Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Musa'nın Çocukları  (Okunma sayısı 9249 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 03, 2007, 04:12:34 ös

Ergun Poyraz'ın yazdığı kitap akpye ve tayyip erdoğan'a karşı son derece ilginç iddialarla dolu. Bundan masonlar da nasibini almış masonların akpyi destekleyip tayip erdoğan'a kol kanat gerdiğinden bahsediliyor. Kitaptan bu alıntıyı yapmak istedim:

"Akp'lilerle masonların ilişkisi hiçbir zaman eksik olmadı. Ta kuruluşundan, hatta tohumlarının atıldığı günden bu güne kadar... Beşiktaş İmar Güzelleştirme Sosyal Yardım Vakfı'nın kurucularına baktığımızda bu ilişkinin boyutlarını bir kere daha görüyorduk. Bu vakfın önde gelen isimlerinden Üzeyir Garih ve İshak Alaton üst düzey mason üstatlarıydılar. Vakıftaki masonlar sadece ikisi mi? Tabi  ki hayır! Şimdilik bu ikisini açıklamak sanırım yeter de artar bile... 1986 yılında kurulan bu vakıfta ilginç isimler yer alıyordu. Aydın Doğan, Tayyip dahil bir çok AKP'linin abisi Korkut Özal'ın hemen hemen her şirketinin ortağı Talat İçöz AKP'li bakan Ali Coşkun, Ülkerlerin ve bir çok AKP'li ile şirket ortağı Eymen Topbaş...Mehmet Alacacı, Mümtaz Kola, Turgut İşık, İlyas Özgüer Sıtkı Çiftçi....."

sayfa 103-104
MUSA'nın Çocukları
ars longa, vita brevis...

Ağustos 03, 2007, 04:19:30 ös
Yanıtla #1

Sn.nietzsche ,

Bu kitabi ben de okudum.Buradan çıkan anlam sizce Masonların bu zat a topyekün olarak vermiş olduğu bir destekmi?  ;)

Saygılar,
Omnia mors aequat

Ağustos 03, 2007, 04:22:31 ös
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Ahmet Haktan - Hurriyet Gazetesi

GEÇEN gün kitapçıda gezerken, "Bakalım halkımız ne okuyor?" diye "Çok Satanlar" bölümüne şöyle bir göz attım.

Bir de ne göreyim?

Ergun Poyraz adlı bir yazarın kaleme aldığı, "Musa’nın Çocukları Tayyip ve Emine" kitabı, "Çok satanlar" listesinde.

Kitap 10. baskıyı yapmış.

Hemen satın aldım. Ve bir gecede okudum...

"Tayyip Erdoğan’a 32 açıdan öldüresiye çakma ve bitirme kitabı" olarak niteleyebileceğimiz bu kitap, şöyle bir Tayyip Erdoğan profili çiziyor:

BİR: Tayyip Erdoğan biraz Rum, biraz da Gürcü’dür.

İKİ: Kökeninde birazcık da Yahudilik vardır.

ÜÇ: Ama aynı zamanda takıyye yapan bir şeriatçıdır.

DÖRT: Amerikan, İngiliz ve İsrail büyükelçileri ve istihbarat örgütleri tarafından eğitilip desteklenmiştir.

BEŞ: Ama aynı Tayyip Erdoğan, ABD ve İsrail’in can düşmanı Usame Bin Ladin’e de acayip hayrandır.

ALTI: Eşi Emine Erdoğan Arap değildir, Yahudi’dir.

YEDİ: Ama aynı Emine Erdoğan, iflah olmaz bir şeriatçıdır.

Ortaya çıkan bu profile bakıp sayın yazara şu soruyu sorabiliriz:

Ergun kardeş!

Diyorum ki, tamam, Tayyip’i bitirmeye ant içmişsin.

Hakkındır, devam et!

Ama nereden çakacağın konusunda bir karar versen iyi olur.

Çünkü...

Hem "orasından", hem "burasından" çakınca...

Ortaya derin çelişkiler çıkıyor...

Ve çelişkiler nedeniyle aklımıza şu mühim sorular geliyor:

Tayyip Erdoğan denilen adam azılı bir şeriatçı mıdır, yoksa azılı bir Yahudi midir?

