Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Sizce bir mason hariciden üstün mü ?

Evet , Masonların haricilerden üstün olduğunu düşünmekteyim..
Hayır ,Masonların haricilerden üstün olmadığını düşünmekteyim..
Üstünlük kişiye göre değişir, mason yada harici olması farketmez..
fikrim yok

Gönderen Konu: Sizce bir mason hariciden üstün mü ?  (Okunma sayısı 35406 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 28, 2011, 07:30:52 ös
Yanıtla #30
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben uzume daldim bu aralar o yuzden hic ilgimi cekmedi bu mevzu. Yalniz bir sey soracagim 418 arkadasa;

İnsanlar cift yaratilmis neyim denir. Aklima geldi 418, Hacamati tanin mi?

Tabii bir de yukaridakine bir yakinmam var tamam cift yaratiyorsun anladim da ikisini de buraya gondermen sart miydi? Bizi hic sevmiyon mu? İnanabiliyon mu bu yaptigina?

Hadi ben uzume dalmaya gidiyorum yine

Sevecenliklerimle.

Merak: Acaba benim de ikizim var mi ki? Acep nerededir? O da buraya uye Olabilir mi ki?
« Son Düzenleme: Temmuz 28, 2011, 07:35:48 ös Gönderen: Zagzagel »
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Temmuz 28, 2011, 08:49:21 ös
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Sayın 418 bir soru sormuş, bununla ilgili bir de anket acmış. Niyet okuyucusu değilim. Hani bu konuyu kotuniyetle actınız diyemem, burada bulunuş Gayesini de bilemem. Ama sonuçta burada ve soruyor.

Nicin boyle bir soru soruyorsunuz denmiş o da Youtubeda izlediği bir videoda Masonluga girecek olanların baska bir kapıdan alındığının söylendiğini bu yüzden aklına boyle bir soru geldigini söylemiş.

Basta Kardeslerim olmak üzere Sn 418'e sorunun yanlışlığı ile ilgili cevaplar verilmiş.
Bu özet doğru galiba.

Benim cevabım diğer cevapların tekrarı olacak, böyle bir karşılaştırma yapılamaz.

Sn 418 kapıdan yola çıkıp sormuş. Ona sunu diyeyim sadece burada hersey bir semboldur. Ve o uygulamanın da düşündüğünüz gibi üstünlük - üstün olmama karsilastirmasiyla ilgisi yoktur. Bina kapisi ile ilgili sunu soyleyeyim,  sorunun da cevabı olsun bu: Ben Harici iken de aynı kapıdan giriyordum dahili oldum hala aynı kapıdan giriyorum binaya.

Saygılarımla.
Sayın skullG,

Özetleme yapmanız güzel oldu, ben bunun sembolik olduğu görüşündeyim söz konusu youtube'da adı geçen videodaki gibi bir üstünlük  olmadığı düşünmekteyim.... sıra yada sembolik anlamı taşıdığını düşünüyorum....
kendimce bunu soru olarak sormanında yanlış olmadığı görüşündeyim ( yorum yazan arkadaşlardan farklı olarak)
soru normal ama farklı yerlere çekilebilecek bir soru olduğundan arkadaşların tepki gösterdiğini düşünmekteyim....
belkide haklıdırlar, bunun sebebi masonluk hakkında çok fazla komplo teorileri kurulması ve anti semitism biraz hassas konular bunlar...
hassas olmasına karşın mantıklı ve olumlu msg yollayan arkadaşlarada teşekkür ederim....

Saygılarımla,
418

Sayın 418, Masonluğun Semitizm ile hiç bir alakası yoktur. Dolayısı ile anti-semitizm ile de hiç bir alakası bulunmamaktadır. Bu yanlış bilgiyi yazdıklarınıza oranlayacak olursak, yorumlarınıza ve yazdıklarınıza aldığınız tepkiler normaldir.

Saygılarımla
Sayın Thoth,

radical islamcıların malesef anti semitik düşünceleri var masonlar hakkında bunu göz arda etmezsiniz sanırım buda masonlara karşı anti semitism olduğunun kanıtıdır sadece radical islamcılar değil radical hristiyanlar içinde durum aynıdır...

Saygılarımla,
418

Temmuz 28, 2011, 08:56:07 ös
Yanıtla #32
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hafiz ne yapan sen ya radical ne niye radikal yazmazsin
bir de nicin radical hristiyanken digeri radical islamci?

Antisemitik dusunceler saikiylen Masonlarin da bu asiri kesimler tarafindan kotu kabul edildigi dogru da iste masonlukla yahudilik arasinda onlarin olmasini bekledigi gibi bir bag yok. Bagin olmamasi onlarin bunun oyle oldugu kabulune de etki etmez elbet o yuzden bagnazlik olarak adlandirilir bu durum.

