Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ne umdunuz Ne buldunuz?  (Okunma sayısı 16872 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 04, 2009, 05:48:06 ös
Yanıtla #30
  • Seyirci
  • Uzman Uye

selam
masonluk etraflıca araştırılması gereken bir konudışarıdan ritüellerini gizemlerini bilmeye imkan yok.ben öncelikle insanların sağlıklı bir beyne sahip olmaları gerektiğine ve bu beyni kullanmanın çeşitli metodlarını öğreten bilim dallarını öğrenmeleri gerekitiğini düşünüyorum.yapılan yorumların tersine benim için öncelikle elzem olan şey kendimdir kendi keşfini tamamlayamayan yani kendini öğrenmeyen bir insanın diğer öğretilerde yarım kalacağını düşünüyorum hatta kendini bilmeden tanımadan başka öğretilerle tanışırsa o öğretilerin esiri olması kaçınılmaz sanırım.bu bağlamda bu forumda yapılan tartışmalar ve yorumlarda belirli bir kalite ve ciddiyet olduğu kesin her nekadar masonlukla ilgili fikrim firarda durumum olsada muhakkak bana katacağı değerler olduğuna inanıyorum.ama iyi insan olmak ahlak sahibi olmak içinde illa mason olmak gerekmiyor.öncelikle içeriğini tam bilmeden kafamda acabalar bitmeden hep sormak ve sorgulamak durumundayım umarım burda ileride bu konularda tartışma platformlarında forum moderatörleri gerek bilgi akışında gerekse bilgilenme esnasında bizlere tolereli olabileceklerini umuyorum.nede olsa onlar ev sahibi biz misafir olarak umarım bu seviyeli ortamı korur birbirimizden faydalanırız.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 04, 2009, 09:14:50 ös
Yanıtla #31
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Karahan Merhaba ,

Forumumuzda yer alan son yazınızda , nokta kullanımı sonrasında küçük harfle yeni cümleyi başlattığınız ,  cümle sonlarındaki noktalar hariç olmak üzere hiçbir noktalama imi kullanmamış olduğunuz , "dahi" manasındaki -de'yi bitişik yazmış olduğunuz ve paragraflamaya gitmemiş olduğunuz görülmekte.

Sonraki yazılarınızda , çok az vaktinizi alacak ancak düşüncelerinizin rahat okunabilirliğini arttıracak olan  bu hususlara  bir parça daha özen göstermenizi rica ediyorum.

Saygılarımla

Quality has no fear of time ..

Ocak 22, 2010, 12:23:42 öö
Yanıtla #32
  • Ziyaretçi

Umduğumdan çok daha fazlasını buldum. İnsanın ilgisi olduğu konuyla ilgili sorularına birinci elden cevap alabilmesi kadar güzel bir şey olamaz, eskiden sadece Masonlukla ilgili konuları okuyordur artık tüm konuları okumaya başladım, her geçen gün daha fazla ilgimi çeken bir forum.

Emeği geçenlere hem siteyi kurdukları hemde zaman ayırarak beni ve sorularına cevap isteyen kişileri aydınlattıkları için teşekkürederim

Ocak 22, 2010, 12:58:14 öö
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Bilgi umuyordum, bilgi buldum. Bir o kadar da cahilliğimle yüz yüze geldim. ,ne mutlu ki cahilliğimi görebildim ya hiç farkına varamasaydım. Zararın neresinden dönersek kârdır.
Saygılarımla.

Ocak 22, 2010, 03:32:37 öö
Yanıtla #34
  • Aktif Uye

Bu sitede umduklarımı ve umduklarımdan çok daha fazlasını buldum. Mason ve masonluk kavramlarıyla ilk tanışmalarım anti-masonik kitaplar sayesinde oldu. Ezoterik bir grup olması ilgilmi arttırdı. Daha sonra piyasada konusu masonluk olan bir çok kitap buldum ve okumaya başladım. Tahmin edersiniz ki bunlarında hemen hemen hepsi anti-masonikti. Bir an düşündüm neden herkes bu oluşumu bu kadar kötü yönde şeytanlarmışcasına eleştiriyorlar dedim. Meyveli ağaç taşlanır misali :) internette locaların siteleri varmı diye merak ettim araştırırken burayı buldum. Tarafsızca gözlemledim ilk önce baktım ki okuduğum kitaplardaki bilgilerle burdakiler çelişiyor. Mason üyelerin tavırlarına, düşüncelerine ve haricilerle ilişkilerine baktım ve önceki bilgilerim 180 derece değişti. İyiki bu forumu bulmuşum :) 1 senedir belkide daha fazladır bu forumdayım ve bu forum bana her anlamda çok şeyler kattı. Kültürlü ve düzeyli insanlarla fikir alış-verişlerinde bulunmak gerçekten çok hoş. Forumdaki bu düzeyli ve dengeli paylaşımlar için değerli forum arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Ocak 22, 2010, 07:00:03 ös
Yanıtla #35

Biz tesekkur ederiz...
Spes mea in Deo est

Ocak 24, 2010, 09:41:21 ös
Yanıtla #36
  • Ziyaretçi

Korkarak geldim,ürktüm ama şimdi okudum,öğrendim,doğruyu bulduğuma inanıyorum iyiki siteye gelmişim.Sizleri tanımışım sağolun varolun.

Şubat 25, 2010, 01:47:57 ös
Yanıtla #37
  • Orta Dereceli Uye
  • **

masonlukla ilgili en doğru ve gerçek bilgilere ulaşmak ve kafamdakılerı cevaplamak için geldim fazlasını kendımde hıseetım.

saygılarımla

Şubat 27, 2010, 11:50:56 öö
Yanıtla #38
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

kimi öğrendi , kimisi öğretildi, kimisi de yolun ortasında çıktı.....

insanoğlu öğrenmeye muhtaçtır. Çünki "O" na muhtaçtır. "O" da öğretmendir.

Nisan 05, 2010, 04:17:24 öö
Yanıtla #39
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Mason,
merak ettiğim bir durum var bütün hayatınız bu forumdan mı ibaret sürekli online'sınız.Eğer bunu insanlarla birşeyler paylaşmak adına yapıyorsanız ne mutlu size!!!

SAYGILARIMLA