Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Organize Suç  (Okunma sayısı 6631 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 16, 2011, 08:39:46 ös

Bu gün Bakırköy D&R'da gördüğüm manzarayı paylaşmak istiyorum. Mağaza sorumlusuna şikayette bulundum, bakalım sonuç ne olacak?

Biz bu kafaya ne anlatsak olmıyor... Benim de aklıma Yılmaz Özdil'in yeni çıkan kitabında geçen bir cümle geldi. Forum kurallarına aykırı olmaz, ne de olsa bir kitaptan alıntı...

Anlayana davul zurna saz

(Yılmaz Özdil, İsim Şehir Hayvan, 50. Baskı, sy. 299)
« Son Düzenleme: Haziran 19, 2011, 01:21:27 ös Gönderen: Mustafa Kemal »
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Haziran 18, 2011, 03:36:01 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Gercekten D&R gibi bir kitap ve muzik magazasinin bu yaptigi seye anlam veremiyorum.

Haziran 18, 2011, 05:46:40 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

BU forumdaki hukukçu üyelerimizin veyahutta tabiki bu konuda yetkilendirilmiş olan üyelerin uyarıda bulunmaları gerektiğini düşünmekteyim. Bu konuda ihtar yazılması gerekirse meslek nednei ile hazırlanma aşamasında faydalı olabilmeye çalışırım.
bekle, izle, gör, hisset, anla...

Haziran 19, 2011, 12:42:19 öö
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Aktif Uye

:) Çağ dışı düşünceyi mahkemeye mi vereceksiniz? keşke hapis edilebilse...

Diyelim ki D&R'yi mahkemeye verdiniz ve yüklüce bir tazminat aldınız. Ne değişecek? Zihniyet mi?

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Haziran 19, 2011, 01:12:41 öö
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu konu o kadar aşina bir durum ki. Türkiye de yaşıyoruz ve konumuz masonluk. Bu konunun bu kadar az bilindiği bir ülke de böyle yanlışlar yapılabilir. Belli ki bahse konu firmanın kitapları konularına göre tasnif eden birimi ve görevlileri de bu konuyu yanlış biliyorlar. Belkide bir art niyet var... Bilemem. Sayın Mustafa Kemal iyi ve doğru yakalamış. Fakat kendisi de bir yanlışın içinde... Öyle alıntı olmaz. En azından bu forumda olmamalı. Bir kitaptan alıntı olsa bile. Kendisi öyle olmadığını söylüyor fakat bence forum kurallarına da aykırıdır. Kötü örnek ,örnek olamaz. Çünkü forumda bulunan yazışmalara şöyle bir göz gezdirdiğinizde bırakın alıntılar yapmayı kendi düşündüklerimizi paylaşırken bile uslup nerelere kayıyor. Sayın Mustafa Kemal gibi bu forumun büyüklerinden biri eğer anlatmaya çalıştığı konuyu böyle alıntılarla süslemeye kalkarsa, bunun önü alınamaz. Yarın bir başka üye de başka bir kitaptan başka bir alıntı yapar... Olmaz...D& R' mi ? Evet , saçma sapan bir iş yapmışlar. Bir de ülkede ki en çok kitabın satıldığı yer olmakla övünüyorlar... Yazık.

Saygılarımla.
enelsır

Temmuz 31, 2011, 12:20:12 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Cehaletten başka birşey değil bence....

Saygılarımla,
418

Ağustos 03, 2011, 06:58:51 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu ve benzer nedenlerle insanların bir çoğu masonluktaki sırrı kişisel olarak en tepelere çıkabilmenin yolununun öğrenilmesinden ibaret olduğunu, hatta masonluğun mafyavari güçlerle ülkelere egemen olduğunu düşünerek mason olmanın kendisine bir çok avantaj sağlayacağını düşünüyor. Ve girebilmek için kapıları aşındırıyor.

Ancak bu tabiki kısa sürüyor zira aydınlanmanın böyle olmadığı ve sırrın bu olmadığı çabucak anlaşılıyor zorlayanlar tarafından ve anlayıncada tabi terketmek düşüyor bu tip insanlara...

siteden de görüyoruz sanırım bir çoğunu siteye hevesle kaydolan bir kısım üyeler yavaş ortadan kaybolmaya başlıyorlar inceden...

Bir çok arkadaşımız bu yoruma kızacak belki ancak gerçektende bence mason olunmuyor mason doğuluyor... (daha önce tartışıldığı için biliyorum)

Zira masonluk bir kişilik meselesi (lütfen bunu mason olmayanlar "...vay biz kişiliksizmiyiz demek istiyorsun..." şeklinde anlamasın...)

YAnlış anlamasın diyorum zira bende mason değilim. Herhalde kendime kişiliksiz demem.

Ancak bir çok kişilik tipi vardır mason olanlar bu tip kişilik tipine uygun insanlar arasından çıkıyor yoksa dışardakilerin kişiliksiz olması değil anlatmak istediğim.

Bu tip kişilikler hayata farklı farklı yerde de doğsalar farklı yerlerde de yaşasalar farklı dilde de konuşsalar aynı pencereden bakmayı bilen insanlar... Yani aynı kişilikte olan insanlar bu da bence doğumla birlikte oturur. Kardeşiniz ayrı bir kişiliktir siz ayrı bir kişiliksinizdir.

bu nedenlerle bu tip yayınlar mason olabilecek kişilerin mason olmasını engellemez. Bu tip durumlar (D&R) daki gibi; sadece dışardan mason olamayacak insanların bakışlarını biraz daha bozacaktır. Bence çokda önemli değil bu husus diye düşünüyorum.

Ağustos 04, 2011, 08:34:15 öö
Yanıtla #7
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Papoose'nin yorumunu tuttum.

Ancak şu "mason kişiliği ile doğma" düşünüsünü onaylayamıyorum; bu yanlış.

Bu konu üzerinde Sayın Papoose bir başka yerde (örneğin Bana Göre Masonluk) bir başka başlık açar ve bir zahmet o tezini yine ortaya koyarsa orada tartışırız. Bu konu başlğı bakımından yeri değil.

Sevgiler.
« Son Düzenleme: Ağustos 04, 2011, 08:53:11 öö Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ağustos 04, 2011, 08:58:54 öö
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın ADAM bu kişilikle doğmaktan kastım; bu işin mizaçla alakalı olduğudur.

Ağustos 04, 2011, 09:09:38 öö
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Desenize kadrolasma D&R'a kadar ulasmis :)

Saka bir yana, acaba kimin sucu? Yani magaza muduru veya raflari dizen gorevli, ya da sistematik olarak tum D&R'larda boyle tanzim edilmisse, o tanzimati yapan kisi.

Ne olursa olsun bir veya birden fazla vatandas, Masonluk kitaplarini organize suc bolumune uygun gormus. Hicbirinin aklinda kirmizi isik yanmamis.

Satanizm bile daha cok taniniyor memlekette...