Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Paran kadar konuş  (Okunma sayısı 38566 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 28, 2007, 10:08:34 ös
Yanıtla #40
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Dogru dusunuyorsunuz. Bu konudaki diger mesajlardada aynilari soylendi.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 29, 2007, 02:08:23 ös
Yanıtla #41
  • Ziyaretçi

Arkadas galiba sadece basliga bakip yaziyor :D

Nisan 29, 2007, 02:59:01 ös
Yanıtla #42

bır yerlere bakıp solememe gerek yok kı sn hamlet ;)

Mayıs 15, 2007, 08:57:50 ös
Yanıtla #43
  • Ziyaretçi

Bence direk o açıdan düşünmemek lazım. Belki para onlar için çok lazım oluyor giderleri çok fazla belki bir çok neden daha. Ama yinede  dışarıdan kötü gözüküyor

Bence bunların altındaki temel sebep size daha öncede belirtmiştim para sayesinde emperyalist düşünce para sevdası insana herşeyi yaptırır...ben samsunda oturuyorum bizim burda  bir tane kilise var kilisedeki görevliler küçük çocuklara bedava incil dağıtıyorlar ve sayfaların arasına bazı miktarlarda para koyuyorlar bu paraların hepsi bence buna gidiyor....çocukları küçük yaşta kandırıyolar bunlar çok ayıp ve utanılacak şeyler diye düşünüyorum kusurum ve hatam varsa şimdiden özür dilerim Saygılarımla arkadaslar...!

Mayıs 15, 2007, 09:03:43 ös
Yanıtla #44
  • Aktif Uye

bakınız,sanırım masonlukla misyonerliği karıştırdınız.bunlar tamamen farklı şeylerdir.masonluğun hiç bir dinle ilgisi ve bağlantısı yoktur.
masonlukta paraların nerelere gittiğini merak ettiyseniz,forumun bazı kısımlarında cevaplar verilmiştir.araştırırsanız öğrenebilirsinz.

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,578.0.html
« Son Düzenleme: Mayıs 15, 2007, 09:05:59 ös Gönderen: hiario »
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Mayıs 15, 2007, 09:19:38 ös
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

Bence direk o açıdan düşünmemek lazım. Belki para onlar için çok lazım oluyor giderleri çok fazla belki bir çok neden daha. Ama yinede  dışarıdan kötü gözüküyor

Bence bunların altındaki temel sebep size daha öncede belirtmiştim para sayesinde emperyalist düşünce para sevdası insana herşeyi yaptırır...ben samsunda oturuyorum bizim burda  bir tane kilise var kilisedeki görevliler küçük çocuklara bedava incil dağıtıyorlar ve sayfaların arasına bazı miktarlarda para koyuyorlar bu paraların hepsi bence buna gidiyor....çocukları küçük yaşta kandırıyolar bunlar çok ayıp ve utanılacak şeyler diye düşünüyorum kusurum ve hatam varsa şimdiden özür dilerim Saygılarımla arkadaslar...!
Ciddi ciddi soruyorum. Sizin masonluk ve neler yapildigi hakkinda kulaktan duyma olmayan herhangi bir bilginiz var mi? Mason nasil olunur biliyormusunuz? Mason olmak isteyenler yillarca sirada beklerken sizin teorinize gore masonlar uye toplamaya calisiyor oyle mi? Mantiginiza hayranim.

Temmuz 11, 2007, 01:02:01 ös
Yanıtla #46
  • Ziyaretçi

sn Masonun dediği gibi zenginlikle ilgili bahsedilmemiş sadece fakir olmama kuralı konmuş

Kasım 14, 2007, 04:02:16 ös
Yanıtla #47
  • Mason
  • Yeni Katilimci
  • *

Merhaba ben forumunuzun yeni üyelerindenim!
Bunca zamandır "Mason ve Masonluğu" araştırıyorum ilkkez sizin kadar açık ve dürüst yorumları okudum diyebilirim!

"Fakirler Mason olamaz. (Fakir kisilerin, yardimseverlik, erdemlik, iyi kisileri daha iyi kisiler haline getirmek vb. ideallerden once daha buyuk sorunlari ve ugrasmakta oldugu durumlari vardir. Bir fakir Mason olabilirse, ne toplulugumuza, ne insanliga, nede kendisine beklenen faydayi saglayamaz. Masonluk herkese gore degildir. Mason olmak icin oncelikle kalbinizde bir Mason olmus olmaniz gerekir.)"
yorumunuz gerçekten çok ilgimi çekti!

Masonluk yolunda elimden gelen hertürlü çabayı gösteren biri olarak size sormak istediğim ilk konu; bir yerde "yıllık ödentileri ödeyebilecek maddi güce sahip olmak" diye bir yorum vardı, bu ödentileri ödeyebilmek için gelir düzeyimizin ne boyutta olması gerekmektedir!

şimdiden teşekkür ederim...

Kasım 14, 2007, 04:28:51 ös
Yanıtla #48
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin bawaa,

Her ulke Buyuk Locasi minimum bir miktar belirler ve Localarda kendi iclerinde bu miktari arttirarak uye kabulu yaparlar. H.K.E.M.B.L. nin belirlemis oldugu yillik minimum ucretin disinda, ilk Tekrisinizden once bir kereye mahsus talep edilen ucret ve her derece atlamada verilen ucretlerde vardir. Bu zorunlu ucretlerden sonra kisinin rizasi ile yaptigi bagislarda soz konusudur. Turkiyede cocuksuz, orta seviyenin uzerinde yasayan bir aile kolaylikla bunlari karsilayabilmektedir. Bizler Mason olmak icin kendinizi yada ailenizi maddi olarak zora sokacaginizi dusunursek, Tekrisinizi gerceklestirmeyiz. Asla bir kisinin ailesinin yemek parasindan keserek onu Masonluga yatirmasina izin verilmez.

Maddi olarak belirli bir ozgurluk seviyesine ulasmis kisiler ancak yardim, kendini gelistirmek, akil ve bilim yolunda insanliga fayda saglamak gibi ideallere zaman ayirabileceklerdir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 14, 2007, 05:07:42 ös
Yanıtla #49
  • Mason
  • Yeni Katilimci
  • *

öncelikle bu kadar hızlı bir şekilde soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Amcak ben yıllık ortalama kç YTL aidat ödemek gerektiğini hala çözemedim?
şimdiden teşekkür ederim.