Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bir Siyonist Politika : Aryan Irkı.  (Okunma sayısı 10528 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 11, 2009, 04:17:37 ös
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hindistanın batısında bugünkü Pakistan sınırları içerisinde kalan İndüs nehri kentleri İ.Ö. 3000 dolaylarında kurulmuştur.Mohenjo-Dora başta olmak üzere İndüs ve Sarasvati kıyılarında son derece göz alıcı bu şehirler 1600 lerden itibaren dramatik şekilde değişmeye başlar.Kentler terk edilir ve harabeye döner.Yüzyılı aşkın bir süre sonra tekrar iskan edilmeye başlandığı görünür.fakat bu kez eski uygarlığın üzerine dravitler değil , kuzeyden gelen daha açık tenli etnik grup egemen olmuş izlenimi verir.

Harappanın kültürel mirası erozyona uğrar ve bilim adamlarının “ Hint-Avrupa kültürü “ olarak adlandırdıkları yeni oluşum filizlenmeye başlar.
    Bölgeyle ilgili yapılan arkeolojik çalışmalarda , yer altı sularının çokluğu nedeniyle İndüs dolaylarında bulgu edinilememiştir.Ancak 20 yy. şafağında , bölge İngiliz sömürgesi iken , Mohenjo-Daro ve diğer kentleri açığa çıkartan ve görkemli uygarlık karşısında hayranlığını gizleyemeyen İngilizler kentlerin yıkılışıyla ilgili oldukça yanıltıcı bilgiler verirler.

Bilim adamlarınca henüz kazıların hemen başında “ Aryan İşgali” adlı bir teori geliştirilir. Harappa uygarlığının çökmesi ve ardından ortaya çıkan yeni dengelerin nedeni bölgeye Kuzey batıdan , Afganistan dağları , üzerinden gelen “Ari Irka” mehsup büyük kabileler topluluğunun saldırıları olarak gösterilir.İndüs ve çevre uygarlıkların bu güçlü kavim tarafından yıkıldığı tüm dünya kamuoyuna henüz kazı çalışmaları başlar başlamaz yayılır.

Bölgede yaşanan olagan üstü olaylara karşı geliştirilen ve tamamen hayal gücüne dayanan “ Ari Irk “ ve Avrupalı kökeni teorisi ile 30’lu yıllardan itibaren Nazi ideolojisi ve Anti-Semitik politkalara öncülük eder.

Bütün bu çarpıtmalar eşliğinde bilim adamları önemli bulguları her zamanki gibi çıkarlarına hizmet etmediği için görmezden gelir ;

1-   Hindistanda Vedik kültürün ve aryan kentlerinin izleri İ.Ö. 1500 ‘lerden itibaren görünmeye başlar fakat Harappanın uğradığı yıkım bundan yüzyılı aşkın süre önce yaşanmıştır.
2-   Mohenjo_Daro başta olmak üzere harappa kentlerinde bir savaşın izlerini gösterecek iskeletlere rastlanmamıştır.

Tüm bunlara ek olarak Veda’lardan seçilen dizelerle ; Ayranların Dasus kavminin , yani kendi teorilerine göre Harappalılara olan öfkesini anlatan ilahlere baş vurmuşlardır.Fakat Vedik halktan, kentlerin kurucuları , tarım insanları olarak söz edilen ve Hint_Avrupalı olmayan halklara karşı yapılan saldırıları değil kabileler arası iç savaşları anlatan, görüşleri tümden görmezden gelirler.

Modern dünyaya Jenerik bir tarih arayan bilim adamları ; Tıpkı Yahudi Ejiptologların Mısırı Hiksoslular işgal etti teorisi gibi Ari ve üstün ırk yaratarak, Tarih sahnesinde hazar Türklerini öldürerek , Yahudi katliamı yapıldı söylemini tüm dünyaya yayarak israioğullarına  ,İsrail devletinin kapıları açılmıştır.

