Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Çocuklarınız birer İlluminati'dir...  (Okunma sayısı 27370 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 19, 2013, 04:47:20 ös
Yanıtla #30
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bir kişi bir şeyi biliyorsa, bildiğini bilmelidir. Bizim bu Forum gibi bir ortamda, biliyorsa, bilgisini paylaşmayı da bilmelidir.

Bir kişi bir şeyi bilmiyorsa, bilmediğini bilmelidir. Bilmediği konularda bilirmiş gibi davranıp da kendisini küçük düşürmektense, sorup araştırıp öğrenmelidir.

Bilmeyenler için elimizden geldiğince bilgi veririz. Yeter ki öğrenmeyi istesinler.

Ancak bilmeyip de sadece parlak lakırdı cambazlığı yapıp, öğrenmeye de hiç hevesi olmayanları aydınlatmaya çalışmamız boşunadır. Onlarla Illuminati bile baş edemez, değil benim gibi bir illuminatus minor.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 19, 2013, 05:03:04 ös
Yanıtla #31
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A

Mart 19, 2013, 08:52:53 ös
Yanıtla #32
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bu son iletim olacak bu başlık altında.

Bakınız, "başkasının çocuğunun ahlakından kime ne" cümlemi alıp altına Atatürk'ün ahlak ile ilgili özlü sözlerini döşeyerek yaptığınız bu demagoji yöntemine bin yıldır "Ad Hominem" diyorlar batıda.

Şimdi bırakın bu işleri, boş lafları da söyleyin bakalım; başkasının çocuğunun namusundan ve ahlakından kendini sorumlu hissetmek ahlaksızlıktır, dediğim zaman bunun için karşıma Atatürk sözleri getirmek de Hz. Muhammed sözleri getirmek de son derece ucuz hareketler değil mi? Ne dediğimi açıkça anladınız, çevirmeye gerek yok; başından beri karşı olduğum şeyi tekrarlıyorum, çizgi filmde masonik semboller olmasında ne sakınca var da "subliminal subliminal" diye söyleniyorsunuz? Ahlaksızca bir durum mu var ortada, nedir sıkıntı?

Her kapı pervazında karınca duası olması kadar her masa arkasında Atatürk resmi olması da, bunlara doğduğumuzdan bugüne kadar maruz kalmamız da kültürle ilgili bir durumdur. Kimisi buna subliminal enjeksiyon der, kimisi bu ülkenin gerçeği der. Masonlukla ilgili görseller de size son derece propagandist ve subliminal mesaj gibi gelse de örneğin ABD'de her köşebaşında bir mason locası, masonik bir heykel görebilirsiniz.

Subliminal saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mart 19, 2013, 08:55:24 ös Gönderen: gnothi »
"Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarıdır."
Ludwig Wittgenstein

Mart 19, 2013, 09:37:11 ös
Yanıtla #33
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sn.Barbaros icin bir ozet yapmak isterim.Bakiniz masonluk ogrendigimiz kadariyla ve orneklerini gordugumuz kadariyla bir ahlak sistemidir.Yani ezoterik ogretilere sahip bir ahlak okulu tanimi masonluk icin kisa fakat dogru tanimlardan biridir.Simdi siz bir ahlak okulunu ahlaksizlikla suclarken sizden 3 sey rica edecegim,

1.Lutfen elinizi vicdaniniza koyunuz ve dusununuz orada bir masonik sembol olmasi cocuklara zararli bir durum yaratir mi?

2.Karsinizdaki bir masonu ya da birakiniz mason olmasini bir insani,insan olmamakla suclarken hic donup aynaya bakip ben ne kadar insanim diye sordunuz mu?

3.Sn.gnothi kardesimin yorumuna Ataturk'ten alintilar yaparken hic Ataturk'un "Akli hur,vicdani hur,fikri hur" tanimlamasini dusundunuz mu?

Lutfen daha az onyargi.

Rica ediyorum.

