüyoırum ben,böyle bir şeyi yapıpta o dönem ve o şartlarda yapılan bu harekitin insanlarını komple etiketi yapıştırmak oluyor kısaca bu yol yol değil ama hadi bakalım tayyibe bol şanslar.
« Son Düzenleme: Kasım 25, 2011, 11:55:23 ös Gönderen: dogudan »
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 25, 2011, 09:07:15 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hükümet başkanı devlet adına özür diledi hımm,bence çok ilginç aferin ona helal olsunmu demem lazım kestiremedim.Yalnız benim burada merak ettiğim şeyler var devlet acaba özür dilermi dilemelimi?hadi dilediden gidelim  ozamanmantıken devlet özür dilerse kimin adına kimden dilemiş olur devam ediyorum mesela olay tuncelide olmuş şimdi devlet ya özür dileyen mardinli adınada ,diyarbakırlı adınada vanlı adınada edirneli adınada özür dilemiş oluyor daha bitmedi devlet ya işin thafı katliama uğradığı söylenen tuncelili adınada özür dilemiş oluyor öyle ya bu devlet aynı zamanda tuncelilerinde devleti yani adamlar hem katliama uğruyor hemde kendilerinden özür dileniyor yani kendi kendinden özür diliyor oyüzden sordum soruyorum devlet özür delrmi bu özür garip oldu biraz bana tuhaf kaçtı.

Devleti yönetenlerin böyle bir misyonu olduğunu düşünmüyoırum ben,böyle bir şeyi yapıpta o dönem ve o şartlarda yapılan bu harekitin insanlarını komple etiketi yapıştırmak oluyor kısaca bu yol yol değil ama hadi bakalım tayyibe bol şanslar.

Bu ülke kuruldu kurulalı çizilen yolların hiçbiri doğru yol değildi ki. Deve misali işte...
« Son Düzenleme: Kasım 25, 2011, 11:57:33 ös Gönderen: dogudan »

Kasım 25, 2011, 09:16:15 ös
Yanıtla #18
  • Seyirci
  • Uzman Uye

çizgiyi eğer sen çiziyorsan bilirsin elbet eğrimi doğrumu çizdin yada çizen eli başkası tuyorsa çizgin doğrumu eğrimi anlayamazsın bile.o zamanın şartları ile şimdiki zaman penceresinden bakabilmemise hem tarih olgusu hem toplumsal hemde sosyolojik açılardan bakamayız o yüzden o zamankli şartlarda yapılabilenin en iyisinin yapıldığına ben inanıyorum ha şimdi 2011 e göre bakarsak tabiki olduramıyorum bende.
« Son Düzenleme: Kasım 25, 2011, 11:49:07 ös Gönderen: dogudan »
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 26, 2011, 12:01:38 öö
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

çizgiyi eğer sen çiziyorsan bilirsin elbet eğrimi doğrumu çizdin yada çizen eli başkası tuyorsa çizgin doğrumu eğrimi anlayamazsın bile.o zamanın şartları ile şimdiki zaman penceresinden bakabilmemise hem tarih olgusu hem toplumsal hemde sosyolojik açılardan bakamayız o yüzden o zamankli şartlarda yapılabilenin en iyisinin yapıldığına ben inanıyorum ha şimdi 2011 e göre bakarsak tabiki olduramıyorum bende.

"çizgiyi eğer sen çiziyorsan bilirsin elbet eğrimi doğrumu çizdin yada çizen eli başkası tuyorsa çizgin doğrumu eğrimi anlayamazsın bile"

İşin sırrı burda işte ustadım! Harita dahil, hiç bir çizgi iyi niyetli insanlar tarafından çizilmedi bu ülkede..!