Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: degas  (Okunma sayısı 9083 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 08, 2009, 04:09:39 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

degas uye isimli kisi "Ayrimcilik ve Asagilama" nedenlerinden dolayi forumdan 7 gun uzaklastirilmistir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 08, 2009, 08:33:28 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Sayın Mason,

Bazı insanların, ayrımcılık yapmasını anlamakta hakikaten zorluk çekiyorum. Nasıl oluyorda kendilerini üstün, diğerlerini hakir görüyorlar. Nasıl bir zihniyettir, gerçekten anlayamıyorum. Aşamadıkları nedir acaba?

Saygılarımla,

Mart 15, 2009, 05:38:35 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin Uyeler,

degas uye isimli kisi "Ayrimcilik ve Asagilama" nedenlerinden dolayi forumdan 7 gun uzaklastirilmistir.

Saygilarimla

Sayın Mason Hukukun olmadığı bir ülkede sizden objektif karar vermenizi beklemiyorum.Bu ülkede terörizmi desteklemek hümanizm, ona karşı çıkmaksa suç oluşturur , o yüzden verdiğiniz karara kızmıyorum.Nede olsa adalet mülkün temeli değilmi, ama mülkler karıştı işte.

Mart 15, 2009, 10:03:47 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Terörü destekleyen forum yöneticileri görmedim!.. Yanılıyorsunuz....
Hiç kimse teröre destek vermiyor.Almış olduğunuz cezanın sebebini farklı yönlere çekmenize şaşırdım doğrusu.

Saygılarımla,

Sayın Mason Hukukun olmadığı bir ülkede sizden objektif karar vermenizi beklemiyorum.Bu ülkede terörizmi desteklemek hümanizm, ona karşı çıkmaksa suç oluşturur , o yüzden verdiğiniz karara kızmıyorum.Nede olsa adalet mülkün temeli değilmi, ama mülkler karıştı işte.
« Son Düzenleme: Mart 15, 2009, 10:10:13 ös Gönderen: dogudan »

Mart 15, 2009, 10:27:19 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hiç kimse teröre destek vermiyor.Almış olduğunuz cezanın sebebini farklı yönlere çekmenize şaşırdım doğrusu.

Saygılarımla,

Saygılarımla,

biji kürt lafına tepki göstermek ve söylemi yapanın ceza almayıp benim 7 gün ceza almamın farklı yere çekme gibi bir derdim yok.konuları uzatmam direk söylerim, tek korkum yine kemdimdir.

Mart 15, 2009, 11:31:03 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Bir Türk, vatandaşı olduğu başka bir ülkede yaşasın Türkler demiş olsa sizce teröristmi ilan edilirdi.
Provokatif bir amaçla söylenmiş olsa bile ne değişir, sizde başkalarını ötekileştirirken ayrımcılık-bölücülük v.s. yapmış olmuyormusunuz?

Saygılarımla,

Mart 15, 2009, 11:58:57 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Provokatif bir amaçla söylenmiş olsa bile ne değişir, sizde başkalarını ötekileştirirken ayrımcılık-bölücülük v.s. yapmış olmuyormusunuz?

Saygılarımla,

Türkiye standarlarına göre düşünürseniz bunun adını ayrımcılık vb sıfatlandırmalar koyarlar , fakat bir ingiliz bir fransıza göre düşünürseniz en doğal hakkınızdır.Ne demişler Love it or leave it.

Mart 16, 2009, 12:14:58 öö
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Bir gün alevi-sunni, bir gün Kürt-Türk, bir başka gün dinci-laik v.s.  ülkemde ne zaman bitecek bu kavgalar. Farkında değilmisiniz hep beraber battığımızın?

Mart 16, 2009, 02:18:24 ös
Yanıtla #8
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bir gün alevi-sunni, bir gün Kürt-Türk, bir başka gün dinci-laik v.s.  ülkemde ne zaman bitecek bu kavgalar. Farkında değilmisiniz hep beraber battığımızın?

Sayin Dogudan,

Aklimizdan cikartmamiz gereken tek sey, varligimizi ve butunlugumuzu tehdit eden bu kavgalarin orijinin disarisi oldugudur. Topluluklari kiskirtarak amaca ulasmak mumkun mudur, tartisilir. Ama bu kiskirtmalar asla bitmeyecektir, yapmamiz gereken de yek vucut olmaktir...

Sevgi ve Saygilarimla,
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Mart 16, 2009, 04:37:22 ös
Yanıtla #9
  • Aktif Uye

Sayın Dino,

İç sorunları olupta dışarıdan kışkırtılmayan ülke yoktur. Yani size kısmen katılmakla beraber kışkırtılacak konulara çözüm bulmayan, çözülebilecek bir çok sorunu çözümsüz bırakanda bizleriz. Biz sorunları çözmek yerine büyütmek eğilimde olursak dışarıdan gelebilecek kışkırtmalarıda doğal karşılamalı. Devletler arası ilişkiler ne yazık ki çıkarlar üzerine kurulu olduğundan acımasızdır.

Saygılarımla,