Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hz.Ali ve Hz.Fatma'nın düğünü  (Okunma sayısı 4470 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 23, 2008, 08:16:43 ös
  • Ziyaretçi

Yorumsuz şekilde aktarıyorum ;

Hz. Fatima (a.s)' Ali (a.s) 'ın evine gideceği vakit hayli yaklaşmıştı. Resul-i Ekrem katırı hazırlayıp üzerine ince bir minder koyarak Fatıma'yı oraya oturttu. Salman katırın dizgilerini tutuyor, Bilal da katirin arkasından yaya olarak ilerliyordu. Yolun yarısı katedilmişken diğer seslere benzemeyen güzel ve hafif bir ses işitildi. Peygamber Cebrail ve Mikail'in yetmiş bin melekle Fatıma'yı uğurlamaya geldiklerini anlayınca, bir ara duraklayıp onlardan yeryüzüne niçin indiklerini sordu.

Onlar;  "Biz, dediler. Fatma'yı gelin evinden damat evine uğurlamaya geldik." O sıra bütün melekler, Cebrail ve Mikail'in eşliğinde tekbir getirdiler. Resul-i Ekrem de onlara katıldı.

Sonra da hanimlarınaa dönerek; "Ali ve Fatma'yı sevinç, iftihar ve neşeyle odalarına götürün; ama Allah'ın razı olmayacağı bir şey söylemeyin!" diye buyurdu. Bunun üzerine kutlu hatunlar sevinç, neşe ve sayısız tekbirlerle Ali ve Fatma'yı zifaf odasına uğurladılar. "Bu olaydan sonra düğünlerde tekbir getirmek (Allah-u Ekber demek) sünnet hâline geldi.

Temmuz 23, 2008, 09:04:04 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Bundan cikarmamiz gereken nedir merak ettim sahsen :)

Temmuz 23, 2008, 09:22:06 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

İslamın ne kadar büyük ve çağdaş bir din olduğunu çıkarabilirsiniz ; bak yetmiş bin melekle nikah kıyıyorlar

Temmuz 23, 2008, 09:45:20 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Yazinin kaynagini da belirtirmisiniz? Hani gercekten meleklerin hepsinin inip kutlama yapip yapmadigini ogrenmek amacli

Temmuz 23, 2008, 09:56:06 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Siz kaynagi belirtmeden once birsey daha sormak istiyorum... Nede olsa Islam uzerine cok derin arastirmalariniz var, gunlerdir de Kur'an daki celiskileri koymanizi sabirsizlikla bekliyorum. Neyse soruma donelim, bu hikayeyi yazan kisi 70.000 melegin hepsini saymis mi? Yada cok ilahi bir kisilige mi sahipti de melekleri gormus? Acikliga kavustururmusunuz? Simdiden tesekkurler :)

Aralık 06, 2008, 07:45:02 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Mayıs 18, 2009, 04:13:30 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Birisi uydurmuş,ama mutlaka inananlar vardır...Duysa enfazla Hz.Ali güler di...
Ben"O"yum,"O"ben değil...