Şubat 14, 2009, 01:03:37 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu konuda kimse görüş belirtmedi.
Ben hala yahudi katliamının yapılmadığını savunuyorum.

Şubat 14, 2009, 02:34:17 ös
Yanıtla #2
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

gözüm açıldı gerçekleri görüyorum çok aydınlatıcı ; evet evet tüm pogromlar birer hayaldi, holokost hiç olmadı, zaten dünya evrenin merkezindedir ve güneşin etrafında döndüğü iddiası da koca bir yalandan ibarettir, üstüne üstlük beyaz aslında beyaz değil siyahtır. Hatta ve hatta "ARBEIT MACHT FREI"

Şubat 14, 2009, 02:39:34 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

skullG teorinizi görelim lütfen.
Konuyu detaylı o zaman açabiliriz fakat suan size verebileceğim bir cevap yok.
« Son Düzenleme: Şubat 14, 2009, 02:41:35 ös Gönderen: degas »

Şubat 14, 2009, 03:31:43 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Sn. Degas

Cevap alacağınız veya cevap verebileceğiniz konusunda kuşkuluyum. :)

Şubat 14, 2009, 03:36:09 ös
Yanıtla #5
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Benim bir teorim yok. Ben bilinen tarihsel gerçekler var diyebilirim. Siz bunun tam aksine yahudi soykırımının olmadığını söylüyorsunuz. Biz de aydınlanıyoruz sayenizde. Wahrheit macht frei.

Şubat 14, 2009, 03:51:17 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Benim bir teorim yok. Ben bilinen tarihsel gerçekler var diyebilirim. Siz bunun tam aksine yahudi soykırımının olmadığını söylüyorsunuz. Biz de aydınlanıyoruz sayenizde. Wahrheit macht frei.

Tarih fakat kimin yazdığı veya ısmarlama olarak yazdırttığı tarih ?

Yahudi olan hitlerin yahudi soykırımı adı altında yahudi soyunu kendisiyle içiçe geçmiş soylardan temizlemesi yahudi katliamımıdır ?

Yoksa yahudi katliamı denen olayda katliamda kullanılan tüm unsurların yahudilerce temin edilmesimi ?

Hadi buda yetmedi , almanya filistin arasında banka kurarak yahudilerin servetlerinin filistine aktarılmasımı ?

Yoksa nazi gemileriyle saf yahudilerin filistin topraklarına taşınarak bu olaylar başlamadan önce filistinde nüfusun yüzde 10' u olan yahudi nufusunu arttırarak İsrail devletinin temelini atmamı ?

Derinmi düşünücez yoksa Mitlermi yaşıyacaz, işte tarihin iki noktası.

Şubat 14, 2009, 04:19:53 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"....sizlerle açık konuşcam,bir sorunumuz var yahudi sorunu bu miktoplar temizlenmeli" himmler

"...he şunu da unutmadan söyliyim,açıkcası onların yerinde olmak istemezdim"
"burada herkesin donuna kadar soyucam" göring

"camların gerisine geçerdim ben,öldüler mi diye izlerdim,yahudiler diğer esirlere göre farklıydı,ezberledikleri tevratları okurlardı" Bir totenkopf subayı

"....yahudilere karşı benim kullandığım gaz daha öldürücüydü sayın yargıç"

vs..vs..  bu sözleri nazi imp. adlı kitapta bulabilirsiniz,3 cilt olup diğer ciltleri unutmayın.

yalnız sözlerinizle birbirinizi oyalıyosunuz gibi geldi bana. dünyanın rutin halidir öldürmek,kıyım,savaş. yani bu tarihte elamlılarında başına gelmiştir, ki asurlular onları tapınaklarda aç bırakırlardı,sonra anıtlar diktiler ballı ballı anlattılar vs. merkezlerin hoşuna gidiyor bu tür eğlenceler.

Şubat 14, 2009, 04:25:05 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn   de_hund   ne demek istediğiniz pek anlaşılamadı , en azından benim tarafımdan.

Şubat 14, 2009, 04:27:18 ös
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **