Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: KARAHANIN DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINA SORUSU VE GELEN CEVAP  (Okunma sayısı 15945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 17, 2013, 06:46:22 ös
Yanıtla #30
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dini öğretimlerin,Mensubu ve sözcüsü olan kişilerin, eğitimlerinin yetersiz olduğundan,öğretimlerindende cok şey beklenmemesi gerekir,Bu dinin temsilcisi sıfatlarında,öğreticilerinin yorum ve görüşlerini yetkili saymıyorum.ve İslam gibi dinlerin yetki verilmiş yetersiz kişilerden dinlenmemesini talep ediyorum.
Kalben tabi

saygılar
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 18, 2013, 12:50:55 ös
Yanıtla #31
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İleri sürdükleri dogmaları kabullenmeyen, bunları sorgulayan bilime güvenen ve akıl ilkelerinden ayrılmayanlara, bir diğer dogmadoan başka bir şey olmayan cehennemin yolunu gösterenlere, iyi niyetli ve temiz yürekli, oniurlu ve dürüst insanlar olarak, görgü kurallarının dışana çıkmadan  söyleyebileceğimiz tek bir tümce düşünebiliyorum:

"Siz bizim için endişelenmeyin.  Sizin Cennete giderken yolunuz açık olsun!"

(Varınca bizi de haberdar edip meraktan kurtarırlarsa memnun oluruz.)
Ateist tanıdıklarım var ben hiç birisiyle alay etmiyorum. Biz müslümanlar olarak aynı anlayışı siz kafir sevdiklerimizden de bekliyoruz.
Saygılarımla....

Temmuz 18, 2013, 01:25:13 ös
Yanıtla #32
  • Uzman Uye

siz kafir

Sert  bir anlatım şekli ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Temmuz 18, 2013, 02:00:53 ös
Yanıtla #33
  • Orta Dereceli Uye
  • **

siz kafir

Saygılar
ateist demek işte başka bir manası yok...

Temmuz 19, 2013, 12:13:59 öö
Yanıtla #34
  • Uzman Uye

Sayın Samuray'ın  yazısının büyük bölümü doğru. Ama en can alıcı tarafı  "Mezheplerin görüşü benimki gibi değildir. Ben ""hadis"" denen sözlere iman etmeyen mezhepsiz olduğumdan böyle düşünüyorum" sözleri.
          Şimdi İslamiyeti kısaca ele alalım ve en basitinden başlayalım.
          -İslamiyetin peygamberi kimdir? Hz. Muhammed.
          -Hz. Muhammed  hangi mezhepten dir ? (Bilen varsa söylesin).
          -Mezhep İmamları kimlerdir? İnceleyin bakın kimler olduklarını göreceksiniz.
          -Canı isteyen İslam içinde  bir mezhep kurabiliyorsa, sayın Samuray'ın , benim ve canı isteyen herkesin  mezhep kurma hakkım vardır.
          Diğer yönden, hadislere gelirsek, binlerce hadisten hangisinin sahih, hangisinin uydurma olduğu 1500 senedir anlaşılamadı.
          Bu nedenle ikide bir İslamı ve özellikle İslam adı altında hurafeyi gündeme getirip oturtmayı pek te doğru bulmuyorum.
         Saygılar-sevgiler.

"Vur ama dinle beni"

Temmuz 20, 2013, 06:03:55 ös
Yanıtla #35
  • Seyirci
  • Uzman Uye

siz kafir

Saygılar

Sn.Samuray

Sarf ettiğiniz sözün anlamı size göre her ne kadar doğruda olsa toplum algısına göre kafir başka anlamlarda içerir,kaldıki yerindede kullandığınızı belirtsenizde oldukça saygısız bir ifade.Sn.adam ile problemleriniz olduğu aşikar her yazısına bir negatif yorum yazarak bunu zaten gösteriyorsunuz,lakin ben burada ci,ddi bir konu açtım ve tartışılıyor polemik yapmanın ve yakışıksız ifadeler kullanmanın anlamı yok,elimde silme yetkim olsa bu bana göre yakışıksız ifadenizi silerdim.

