Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sayın Adnan Oktar: Masonlar ancak Üstad-ı Azam masonları dinlerler, bu benim için güzel bir imkan.  (Okunma sayısı 9681 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 05, 2014, 03:40:05 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Adnan Oktar; Masonlar konuşurken, mason locasına girmen lazım. Mason locasına girsen bile, eğer düşük dereceli bir masonsan seni dinlemezler. Üstadı azam derecesindeysen, en yüksek mason dereceli seni dinlerler. O zaman mason konvanlarına, büyük masonik toplantılara katılabilirsin. Ve üstadı azam olarak, en büyük üstat olarak orda konuşma yaparsın ve sözün dinlenir. Burada yanlış olan bir şey yok. Yani ateistlerin belirli bir binası, yeri yok ki şartları da yok. Ama masonlukta bu şart var. Mesela kadınlarda giremez mason locasına. Çocuklar giremez. Ancak mason olanlar girebilir ve konuşmayı yapanlarda yüksek dereceli masonlardır veyahut üstadı azam derecesinde en yüksek dereceli masondur. Onun sözleri dinlenir, itibar edilir, öncelik verilir. O yüzden benim için bu güzel bir imkan. Dünyanın en büyük mason localarına rahatça girmem mümkün şu an. Oralarda sohbet yapmam İslam’ı Kuran’ı anlatmam mümkün. Daha önce bu mümkün değildi. Büyük Kulüp var, üye olmayan giremiyor. Ordu evi var, subay olmayan giremiyor. Tabii ki mesela ordu evinin içinde subay olmak imkanı varsa, subay olurum oraya girebilmek için. Giremiyorsam, bir yolunu bulurum. Mason locasına da giremiyorsam, tabii ki büyük üstad olarak, üstadı azam olarak girmem mümkünse, bu imkanı en iyi şekilde kullanırım. Çünkü şu an dünyayı yönetenler masonlar. Şimdi bana niye mason oldun diyor ama hiç ummadığı hiç tahmin etmediği kişiler mason. Peşinden gittiği bazı kişiler mason. Bunun farkında değil. Çünkü o kişiler de, aynı amaçla onu yapıyorlar. Başka bir zarar olsun, yanlışlık olsun diye yapmıyorlar, iyi niyetle yapıyorlar. Ama benim masonluğa etkim çok büyük. Çünkü dünya çapında masonluğu ilk eleştiren kişi benim. Masonluğun iç yüzünü dünyaya tanıtan, en önemli beldelerle tanıtan benim. Resimli, belgesel, ispatlı olarak anlatan benim. İslam aleminde, özellikle Ortadoğu ve balkanlarda benden başka yazar yok. Var ama öylesine. Onlar daha ziyade hakaret eden, garip konuşmalar yapan, bilimsel açıklamalar yapmayan kişiler, onların pek önemi yok. Ama benim anlattığım konular benim eserlerim bilimsel ve deliller dayalı akılcı, doğru. Masonlukla ilgili anlattıklarımı herkes biliyor. Masonluğu da iyi bilen bir insan olduğum için ve masonluğun sırlarını da iyi bildiğim için, mason locası ortak kararla beni üstadı azam olarak mason locasına aldı. Herhangi bir yemin töreni uygulanmadı. Böyle bir yeminde etmem ben zaten. Öyle bir şey olmaz.

Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Ağustos 05, 2014, 03:48:32 ös
Yanıtla #1
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ağustos 05, 2014, 04:37:57 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu yazı ne zaman nerede yayınlanmış?
22 Eylül 2013 tarihine aittir. Kanalında söylemiş olduğu cümlelerdir. Yazının devamı da mevcut ve büyük atıfları bulunmakta.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Ağustos 05, 2014, 05:13:13 ös
Yanıtla #3
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu basın falan sayılmaz ki...

Zaten bu kimliksiz kişinin hezeyanlarını dinleyip okumaktan bıktık usandık; o bir türlü palavralarını sıkıp insanları boşuna kandırmanın sonunu getiremedi.

Bir zamanlar Masonluğu yerden yere vururdu. Sonra rüzgarın yönü değişti. Bu kez kendini masonmuş gibi satmaya yeltendi.

Tarihte birçok benzeri görülmüş olan yüzsüzlüğün daniskası.

Forumda bununla bağlantılı bir başlık açmaya yazık.

Ağustos 05, 2014, 06:33:06 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Adamın birbiriyle çelişmeyen arka arkaya  iki cümlesi yok...
Onların iç yüzünü ben ortaya çıkardım diyor. Sonra da onu üstadı azam yapmışlar güya...

Palavra... deli saçması...

Bu forumda ona yer ayırmak bile zaman kaybı...
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Ağustos 05, 2014, 06:52:20 ös
Yanıtla #5
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Ağustos 05, 2014, 06:53:45 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Ağustos 05, 2014, 06:56:04 ös
Yanıtla #7
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Ağustos 05, 2014, 06:59:41 ös
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

Jiddu Krishnamurti

Ağustos 05, 2014, 07:13:38 ös
Yanıtla #9
  • Aktif Uye

Jiddu Krishnamurti