Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: HZ. Mevlana'nin diger kisilerce yorumlanmasi.  (Okunma sayısı 21015 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 13, 2007, 09:28:03 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Genelde sadece Turkiye ve ortadoguda Siyonist destekciligi ile suclaniyor.
Suclamalar bolgeden bolgeye, geleneklere ve o bolgedeki kaynaklara gore degisiyor.

Ilk cikan suclamalara (ulkemizde olanlara degil) bakarsaniz goreceksiniz ki cogu suclama sadece karalama, ve cikar amacli yapilmis ve bu boyle suregelmistir. Komplo teorileri hayranlari ve isine gelen kesimler bu suclamalari kendi dillerine cevirip, kendi toplum yapilarina ters dusme ihtimali olan yonlerini kendilerince tercume etmis, kendilerinden yorum katmis ve yepyeni eserlermis gibi sunmuslardir.

Cogu anti masonik siteye giderseniz (Ingilizceniz varmidir bilmiyorum) Suclamalarin %99unun ayni, birbirlerinden alinmis, ve sahte kaynaklara veya gercek kaynaklarin carpitilmasiyla yapilmis oldugunu goreceksiniz. Bu aciklamalarin aynisini saniyorum en az uc kere bu forumlarda yaptim. Ilk tavsiyelerimden biri olan soru ve cevap bolumlerini okumaniz faydali olacaktir.

Bir yerden rim elde etmek isteyen, populerligini artirmak isteyen, kendi uzerlerindeki sis perdeleri uzerindeki ilgiyi baska tarafa kaydirmak isteyen her grup, kisi, olgu masonluga bir sekilde karsi olup bunu reklam ederek bu amaclarina ulasmaya calismislardir.

Bu sebeplerden dolayi masonluk cogu cevrelerce yanlis taninmistir. Osmanli devleti icin de butun dunya ulkelerinde BARBAR denir. Gunumuzde de (Malesef) musluman ulkeler icin "TERORIST" denmeye baslandi. 100 yil sonra bakarsiniz bunlarin hepsi kliselesmis olur.

Iyi olani herkes sevmez mi diye sormussunuz. Guzel soru. Eger iyi oldugu hakkinda suphesi olan, hep iyi olmadigi anlatilan bir seyi sevmelerini bekleyemezsiniz herhalde. Bakin siz bile foruma attiginiz ilk mesajlarinizdan birinde Mevlana'nin adinin Masonlarin agzinda bulunmasindan dert yanmissiniz ::) Siz daha Mevlana'yi sevmemize, agzimiza almamiza bile tahammul edemezken, bizler sizlere "Bizleri sevin" mesaji verecek degiliz. Bu mesaji verme gibi bir gereksinimimiz de ihtiyacimiz da yok.

Ama siz bunlari zaten biliyorsunuz degil mi :)

Ben de size bir sey sorayim...
Burayinasil buldunuz, ve birden bire Mevlana hakkindaki basligi bulup, oraya anti masnik bir tepkide bulundunuz? Bu bir tesdufmuydu? Yoksa belli bir amaciniz mi var?

Temmuz 13, 2007, 09:36:54 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Ne gibi bir amacım olabilir ki?Siteyi google da gezerken tesadüfen buldum ve masonların yaptığı açıklamaları pek de inandırıcı görmedim.Şu ana kadar okuduğum anti masonik kaynaklar oldukça nitelikli ve ikna edici eserlerdi,ama tabi siz bir mason olarak bunu kabul edecek değilsiniz.Baştan aşağı sırlarla ve birsürü tuhaf ritüelle dolu bir yapının sırf yardım ve sevgi amacıyla kurulduğu açıklaması insana pek inandırıcı gelmiyor.Şimdi çıkıp verdiğiniz burslardan falan bahsedersiniz :) Yaptıklarınızın, yapabileceklerinizin ve bozduklarınızın milyonda biri olduğuna adım gibi eminim ::)

Temmuz 13, 2007, 09:42:12 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

O zaman neden burada tekrar soruyorsunuz? Adiniz gibi emin oldugunuz bir seyi tekrar sormanizdan ne cikarabiliriz? Siz adinizi baskalarina da onaylatiyormusunuz?

Okudugunuz MASONIK kaynaklari aciklayabilirmisiniz? Ya da anti- masonik kaynaklar mi demek istediniz?

Ingilizceniz var mi?

Temmuz 13, 2007, 09:44:24 ös
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Sn. Lucky Eye, bu mesajinizi bir nevi "Disclaimer" olarak kabul edebilirmiyiz :)

Anladiniz siz onu :)

Temmuz 13, 2007, 09:45:17 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Arkadaş hakikaten bende amacını merak ettim bu konuyumu buldun muhalefet olacak özel mesaj falan atmışsın değişik bir girişin olmuş

mesajı bir üstte kabul ettin yanlışlıkla sildim Sn. Sublime bu mesaja cevap veriyor pardon :)

Temmuz 13, 2007, 09:46:06 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Benle alakası yok olarak kabul edebilirler tercüme edecek olursak :)

Temmuz 13, 2007, 10:00:12 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Tamam iste ben de onu demek istemistim :)
Ne kadar ilginc degil mi :D

Temmuz 13, 2007, 10:01:34 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

İlgnç olan başka şeylerde var aslında ;D mesela iki arkadaşın beni daha dün açılan Antimason bölümüne mod sanması gibi :) ciddiyim benim elemanlara duyuru bu gün 13. cuma ;)
« Son Düzenleme: Temmuz 13, 2007, 10:07:36 ös Gönderen: LuckyEye »

Temmuz 13, 2007, 10:09:48 ös
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

Hahaha :) Cok ilginc :) Anti-masonlarin Piri ilan edilmissin yani :) Ah bir de edebini ornek alsalar.

Temmuz 13, 2007, 10:13:47 ös
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

Ben bir de boyle lafi soyleyip kacanlari cok ilginc buluyorum.
Merak ediyorum bu insanlarin bu tarz faaliyetlerden baska yapacak isleri yok mu ::)