Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: TÜRKİYEDEKİ MASONLARIN ÇOGU NEDEN ATATÜRK"ÇÜ  (Okunma sayısı 38900 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 06, 2012, 01:52:12 ös
Yanıtla #30
  • Orta Dereceli Uye
  • **

atatürk bilindigi gibi türkiyedeki mason locaları kapatmıştır buna rağmen niye türkiyedeki masonların çogu kemalist cizgidedir mason kardeşlerimizden bunun cevabını verirlerse çok sevinirim
Masoların çoğunun Atatürk'çü olduğu sonucuna nasıl ulaşılmış, merak ettim.
Öyle ise demekki ideolojik çizgi paraleldir diye düşünüyorum.
Ama çizgi paralelse, Atatürk locaları neden kapatmıştır? sorusuna da cevabım yok.
Belki, locaların zarar gördüğü bir dönemde onları korumak için uykuya geçmelerini sağlamayı amaçlamıştır.
Saygı ile,
Ayakta Ölmek Diz Üstünde Yaşamaktan Yeğdir.

Aralık 06, 2012, 02:38:35 ös
Yanıtla #31
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Kimi zaman aynı şeyi defalarca tekrarlamak gerekiyor.

Yorulmadan, bıkmadan, sıkılmadan, defalarca tekrarlayacağız.

ATATÜRK TÜRKİYE'DE MASON LOCALARINI KAPATMIŞ FALAN DEĞİLDİR. BÖYLE BİR ŞEY YOKTUR. BU BİR UYDURMA/BOŞ İDDİADIR HATTA YALANDIR.

Bu konunu ayrıntıları bu Forumda açıkça yazılmıştır.

Tekrarı istenirse, bıkmadan, usanmadan, yılmadan tekrar edilebilir.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Aralık 06, 2012, 02:48:51 ös
Yanıtla #32
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bende size katılıyorum sayın ADAM,
Yazımda "Atatürk'ün locaları kapatması hususuna -alıntılamış olduğum "heval73" ifadesi- nedeniyle değindim..
Saygı ile,

Aralık 06, 2012, 03:28:01 ös
Yanıtla #33
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bir insan hem Mason hem de Ulusalcı olabilir mi ?
İnsan neden evrensel olmalıdır ?
"Bu ıssız dağları, şükranlarını dile getirmeksizin terk edemezsin"

Aralık 06, 2012, 04:44:14 ös
Yanıtla #34

Mustafa Kemal Atatürk ileri görüşlü,cumhuriyetçi ve laik bir düzen lideriydi. Masonlarda farklı düşünce yapısında değiller aslında. Türkler dışında liderimizi seven ve yaptıklarına saygı duyan çok fazla millet var. Sınırlandırmamak lazım. Saygılar efendim...

Aralık 06, 2012, 07:12:01 ös
Yanıtla #35
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Konu dışı olmasına karşın Sayın Dor'un sorusuna yanıt: Evet!... Üstelik başka türlüsü düşünülemez Masonlukta.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Aralık 07, 2012, 09:16:48 öö
Yanıtla #36
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Türk masonların 99% u Atatürkçüdür. Tartışılacak bir konu yoktur.

Aralık 11, 2012, 09:54:21 öö
Yanıtla #37
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Türkiyedeki masonların çoğu neden ATATÜRKÇÜ?

Böyle bir soru olamaz soru böyle sorulduğunda ifritim tutuyor yazmasam olmaz,yazınca  birileri kesin ATATÜRK düşmanı gibi görecekler ki bunu ne umursar nede aldırırım.

Bakınız bırakın masonları normal bir insanın bile atatürk taraftarı olmasına karşıyım ben.
Nedenlerine gelince;

İlk nedenim din simsarlarını dini sömürenleri bağnazları burada yererken aynı bağnazlığı ATATÜRK üzerinden tarafgirlik yaparak yakınılan hataya düşmüş olmuyormusunuz.

Taraftar olmak bir başka konuda hem yazarak hem eleştirerek üncel tutmaya çalıştığım bir konu zararlarını toplumu nasıl böldüğünü ifade ediyorum.
Burada kullanılan taraftar kelimesi altı çizilerek abartılmıyormu,toplumda bölünmeye yol açmıyormu,ne demek ALLAH'ınızı severseniz Atatürk taraftarı olmak manası ne mantığı ne verilen mesajı ne.

