Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Özdemir Erdoğan ve Masonluk  (Okunma sayısı 19676 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 13, 2009, 11:26:11 öö
Yanıtla #10
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sevgili Dostlar,

Epeydir bu başlık altındaki tartışmalarınızı izliyorum da, inanın çok üzülüyorum.

İki nedenden ötürü üzülüyorum:

1 - Burada aslında hiç de bu başlık altında bulunmaması gereken şeyler tartışıyorsunuz. Tartıştıklarınız tartışılabilir ama yeri burası değil. Bu nedenle her ne kadar Sayın SkullG'nin dediklerine büyük ölçüde katılıyorsam da yeri olmayan bir alanda bu tartışmaya katılmaktan kaçınıyor ve sizi o tartıştığınız konuları  forumun ilgili alanına taşımaya davet ediyorum.

2 - Özdemir Erdoğan'ı burada çok yanlış bir şekilde ve haksızca yargılıyorsunuz. Kendisini tanır mısınız? Kişiliğini, sanatını, yaşamı boyunca ne yaptığını ve ne yapmadığını, ailesini, özel yaşamını, nasıl geçindiğini bilir misiniz? Geçirdiği hastalığın onu ne hallere getirmiş olabileceği üzerine herhangi bir bilginiz var mı? Basın ve medyanın böyle bir konuyu yakaladığında nasıl saptırdığını niçin hiç düşünmüyor da Özdemir Erdoğan'ın kendisine bir çıkar elde etmek için Masonluğa girmiş olacağına ilişkin ve onun karakteriyle kesinlikle bağdaşmayacak bir yargıda nasıl bulunabiliyorsunuz? Bu size yakışıyor mu?

Bunları inanın yazmayacaktım ama gençliğimde ben de bir ara müzik yaparken ayrı ayrı yerlerde ve ayrı tarzlarda çalışmış olduğumuz, Masonluk ile olası bağlantısını göz ardı ederek, çok iyi tanıdığım ve takdir ettiğim bir kişiye böyle yüklenmelerde bulunnmanızdan ötürü sizi ayıplıyorum.

Böyle bir davranışı bu forum alanında ilk kez yapıyorum. Umarım bir daha yapmak zorunda kalmam.

Sevgiler.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Kasım 13, 2009, 03:29:53 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

bende sayın, ADAM in görüşlerine katılıyorum.sanatçımızın müzigimize ve sanatımıza katkıları olan vo pop muzigimizin gelişimine ,yapısına hizmetleri olan seçkin sanatçımızdır. sanatçıların yapıları itibari ile  duygu insanlarıdır. sanatçının masonlukla olan geçmişteki ilişkilerini kendisi degerlendirmiş ve  noktayı koymuştur. kendisi ve muhatapları kendilerini savunmaktan aciz degildirler. gelişen olayların iç dünyaları vardır. biz ise olayların uzagız .hariçten kişileriz.tahlillerimizi , yorumlarımızı yapalım ama bu insanlık kapısnı biraz aralık bırakalım diye düşünüyorum. diger yorumlarada saygılım hepsine.sevgiyle kalalım....

Kasım 13, 2009, 03:52:13 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Erdal

Sözlerinizin içinden birkaç küçük cümleyi almak istiyorum sanırım açılıma ihtiyacı olan bir konu olacaktır.Topluma dayatılan yerel bir kanı,sanatçı duruşu,sanatçı duyarlılığı.Benimle yada sizlerle duyarlılık yada hassasiyet anlamında özdemir erdoğan yada ibrahim tatlıses arasında bir fark varmıdır.Artık o kadar sıkıcı bir klişe olduki toplumda bu tür söylemlerle insanlara sadece kaldıramayacakları yada hakları olmayan payeler biçmiyormuyuz.Pop müziğin yada sinemanın yada klasik müziğin gelişmesi toplumların ortak zevkleri olmasından öte insanların her tür konuda eğitimlerine katkıda bulunduğunu dahi düşünmüyorum.Tamamen yedirme tamamen dayatma terimler.Maalesefki hangi kanalı açsanız 10 gram beyinli bir sürü insan sanatçı hassasiyetinden bahsederken ben kendimi kötü hissediyorum,Bir lerzan mutlunun yada artonun yada mehmet ali erbilin benden yada sizden ne kadar fazladır iç dünyası.Ben şahsen bu tür söylemleri çok ajite buluyorum.Bu insanlar siz bizim herşeyimizsiniz derken diğer taraftan kumar masalarında bir dünya para harcarlarken ben çok sağlıklı bakamıyorum.Bırakın toplum olarak bakmayı sanki dünyada bu olay artık sektör oldu bir tür sömürü sektörü.İnsan duygularını kullanarak ajite edip sömürme sektörü.umarım üzerinize alınmazsınız.

Saygılarımla.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 30, 2009, 11:52:11 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Özdemr ERDOĞAN bir çıkar ilişkisine girmiş, gençlik yıllarında masonluktan çıkar elde etmiş sonra yolunu ayırınca sağladığı bu ayrıcalıklar kesilincede çok üzülmüş, neler çekmiş bir kendi bilirmiş bir allah bilirmiş......
şimdiye kadar amaçlarına inanmadığı ve kendini ait hissetmediği bir topluluğu, mesleğinde çıkar sağlamak için bir nevi kandırarak elde ettiği haksız maddi ve manevi kazanımları artık elde edemediği için neler çekmiş neler bir kendi bir allah bilirmiş.......
gerçekten çok talihsiz bir açıklama olmuş.

Saygılarımla.