Bir adam hem ABD’nin adamı, hem de Usame hayranı nasıl olabilir?

« Son Düzenleme: Ağustos 03, 2007, 04:25:22 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 03, 2007, 04:23:31 ös
Yanıtla #3

Kitabı okuduysanız bu tarzda iddiaların olduğunu görmeniz gerekir. Hatta bunun dışında masonlar Atatürk karşıtı hareketler içinde olduğu bile yazıyor. Ben olumlu bir nokta görmedim suçlama yok mu size göre? 

Ağustos 03, 2007, 04:25:26 ös
Yanıtla #4

Sonuçta bunlar iddia. Bu sitedeki kaynaklarla bilgilerle çelişen ifadeler yer alıyor kitapta. Bu sebeble yine bunları da ana kaynağa danışmak yararlı olabilir diye düşünmüştüm.

Ağustos 03, 2007, 04:30:21 ös
Yanıtla #5

Tayyip Erdoğan müslüman ve Türk olduğunu söylenenlerin gerçek dışı olduğunu seçimden önce ntvde açıklamıştı. Ayrıca ne olması önemli değil yaptıkları önemlidir. Benim anlamadığım neden bu tarz konularda illa bir mason vurgusu  yapılıyor?

Ağustos 03, 2007, 04:45:30 ös
Yanıtla #6
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sonuçta bunlar iddia. Bu sitedeki kaynaklarla bilgilerle çelişen ifadeler yer alıyor kitapta. Bu sebeble yine bunları da ana kaynağa danışmak yararlı olabilir diye düşünmüştüm.

Dogru dusunmussunuz. Oncelikle Ataturk konusunda bir aciklama yapmak isterim. Ataturk karsiti bir kisi Turkiyede Mason olamaz.

Masonlarin politik dusunceleri hakkinda belirli ve kesin bir yorumda bulunulamaz. Loca icinde Politika konusulmasi yasak olmasindan dolayi bu konuda toplu bir karar alinmasi olanaksizdir. Her uyenin kisisel politik dusunceleri kendisine aittir ve Masonluk bu konuda yorum yada etkide bulunmaz. "Masonlar AKP lidir" yada "Masonluk AKP yi destekliyor." gibi soylemler yanlistir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 03, 2007, 04:47:42 ös
Yanıtla #7

"Bir adam hem ABD’nin adamı, hem de Usame hayranı nasıl olabilir?"

Bu tarz iddialar üreten biri Usame'nin de Abd'nin adamı olduğuna, 11 eylül'ün düzmece olduğuna inanıyordur bence (ki buna inanan azınlık git gide artmıyor da değil hani şu malum dizilerinde katkısıyla  her öküzün altında buzağı arar oldu insanımız). Bu yüzden tezatlık giderilmiş olur.

Ağustos 03, 2007, 04:54:32 ös
Yanıtla #8

Dogru dusunmussunuz. Oncelikle Ataturk konusunda bir aciklama yapmak isterim. Ataturk karsiti bir kisi Turkiyede Mason olamaz.

Masonlarin politik dusunceleri hakkinda belirli ve kesin bir yorumda bulunulamaz. Loca icinde Politika konusulmasi yasak olmasindan dolayi bu konuda toplu bir karar alinmasi olanaksizdir. Her uyenin kisisel politik dusunceleri kendisine aittir ve Masonluk bu konuda yorum yada etkide bulunmaz. "Masonlar AKP lidir" yada "Masonluk AKP yi destekliyor." gibi soylemler yanlistir.

Saygilarimla

Masonlar ve politika hakkında daha önce sitede okuduğum kaynakların faydasını görüyorum nesnel olmama yardımcı oluyor. Açıklamanız için teşekkürler.

Ağustos 03, 2007, 07:08:35 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Usame Bin Ladin'in kim olduğunu kime çalıştığını ve Müslümanları Dünya'ya nasıl kötü bir şekilde tanıttığını zaten herkes biliyor. Ahmet Hakan'ı da herkes biliyor. Lakin bu yazı ile insanlarla dalga geçmesi(en azından ben böyle algıladım) yanlış bir hareket sanırım bu gibi bağımlı kalemler birazda bu halkın cahilliğinden aşırı şekilde cesaret alıyorlar. Aksi olsa zaten bu millet Akp'yi seçmezdi bu adamda böyle yazılar döşeyemezdi!..

Ergün Poyraz Bey'de uyduruk bir sebepten tutuklanıp hapse atılmış bulunmaktadır.

Bir anket firması da akepeyi %14 gösterdi diye anket şirketi patronu tutuklanmıştı. Muhalif sesleri sindirme politikası artarak devam ediyor.

Devlet korumasındaki birini devlet nasıl tutukluyor anlamış değilim. Umarım Ergün Poyraz
 en kısa zamanda serbest bırakılır. Tayyip Erdoğan bu tutumuyla kendine mualif olanları hedef gösteriyor. Tutuklayacak suç bulamayıncada bahane hazır çete suçlaması..! Umarım ikinci bir Necip Hablemitoğlu olayını yaşamayız.

Bugün Türkiye'de kürt kökenli bir yazar veya siyasetçi herhangi bir suçtan ötürü tutuklanıp cezaevine konulacak olursa yer yerinden oynar. Organize olmuş kürt gruplar başta Ankara, İstanbul, İzmir, Diyarbakır ve Adana olmak üzere birçok ilde eylem yaparlar. Sivil toplum kuruluşları, vakıflar, dernekler, sendikalar, basın-yayın organları, anlı şanlı köşe yazarları, sözde aydınlar, hatta bazı siyasî partiler ve siyasetçiler yüksek perdeden yaygara koparırlar. "Demokrasi", "insan hakları", "fikir ve ifade özgürlüğü" diye çığıran bu koroya Avrupa Birliği ile Amerika'nın baskısı da katılınca, kürt kökenli yazarı veya siyasetçiyi içeride uzun süre tutmak mümkün olmaz... (Değil içeride tutmak, içeriye koymak bile mümkün olmuyor artık. Leyla Zana, Osman Baydemir ve türevlerine kimse dokunmuyor.)

Lâik Cumhuriyet rejimini hedef alan irticaî yapılanma hakkında kitaplar yazan Ergün Poyraz hiç inandırıcı olmayan bir sebepten ötürü cezaevine konuldu fakat kimseden ses yok.  Kimse "Bu adam terörist falan değildir; Tayyip Erdoğan'ın ve Fetullah Gülen'in gerçek yüzlerini sergileyen kitaplar yazdığı için üzerine hayalî suçlar yıkılarak cezaevine kapatıldı." demiyor. Kimse O'na destek olmak için eylem yapmıyor. Vaktiyle sofrasında yiyip içen kişiler bile bugün O'nun adını telâffuz etmeye veya hakkında iki satır yazmaya korkuyorlar. "Demokrasi", "insan hakları", "fikir ve ifade özgürlüğü" gibi kavramların Ergün Poyraz için de geçerli olmasını yüksek sesle talep eden çıkmıyor.

Ergün Bey'in Ankara'nın Ümitköy semtindeki evinde 24 saat boyunca yanından ayrılmayan sivil giyimli jandarmalar tarafından korunmaktaydı. Yani devletin koruması altındaydı. Durum böyle olduğu için, devletin haberi olmadan herhangi bir faaliyette bulunması mümkün değildi. Şehirlerarası seyahate çıkmasının bile özel izne bağlı olduğunu ve kendisine refakat eden jandarmaların rapor tuttuğunu anlatmıştı. Bu şartlar altında yaşayan bir kişi nasıl "terör örgütü mensubu" olabilir? Yanındaki askerlerle birlikte mi terörist eylemlerde bulunacak? İnsaf yahu!..

Terörist arayan T.B.M.M.'ne baksın; bağımsız Türk adaleti tarafından yargılanarak cezaya çarptırılan ve cezaevinden yeni çıkan Sebahat Tuncel adlı terörist bugün Meclis'tedir!

Ergün Poyraz'ın yazdığı "Musa" serisinden fena hâlde canı yanan Tayyip Erdoğan söz konusu kitapların toplatılması için mahkemeye başvurdu fakat istediği sonucu alamadı. Bunun üzerine yazarı farklı yoldan susturmaya karar verdi ve seçimi aşıp iktidarını garantilendikten sonra yapacağını yaptı... Olayın aslı bundan ibarettir.