ATATÜRK'ü sevmek ile ona taraftar olmak nasıl yanyana konuyor,üstelik yaşamayan bir insanın nasıl taraftarı olunuyor bu kadar beyinleri sanala hapsetmek neden?aklım almıyor burada bazen öyle sorular soruluyorki ister istemez yazıyorum.

Taraf tutmak karşı tarafı benimsememek olur burada karşı taraf yani bölünerek karşıtlığını yarattığınız kim?
Adı ATATÜRK düşmanımı onamı tarafsınız.Bırakın bu işleri aklınızı kullanın

Bakınız spor konusunu işliyorum bir başka yazıda oradaki konuda taraftarlık alın size bu hafta galatasaray fenerbahçe derbisi var 2 ayrı taraf var bölünmüş tüm canavarlar ellerini oğuşturmuş bekliyorlar nemalanmak için.

Taraf olmak sadece bölünmek demektir  ne o taraf ne bu taraf tek taraf aklımız.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 11, 2012, 11:04:07 öö
Yanıtla #38
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Karahan,
Tartışılabilir tabii ama şöyle durup düşününce ifadelerinizin altındaki özgürlükçü ve eşitlikçi samimiyeti görünce söylediklerinize bir yönüyle katılmamak elde değil. Yazdıklarınızın bir çoğuna katılıyorum...
Ancak yapılan tartışmalara çok temel düzeyde bir değerlendirme yapılacak olursa kimse Atatürkçülükle aslında taraftar olma, düşman olma, ayrışmayı kastetmiyor diye düşünüyorum. Kastedilen Atatürk'ü bir önder olarak görmek ve örnek almak. İnsan istediği çağdan birini örnek alabilir. Ama bunu sizin de belirttiğiniz gibi bir ayrışma, ya da diğerlerine üstün olma aracı olarak görmemelidir.
Kişiler geçici olabilir ama öğretiler her zaman yaşar, örnek alınanlarca yaşatılır. Gerçek Atatürk'çüler bunu zaten yaşam tarzı olarak içten içe, samimice, kimseyi düşman görmeden yaşıyor......
Dediğiniz gibi, ülkemizde Atatürkü istismar edenlerin bozgunculuk kokan sesleri daha tiz ve yüksek çıkıyor..
Sanki orta yolu bulmak gerekiyormuş gibime geliyor...
Saygı ile,

Aralık 11, 2012, 11:18:44 öö
Yanıtla #39
  • Seyirci
  • Uzman Uye

İnsanların taraftar olma anlayışı dini tapınma modeline eş oldu artık.

Bir taraftar bağırıyor ölmeye ölmeye ölmeye geldik senin uğruna ölmeye geldik diye.Bir insan kendi canının önüne taraff olduğu şeyi koyuyor ise bunun adına salaklık denir.Taraf olduğun şey bugün doğru görükebilir lakin yarın değişir.Taraf olma insanların sanki artık dini alternatifleştirmeleri gibi geliyor bana.

Bir şey yaratayım onun tarafında olayım ve taraftar bulayım modern çağın putlaştırma ve put bulma totem yaratma işi bunlar.

Beni bırakın kendime ATATÜRK ü nasıl seveceğime ben karar vereyim önce onu insan olarak hazmedeyim ve seveyim ve onu daima insani ölçüler içinde değerlendirebileyim insan üstü olarak değil.Bu şarlatanlıktan hep nefret ettim ve edeceğim.

İşin adı istismardır başka bir şey değil ATATÜRK o kadar acımasızca istismar edilerek sömürülüyorki bunuda yapan hemde acımasızca yapan maalesef atatürkçü geçinenler.Böyle bir soru ilede masonlara yamıyorlar güya masonlar ölçü birimi onlar atatürkçü ise ha tamam ozaman onlar herşeyi doğru yaparlar bir bildikleri vardır sevmeseler ne olacak acaba.

Alevilerin atatürkü sevme nedenleri ile masonların sevme nedenleri arasında acaba bir fark varmı?

neden kıstası masonların atatürkçülüğü üzerinden vermek gerekirki.

Atatürke misyonu olmayan yükleri yükleyerek haksızlık ettiğimizin ne zaman farkına varacağız acaba.
Dünyada hangi asker kökenli lider ideolojik bir devrim yapmıştır örneği varmıdır yoksa bizmiyiz sadece?

Bu yalaka kültür despotizminden ne zaman kurtulacağız bilemiyorum.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo