Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kadınlar ne ister?  (Okunma sayısı 8888 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 09, 2008, 02:42:13 öö
  • Ziyaretçi

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. En ünlü giyim markaları Kadınlar Günü'ne özel ortak bir mesaj yayımladı. İşte hem duygulandıran hem düşündüren o mesaj.

Geleceğe umutla bakmak ister. Savaş bitsin ister. Çocukları geri dönsün ister. Çocukları Anadillerinde konuşabilsin ister. Hukuk ister. Demokrasi ister. Düzeni değiştirmek ister. İtiraz etmek ister. Sesi duyulsun ister. Tabuları yıkmak ister. Bekareti, namus simgesi olarak görülmesin ister.

Şiddet görmesin ister. İstediği kişiyle evlenebilmek ister. Kadınlığını doyasıya yaşamak ister. Eşinin arkasında değil, yanında yürümek ister. Kıyafeti üzerinden politika yapılmasın ister. "Saçı uzun, aklı kısa" görülmesin ister. Kazandığını istediği gibi harcamak ister. Eşitlik ister. Yok sayılmasın ister.

Tüm bunları istemenin gerekli olmadığı bir dünyada yaşamak ister.

İşimizi yaparken, kadınlardan çok şey öğrendik, Dünyanın da onlardan öğreneceği çok şey var...

Tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/kadin/8406112.asp?gid=229&sz=24649

Mart 09, 2008, 02:45:41 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Güzel bir haber başlığı olmuş. Benim bu soruya cevabım ise şu:

Kadınlar saygı görmek isterler. Gerisi teferruattır. Saygı ile herşey çözümlenebilir.

Mart 09, 2008, 02:53:23 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Böyle birşeyin olmaması mümkün değil ki zaten Sn. Blossom. Bir toplumda kadın dışlanıyor ve saygı görmüyor ise gerisi zaten boş. O topluluk içinde yaşamanında pek anlamı yok demektir.

Kadınlar bu dünyanın gerçekten çiçeğidir. Öyle olmaya da devam edecektir. Aksini düşünen devletler de bariz görünüyor zaten.

Saygılar

Mart 09, 2008, 03:01:46 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Böyle birşeyin olmaması mümkün değil ki zaten Sn. Blossom. Bir toplumda kadın dışlanıyor ve saygı görmüyor ise gerisi zaten boş. O topluluk içinde yaşamanında pek anlamı yok demektir.

Kadınlar bu dünyanın gerçekten çiçeğidir. Öyle olmaya da devam edecektir. Aksini düşünen devletler de bariz görünüyor zaten.

Saygılar
Keşke her erkek sizin gibi düşünse Sn. Isleo. Kadın her yerde kadın ve şiddete, hakarete, küçük düşürülmeye maruz kalıyor. Haberler hep "bir erkekten dayak yiyen kadın" diye geçiyor, tam tersi habere raslamak mümkün mü? Bu bir ülkenin gelişmiş olmasına yada olmamasına bağlı olarakta gerçekleşmiyor. Bu biz dünya kadınların ortak sorunu...

Mart 09, 2008, 03:18:59 öö
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben öyle düşünmüyorum. İş dünyasında mükemmel pozisyonlarda olan ve birbirinden seçkin kadınlar bu dünyada önemli roller üstlenmekle birlikte bulundukları şirketlere de önemli kazançlar edindirmektedirler. Canlı örneklerini gördüğüm, böyle bir çok bayan dostum var.

Ancak ülkemizde öyle bir tabir var ki belki de herşeyin başı bu "kadının saçı uzun, aklı kısa" bu laftan hiç haz etmiyorum.

Çok klişe olacak biliyorum ancak yine burada herşeyin başı eğitim ve eğitim sonrası akademik ölçüde örgütlenerek çağdaş türkiye kadını ve kadınlarını yaptıkları başarılarla medya aracılığı ile gündeme getirmek gerekiyor.

Sadece türk kadını olarak belirttim ancak; bu aslında, tüm dünya için geçerli olmakla birlikte, daha çok ülkemiz ve diğer bazı ülkelerde görünmesinden ötürü yazdım.

Saygı ve sevgiler
« Son Düzenleme: Mart 09, 2008, 03:22:54 öö Gönderen: lsleo »

Mart 09, 2008, 02:54:40 ös
Yanıtla #5

Evet, Kesinlikle (!)
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 09, 2008, 05:19:04 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Dediklerinize tabii ki katılıyorum Sn. Isleo, sadece sizin söylediğinizi genellemek pek mümkün değil. Sizin dedikleriniz maalesef özel durumlar. Bizim yaşadığımız şehirler büyük şehirler olduğu için taşra olarak tabir ettiğimiz yerlerde kadınların durumları çokta hoş değil. Dünyada da bu böyle. Ayrıca iş dünyasında başarılı olan ve çok çalışan bir kadın kolaylıkla "çok hırslı" olarak adlandırılabiliyor.

Aralık 12, 2012, 01:41:36 öö
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Hımmmm , güzel bir soru nerden başlamalı .
Eskiden olsa kendine bakacak SSK ' lı bir koca yeterdi . Şimdi değişti gelişmeyle ve 10000 USD milli gelir olunca  :o :o :o resmen zıvanadan çıktılar .
Eski kadınlarımız geçim ehliydi her konuda eşlerine destek oluyorlardı .Şimdi 2 kere Kavgadan sonra hooppp , annesinin evine yolcu , bu durum bana göre samimiyetsizliğin ve içten pazarlıklı İnsan yaklaşımı .
Birazdan Kadın Üye dostlar başlarlar ,o erkekler varya  sen bilmezsin onlar ne nankör  ??? ??? ???, Pardon ben hangi gruptanım  ...
Sonuçta her iki tarafta biraz dürüst olsalar inanın böyle olaylarda olmaz . Kadınlar seçici oluyor da bu seçtikleri ile neden sorun yaşıyorlar pek anlamış değilim . Çok akıllı olduklarından olabilir  :-[ ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 27, 2013, 06:23:35 ös
Yanıtla #8

Sayın NOSAM33'e katılıyorum bu konuda. Zoru gördüğünde kaçan,herşeyi bir kerede bitirebilen,sevmeyi bilmeyen, gözünü para bürümüş bir nesil geldiğini hissediyorum. Hepsi için söylemiyorum tabiki. Kimisi en ufak şeyle mutlu olurken kimisi dünyaları da versen mutlu olmuyor artık. Eeee devir değişti el elden üstün. Ne istediğini bilen,dürüst,saygılı,görgülü dostluklara ve sevgilere... Saygılar.

Ocak 10, 2015, 08:36:13 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben kendi adımca söyleyim ben erkeklerden ilk olarak saygı isterim.Ve beni olduğum gibi sevmelerini beklerim yani çok bir şey değil saygı sevgi ve duyarlılık yani duyarlılıktan kasıt örneğin saçımı kestirdim diyelim bunun farkına varmıyorsa çoktan iş bitmiştir bence.

Saygı sevgi duyarlılık ve beni oldugum gibi kabul etmesi. :)
🖖🏻