Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İTTİHAD-I İSLAM (İSLAM BİRLİĞİ)  (Okunma sayısı 50449 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 19, 2007, 11:47:50 öö
Yanıtla #50

Öncelikle açıklamalarınız beni şaşırtmadı desem yalan olur Sevgili Piyon Kardeş, bunun için özel olarak teşekkür ederim, sizlerden gelecek hertürlü soruyu kendimce cevaplamaya çalışacağımdan hiç şüpheniz olmasın_
Öncelikle büyük harfleri yazmam vurgu yaptığımı gösterir, fakat ne yazık ki kendimi Kutsal olarak görmüyorum görüldüm, Sözlerimin Kutsallığına gelince takdir Tanrı'nındır_
Bu Sözlerin Kitaplaştırılma meselesine gelince Sevgili Piyon, amacım açıklamak zorunda olduğum fikirlerimi burada Siz Değerli Kardeşlerimle paylaşmaktır, onun haricinde herhangi bir bilgim yok ve olamaz da.....
Herhangi bir dini benimsemediğimi sanırım önceki yazılarımda üstüne basarak belirtmiştim_
''AMİN'' konusunda yanılmadığınızı düşünüyorum_
Çok haklısınız Sevgili Piyon, sabır erdem ve sakinlik konusunda_
Pratikte iyi olmaya çalışmak gibi bir gayem yoktur ve bunun için de özel bir çaba sarfetmedim_
Son sorunuza gelince Sevgili Piyon;
Neden ben onu da bilmiyorum bu Söz ya da bu durum beni aşar_
SEVGİ ve SAYGI bizden, 
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 19, 2007, 12:44:06 ös
Yanıtla #51
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Bayan,

öncelikli olarak degenerate sözcüğünün karşılığında artık yeter ve/veya bıkkınlık (disgust / be bored) kullanılamaz. ama siz kullanıyorsanız sizin bileceğiniz iş...

hayatta yapmadığım bir şey olmadığım bir hususta olmuş gibi gözükmek ve yarım oluşları yeterli görmektir. ki yarım oluşlar gerçekte en kötü şeydir. ol sebepten (SİZ ALAYCI BİR İFADEYLE KULLANMIŞ OLSANIZ DAHİ) Hukuk Prof.'u değilim, bir 10 yıl sonra evet ama şimdi sadece bir KAMU HUKUKU DOKTORANT'ıyım.

sizin kimseye bir şey ispat etmek ya da inandırmak gibi bir göreviniz yok aynı şey benim içinde geçerli, sadece kullanmış olduğunuz kelimelerin anlatmak istediğiniz şeyi farklılaştırdığını ve karşınızdakinde çok farklı bir anlamı doğurduğunu ifade etmek istedim.

"Sokrat gibi Engizisyon Mahkemelerinde diri diri yakılan ve ölüme mahkum edilen birçok FİLOZOF gibi" sözünüze de itiraz etmek zorundayım. BURADA BÜYÜK GERÇEKLERİ AÇIKLAYAN SİZİN, Sokrates'i hangi Engizisyon Mahkemesi tarafından yargılandığını da bize açıklayacağınıza eminim. Antikite'deki katoliklerinde isimlerini açıklarsınız eminim ki...

Düşünün ki yeryüzüne gelmiş birçok Peygamber savundukları GERÇEKLER yüzünden birçok zulme, aşağılanmaya hatta öldürülmeye maruz kalmışken islam önderi olarak anılan muhammet neden bu dünya tarafından herhangi bir olumsuz tepkiyle karşı karşıya kalmadı?
Akla hemen şu soru gelmektedir; Tanrı'nın Oğlu bile Yüce İsa Mesih, bu dünyada bir AMAÇ için korkunç bir şekilde öldürülürken muhammet denilen kişi neden para, zevk sefahat içinde yaşasın?
Düşünün ki Aydınlara, Gerçek Peygamberlere, Filozoflara mezar olan bu dünya neden muhammeti kucaklamıştır?
muhammet denilen şahıs İNSANLIK adına ne yapmıştır?

OLAYIN GERÇEK YÜZÜ;

muhammet ''' GERÇEK PEYGAMBER DEĞİLDİR'''!!!_

bu paragrafa cevap vermek gerekli midir bilmiyorum. kulli cahilen cesura...

sayın bayan, bir siyer kitabı almanızı öneririm. Hazret'in hayatını bir okuyunuz. Resul- ü Ekrem'in uğradığı işkenceleri, mekkede, kabede, taifde uğradığı saldırıları, hicret günü suikast planını bilmesek inanırdık size ah evet derdik hiç bir şeyle karşılaşmadı.

"bir elime ayı bir elime güneşi verseniz ben yine de dönmem" diyen iradeye, cesarete, dünyanın tüm nimetlerini gerçeği açıklamak üzere elinin tersiyle reddeden bir devrimciye karşı yaptığınız şey en basit ifadesiyle HAKARETtir.

bu dünyada kimi peygamberler kral kimileri ise kul oldu. süleyman, davut kraldı, muhammed kuldu.

BİLMEDİĞİNİZ ARAŞTIRMA ÇABASI BİLE GÖSTERMEDİĞİNİZ BİR DİN VE O DİNİN PEYGAMBERİ HAKKINDA KAFANIZA GÖRE KONUŞAMAZSINIZ.

Peygamberin insanlık için neler yaptığını da sıralardım. Ama buna hiç gerek yok.

sizden sadece tek bir şey TALEP EDİYORUM... Lütfen Haberdar olmadığınız DİNİMhakkında ve PEYGAMBER'im Hakkında SÖZ SÖYLEMEYİNİZ.

sizinle tartışmak gibi bir niyetim yok bunu da biliniz. Çünkü Sokrates "cahillerle yaptığım tüm tartışmaları kaybettim" demiştir. Benimse kaybetmeye hiç niyetim yok.

Temmuz 19, 2007, 01:19:37 ös
Yanıtla #52

NOT: Yazılarımda İslamiyet ve Muhammet hitaplarında küçük harflerle yazmamdan dolayı bunu bir hata olarak kabul etmenizi ve aynı zamanda tarafımdan düzeltildiğini beyan ederim_
SAYGILARIMLA_

Temmuz 19, 2007, 01:28:55 ös
Yanıtla #53

Bay skullG, öncelikle merhaba; Sayın Hukuk Prof. derken bunu alaycı bir yaklaşım olarak ele almanıza hakikaten çok üzüldüm, görüyorum ki geçmişteki ısrarlı tavrınızı halen sürdürmektesiniz, oysa ki ortamı yumuşatmak adına söylemiş olduğum espirili bir yaklaşımdı bana göre;
Buyrun benimle istediğiniz kadar özellikle bu konu üzerinde konuşmanızı rica ederdim ancak sinirli ve karşıdaki insanı yerecek bir biçimde hatalı davranış sergilemeniz her ikimiz açısından hiç iyi bir tablo oluşturamayacağı gibi forum üzerinde amaçlanan ''SAYGI'' seviyesini düşürmek durumuna sebebiyet verecektir, benim fikirlerim üzerinde görüş bildirmeniz elbetteki sizin en doğal hakkınızdır o konuda herhangi bir problem tarafımca söz konusu değildir_
Ancak bu yaklaşımla devam edecek olursanız sanırım sorularınızı yanıtsız bırakmak zorunda kalacağım haliyle bu durum da şahsınız adına pek de olumlu bir tavır olmayacağının kanaatindeyim_
Seçim sizin_
SAYGILARIMLA_ 
« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2007, 01:30:39 ös Gönderen: SEVİL »

Temmuz 19, 2007, 01:39:15 ös
Yanıtla #54
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Bayan,

dünyaya bakışlarımızın farklılığına nispet olarak espiri anlayışımızda farklı...

ben SAYGI seviyesinin korunması için yazıyorum. Bu sitede bilmediğim konu hakkında söz söylememeye gayret ettim. Burada yeni şeyler öğrenmenin heyecanını da yaşadım (yaşıyorum da)... belki aynı şeyi burada bulunan herkesten bekliyorum ya da burada bulunan herkesin bilmediği konu hakkında konuşmayacağına inanıyorum.

SAYGI'nın korunması elbetteki gereklidir. Benim kişiliğim hakkında söz söyleyebilirsiniz. Bunu seve seve sineye basabilirim, susabilirim, görmezden de gelebilirim.

Ancak, -daha önce defaatle söylediğiniz gibi- hakkında hiçbir araştırma yapmadığınız, ne getirdiğini bilmediğiniz, nasıl bir yaşam sürdüğü hakkında en ufak bir düşüncenizin dahi olmadığı bir DİN ve Bu Dinin Peygamberi hakkında söz söyleyemezsiniz. Yukarıda da ifade ettiğim üzere bu HAKARETTİR ve SAYGISIZLIĞIN EN GÜZEL Örneğidir. Sizin kişisel görüşlerinizi paylaşmanızla ilgili bir şey söylemiyorum, bilmediğiniz bir konu hakkında söz söylemeniz hakkında söylüyorum.

Size herhangi bir soru sormuyorum Sn. Bayan... Sinirli de değilim.

Temmuz 19, 2007, 01:42:54 ös
Yanıtla #55
  • Ziyaretçi

Ben şahsen Sn Sevil Hnm ın yazdıklarında Islamı ve peygamberi aşağılayan ibareler olduğunu düşünmüyorum.Bence Peygamberide yaydığı dinide aşağılayanlar kendi muminleri.Konuya birde bu açıdan bakmanızı öneririm sn SkullG.

Saygılarımla,

Temmuz 19, 2007, 01:44:18 ös
Yanıtla #56

Peki İslamiyette birden fazla kadınla evlenme kuralı neden geçerlidir bu tür bir kural bağnazlığın bir göstergesi değil midir?
Kadınların 2. Sınıf sayılarak Havva'dan dolayı lanetlenmenin bedeli olarak Kadın'a herşeyi yapmanın bir sevap olduğunu savunan bir din köhneci bir zihniyetin göstergesi değil midir?
Geri kalmış ve Çağ Dışı bir yaklaşımı benimseyen böyle bir dinin İnsanoğluna vereceği en önemli katkı ne olabilir?
Kanımca bu karanlık ve köhnemiş Çağ Dışı Zihniyetin çökertilme zamanı gelmiştir_
Muhammet'in kölesi Zeyd'in karısının bacakları gözüktü diye onu boşamasını talep eden ve sonradan Kölesi Zeyd'in Karısıyla evlenen kişi Muhammet değil midir_?
Benim bildiğim kendini Tanrı'ya adayan bir Peygamber herşeyinden vazgeçerek O'nun için yaşamalıdır yani birden fazla Kadınla evlenerek Muhammet gibi davranmaz öyle değil mi?
Tıpkı Adnan Hoca lakaplı Harun Yahya'nın iç yüzünün ortaya çıktığı gibi_

« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2007, 01:50:12 ös Gönderen: SEVİL »

Temmuz 19, 2007, 01:47:14 ös
Yanıtla #57

Böyle düşündüğünüz için çok teşekkür ederim Sayın Piyon, olaya farklı açılardan bakmak bana göre de çok mükemmel bir tablo oluşturur_
SEVGİLERİMLE....

Temmuz 19, 2007, 01:48:31 ös
Yanıtla #58
  • Ziyaretçi

Sn Sevil hanım işinize karişmak gibi olmasın ancak bu kişi ile bu konuyu tartışmanız ilgili kişiye İslami propaganda yapma şansı veriyor ve ortaya içerisinde hazretlerle dolu tuhaf mesajlar çıkıyor.Tüm bunları etrafta yeterince görüyoruz zaten buradada olmasaydı keşke.

Saygılar

Temmuz 19, 2007, 01:55:14 ös
Yanıtla #59

Uyarın için çok teşekkür ederim Saygıdeğer Piyon Kardeşim, az kalsın büyük bir hataya İMZA atıyordum bunun benim için ne büyük bir durum olduğunu ve beni ne derecede etkileyeceğini bilerek bu yazılarımı ortaya çıkardım, buna rağmen büyük bir olumsuzluktan beni alıkoyduğun için çok TEŞEKKÜR EDERİM
SEVGİLERİMLE!.....