Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: hewal73  (Okunma sayısı 24673 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 07, 2009, 12:40:27 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Tabi güzel bir yorum değil mi?
Etnik kimliklere saygım sonsuz ama şunu da unutmamak lazım "Bir milleti yok etmek için önce dilini ve kültürünü yok etmelisiniz"... Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp...

Saygı ve Sevgiler,

Mart 07, 2009, 12:41:52 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Bay hewal sorgulamanız gereken eğitim sistemi değil, sorgulamanız gereken gelen öğretmenlere, İstaklal Marşı'nın okunmaması, öğrencilerin sınıf geçmesi, pkknın düşüncelerine yer vermesi için başlarına silah dayatılarak tehdit edilmeleri, öğretmenlerin öldürülmeleri, okulların yakılmalarını sorgulayın. Türkiye'nin sadece doğusunda değil sizin belirttiğiniz unsurlar Türkiye'nin bir çok yerinde oluyor. Ben ortaokulu İstanbul'da bir devlet okulunda okudum ve matematik hocası sürekli raporluydu, ders yapmıyorduk ama ben oturdum kendim çalıştım çabaladım, yani sizin gibi başkasına suç atmadım. Lisede ingilizce hocamız iyi değildi, ama kendim çabaladım ve şuan ingilizcem çok iyi seviyede. Sadece eğitimde arama sorunu, ya anneniz babanız ya da akrabalarınız niye öğretmedi. Eğer çevrenizde kimse bilmiyorsa bence sorun sizin çevrenizde olan insanlarda ve ailenizde.

Mart 07, 2009, 01:33:22 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sayın Omnia Tempus Alit  özrünüze başvurarak ben  kürdüm ve türkçeyi güzel kullanmamam doğal bir şey olarak değerlendiriyorum çünkü biz encok ana dilimizi kullanırız.

Kürtçe diye bir dil yoktur, yaratılmak istenen ve 4 dil kırılarak oluşturulan konuşanın dahi anlamadığı kelimeler grubu vardır ki, temeli 1850 lere dayanır. Ya farisi yada arap olduğunuzu kabul edeceksiniz.Kürdüm diye birşey yoktur.

Mart 07, 2009, 02:21:23 ös
Yanıtla #13
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

evet evet aslında bu kürtçeyi ingiliz bir general icat etmiş katmış karıştırmış sonra gelmişler buralara insanlara bu dili öğretmişler o insanlarda o zamana kadar kullandıkları dili atmışlar bir tarafa ya demişler bu dil güzel biz bunu kullanalım oylece kürtçe çıkmış...

bir zamanlar kürt yoktu, dağ türkleri vardı, karttı kurttu derken kürt olmuşlardı da türkçenin de gayet değişmiş bir halini kullanıyorlardı. sonra olmadı kürt yokmuş da aslında bunlar farsmış da zaten kullandıkları dilde farscanın bir lehcesiymiş de, farscayla kürtçe aynı dil grubunda ya bu yakın tutabilir ama o da ne kürtçe de erillik-dişillik var farscada yok, fonetik desen farklı,fiil çekimler farklı, bükümler farklı...

bir zamanlar kürt yoktu dağ türkleri vardı, karttı kurttu derken kürt olmuşlardı
...
...
...
evet evet duyuyorum kargaların gülüşlerini

Mart 07, 2009, 03:33:38 ös
Yanıtla #14
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Forum Uyeleri,

Lutfen bir etnik catisma ortami yaratmamaya ozen gosterelim, Kurt yoktur, kurtce de yoktur, kirmadir vs gibi soylemler maalesef kimseye hayir getirmiyor. Ortada bir realite var, Kurt'ler kendi dillerini konusuyorlar, tasvip etsek de etmesek de Onlar da bu devletin bir unsuru. Bu ulkenin yasalarina sadik kaldiklari surece onlar da kardeslerimiz.

Egitim konusundaki yetersizliklerin bireysel olarak giderilmesi konusunda Sayin Spinoza ve M.Akyol'a katiliyorum, ben de rahmetli babamin gorevi nedeniyle ilk ve orta ogrenimimi doguda yaptim, ayni seyleri ben de yasadim ama eksiklikleri tamamlamayi bildim. Insan kisisel gelisimini bir hayale tercih tercih etmemelidir.

Saygilarimla,  
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Mart 07, 2009, 04:07:12 ös
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın dino amaç etnik çatışma değil, sebebi ise etnik halk değil Milletiz.farkımız burdandır.Bir etnik kökenin süreç içinde aşırı nüfus artışı ile çoğalması onları kurucu unsur yapmaz, kaldıki biz hala Hamidiye tabyalarını unutmadık, unutmayacağızda.

Mart 07, 2009, 08:08:07 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Bay degas kürtçe ile ilgili, Bra isimli konudan devam etmenizi öneririm, Bay Veritas'ın kürtçe ile ilgili açıklamalırını okumanızda ve ona göre yorum yapmanızda fayda var. Yoksa bilgisizce sadece atıp tutan, sağdan soldan öğrendiklerini yazan, internet sayfalarından kopyala yapıştır yapanlardan bir bilgi alabilceğinizi zannetmiyorum.
Bra isimli konu : http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=6306.0

Mart 07, 2009, 10:32:31 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

sayın Omnia Tempus Alit  özrünüze başvurarak ben  kürdüm ve türkçeyi güzel kullanmamam doğal bir şey olarak değerlendiriyorum çünkü biz encok ana dilimizi kullanırız.

Kürtçe diye bir dil yoktur, yaratılmak istenen ve 4 dil kırılarak oluşturulan konuşanın dahi anlamadığı kelimeler grubu vardır ki, temeli 1850 lere dayanır. Ya farisi yada arap olduğunuzu kabul edeceksiniz.Kürdüm diye birşey yoktur.

sayın degas sizin gibi insanlar hala bu ülkede yaşayıp 5 binyıılık bazı kaynaklarda 12 bin yıllık bir geçmişten bahsedilen bir ırktan(kürtler) bahsedip yok demeniz sizin ırkçı olduğunuzu gösterir sunu ıunutmayın ki kürt dili de tarihide türklerden daha eskidir ( yıllar önce ben türkim diyen bir tarihçi çıkıp söyle dedi:özülerek şunu belirtmek isterim ki bugün DÜNYADA aslen türk olanların sayısı 8 milyondur gereiye kalanlar asimile olup ben türkim diyen kişilerdir) bugün yokmuş diye tabirler kullanmanız bile dalaga geçilecek bir durumdur ve sizi muhatap bile almıyorum gülüp geciyorum buyndan sonra yazacagınız her türlü kelimeye cevap vermiyecem çünkü benim muhatabım değilsiniz ve siteniin kurallarınıda ihlal ediyorsunuz bbbbbyyyyy

Mart 07, 2009, 10:48:11 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Bay degas kürtçe ile ilgili, Bra isimli konudan devam etmenizi öneririm, Bay Veritas'ın kürtçe ile ilgili açıklamalırını okumanızda ve ona göre yorum yapmanızda fayda var. Yoksa bilgisizce sadece atıp tutan, sağdan soldan öğrendiklerini yazan, internet sayfalarından kopyala yapıştır yapanlardan bir bilgi alabilceğinizi zannetmiyorum.
Bra isimli konu : http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=6306.0

Bay Veritas'ın  yazısını okudum ve çok tebrik ettim bu ülkede bazı insanlar hala bazı şeylerin farkına varmadan konuşuyorlarsa bu bizim utanç duyacagımız bir konu olmalı by degas kendi siyasi düşünccesine göre yorumluyor o zman bende siyasi görüşüme göre konuşuyorum istesenizde istemesenizde KÜRTler vardır ve var olmaya devam edecektir BİJİ BİJİ GELE KURD(YAŞASIN YAŞASIN KÜRT HALKI)

Mart 07, 2009, 10:58:01 ös
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sayın degas sizin gibi insanlar hala bu ülkede yaşayıp 5 binyıılık bazı kaynaklarda 12 bin yıllık bir geçmişten bahsedilen bir ırktan(kürtler) bahsedip yok demeniz sizin ırkçı olduğunuzu gösterir sunu ıunutmayın ki kürt dili de tarihide türklerden daha eskidir ( yıllar önce ben türkim diyen bir tarihçi çıkıp söyle dedi:özülerek şunu belirtmek isterim ki bugün DÜNYADA aslen türk olanların sayısı 8 milyondur gereiye kalanlar asimile olup ben türkim diyen kişilerdir) bugün yokmuş diye tabirler kullanmanız bile dalaga geçilecek bir durumdur ve sizi muhatap bile almıyorum gülüp geciyorum buyndan sonra yazacagınız her türlü kelimeye cevap vermiyecem çünkü benim muhatabım değilsiniz ve siteniin kurallarınıda ihlal ediyorsunuz bbbbbyyyyy

Hadi şu 12 bin yıllık tarihi masaya yatıralım.Tabi varsa o bilgi.Düne kadar mağaralarda yaşıyordunuz şimdi 12 bin yıllık tarihinizmi oldu.Yaşadığınız her toplumu kirlete bilirsiniz ama bizim buna izin vermeyeceğimizi , tarih sahnesinde tarihinizin olmadığını , asla devletinizin olmadığını ve hiç bir zamanda olamayacağının garantisi bizleriz.Sizin hükmünüz mağarda geçer ancak.
Siz beni muhattap alamazsınız, ne bilginiz yeter buna nede tarihiniz.Beni muhatap aldığınız an , farisi-arap kırması olduğunuz sizi intihara kadar sürükleyebilir.