Ama bari biz elmalari armutlara karistirmayalim.

Benim soruya da bir cevap nakseder misin 418?

Temmuz 28, 2011, 09:01:06 ös
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Hafiz ne yapan sen ya radical ne niye radikal yazmazsin
bir de nicin radical hristiyanken digeri radical islamci?

Antisemitik dusunceler saikiylen Masonlarin da bu asiri kesimler tarafindan kotu kabul edildigi dogru da iste masonlukla yahudilik arasinda onlarin olmasini bekledigi gibi bir bag yok. Bagin olmamasi onlarin bunun oyle oldugu kabulune de etki etmez elbet o yuzden bagnazlik olarak adlandirilir bu durum.

Ama bari biz elmalari armutlara karistirmayalim.

Benim soruya da bir cevap nakseder misin 418?
Sayın Zagzagel,

Masonluğu yahudilikle özleştirmedim ne de o konuya girdim, anti semitism avrupada türkler içinde var, bunuda göz arda etmek olmaz....
burda benim haricimdeki kişilerde imla hatası yapıyor takıla takıla benimkine takılman ilginç....

Saygılarımla,
418

Temmuz 28, 2011, 09:17:53 ös
Yanıtla #34
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Panpisciiim sen benim soruyu atladin ama olmaz ki. Hacamati tanin mi dediydim. Ayrica radical yazmak bence yazim hatasi degil ki, bu son yilardaki garip turkce iste. Hani konusurken araya ingilizce bir seyler soyleyip (hatta bazen ya turkcesi neydi bunun aklima gelmedi denilerek daha da yuksek versiyonu yapilabilen) bakin ben cok bilgiliyimci kompleksin yazili haldeki gorumumu bence. O yuzden takildim

Temmuz 28, 2011, 09:27:58 ös
Yanıtla #35
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yoo. Kusura bakmayın sayın Zagzagel önce ben sordum... Hem de ben sorarken siz online ( tamam tamam, çevrim içi) bile değildiniz.Artı ben bir de cevap beklemeden kendisine sormasını istedim... Bakalım yanıtladı mı? E n'olcak şimdi sayın 418 benim sorularımı yanıtlamadan sizinkine cevap verirse, hem kendini hem beni atlamış olmayacak mı? Lütfen, tamam biraz ara verdik ama , buradayız işte, susanlar arasına yattık uyuduk bi süre... Ama siz de çığlığımızı duyun artık.

Ne diyim be abi.
enelsır

Temmuz 28, 2011, 09:28:43 ös
Yanıtla #36
  • Ziyaretçi

Panpisciiim sen benim soruyu atladin ama olmaz ki. Hacamati tanin mi dediydim. Ayrica radical yazmak bence yazim hatasi degil ki, bu son yilardaki garip turkce iste. Hani konusurken araya ingilizce bir seyler soyleyip (hatta bazen ya turkcesi neydi bunun aklima gelmedi denilerek daha da yuksek versiyonu yapilabilen) bakin ben cok bilgiliyimci kompleksin yazili haldeki gorumumu bence. O yuzden takildim
Sayın Zagzagel,

Genelde türkçeden fazla ingilizce kullanıyorum internet üzerinde.... , bunun etkisi var mı bilemem, hızlı yazarken öyle yazmışım insanlık hali o dediğinde olur zaman zaman ingilizceyi çok kullanan kişilerde, bu hava atmak olduğunu sanmıyorum iyi niyetli olmaklazım, ayrıca türkiyede ilk okuldan itibaren ingilizce dersi görüyor insanlar, yani o kadar özenilecek hava atılacak birşey olacağını düşünmüyorum....
bunu komplex yapan insanlar var mı yok mu bilemem o tarz insanlar olabilir.... o kadarına birşey diyemem...

Temmuz 28, 2011, 09:38:01 ös
Yanıtla #37
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben kattım biliyorum, fakat kusura bakmasın sayın 418.

Sayın Mustafa Kemal'in sıralaması güncellenmeli bence:

Mustafa Kemal

418

Ben

Zagzagel
enelsır

Temmuz 28, 2011, 09:42:08 ös
Yanıtla #38
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hep boyle yapiliyor ama olmaz ki :) benim sorum cevabi en basit olan o yuzden once ben! :)

Temmuz 28, 2011, 09:42:25 ös
Yanıtla #39
  • Ziyaretçi

ömer hayyamdan....

Irmaklarından şaraplar akacak diyorsun,
Cennet-i âlâ meyhane midir?
Her kuluna iki huri vereceğim diyorsun,
Cennet-i âlâ **rhane midir?