Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Azerbeycanda Mimarlikda son zamanlar Masonluk isharetleri gorunmektedir  (Okunma sayısı 13959 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 28, 2009, 04:31:52 ös
Yanıtla #20
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın BombIslam ,

Son iki mesajınızda bir dini alenen aşağılama , muhatabınızın kişilik haklarına yönelik rencide edici ifadeler , konuyu bağlamından saptırma ve aşırı kişiselleştirme gözlemlenmiş ,  bu nedenle bu içerikteki 2 mesajınız forumdan kaldırılmıştır.

Kendinizi açılmış başlık altında ifade ederken anılan hususlara riayette özenli olunuz .

Saygılarımla     
Quality has no fear of time ..

Ocak 28, 2009, 04:35:02 ös
Yanıtla #21
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Bunlar sizde de var ama hacı.Bizim burada Azerileri sakın işe almayın yoksa şirketin kasasını indiragandi yapar diyorlar biliyon mu?Kimmeryalı Conan ı bilirmisin sen? Onun bir arkadaşı vardır adı Subutay sizin soydanmıdır? Atasözüne binaen soruyorum yanlış anlama.

Bizde mafya yoktur...bilmeniz gerk ..8 milyonluk bir nufuz cok iyi kontrol ediliyor)))ayrica  benim boyle bir akrabam yok..b iz gaziler nesliyiz ayrica soyluyuz ..Efendileriz...Benim Babamin Buyuk babasi ermenilerle savashda Shehid olmush
m.afandi

Ocak 28, 2009, 04:35:46 ös
Yanıtla #22
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Nuvea ellerinize sağlık diyorum arkadaşlar bu forumu başka forumlarla karıştırmayınız. Bu forum seviyeli şekilde fikir alış verişi yapılan bir forumdur.

Saygılar.
Her şey bir adımla başlar...

Ocak 28, 2009, 04:54:17 ös
Yanıtla #23
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Bombıslam üstünüze alındığınıza göre seviyeniz konusunda hemfikiriz, siz bu forumda dini inancı olan insanları rahatsız etmek yerine fikirlerinizi ileri sürmek yerine  saygıyı elden bırakırsanız ve uslubunuzuda değiştirmezseniz benim şikayetime gerek kalmayacaktır.
Sansürcü değilim ama terbiyesizde değilim anladınız umarım.
« Son Düzenleme: Ocak 28, 2009, 05:59:43 ös Gönderen: MASON »
Her şey bir adımla başlar...

Ocak 28, 2009, 05:23:19 ös
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Marcus Aurelius kendime düşünceler kitabının 10. sayfasında şöyle der;

Sabahleyin uyandığımda kendi kendi kendime şöyle söylemeliyim: Bugünde hayırsız,kaba,kıskanç, bencil insanlarla karşılaşacağım.Bütün bu kötülüklerin nedeni insanların iyiyi ve kötüyü ayırt edememeleridir.Ancak kötünün ne olduğunu bilen , onun yanlış olduğunu kavrayan insanlar, yanlış yapan insanların da doğasını anlayabilirler.Bu insanlar benimle aynı kandan, aynı tohumdan geldikleri için değil,benimle aynı aklı,aynı tanrısal parçayı paylaştıkları için akrabamdırlar.Ben akrabalarıma ne öfkelenebilirim ne de onlara kin tuttabilirim.Çünkü biz birbirimize yardım etmek için dünyaya geldik.Aynı ayaklar,eller, göz kapakları ya da dişler gibi.Bu nedenle bir insana kızmak ya da ondan nefret etmek doğaya aykırıdır.
Ben de Aurelius'a saygı duyduğum için sinirlenmeyeceğim.

saygılar

Çecenlerden canını
Türklerden karını
Azerilerden malını koru

Doğru ancak tüm güzellikleri yok etmeye and içmiş ağazı salyalı tiplerin kafasına bomba atmak insanlığa iyiliktir.

ben insanlari hasta ederim..benden sorup da kimleri se gondere bilirsiniz)))
Şimdi dünyan ekser iş adamları, milyonerleri mason.ve siz diyorsunuz ki bizim ticari alanda işimiz yok)))...bu bir az komik görsenmiyormu?onlarn mason olması size yeterince güç ve kendi sözünüzü demeye yetki veriyor bence....zaten fakirler mason olamaz)))

Ocak 28, 2009, 05:31:24 ös
Yanıtla #25
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin M.Akyol,

Yerinde, isabetli ve guzel bir alinti.

Elinize saglik.

Saygilarimla,
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Ocak 28, 2009, 05:33:54 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Belki başka bir hayatta sayın M.Akyol... Ancak hakkınızı teslim edeyim güzel edebiyat yapmışsınız.

Sevgiler

Ocak 29, 2009, 11:00:27 öö
Yanıtla #27
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Aslinda Hayatda kotuluk ve iyilik denen shey yoktur..bunlarin hepisi insanin faaliyyet urunudur..biz insanlar bir sheyi yapib onun eksini gorduyumuz zaman onlari omonimleshdiririz ve  insan psikolojisi ne istinaden babalarimizdan bize refleksi veya irsen gecen iyi ve kotu gibi kavriyoruz..Insan dunyaya yashamak icin geldi....Aslinda karanlik da yoktur ...o ishigin olmadigi yer oldugu icin biz onu oyle kavramishiz...belkide bize karanlik gorsenen sheyler bashka varliklar icin aydinliktir)))...malesef bu konu cok uzun bir konu biz bunu boylece forumda tam olarak anlatamayacayiz sayin Akyol)))
bir de siz hayatda hic sinirlenmedinizmi?)))eminim ki sinrlendiginiz bir vakit olmushtur..eger benim sinirli halde yazdigim sheyleri tam olarak deyerlendirecek olsaydik onda dunyada ben shuanda haytdaolmazdim)))
m.afandi

Ocak 29, 2009, 05:35:40 ös
Yanıtla #28
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ÖNCELİKLE BUTUN UYELERE VE MASON USTADLARA SAYGILARIMI İLETİRİM.
UZUN DONEMDEN BERİ FORUMA GIREMEMEKTEYDIMKI NEYSEKİ TEKRAR BU GÜZEL YERE GİRME FIRSATINI BULDUM VE İNŞALLAH BIRDAHA KOPMAMAY CALISACAĞIM.

SORUM ŞU OLACAK, MASONLUK LOCASINA YENI UYELER SECILIRKEN  KİŞİNİN EKONOMİK DURUMU NEKADAR GOZ ONUNE ALINARAK DEĞERLENDIRILIR. YADA EKONOMİK DURUMU BU SEÇİLME KAPSAMINA DAHİL EDİLİRMİ YOKSA HİÇ GOZONUNDE BULUNMAYARAK DEĞERLENDIRMEDE İNTİKAL ETMEMİ. CEVAPLARI VERİLMESİNE RAĞMEN SORMAMIN NEDENI SN. MAHİRİN SORDUĞU SORULAR VE ALDIĞI CEVAPLARI OKUDUĞUMDA KAFAM BİRAZ KARIŞTI. OYUZDEN BUNU NET BIR SEKILDE CEVAPLAYIP BİZLERİ AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM.

SAYGILARIMLA,

Ocak 29, 2009, 05:41:58 ös
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

Sevgili Lucifer kafanın karışması normal. Sayın mahir bir Azeri. :)