Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sığınmacılar belası ...  (Okunma sayısı 6446 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 22, 2019, 10:26:27 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Alıntı
1) “hafife alıyor bazı kesimler” demişsiniz. Soru bir, bazı kesimler kimdir? Cevap veriniz.

YÖNETENLERDEN bahsediyorum .  Cevap veriniz NE DEMEK  siz kimsiniz de bu üslupta yazıyorsunuz ?

Alıntı
2) “Arap kökenli arkadaşlarımız da istemiyorlar” demişsiniz. -da eki kullanıp hem arkadaşım dediğiniz Arap’ları ayrıştırıyorsunuz, hem de done olarak kullanıyorsunuz... Soru iki, kendi milletim daha önemli deyip; Arap kökenli insanların görüşünü done olarak kullanıyorsunuz. Siz Arap mısınız?

Arap kökenli diğer tabirle FELLAH dediğimiz kesim. O  İnsanlar TC . bağlı insanlarımızdır ve bu gelen yabaniler den benim yanımda daha değerlidir

Ben ZAZAYIM bir mahsurumu var beyefendi .

Alıntı
3) Yukarıdakiler derken, benden ve sizden başka kimse olmadığına göre; “yukarıdakiler” kelimenizden kastını ben olmalıyım. Neyi anlamıyor muşum? Anlatır mısınız?

Önceki satırlarımda kimden olduğunu bahsettim .

Alıntı
Burada sığınmacılar mı beladır yoksa sığınmacılara uygun ortam hazırlanmaması mı bir beladır bunu tartışmak gerek. Bu insanlar nerede doğacaklarını seçemediler evet ama uygun bir eğitimle ne olacaklarını seçebilirler. Bu imkanı da onlara biz vermeliyiz. Bu da bizim alın akımız olur.

Benim İnsanım açken ,İşsizken Devlet denen yapı bu İnsanlarına iş ortamı sağlaması gerekirken; bu imkanları el verip yapamıyorsa dışarıdan gelene hiçbir şey yapmaya hakkı yoktur . Eğitim sistemi yerlerde sürünürken lisede okuyup ta çarpım tablosunu bilmeyen öğrenciler çoğunlukta ise öncelik benim halkımadır.

SON SÖZÜM  bu İnsanların bazıları bir eli yağda bir eli balda bu ülkede cirit atıyorlar .EVET onların bazıları da ÇÖPTEN ekmek ,yemek artığı topluyor buna ne demeli .

NE MUTLU TÜRKÜM diyene  Önce ben gelirim ,vergi veren ben ,askere giden ben ... >:(

Bu kadar. Üslubunu beğenmedim ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 22, 2019, 10:52:10 ös
Yanıtla #11
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

İkinci tekil şahıs zamiri kullanan kişilerden üslup dersi de alır oldum. Hadi hayırlısı...

Eylül 23, 2019, 12:27:34 öö
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Barış sizlerle olsun, bu konu hakkında bende birkaç şey yazmak istedim uygun görürseniz. Yüksek oranda Suriyeli mültecinin ülkemize gelmesini Fidel Castro'nun bütün suçluları, Amerika'ya gitmek isteyenlerle birlikte yolladığı olaya benzetiyorum. Bu insanlar içerisinde acıdığım insanlar olduğunu söylemeden edemeyeceğim çünkü bazılarının rejimin kimyasal silah kullanımı sonucu vücudunda ortaya gelen yaralar fazlasıyla can yakıcı. Fakat seçici olarak alınıp alınmadıklarını tam olarak bilmediğim için pek konuşmak istemesem de 3.658.250* gibi ciddi bir oranda insanı ülkeye almak ciddi sorunları ortaya çıkarmadan edemiyor. Çıkan olaylar içerisinde özellikle taciz, cinayet, kavga olaylarının olması da insanları nefret söylemlerine itebiliyor. Metrobüs güvenliklerinin uğraşmaktan bıktığı, polisin hiçbir şey yapmadığı dilenme tarzı metrobüs durağına yığılıp mendil satan ve insanları psikolojik olarak taciz eden çocukların yanı sıra camilerin etrafında dilenen Suriyeli kadınlar insanların nefret oranını arttırıyor. Tabi ırkçılık ve ayrımcılık hoş bir şey değildir fakat kültürel olarak zengin Arapların bile bağırarak konuşmaktan tutun pek çok şeyiyle etrafındaki insanları rahatsız ettiğini hesaba katarsak bu insanlarla uyumlu olmamamız gibi kritik öneme sahip şeyler hesaba katılarak böyle hatalar yapılmamalıdır. Alternatif çözüm aranabilir fakat en iyi niyetle bu insanları ülkeye alsak bile toplumsal olarak uyuşmadığımız insanlarla bir arada yaşanmaya zorlanırsak bu sefer iki taraf arasında düşmanlık gibi olaylar ortaya çıkabilir.

*Mülteci sayısı Mülteciler derneği verilerinden alıntıdır.

Eylül 23, 2019, 11:10:31 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Mültecilere bakmak ayrı bir şey, onları kendi vatandaşından öne çıkarmak ayrı bir şey. Bu gün ülkemizin içinde bulunduğu durum da tam bu eksende. Bir yanda ülkemizin kendi öz evladı ne sağlık hizmetlerinden tam olarak yararlanabiliyor, ne sosyal yardımlardan  ve ne de hukuki bazda adil şekilde yararlanmaktadır. Ülkemizin  doğudan batıya, kuzeyden güneye resmen bir mülteci istilasına uğradığını üzülerek görmekteyim. Kendi vatandaşı saatlerce ve hatta haftalarca hastane kapılarında derdine derman aramaya çalışırken  bu mültecilerin her konuda öncelikli olması şahsen beni rahatsız etmektedir.  Keza ; kendi insanlarım asgari ücretle bile iş bulamazlarken mülteci konumundakilere namütenahi maddi olanakların sağlanması beni rahatsız etmektedir. Ülkemin gençleri üniversiteye girebilmek için  maddi ve manevi insanüstü çabalar sarf ederken, mültecilerin istedikleri üniversiteye sınava bile girmeden kaydolmaları beni perişan etmektedir.  Yine ülkem insanının, mültecilerle olan hukuki meselelerinde hukukun onlardan yana çalışması beni rahatsız etmektedir.  Vs.vs.vs.

Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.
       Öz olarak, insanın din, dil, ırk ayrımına karşı olan birisiyim. Ancak ; yukarıda da kısaca açıkladığım nedenlerden dolayı bu mülteci meselesine sıcak bakamıyorum.
        Aslında, bu olay buralara kadar getirilmeden de çözülebilirdi. Mesela , ülkemizin sınırına yakın bir bölgede Birleşmiş Milletlerin de koordinasyonu ile bu insanlara yerleşim ve yaşam yerleri oluşturulabilirdi.
       Ülkemin gençleri onların topraklarında hayatlarını kaybederlerken, onların gençlerinin ülkemde sahil boylarında nargile keyfi yapmaları doğrusu kanıma dokunuyor.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Eylül 29, 2019, 08:33:29 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dunyanin hangi ulkesinde  siginmaci gelip ulke vatandasindan  fazla haklara sahip   olur ? Elini kolunu sallayip teror estirebilir ?
İnsani  haklarmis acimakmis  vs bunlar bahane edilemez.. Bu  kafayla aciyan  sonunda acinacak hale  duser ...Bilinc ve kultur seviyeleri  cok dusuk  yiginlar girdikleri  toplumun da çöküşüne neden olur ...
Devlet acima politikasiyla yonetilmez ...sn  Alsah tesbitlerinde cok haklı...

Ekim 01, 2019, 05:47:01 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus