Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Dünya dışı düşünebilen varlık olabileceğine ihtimal veriyor musunuz?

Evet , evrende yalnız değiliz
38 (86.4%)
Hayır, bizden başka düşünebilen varlık yok!
1 (2.3%)
Bilebilmek imkansız
5 (11.4%)

Toplam Oy Verenler: 24

Gönderen Konu: evren  (Okunma sayısı 9662 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 10, 2011, 03:19:30 öö
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın Alşah merak etmeyin, ön yargılarımızı çok küçükken çıkarıp attık. Size inanıyoruz.
Hem birtek siz değilsiniz ki ufo gören, dünyada milyonlarca insan defalarca gördü, radarlarda tespit edildi, videoları çekildi.
Evrenimizin büyüklüğünü anlayamayan kişilere din kitaplarının söylediği daha mantıklı geliyor diyeceğim ama mantık kırıntısı göremiyorum ki...
Basit bir örnek vereyim, belki bazılarına evrenin büyüklüğünü anlaması değil, fikir vermesi açısından iyi olur. hatta herkese bir soru olsun, böylece kafanızdaki evrenin büyüklüğünü sizde anlamış olursunuz.
Soru: Güneş sistemini bütün gezegenleri ile ölçekli olarak 1 cm2 ye küçülttüğümüzü düşünelim ve bir kağıda çizelim, en yakın yıldız için ne kadar uzaklığa bir işaret koymamız lazım?
Bilgi: Güneş sistemimiz en uzak gezegen 9. gezegen Pluton'un yörüngesi baz alınmıştır.
İpucu: Bize en yakın yıldız 4 ışık yılı uzaklıktadır.

Cevabı daha sonra vereyim..:)
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mayıs 10, 2011, 10:40:25 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Sayın Hacamat, sizi  siteye  üye olduğunuz ilk günden beri izliyorum. Bir iki kez de  karşılıklı olarak  ufak ta olsa yazıştık. Size son yazdığımda yavaş yavaş aynı dili konuşabileceğimizi bildiren ifade kullanmıştım. Baktım,  bir müddettir  hem özür dilemesini öğrenmiş ve hem de  daha mantıklı yazılar yazmaya başlamışken bu son yazdığınız da ne ? Konumuz ile ne ilgisi var ? Hani "dam üstünde saksağan vur beline kazmayı" .
      Konuları anlamakta zorluk çekebilirsiniz.  Her konuda fikir beyan etmek gibi bir mecburiyetiniz  olmadığını zannediyorum.  Bu nedenle , anlamakta zorluk çektiğiniz konularla ilgili olarak, yazılanları bir kaç defa okuyun. İlgi alanınıza giriyor ve gerçekten  bilimsel  değer ifade edebilecek  bir görüşünüz varsa, o zaman eleştirilerinizi en acımasız şekilde yapın.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Mayıs 10, 2011, 11:09:45 ös
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

Selam :)
Hacamat'a yüklenmek sitede moda,bakıyorum oooh moda takip ediliyor, dar kesim. Ben yukarda ''acaba mı'' belirterek ''evrende yalnız olmadığımızı hiç düşünmediniz mi? ''sorusuna Japon bilim adamının bir  sözünü yazarak iştirak ettim. Bu benim ekran da böyle gözüküyor. Şu nu deseydim daha doğru olacaktı ''Evreni bilmem ama sitede yalnızım''
Saygılarımla

Mayıs 11, 2011, 01:17:43 öö
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Sayın Hacamat, sitede asla yanlız değilsiniz.Ancak, yazdığınızı bir kez daha okuyun. "beş akşam önce yediğimizin cevabını verenden, saate  bakmadan saati söyleyenlere"  kadar dokundurmuşsunuz.
     Şimdi size samimi olarak soruyorum. Anlattığım olayın,sizin söylediğinizle ne ilgisi var?
      Japon bilim adamının sözüne gelince , bence de ne kadar doğru söylemiş. İşte konu ile ilgili olan kısım da tam burası. Bunu ayırt ettiğiniz zaman inanın çok daha fazla olgunlaşacaksınız.
     Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Mayıs 11, 2011, 01:31:04 öö
Yanıtla #14
  • Aktif Uye

Sayın Alşah; şimdi anladım ne demek istediğinizi. İçimden geçirdiğim ile yazdığım kısa kalıyor sanırım sorun bu. Ben anlaşıldığını zannederk hata yapıyorum kanımca. Bundan sonra bu na dikkat ederim. Üşenmem birazdaha yazıyı açarım haklıymışsınız.
Demek istediğim şuy du:  evren de bizden daha zeki canlıların olduğu mu vurgulanmak istenmiş soru da, mesela saate bakmadan söyleye bilen, ''beş akşam önce ne yedin'' sorusuna cevap verebilen ,bizden zeki canlıların var olduğunu mu kast etmiş soru diye yazdım.
sry
Saygılarımla

Mayıs 11, 2011, 01:36:48 öö
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Sayın Hacamat, daha önce de söyledim. Anlaşacağız. Sanırım sizden yaşça epey büyüğüm. Zaman zaman güzel şeyler söylemiyor değilsiniz! Kendinizi  konulara biraz daha verirseniz bakın görün ne güzel şeyler çıkacak.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Eylül 12, 2011, 10:07:12 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

şimdi evrende yalnız olamamız için neden varmı.evren bing bangle yoktan varolmuştu sanıyorsam ve sürekli genişliyor.,bilim ispatlayamamış.aslında ben uzayın merkezi neresidir ve ilk patlama nerde olmuştur onu merak ediyorum.eğer hayat merkezde başlamışsa onu diğer yerlerde aramamak gerekir belkide.evrende yalnız olmama ihtimalimiz yüksek ama ispatlı gerçek değil.

Temmuz 02, 2012, 04:33:44 öö
Yanıtla #17
  • Aktif Uye

Diyelim,
Dünyamıza çok yakın, hatta aydan daha yakın Müthiş güzel, yaşanıla bilir, harika,enfes bir gezegen olsa ve o gezegende bizim kadar gelişememiş cüceler yaşasa.  Sizce orayı işgal edermiydik, etmezmiydik.?  Ben size söyliyimmi, Doğduklarına pişman ederdik.

Evrende yalnız değiliz 7 milyar vahşiyle yaşıyoruz.
Saygılarımla

Ocak 20, 2013, 05:10:40 ös
Yanıtla #18
  • Aktif Uye

.. Çünkü yalnız değiliz ..
Adequatio intellectus et rei