Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Israil'in Güvenlği ve Kudüs  (Okunma sayısı 14149 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 27, 2008, 12:26:49 ös
Yanıtla #10
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

burada bir de SİVİL sorunu söz konusu... Sivil nedir? Kimdir?

İsrail yerleşimcileri "sivil" olarak kabul edilebilir mi?

"İsrail'in "siviller" diye nitelendirdiği göçmenlerin büyük bir çoğunluğu Filistinlilere yönelik saldırıların fiilen içindedir. "Siviller"in çocuk yaşın üstünde olanlarının tamamına yakını silahlıdır. Ayrıca "siviller" belli bir yaşa kadar "yedek asker" kabul edilmektedir ve ihtiyaç duyulduğunda, saldırılar için istihdam edilmektedirler. Nitekim son Cenin katliamının gerçekleştirilmesi öncesindeki muhasara ve baskının ilk günlerinde kullanılan silahlı güçlerin büyük bir çoğunluğunu yedekler oluşturuyordu. Başta El-Halil olmak üzere birçok katliam ve cinayet "siviller" olarak nitelendirilenler tarafından gerçekleştirilmiştir. Pek çok baskın asker-sivil işbirliğiyle yapılmıştır. Özellikle Kudüs'te yaşayan Filistinlilerin tahliyesi amacıyla gerçekleştirilen ev baskınları ve gasplarda genellikle siviller kullanılmaktadır"

bu "Sivil" konusuyla ilgili "İsrail'in Sivilleri" eserine bakılabilir.

Mart 27, 2008, 12:30:16 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Efendim yeni dünya düzeni yahudi ne yapsa caizdir müslümanın her adımı teröristliktir anlayışı üzerine kurulduğu için müslümanın sivili dahi teröristken israilin askerleri bile masum sivil sayılıyor

Mart 27, 2008, 01:05:29 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Sevgili Skull,

Sevgili Abraham'in su sozu isabetli olmamis katiliyorum. 100 Terorist sozu. Kaldiki bu zamana kadar 100 degil en az 1 milyon Filistinli hayatini kaybetmistir, aralarindaki militanlar dahil olmak uzere. Ancak su da bri gercek ki ve bunu ikimizde biliyoruz ki, Israil'in sivillere katliam yapmayacagini bilen Hamas militanlari ozellikle camilere, evlere siginiyor ki duygu somurusu ile isin icinden siyrilabilsin. Ama artik IL bu ayrimi yapamiyor. Zira fazlasiyla bu sivillerin arasina karisma ve onlari siper etme , sapan tasli cocuklari tanklarin onune atip dunya medyasina poz verdirme gibi duygu somuruleriyle IL'in tahrik damarini  kabarttilar. Obur taraftan Filistin ve Kenan bolgesinde bastan basa col oldugu icin malum, PKK militanlari gibi daglara kacmiyor bu teroristler. Israil, Hamas militanlari daga kacti da pesinden gitmedi mi? Haliyle Israil hic hazzetmese de ve buna siz inanmasanizda ki biraz da istihbarat eksikligi oldugunu kabul ediyorum, maalesef siviller hayatini kaybetmek zorunda kaliyor..

Ote yandan diyorsun ki Hamas'i Israil yaratti. Sizin su dusunceniz bana Bulent Orakoglu'nun son kitabi "PKK'yi Yoneten Turkler" kitabini akla getirdi. Yani tabi ki gerek IDF (IL Defense Forces) icinde gerekse burokrasi icinde Hamas'i besleyenler vardir. Nitekim bakiniz Ingiltere'de bile suanda Hizbuttahrir grubunun MI6 destekli oldugunu biliyoruz. Ancak ispati cok zordur bu tur iddialarin. Veya aciktan hedef gosterircesine, Ispat etmeye yeltenen vatanseverleri de bu ugurda harcamaktan cekinmezler.

Sonra 1948'deki Deir Yasin veya Dirat Ha Yasmin de denilen katliamdan dem vurmussunuz. Evet o bir katliamdir. Ancak olaylari saptiriyorsunuz.  Dikkat ediniz 9 Nisan'da olan bu olaylar daha o donemde kurulmamis bir Israil devleti olmadigi icin (ki IL 14 Mayis'ta kurulmustur) simdi ki IL'i baglamaz. Zira  Menachem Begin nam-i diger (Irgun ZIveu Lemu) halen Ingiliz Mandasi altinda olan Kenan bolgesini Ingiliz somurgesinden kurtarmistir. Size gore teroristtir, kimilerine gore ise Begin'i bu yaptigi saldiri kendisini IL'in ilk devlet baskani olmaya goturmustur ve kahramandir. Lutfen empati kurunuz. Sizin deyiminize gore o zaman Mustafa Kemal'de TC kurulurken asagi yukari 30'a varan Islam alimi ve universite hocasini astirmamis midir? Simdi idam sehpasi medenice ama coldeki saldiri vahsice demeyeksiniz herhalde. Iste Burada Ataturk'e soykirim yapti dememiz ne kadar yanlissa, ayni seyleri Sn Begin icin de soylemek bana gore pek te rasyonel olmasa gerek.  Benim dusuncemi soruyorsaniz sayet, ben ne Begin'in ne de Ataturk'un o donemdeki bu nevi hareketlerini tasvip ettigimi soyleyemem ama onlari tamamen haksiz da bulmuyorum.

Kaldiki her yeni devrimde veya yeni bir devlet kurulurken maalesef bu turden hadiseler vuku buluyor. Ki o donemde bolge sartlari itibariyle bunun olmasi kacinilmazdi. Zira orada bir somurgeci devlet vardi ve Begin'in asil hefedi bu somurgeci devleti oradan atmakti. Orada olen siviller icin uzgunum. Dilerdik ki hic kimse yara almadan cozulsun bu olaylar. Ama maalesef oyle olmuyor iste.  Simdi ise Ingiltere kuyruk acisini Israil'den fena halde aliyor. Siz zannediyor muusunuz Ingiltere IL'in dostu :) Oyle olsa Hamas ve Hizbullah destekli terorist orgutleri neden bunyesinde barindirsin, hatta ileri gidip iltica edenlere vatandaslik versin?

Muhabbetle
« Son Düzenleme: Mart 27, 2008, 01:15:30 ös Gönderen: Kirlangic »

Mart 27, 2008, 01:10:41 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Efendim yeni dünya düzeni yahudi ne yapsa caizdir müslümanın her adımı teröristliktir anlayışı üzerine kurulduğu için müslümanın sivili dahi teröristken israilin askerleri bile masum sivil sayılıyor

Sn Santander,

Lutfen olayi din ve muntesipleri boyutuna cekmeyiniz. Israil bunu din meselesi olarak gormuyor. Bu mesele tamamen toprak kavgasidir. Siz saniyor musunuz ki Hamas bunu din meselesi olarak goruyor? Sadece Islam'i kullanip, ayetleri harmanlayip butun dunyayi din meselesi diye kandirmaya calisiyor. Nitekim Turk medyasinda bu tuzaga dusenler hayli fazla...

Muhabbetle

Mart 27, 2008, 01:24:23 ös
Yanıtla #14
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Kirlangic,

empati kuralım diyorsunuz ama ben yine itiraz etmek zorunda kalacağım... Mustafa Kemal, emperyalizme karşı bağımsızlık mücadelesinin Lideridir.

Devrimle asılanlar ile annesinin karnı deşilerek katledilen çocuk 247 masum kadın çocuk yaşlının hunharca katledilmesi arasında nasıl bir bağ ilişki kurabiliriz.

Bir yanda yargılanmış ve o dönemin yasaları uyarınca -kararların doğru, yanlış olmasını tartışmıyorum- asılmış devrim karşıtı kişiler diğer yanda çocuklar bilemiyorum bu da bana 100 terörist söyleminden farklı gelmiyor. Kaldı ki emperyalizme karşı mücadele sivli katliamlarıyla olmaz zannımca... kaldı ki katlimanım sorumlusu bu katliam sonrası işgal topraklarında 800 bin olan filistinli sayısının 165 bine indiğini söylemektedir. Türk Solu'nun kendi içindeki tartışmalarda ürettiği slogan vari bir sonuç vardır "otobüs duraklarında, pazar yerlerinde oligarşinin temsilcileri değil halk vardır" der bu sonuç... bunu bu eyleme uyarlayabiliriz. 247 kişi emperyalizmin temsilcisi değildiler masum sivil filistin halkındandılar...

işin komiği böylesi bir katliamın lideri olan Menahem  Begin'e (ki deyr yasin katliamının dışında kudusteki king david oteline yaptığı saldırı da dikkate değer 96 ölü 45 yaralı) Nobel Barış Ödülünün verilmiş olması...

"Israil'in sivillere katliam yapmayacagini bilen Hamas militanlari " tespitinizi ise tarih reddeder... 48den itibaren yapılan katliamları ve ölen filistinli sayısını bu ölenlerin kaçının sivil kacının militan olduğunu araştırmanızı rica ederim. ayrıca israil ordusunun pek sivil - militan ayrımı pek umurundaymış gib görülmüyor.

sevgiyle.

Mart 27, 2008, 01:49:52 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Nobel Odulu meselesi tamamen bu otel baskiniyla alakali degil hocam. British Mandasini topraklardan attigi icin verilmistir bu odul ona.

Yineliyorum, Sn Begin'in o donemde her yaptigini tasvip etmiyorum, 6 gun savaslari, Lubnan'i ikinci isgal dahil olmak uzere IL'in izledigi politikalar elestirilebilir. Ancak sizin tamamen Filistin yanlisi olmaniza da hayret ediyorum dogrusu.Her sucun sorumlusu IL'de , Filistin sutten cikma ak kasik mi?Filistin dedigimiz Urdunlu ve Misirli Araplar iste. Fetih 'in askerlerini  yani kendi kardeslerini (Ates Kes imzaladi diye) kursuna dizen bu vahset faillerini mi savunuyorsunuz lutfen acik olun. Madem Filistin halki bu kadar cile cekiyor niye elektrigini Misir vermiyor Gazze'nin? Petrol milyarderi Suud kardesleri neden hic kendi kardeslerine el uzatmiyor? Arada bir kuru IL'i kinama bildirgesi, hepsi bu..! Tunus, Cezayir, Katarin da aralarinda bulundugu 23 Arap ulkesi neden kilini bile kipirdatmiyor? Madem irk ve din kardesleri ispat etsinler sevgilerini. Araya girip hakemlik yapsinlar.  IL'i denize dokmekten cekinmeyen ve bunu her firsatta dile getiren, suanki IL topraklarinin tamami olmak uzere ulkenin haritasini tamamen Filistin bayragi ile cizen bu anlayisin arkasinda siz tamamen masum Filistin halki mi var zanneidyorsunuz? Ustelik hadi bu arka plandakileri bir kenara birakalim,  bu sivil sivil dedigimiz insanlarin icindeki nefret kendi cocuklarina dogar dogmaz yahudi dusmanligi serpmesi (ki dusunun her Kurt yurttasimiz cocugunu Turkiye dusmanligi ile mi buyutuyor?) onlari ne derece sivil yapar dersem bana kizarsiniz herhalde oyle degil mi? E oyle ya, hangi Filistinliye sorsaniz, onlara gore IL'de sivil yasamiyor cunku her erkek ve kiz askere gidiyor 18 yasina gelince) ne kadar masum sizce?Burada hemen bir serh dusmek istiyorum,  bunu sorgularken sivil katliamini savundugum dusunulmesin. 

Sizinle isin icinden cikamadigimiz sey, sivil -terorist ayrimi yapmamasi IL'in. Ben de diyorum ki, IL'in istihbarat basarisizliginin yaninda 60'lardaki Arafat onderligindeki Al aksa sehitleri kurmayinin teroristleri bile sivilleri kullanmaktan cekinmedi. Siz zanneidyor musunuz sivillerin olmesinin tek sorumlusu IL? Hayir oyle degil. Arafat dahi kendi halkini rgutleyip, kimsenin olumden kacmamasi gerektigini masum halka empoze etmeye calisirken siviller gonullu olarak Israil askerlerine direniyordu, halen direniyor. Simdi de Hamas her dogan cocuga mustakbel sehitlik payesi verdigi icin kimsenin yasamaya zaten takati ve gaye-i hayali yok.! Bilmem anlatabiliyor muyum?

Bimukabele...
« Son Düzenleme: Mart 27, 2008, 02:02:50 ös Gönderen: Kirlangic »

Mart 27, 2008, 01:59:06 ös
Yanıtla #16
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Kirlangic tamamen filistin yanlısı değilim... ben İsrail halkı ile filistin halkı arasında bir tercih de yapmıyorum. sadece yalnızca Filistinli örgütlerin değil İsrail devletinin de bu başı sonu bilinmez ve çözümsüzlük yumağı haline almış durumda sorumluluğu olduğunu söylüyorum. ve hatta bunun baş sorumlusunun israilin uyguladığı politika olduğunu söylüyorum. yoksa benim gözümde filistin örgütlerinin yaptığı roket saldırısı sonucu ölen israil yurttaşı da israil güçlerince katledilen filistinliden farklı değil... ikisi de nihayetinde bir acaipliğin kurbanı...

benim itiraz ettiğim husus aşkın güç kullanımı veya israil taraftarlarının tüm suçu karşı tarafa atmaları... onları ne kadar sivil yapar diyorsunuz? ama bu da kör bir bakış açısı değil mi? israil askerlerine taş atan bir çocuğa kurşun sıkmak ne denli kabul edilebilir? ya da ayı dolmamış bir bebek nasıl terörist olabilir? nefret tohumlarını sadece arafat veya hamas mı ekti? ya da o kassam roketleri niçin fırlatılıyor? israil her hareketi bir saldırı kabul edip, tüm gücüyle saldırıyor ve bu saldırılarında bir ayrım güdüyor mu? gazeteci televizyoncu, sivil, halk, çocuk, kadın, yaşlı farkına varmaksızın her hareket edene ateş etmiyor mu?

Nobel Barış Ödülü benim bildiğim kadarıyla öldürülen Mısır Başkanı Enver Sedatla birlikte verildi o şahsa ve sebebi elbetteki katliamları değildi ya da ingilizlere karşı yaptığı terörist faaliyetler... sebep o devirde israil başbakanı olması ve enver sefatla barış görüşmelerinde bulunmalarıydı.

tekraren sevgiler.

Mart 27, 2008, 02:25:09 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

... onları ne kadar sivil yapar diyorsunuz? ama bu da kör bir bakış açısı değil mi?

Sanirim cok iyi anlatamadim kendimi. Ben bunu soylemek istemedim tam olarak . Tabi ki siviller sivildirler, terorist mumalesi yapilmamalidir, ancak unutmamalidir ki  o sivil dedigimiz insanlarin ezici cogunlugu din ve irk kardesleri diye Hamas' militanlara yardim ve yataklik etmektedir. Hayattan umitleri yok cunku. Bari sehit olayim diye Hamas'in cennet vaadlerine kor kutuk asik oluyorlar. Eger bu ise sivil dediginiz anlayis, o zaman ben de yardim ve yatakliktan bu sivillerin cogunu suclu saymakta bir beis olmasa gerektir dersem kizarsiniz herhalde demek istedim. 

bu da onlari sisrail askerlerine taş atan bir çocuğa kurşun sıkmak ne denli kabul edilebilir? ya da ayı dolmamış bir bebek nasıl terörist olabilir?

Ayi dolmamis degil tum bulug cagina gelmemis ve Hamas'a yardim dahi etse butun cocuklar tabiki masumdur. Bunda mutabikiz. Benim elestirdigim ailelerin cocuk yetistirmedeki yanlis politikalariydi. Bu sivil dedigimiz insanlar dogrudan siyasi bir suc islemeseler de ileride bu cocuklarin birer terorist, isyanci olmalarini saglamiyor mu? Ne kadar istikbaldeki barisa katkisi var? Allah askina sivil bir Filistinli ile sivil bir Israilli vatandasla konusun. Aralarindaki muthis objektiflik farkini gormeniz kacinilmaz.

nefret tohumlarını sadece arafat veya hamas mı ekti? ya da o kassam roketleri niçin fırlatılıyor?

Bu sorularin cevabini aslinda biraz once tashih edip yeniden yayinladigim mesajimda vermistim. Nefretin mensei sadece Hamas ve Arafat'in kiskirtici politikalari degil. Ancak bu tohumlari yesertenler resmin gorunen kisminda IL gibi gozukse de, aslinda Iran basta olmak uzere, Urdun, Lubnan ve Suud-u Arabistandir.

israil her hareketi bir saldırı kabul edip, tüm gücüyle saldırıyor ve bu saldırılarında bir ayrım güdüyor mu? gazeteci televizyoncu, sivil, halk, çocuk, kadın, yaşlı farkına varmaksızın her hareket edene ateş etmiyor mu?

Her hareketi saldiri kabul ediyor demissiniz, her hareket sozu biraz yaniltici bir iddia. Siz intihar saldirilarini, roketleri neyden sayiyorsunuz ki? Ayirim yapiyor mu demissiniz. Filistin halkinin %69 destegini almis Hamas ayirim yapiyor mu kendi halki uzerinde? Islerine gelmeyen ve kendilerine destek vermeyen halki gerektiginde kalkan gibi kullanmiyor ve hatta infaz ettigi olmuyor mu saniyorsunuz? Ortada bir Abbas Hukumeti var ve bu orgut Filistin devletinin aleyhinde sivilleri orgutluyor ve kucuk yastaki cocuklari silahli egitime aliyor, Abbas Hukumetini hice sayip..!

Muhabbetle

« Son Düzenleme: Mart 27, 2008, 02:29:23 ös Gönderen: Kirlangic »

Nisan 28, 2008, 10:57:02 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Dun aksam tv.lerdeki Beit-Hanun (Gazze) deki goruntuler uzerine IL karsitlari, hemen soykirimla ithamda bulundular. Aslinda "soykirim" i bu denli ucuzlatmakla, bindigimiz dali kesiyoruz ya, neyse konumuz disi.
Dun IL ucaklari tespit ettikleri silahli Hamas'lilara karsi ates ettiklerinde 2 terorist (kimine gore militan) oldurulmustur. Ancak havadan ates edildiginde silah ve cephane yuklu Hamas'lilarin uzerindeki cephane (muhimmat) patlamis, patlamanin siddetiyle etrafinda saklandiklari ev cokmustur.
Malesef evin cokmesiyle icinde bulunan Anne ve 4 cocugu (1 i bebek) olmuslerdir. Tsahal (IL ordusu), kesinlikle eve ates etmediklerini ve bunun kanitlanabilecegini iddia etmektedir.
Olulerden rant kazanmaya calistiklari bircok kez kanitlanan Hamaslilar gibi kullananlara ithaf olunur.

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3537050,00.html

IDF: Palestinian family killed by terrorist bomb

Mother, four children killed in Gaza Strip Monday morning died after explosive device carried by terrorists blew up, IDF says. Army inquiry shows that device exploded after terrorists were targeted by Air Force

Hanan Greenberg
Published:     04.28.08, 18:54 / Israel News

Army says terrorist bomb killed Gaza family: The death of five members of the Abu Meatak family in the Gaza Strip earlier Monday was caused after an explosive device carried by terrorists blew up, the IDF said.

Four Palestinian children and their mother were killed after the army targeted terrorists in the area. The IDF strike left a total of seven Palestinians dead.

The army's investigation into the incident concluded that two Palestinian terrorists were attacked and hit from the air, causing the bomb they were carrying to explode and destroying the Abu Meatak family home. The house was hit while the family was at the breakfast table.

Speaking after the Beit Hanoun incident, Defense Minister Ehud Barak said Hamas was responsible for the deaths of Gaza civilians.

"We hold Hamas responsible for anything that goes on inside Gaza and for all the strikes," Barak said during a tour of an Israel Military Industries facility in central Israel.

"Hamas, which operates from inside population concentrations and keeps explosive devices in civilian areas, is also responsible for some of the civilian casualties in these operations," he said.

Initially, the IDF said that the Air force fired at a group of armed Palestinians spotted near army forces on the outskirts of Beit Hanoun. During the operation, an IDF soldier sustained light leg injuries and was taken to hospital. Troops at the scene meanwhile exchanged fire with several Palestinian gunmen.

Mayıs 14, 2008, 05:36:47 öö
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Sn Kırlangıç
Bilgiler için teşekkürler son derece yararlı bir paylaşım.
Saygılar