Saygilarimla.
Memento Mori

Temmuz 26, 2017, 02:40:19 ös
Yanıtla #34
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Günümüz toplumu büyük bir yozlaşmayla yetişiyor,herkes çocuklarına daha yürümeyi öğrenmeden cep telefonu veriyor ellerine...Bu teknolojiyi ilerde ne kadar iyi kullanmasından ziyade teknolojik cihazların o çocuğu nelere nerelere çeker bir aile mutlaka düşünüp tartmalı...Eğer tartmaya gücü yoksa ki çoğu aile çocukları susturmada teknolojik yöntemleri kullanıyor bu da yanlış geliyor bana ve eğitimi yetkili kişilerden daha bilinçli bir şekilde almaları gerekiyor...Bu teknolojiye karşı olduğum anlamına gelmesin,sosyal medyada yanlış anlaşılmalar meydana geliyor ..Benim anlatmak istediğim çrnek olarak çevremde yaşanmış ve hala yaşanmakta olan bir olaydan misafir olarak gittiğim arkadaşım çocuğuna yemek yedirebilmek için el konsolu almıştı,komik olan çocuk ne yediğine bakmıyordu sadece oyun oynayıp ağzını yemek dolu kaşığa açıyordu...Teknolojinin hayatımıza doğru girmemesinin bedelini çocuklarımız bizlere ödetiyor ve ödetecek.Bu sayın evvah ın bilinçsiz ailelerce küçük yaşata ki bir çocuğa teknolojik olarak görsel ne varsa beynine işlenebileceğini ve ilerde ne sonuçlar çıkacağını bi kaç sene içersinde görmüş olacağız tarzında mesajı olarak algılıyorum...Birileri gizlice ailelerimizi kontrol ediyor ve yönetiyor gibi..Mesele masonik semboller değil de daha çok sex ile ilgili objeler çocukların beynine işlenmek istenen...masonik semboller sıkıntı olmuş olsa o zaman mısır piramitleri tv gazate ya da herhangi bir teknolojik cihazda gösterimi ülkece yasaklanırdı...yazacak pek çok şey var fakat şimdilik bu kadar...
MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...

Temmuz 26, 2017, 05:07:45 ös
Yanıtla #35

Abd yapimi dizi ve cizgi filmlerde genellikle göz yapılı subliminal mesaj iceren mesajlara cok rastliyorum.Ozellikle burdaki eleştirilere katiliyorum.Cocuklari anneler basindan atmak için ,yada yemek yedirmek icin aypet elerine verip sinirsiz cizgi filim açıp izlettiriyorlar.Cizgi filimlerde asiri derece beyin altı bizim kültürlerimize ait olmayan simgesel subliminal sekiller barındırdığı kesin.Turkiyede özellikle sarki,dizi sektöründede subliminal sekiller yayan bundan para kazanan dizi oyuncusu,talk şovcu,sesi bile olmayan sarkicilar mevcut.Herkes kendi evinde belirli internet yasasini ve çocuğunu takip ederse bunlar aşilir.Birakalimda çocuklar ilerde bu kavramlari öğrenmek isterlerse kendileri arastirir.Subliminal mesajları gözümuze sokar gibi izletmeye gerek kalmasin.Ozellikle "Demet Akalın"Ses kalitesi yok.Sublimimal mesaj kliplerinde  gösteriliyor.Bu kavramlara karsi degilim.Ama insanlar kendileri arastirma egiliminde ve merak duygusu ile bilmeleri daha uygun olur. https://youtu.be/mCrXXmLC3MU
« Son Düzenleme: Temmuz 26, 2017, 06:03:19 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Temmuz 26, 2017, 05:20:13 ös
Yanıtla #36

Bazi Ülkeler bunun farkinda ve önlem almak icin bazı çizgi filimler dış ülkelerde yasaklandi.Paylasacagim videoda Portekiz uyruklu ABD vatandaşının  eleştirdiği konular dikat çekici..https://youtu.be/eidktqoFsts
« Son Düzenleme: Temmuz 26, 2017, 05:56:10 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Temmuz 27, 2017, 10:26:08 ös
Yanıtla #37

Medyada bilinçaltında çağrışım uyandıracak simgeler sıkça kullanılır (ürün satmak isteyenler bunu sıklıkla yaparlar) buna karşı çıkmıyorum da... Şu göz, üçgen piramit, horus meselesi sizce de sıkmadı mı artık? Bir ton ünlünün röportajı var bu illuminati meselesiyle ilgili, adamlar gülüp geçiyor. Gülüp geçince de bizim komplo teorisyenleri "alaya alarak kendilerini gizliyorlar" diyor. Yahu kabul etseler, "bakın biz demiştik!" olacak, reddetseler "işte hala saklıyorlar" olacak. Onlar ne derse desin siz bildiğinizi okuyacaksınız.

Şu ülkenin eğitim sistemi bilinçli insan yetiştirmeye yönelik olsaydı bu tip hastalıklı görüşler yaygınlaşmazdı ama elimizden de bir şey gelmiyor ki...
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana