Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türk askerinin kuzey Iraka girmesi doğru olurmu?  (Okunma sayısı 67324 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 08, 2007, 02:19:05 öö
Yanıtla #90
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bu ıs hevesle olmaz.Hayallerle olmaz.Bu oyunu Turkıyede bozmak zorynda degıl hıcbır zaman yurtta sulh cıhanda sulh kavramından uzaklasmamalıyız.Iraka yapılacak olası mudahalenınde adı Irak Barıs Harekatı olmalı ...Kandıl yerle bır olmalı ve Musul,Kerkuk,Suleymanıye'de cogunluk olan Turkmen kardeslerımızın guvenlıgı garantıye alınmalı..Ve Turkıye Iraktan cıkmalıdır.Oyunu bozacagımıza gorevımızı yapalım ve en az kayıpla Irak bataklıgından cıkalım...
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Haziran 08, 2007, 02:19:17 öö
Yanıtla #91
  • Ziyaretçi

Sorun maşalar, sorun komşular değil. ;)

NOT: Ben İttihatçı. :)

Haziran 08, 2007, 02:20:19 öö
Yanıtla #92
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Haziran 08, 2007, 04:33:35 öö
Yanıtla #93
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Turkıye yıne gorevi harıcınde ! gereksız bır savasa cekılmek ıstenıyor.Bu konu da duygusal degıl mantıklı dusunmelıyız.Dusunsenıze hergun sehıdler gelır savunma malzemelerının tuketımı sonucunda dunya kadar paramız yurtdısına muhımmata akar gıder.Ulkemız bunu kaldırabılır lakın gereksız....
Sayin Itzhak...Yani verilen sehitleri, teroru hice sayarak, TSK'nin gorevinin haricinde olarak mi goruyorsunuz? Yalnizca avatarinizdaki Israil bayragindan yola cikarak, Israil'in egittigi Kurt pesmergelerinin (teroristlerin) oldurulmesini istemediginizi dusun... mek bile istemiyorum. Eminim ki farkli bir amacla soylediniz ve ben yanlis anladim. Biraz daha aciklarsaniz sevinirim.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 08, 2007, 07:40:25 ös
Yanıtla #94
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Turkiyemizin burada bahsettıgım gorevi,kandil dagını darmadagan etmesı ve kuzey Irak'ta yasayan Turkmen kardeslerımızın guvenlıgını saglamasıdır.Bundan ote Turkıyeye yuklenmek ıstenen gorevlerın bıze faydadan cok zarar getırecegı kanaatındeyım.Ayrıca İsrael devletının Kurt pesmergelerı egıttıgı belgelenırse ve kanıtlanırsa İsrael gercekten cok buyuk bır oyun oynuyor denılebılır.Ama bunu İsrael halkına degılde İsrael derin devletıne baglamak yerınde olur.Bu arada hala yetkılılerımızın Hamas teror grubuyla tokalasma goruntulerıde hafızalardan sılınmıs degıldır.Bu goruntuler cok acık ve secılebılır goruntuler olup bırer belge nıtelıgındedır.Lakın İsrael Neçirvan Barzaniyle bu derece yakın pozlar vermemıstır.Sunuda unutmayalım kı Turkıyeye Hamas ust duzey yetkılılerının gelıp samımı pozlarla ayrılması Turkıyenın hamasa destek verdıgı anlamına gelmez....İsraelınde pesmergelerı egıtmesının altındada (resmen kanıtlandıysa)Turkıyeye karsı bir eylem hazırlıgında olması yatmaz...Bence Turkıye ve İsrael ıyı bırer muttefıktırler ve bu ıkı ulke bırbırlerının bagımsızlık garantısıdırler.Ben ne kadar Hebrewım dıye haykırabılıorsam aynı zaman da Ne Mutlu Turkum Dıyene ! cumlesınıde yurekten haykırabılecek kadar da Türküm.....Saygılarımla

Haziran 08, 2007, 08:19:25 ös
Yanıtla #95
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Sn. Itzhak, soyleyecek birsey bulamiyorum. Gayet guzel ver yerinde tespitler.
Turk olmasaniz da Israilli olsaniz da mantikli dusundugunuz surece saygim sonsuzdur. Keske herkes bu konularda sizin gibi dusunebilse.

Dip Not: Pesmerge egitme olayinin kanita ihtiyaci yok :) Yillardir suregelen birsey. Zamaninda Amerika'da Afganlar'i egitti. Onemli olan bu egitimlerin amaci ve nasil kullanilacagi.

Ilk mesajimda sert cikmis olabilirim, iyi ki bir on yargiyla suclama yapmayip sormusum :)

Haziran 08, 2007, 08:32:18 ös
Yanıtla #96
  • Ziyaretçi

Ilk mesajimda sert cikmis olabilirim, iyi ki bir on yargiyla suclama yapmayip sormusum :)
Devamini sizden ve tum uyelerimizden bekliyoruz. Tesekkurler.

Haziran 08, 2007, 08:41:02 ös
Yanıtla #97
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. Itzhak, soyleyecek birsey bulamiyorum. Gayet guzel ver yerinde tespitler.
Turk olmasaniz da Israilli olsaniz da mantikli dusundugunuz surece saygim sonsuzdur. Keske herkes bu konularda sizin gibi dusunebilse.

Dip Not: Pesmerge egitme olayinin kanita ihtiyaci yok :) Yillardir suregelen birsey. Zamaninda Amerika'da Afganlar'i egitti. Onemli olan bu egitimlerin amaci ve nasil kullanilacagi.

Sn.Asi;
  Elbette sizinde goruslerınız var ve bu goruslere paralel sınırlarınız ve tepkılerınız olacak.Bu cok dogal bende şahsımı bu konu hakkında daha kapsamlı yazmaya tesvık ettıgınız ıcın sıze tesekkur ederım.  Saygılarımla

Haziran 08, 2007, 08:45:35 ös
Yanıtla #98
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Haziran 10, 2007, 08:30:34 ös
Yanıtla #99
  • Uzman Uye

Burası Kore değil  ;) benim bildiğim milletim bir yere girdimi çıkmaz! Anadoluya nasıl demir attıysa savaşarak aldığı yeri kolay kolay bırakmaz. Heleki Trablusgarp kadar uzak olmayan kapı komşusu Irak'a girerse...

sevgili dostum dediğin doğru dün bilek,alın teri ve keskin kılıç kazanıyordu ama bu gün teknoloji kazanıyor.Irakta kimin dost kimin düşman olduğu belli değil.
girmek kolay çıkış önemli,Amerika gibi çıkış yollarını aramıyalım.