Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk, Şeytandan Bilgi ve Talimat Alan Bir Örgütlenmedir  (Okunma sayısı 65699 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 29, 2008, 11:46:46 öö
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Santander
bilmeyerek de olsa sarfettiğiniz  kelimeler  anlamlı...!! 8)
Gerçeğin çölü

Mart 29, 2008, 11:48:03 öö
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Sitedeki masonların mason oldukları üye bilgilerinde yazıyor, üye bilgilerinde mason olduğu yazmayanların açtığı konulara bakarak "Bu konuları açanlar mason değil" demek oldukca doğal olsa gerek.

Mart 29, 2008, 03:16:34 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Peki benim merak ettiğim nokta şu; demişsiniz ki hem Harun Yahyacı olup hem de Mason olamaz insanlar. Olsalar bile ajan olurlar ki bence bu imkansız, nereden çıkıyor bu iddialar? Şimdi bunu Sn. ONE (yanlış anlamayınız) kafasından mı uydurdu? Bu büyük bir iddia ve komplo teorisi gibi gözüksede olması imkansız mı? Mason olmayıpta öyle olduklarını iddia edenler yok mu? Bir harici nasıl anlayabilecek Mason olmadığını o kişinin? Bu bir oyun değil, büyük ve çok eski bir cemiyetten bahsediyoruz. Bu kadar çok iddianın olması bile şüpheler duymamıza neden olabilir. Ama görmek isteyen göz illaki görür...

Saygılarımla,

Mart 29, 2008, 03:47:24 ös
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

Hem Harun Yahyacı olup hem de Mason olamaz insanlar. Olsalar bile ajan olurlar ki bence bu imkansız, 

Sn Blossom,

Siz hic bir Mason uyeyle bu konuyu konustunuz mu? Veya soyle sorayim MASONlari hala bu kadar az mi taniyorsunuz bu sitede 1540 mesajinizdan sonra? Imkansiz olan bir sey yoktur hayatta. Bunu bir akademisyen olarak sizin bilmeniz gerekir.

Şimdi bunu Sn. ONE (yanlış anlamayınız) kafasından mı uydurdu?

Siz bir haricinin hem de yenilir yutulur cinsten olmayan sozlerine neden inanmak istiyorsunuz?

Mason olmayıpta öyle olduklarını iddia edenler yok mu?

Tabi ki var, ancak dikkatinizi cekerim soz konusu sey Harun Yahya'nin adamlarindan MASON olanlarin olup olmadigi iddiasi. Sizin dediginizle bunun arasindaki farki sanirim goruyorsunuzdur.

Bir harici nasıl anlayabilecek Mason olmadığını o kişinin?

Bu soruyu tersinden sormak gerekiyor. Bir harici bir kisinin MASON oldugu istidadi ve muktesabatina sahip mi ki MASON olmadigi verisine ulassin? Selamlasmalarini bilen duyan var mi? Sembollerle konusuyorlar farkindaysaniz Masonlar. Kelimelerle degil..

Bu bir oyun degil..

Katiliyorum. Bu bir oyun degil...

Muhabbetle
« Son Düzenleme: Mart 29, 2008, 03:57:14 ös Gönderen: Kirlangic »

Mart 29, 2008, 03:55:40 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Sevgili Kırlangıç,

Yukarıda altını çizdiğiniz herşeyin farkındayım. Bunları soru olarak nitelendirmekten ziyade, akılda olan kuşkular olarak nitelendirin. Benim aklımdaki değil. Mason üyelerimiz ile yeteri kadar konuşup, bilmem gerektiği ölçüde bilgi sahibi oldum. Masonlar şifreler ile konuşurlar ve asla bir haricinin yanında bu şifreleri kullanmazlar. Amma velakin, arama motorunda taradığınız vakit gerçeklik payı olan bir kaç şeye ulaşmak mümkün. Fakat şifreleri bilmem mümkün değil tabii. Sn. ONE' ın ifadelerine inanmak isteyip istemediğimin kararını beni tanıdığınız ölçüde tahmin edeceğinize inanmak istiyorum.

Sizinde vurguladığınız gibi tekraren bu bir oyun değil...

Sevgilerimle,

Mart 29, 2008, 04:00:36 ös
Yanıtla #25
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. kirlangic,

öncelikli olarak siz hem mason ve hem de bahsi geçen kişinin örgütlenmesi içinde birisinin bulunabileceğine imkan ve ihtimal veriyor musunuz?

bugüne değin, yenilir yutulur, atılır tutulur cinsinden pek çok iddia ile burada veya başka bir yerde karşılaşmış, duymuş değil miyiz?

bir harici bir kişinin mason olup olmadığını %100 eminlikle anlaması pek mümkün gözükmese bile olduğuna dair ihtimali bilgisi olabilir. masonların birbirlerini tanımak için belli işaret, simge vs. vardır ve bu hariciler tarafından bilinmez evet ancak masonluk aynı zamanda bir öğreti olarak üyelerine belli özellikleri de katar ki bunlar size bir kişinin mason olup olmadığını düşünmeniz için fırsat tanır ve fakat elbetteki bir harici olarak bunu kesin olarak bilemezsiniz.

böylesi bir iddiaya reddiyede bulunulmalı diyorsunuz. bence pek de gerek yok... bir üye çıkıp şu adamların içinde mason olanlar var dedi diye ispatsız mesnetsiz söylemlerine karşı niçin cevap verilsin? veya geleneksel olarak masonlar böylesi iddiaları bırakınız çok daha farklı ithamlara bile cevap vermez iken niçin bir reddiye gereksin?

Mart 29, 2008, 04:04:01 ös
Yanıtla #26
  • Uzman Uye

Haklisiniz ve bu yonunu de dusunmedim degil aslinda.  Sadece gozu kara birinin provakatifligine ziyadesiyle sinirlendim. Ve en azindan sitede bizi aptal yerine koyamadigini gormesini istedigim icindi reddiye talebi.. Iki cumleyi yazmak zor olmasa gerek. Yine de benim haddime dusmez tabiki. Yigit onlarin, meydan onlarin. Nasil arzu ederlerse oyle tasarruf ederler.

Muhabbetle

Mart 31, 2008, 12:01:53 öö
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Atatürk - Adnan Oktar - sömürü - laiklik
bağ şu :  Adnan Oktar gibiler, Ulu önderin devrimlerinden öncede vardı ve halende varlar,  o zamanlarda söylediklerine kör cahil, ileriye bakmaya korkan, görmekle - bakmak arasındaki farkı ayırt edememiş insanlar, söylenenlere inanır ve bu tip insanlara prim verirlerdi, ilk mecliste ki bu tip bir söylemi yazdım sadece... bugün ise aradan geçen 90 yıla yakın bir sürede halen hiç bir şey değişmedi, dinlerle insanlar sömürülüyor, şeytanla korkutuluyor, pozitif bilimler yada somut gerçekler bir tarafa bırakılıyor, yoksa hangi aklı selim insan, Adnan Oktar ve türevlerine inanır, söylediklerine prim verirdi... unutmamak lazım ki, desteği olmayan görüşler yok olur.
Saygılarımla,

Mart 31, 2008, 04:45:16 ös
Yanıtla #28
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Adnan Oktar da dahil olmak üzere dini kullanıp prim yapan kişilern olduğu bir gerçek..zaten görüşlerinin büyük bir bölümüne katılıyorum...
ama karşılaştırma yapacak olursan Laik(çi)ler; Atatürk ü , sözde medeniyet olgularını kullanarak, hem halkın duygularını hem yargıyı hem de medyayı etki altına almaktadırlar..

orantıyı iyi kuralım...

Gerçeğin çölü

Mart 31, 2008, 10:03:12 ös
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

cümleninizin bitiş şekli yargılama içeriyor, halbuki bu platform yargılamak için değil kanımca düşünceleri paylaşmak için diye düşünüyorum. Benim terazimin kefesinde ağırlığın ne olduğunu sanırım ya anlatamamış yada siz yorumlayamamışsınız, konuyu daha fazla merkezinden uzaklaştırmadan, size aydınlıklar dilerim.
Saygılar,
“Benden sonra beni benimsemek isteyenler, akıl ve bilimin rehberliğini kabul ederlerse manevi mirasçılarım olurlar” M.Kemal Atatürk.