Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Shemuel  (Okunma sayısı 36942 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 27, 2008, 08:44:18 ös
Yanıtla #110
  • Ziyaretçi

Hayatda kimki İntihara kalkışıyor o insan iradece çok zayıf insandır, ama olurki insanın piskoloji sorunları oluyor. İnanmiycaksınız ama benim dayim hep silahla dolaşan insan olup, bi gun büyük annem ona söylediki ya evladım bi gün yanlışlikla kendini vurcaksın bırak silahi bi yere. İnanın annesinin kelmesine bend olur gibi silahın tetiyini cekip kafasından vurdu. Diyceksinizki Öldü mü? Hayla yaşıyor ama kimi kimseyi tanımıyor artık 2 yıl oluyor tedavilerle ayakta.

Şubat 27, 2008, 08:45:13 ös
Yanıtla #111
  • Ziyaretçi

Dayınız doğru olanı yapmış sn.ulu mason

Şubat 27, 2008, 08:48:45 ös
Yanıtla #112
  • Ziyaretçi

hayır sadece olarak kendinin her şeyi yapa bileceyini gösterdi sonuda malum.

Şubat 27, 2008, 09:07:12 ös
Yanıtla #113
  • Uzman Uye

Hayatda kimki İntihara kalkışıyor o insan iradece çok zayıf insandır, ama olurki insanın piskoloji sorunları oluyor. İnanmiycaksınız ama benim dayim hep silahla dolaşan insan olup, bi gun büyük annem ona söylediki ya evladım bi gün yanlışlikla kendini vurcaksın bırak silahi bi yere. İnanın annesinin kelmesine bend olur gibi silahın tetiyini cekip kafasından vurdu. Diyceksinizki Öldü mü? Hayla yaşıyor ama kimi kimseyi tanımıyor artık 2 yıl oluyor tedavilerle ayakta.
sevgili ulu mason demekki dayınız iyi nişan alamamış hedefi ıskalamış.Kafasına her kurşun sıkan ölmez.Acısız ve çabuk ölüm için kafada belirli bir bölge vardır oraya ateş etmelisiniz.

Şubat 27, 2008, 09:09:03 ös
Yanıtla #114
  • Ziyaretçi

Açıksası bu nasıl bir cesarettir anlayamadım... Kimse hakaret olarak anlamasın ama halk arasında buna deli cesareti denir. Evet intihar etmek cesaret ister ama acaba kaçı intihar sonrası şans eseri kurtulduğunda yaptığından pişman olmamıştır? 

Şubat 27, 2008, 09:10:54 ös
Yanıtla #115
  • Ziyaretçi

İntihara neden bu kadar muhteşem birşeymiş gibi bakıyorsunuz Sn. Santander???

Şubat 27, 2008, 09:11:49 ös
Yanıtla #116
  • Uzman Uye

[ İntihar etmek iyi bir irade ister.

Dogru. Ama hayatta bu kadar kahredici olgular varken, inan tek kursunluk bir iradeyi toplamak zor degil. Zira hergun olmektense insan bir kereligine cesaretini toplar ve bir kerede ölür vesselam!

Yaşamak kolay bir eylen olduğu içinde bizler çoğunluk olarak yaşamayı tercih ediyoruz.Hayatta kalabilmenin zor bir yanı yokturki dört elle sarılalım en kötü ihtimal bir sürüngen gibi  yaşar gideriz.

Yasamak kolay mi? Senin icin kolay olabilir fakat malumun uzere milyonlarca insan var bu dunyada nafakasini oyle ya da boyle kazanamayan,  ya da okuyabilmek icin aksamlari simit satan, ayakkabi boyayan vs. Yine esini veya bri yakinini kaybettigi icin, hayatin neresinden tutunacagini bilemeyen ve surekli gel git dualizminde emekleyen. Ingiltere'de Saglık Bakanlıgınca hazırlanan bır raporo gore, depresyondan psikiyatriste gorunen insan sayisi son 10 yılda %37 artmis . Bu da parasi, gucu, iktidari oldugu halde saadeti yakalayamayanların ornegi.

Çoğunluk yaşamayı ve üremeyi tercih eder.

Bu da dogru ancak bu sandigin gibi kolay oldugundan degil, bilakis hayat kadar pahali ve insana bri defa hediye edilecek olan nimete nankorluk etmemek icin, yani insanlarin hayati sevdikleri ve dolayisi ile kiymetini bildikleri icin, dahasi ezici cogunlugun canlarinin dahi kendilerine ait olmadigi gercegi ve kendilerine ait olmayan bir seyi almanin hem Hak katinda buyuk bir hirsizlik yerine gececegi, hasili Tanri'ya hesap verme muhakemesinin toplumda genel anlamda hakim olmasinin bir tezahurudur bu. Sandigin gibi bir hezeyan degildir hakikat.

Yasamak ve yasarken her gun biraz daha Yaraticinizi tanimak icin irfan yolunda yavas adimlarlar da olsa ilerlediginizi musahede etmenin verdigi lezzete erisebilmektir en buyuk erdem!.. Dunyada yasarken herseyin parasini odedigi halde, bu dunyaya gelmek icin, bir tek bacagi icin, veya gozu icin tek kurus odememis bizlerin icinde, sanki bedeni kendine aitmis gibi bol keseden comertlik yaptigini addedip, ustune bunun erdem oldugunu farzedenler,  insanligin en alt derekesine dusmekten kendilerini alamamislardir. Matematik okumus ama Tanri'yi bu ilimde bulamamis, Fizik'in icine Tanri'yi yerlestirememis, Kimya'da O'nun varligini gorememis ve dolayisi ile Tanri'nin sadece kutsal kitaplarda oldugunu sanip onlara da dogma diye yaklasmamis kisiler. Boyleleri Allah'i tanima ve Kaınat kitabini okuma bahtiyarligina erisemeden, nasipsizler kervaninda gocup gitmislerdir. 

Gun gelecek zaman bu soylediklerimize ayinedarlik edecektir hic suphesiz. Hic bir tilsim, veya hic bir yalan sonsuza kadar gizli kalmaz cunku. Sonsuz olan ancak O'dur...

Muhabbetle

« Son Düzenleme: Şubat 27, 2008, 09:25:55 ös Gönderen: Kirlangic »

Şubat 27, 2008, 09:12:09 ös
Yanıtla #117
  • Uzman Uye

Sn.Shemuel güzel söylemiş hep intiharın güçsüzlük olduğu söylenir ama asıl güç intihardır.Kafasına silahı dayayabilecek çok insan olsa da tetiği çekebilecek pek azdır ama evlenip işe gidip çocuk yapacak yüzmilyarlar bulabilirsiniz hatta bulmanıza gerek yok baktığınız her yerde görebilirsiniz.
evet genelde bazı akıllılar güçsüzlük olarak tanımlar ama tam tersidir intihar güçlü insanların işidir.Yaşamak gibi boş beleş ve tatlı bir şeyi gözden çıkarmak kolay değildir. Yaşadığın bir çok güzel şeyleri yaşayamayacağını bilerek ve elinin tersiyle bu güzellikleri iterek karanlık bir yolculuğa çıkmak yürek ister.

Şubat 27, 2008, 09:12:27 ös
Yanıtla #118
  • Ziyaretçi

sevgili ulu mason demekki dayınız iyi nişan alamamış hedefi ıskalamış.Kafasına her kurşun sıkan ölmez.Acısız ve çabuk ölüm için kafada belirli bir bölge vardır oraya ateş etmelisiniz.
Ne güzel bir bir bilgi sevgili shemuel... Neresi olduğunuda söyleseydin bari...

Şubat 27, 2008, 09:15:12 ös
Yanıtla #119
  • Uzman Uye

İntihara neden bu kadar muhteşem birşeymiş gibi bakıyorsunuz Sn. Santander???
İntihar güzel bir şeydir sevgili blo