Karşındaki düşmanın dahi olsa saygı göstermek insani bir olgudur,mecburiyettir,sn.adam'ın inandığı şey herne ise onu bağlar ,kaldıki bizim inancımızda dinde zorlama yoktur denir,hal böyle iken inanmayan birinede kafir demek çok abes ve absürd duruyor.

Lütfen biraz daha özen ve dikkat.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 20, 2013, 06:11:00 ös
Yanıtla #36
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

syn samuray
Her kelimeniz boğazınızda düğümlenicek.kafirun yediğiniz yemediğinizde bile olucak.
Susmaması gerekenler susunca,ilk taş atılıyor kafir dicekler her bilgeyi ezicekler
Sahipsiz kalmış roninin attığı taştan başka  3 kez daha taş gelicek ozaman döngü kırılmaz olup
her aydın bir yüzyıl daha beklicek.
« Son Düzenleme: Temmuz 20, 2013, 06:37:58 ös Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 21, 2013, 02:34:59 ös
Yanıtla #37
  • Orta Dereceli Uye
  • **

siz kafir

Saygılar

Sn.Samuray

Sarf ettiğiniz sözün anlamı size göre her ne kadar doğruda olsa toplum algısına göre kafir başka anlamlarda içerir,kaldıki yerindede kullandığınızı belirtsenizde oldukça saygısız bir ifade.Sn.adam ile problemleriniz olduğu aşikar her yazısına bir negatif yorum yazarak bunu zaten gösteriyorsunuz,lakin ben burada ci,ddi bir konu açtım ve tartışılıyor polemik yapmanın ve yakışıksız ifadeler kullanmanın anlamı yok,elimde silme yetkim olsa bu bana göre yakışıksız ifadenizi silerdim.

Karşındaki düşmanın dahi olsa saygı göstermek insani bir olgudur,mecburiyettir,sn.adam'ın inandığı şey herne ise onu bağlar ,kaldıki bizim inancımızda dinde zorlama yoktur denir,hal böyle iken inanmayan birinede kafir demek çok abes ve absürd duruyor.

Lütfen biraz daha özen ve dikkat.
Sayın Adam'ı düşmanım olarak gördüğüm kesinlikle doğru değildir.
Siz eleştirmeyi düşmanlıkla karıştırıyorsunuz. Bu nedenle sizi eleştiren bir şey söyleyince de size düşman olduğumu zannettiniz. Benim kimseye düşmanlığım yok. Allah'a inanmayan birine kafir demek  absürt değil hakikati ifade etmektir zira kafir demek inkar eden yani Kuran'a inanmayan demek. Kuran'da da "Ey kafirler!" diye geçer. Arapça bilmem ama bilenlerden duyduğumuz (ey yuhelledine keferu) sözü ey kafirler demekmiş... Ben kitaptan konuşuyorum kendi kendime dini terim uydurmuyorum
Saygılar...

Temmuz 21, 2013, 02:37:48 ös
Yanıtla #38
  • Orta Dereceli Uye
  • **

syn samuray
Her kelimeniz boğazınızda düğümlenicek.kafirun yediğiniz yemediğinizde bile olucak.
Susmaması gerekenler susunca,ilk taş atılıyor kafir dicekler her bilgeyi ezicekler
Sahipsiz kalmış roninin attığı taştan başka  3 kez daha taş gelicek ozaman döngü kırılmaz olup
Klavye tuşlarına rastgele basınca manalı şeyler yazılamıyor sayın Gosisg arada bir bakın ne yazıyorum diye...

Temmuz 21, 2013, 05:07:07 ös
Yanıtla #39
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

syn samuray
Klavye tuşlarına rastgele basınca manalı şeyler yazılamıyor sayın Gosisg arada bir bakın ne yazıyorum diye...
Banada bir taş var. evet manalı şeyler cıkmıyabilir.ama var edeni inkar etmiyorum
Ayrıca Gosisg kim?
sygılar
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