Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: mason localarında gızlı kameramı?  (Okunma sayısı 43236 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 02, 2009, 01:13:56 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Sevgili quadriga;diğer kanalların bu görüntüleri haber etmemesinin sebebini Masonların parmağından değil,haberin inandırıcılığının ve gerçekliğinin olmamasından görüyorum.Ben de sizin gibi inandırıcılığının olmadığını ve fazla tartışılmasının dahi gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Temmuz 03, 2009, 04:42:46 öö
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Bütün ülke saçma sapan belgeleri komploları aylarca konuşabiliyor (konuşturtulabiliyor) fakat yüzyıllardır gizliliğini sürdüren masonların gizli görüntülerinin üzerinde 5 dakika bile duramıyor (durdurulmuyor). En azından benim bildiğim hemen hemen her kanalda düzmece haberler yayınlanır sonrada kendine güvenen yetkili kişiler çıkar konuşur açıklar. Ve halk sonunda doğruyu kendisi görür. Eğer bu şekilde gizleme yoluna gidilirse olaydan 12 yıl sonra bile işte böyle şüpheler kalır ve belkide sonsuza kadar gider. Bunu engelleyemezsiniz

Temmuz 03, 2009, 10:09:08 öö
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

Sayın producethegame, 

Yazılarınızdan,kısmen donanımlı ve dolu olduğunuz anlaşılıyor.Katılımlarınız forumu hareketlendirecektir.Umarım çabuk sıkılmazsınız.

Saygılarımla...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Temmuz 03, 2009, 11:16:10 öö
Yanıtla #23
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın producethegame ;

Sorularınızı sormadan önce keşke foruma bir göz atsaydınız.Masonlar her saçma sapan saldırıya cevap vermezler.Nedeni ne ? Diyeceksiniz söyleyelim ''kirli ile direk uğraşırsanız,temiz kalamazsınız''
Ayrıca yapılacak bunca iş varken kendine Mason diyen birilerinin video görüntüsünü muntazam bir Mason olarak neden tekzip etme gereği duyulsun? Tekzip HKMBL'nın Üstâdı Muhterem'i tarafından yapılsa idi şimdi neden üstünüze alındınız ? soruları ile karşılaşılacaktı değil mi ?

Saygılar.

Bütün ülke saçma sapan belgeleri komploları aylarca konuşabiliyor (konuşturtulabiliyor) fakat yüzyıllardır gizliliğini sürdüren masonların gizli görüntülerinin üzerinde 5 dakika bile duramıyor (durdurulmuyor). En azından benim bildiğim hemen hemen her kanalda düzmece haberler yayınlanır sonrada kendine güvenen yetkili kişiler çıkar konuşur açıklar. Ve halk sonunda doğruyu kendisi görür. Eğer bu şekilde gizleme yoluna gidilirse olaydan 12 yıl sonra bile işte böyle şüpheler kalır ve belkide sonsuza kadar gider. Bunu engelleyemezsiniz
Her şey bir adımla başlar...

Temmuz 22, 2009, 04:16:29 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Sn. Mericcan

Öncelikle şunu açıklığa kavuşturalım ki ben mason karşıtı yada savunucusu değilim. Yani herhangi bir uçta yer almıyorum. Gördüklerimi ve düşüncelerimi paylaşıyorum. Pekala bu görüntüler belli bir kesim tarafından masonluğu karalamak amacıyla ortaya atılmış da olabilir. Forum admini MASON un dediği gibi yarısı gerçek yarısı düzmece de olabilir. Veyahut tamamı gerçek de olabilir. Benim anlatmaya çalıştığım şey konunun üzerinin kapandığı yada kapattırıldığıdır.  Eğer bir topluluk hakkında bilgi almaya çalışıyor iseniz o topluluğun savunduğu görüşleri, yaşam tarzını, bakış açısını vede somut gerçekleşmiş olaylara karşı tutundukları tavırı incelersiniz. Söylemek istediğim şey uygulanan yoketme ve sansür koyma tavrıdır.
      Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz derler. Özgürlük, doğruluk, barış gibi ilkeleri benimseyen masonluk bu tavrıyla benim kanaatimce bu kelimelerle pek bağdaşmadı

Temmuz 22, 2009, 04:30:53 ös
Yanıtla #25
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Sn. producethegame hangi sansür?

Bir sansür olsa Masonlar tarafından kurulduğu apaçık olan bir sitede 2007 yılında açılmış olan bu konu halen aktif olarak bulunabilir miydi?
Tempus fugit...

Temmuz 22, 2009, 04:44:48 ös
Yanıtla #26
  • Uzman Uye

Sayın producethegame,

Ziya paşa'nın sözü biraz abes kalmış;çünkü masonlar rütbelerinin görünmesini istemiyorlarki,akl-ı eserlerini ifşa etsinler.Bahsettiğiniz görüntüler,herdaim internet ortamında izlenebilen,ancak akl-ı selim kişilerce hiç bir zaman ciddiye alınmamış görüntülerdir.Bu görüntüleri;tekzip etmek,yayınlıyanları suçlamak,saldırıya karşılık vermek olacaktır ki,bu da diyalog sürecinin derinleşerek,görüntülerin medyatik şova dönüşmesine sebep olacak,dolayısıyla karşı tarafın mimarlarının oyununa gelmiş olmak olarak algılanacaktır.Suskun kalmanın da manidar bir tepki olarak kabul edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Saygılarımla.
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Temmuz 22, 2009, 05:04:20 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Bazen Susmak,konuşmaktan bile daha iyidir.Görüntüler zaten muntazam olmayan bir Loca ile ilgilidir.Muhatapları da O Locaya bağlı kişilerdir.Forumumuzda bulunan Değerli Masonlar ise HKEMBL'e bağlıdırlar.Bu sorunun cevabını muhataplarından beklemek daha doğru olacaktır.

Ağustos 29, 2009, 02:33:05 ös
Yanıtla #28
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Aynı görüntüler iki ayrı başlıkta bulunduğundan tekrar aynı konuyu vurgulamak isterim.

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=6348.0;msg=55641
Tempus fugit...

Ekim 01, 2011, 11:33:39 öö
Yanıtla #29
  • Aktif Uye

Peki bu mason olmayan fakat locaya sahip topluluğun tekris adı altında yaptıkları töreni hariciler bu kadar mı rahat izleyebiliyor. ? Rahatlıktan kastım içeri girdin tamam. Video telefon artık ne tür bi cihaz ile kayıt yapıldıysa ki o yıllarda henüz video ceken telefonlar sanırsam mevcut değildi. Bu da video camera cihazı ile içeri girebildiğini.. Girdikten sonra onu çalıştırıp kayda başladığını gösteriyor. Bu denli mi rahat içeri gir kaydet çık. Ki şuda ayrı bir konu video yu eskiden izlemiştim. Hatırladığım kadarıyla video nun son kısmında bahsi geçen olaylar esnasında o izleyici oraya nasıl girdi ? Ve son olarak harici değilde o video yu çeken bir o dernek üyesi ise harun yahyanın çektiği iddiası bence çürüyor. Harun yahyanın öyle bir dernekte bağlantısı olacağını sanmıyorum. Kendimce yani.

Eksiğim,yanlışım ve sıkıcılığım mevcutsa şimdiden afedersiniz.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O: