Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İ.A.M.  (Okunma sayısı 72503 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 06, 2007, 04:40:31 ös
  • Uzman Uye

1.Bu kişi peygamber ve mesih olduğunu ve Allah tarafından kendisine bir kitap yollandığını iddia ediyor.
Bunu kim söylüyor ondan duydun mu öyle bir şey. Hiç araştırdın mı o hiç böyle kelimeler kullanmış mı ?
2.Bu kişi Hulki Cevizoğlu'nun programına çıkmış ve fotomontaj yaptırmış olduğu bazı resimleri gösterip bak işte benim üzerime nur indi gibi laflar etmiş.
Elinde fotorafın fotomontaj olmadığına dair kanıtlar ve belgeler vardı (uluslar arası belgeler)
3.Bu kişi Allah'la görüşebildiğini iddia etmekteymiş.
Allah ın her elçisi Allah ile görüşebilir Kuranda Allah ile görüşülemeyeciğine dair hiç bir şey yok. Allahl görüşülemez diyenler sokaktaki imamlar cübbeli hoca ve benzeri.
4.Bir dönem Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığıda yapmış bu kişi.
Evet
5.Bakırköy ruh ve sinir hastalıklarından raporlu olan bir kişi imiş.
Böyle birşeyin kanıtı
6.Cevizkabuğu programında Fatiha'yı bile tam okuyamamış ve aynı programda Yaşar Nuri Öztürk'ten fırça yemiş.
Bu soruya cevap vermek bile istemiyorum.
''Kızıl elmada buluşalım''

Nisan 06, 2007, 04:47:47 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

yazilar biraz karisik, hangisini senin yazdigin arada karisiyor ama ilginc bir konu, biraz arastiracam sonra konuya bende girecem, ilgimi cekti bayagi

Nisan 06, 2007, 04:55:11 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Bunu kim söylüyor ondan duydun mu öyle bir şey. Hiç araştırdın mı o hiç böyle kelimeler kullanmış mı ?

Şimdi bu kişi Denizli tarafında ilk çıktığında müridlerini bu şekilde toplamış, Evet böyle birşey iddia etmiş. Kim bir cemaat, tarikat vb. şeyler kursa kesin inanan saf ve cahil insanlar çıkıyor.

Allah ın her elçisi Allah ile görüşebilir Kuranda Allah ile görüşülemeyeciğine dair hiç bir şey yok. Allahl görüşülemez diyenler sokaktaki imamlar cübbeli hoca ve benzeri.

Bu nasıl oluyormuş? Faniyken insan nasıl Allah'la görüşebilir? Bundan kastımız dua değil, bu kişi bizzat görüşebildiğini söylüyormuş kendisine muhabir tarafından bir soru sorulduğunda bunu Allah'a sorayım ondan sonra cevaplarım gibi bir laf  söylemiş.

Böyle birşeyin kanıtı.

Adnan Oktar,İskender Evrenesoğlu,Fetullah Gülen ve Kürt Said gibilerin akıl hastası olduğu seninde iftira saydığın gibi biraz araştırınca görülebiliyor.

Evet Ceviz Kabuğu programında Fatiha'yı bile değişik şekilde yorumlamış yani alışıldık dışında yanlış olarak!..

Nisan 06, 2007, 05:07:15 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

O zaman öyle mürid toplasaydı bu zamanda da öyle mürid toplardı. Kasdettiğim şahıs Allah ın elçisidir. Bu yüzden Allah ile konuşabilir. Bu bir inanç meselesi inanırsın veya inanmassın. Kuran da Allah ile konuşulamaz diye bir kural yok peygamber efendimizde böyle bir şey dememiş. Siz bu şekilde Allah la konuşulur veya konuşulmaz diye bir yorum yapabilir misiniz ?

Programı izledin mi ? O açıklarken yani tercüme ederken kelime kelime tercüme ediyor ve hiç bir şekilde yanlış tercümesi yok. Sen buna ne dersin.

Araştırma yaparken tek taraflı araştırma ve yanlış kişilerin yazılarını okuma. Bunları yazanlar masonluğun satanizm olduğunu da söylüyor.

Nisan 06, 2007, 05:14:54 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Yazdıklarına inanmak mümkün değil çünkü bu işiye Allah'ın elçisi diyorsun Allah'ın elçisi demek peygamber demektir. Bu insanı nasıl peygamber kabul ediyorlar? Biliyormusun bilmem ama son peygamber Hz. Muhammed'dir. Yazmayı unutömuşum şimdi bu kişinin eşide modern görünüşlü biriymiş ve iyi derecede varlıklılarmış.(nerden elde etti bilemem) galiba şuandada tıpkı Fetullah gibi Amerika'da yaşıyor!..

Birşey daha soracağım cemaatin Mustafa Kemal Atatürk'e bakış açısı nedir? Diğerleri gibi bunlarda kötülüyorlar mı?

Nisan 06, 2007, 05:34:45 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Çok iyi bir komutan olduğunu söyledi kendisi.(M.K.)

Kuranı okursan o sana derki biz her zaman ve her kavme elçiler gönderdik. Bu sana her şeyi açıklar. Eğer müslümansan buna inanmak zorundasın çünkü bu kuranda yazıyor.

Sen hala iftira atıyorsun. Bazı kişilerin dediklerini sorguluyorsun. Peki onların her söylediğine inanıyor musun ? O söyleyenleri araştırsana bir.

Nisan 06, 2007, 07:16:02 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Çok iyi bir komutan olduğunu söyledi kendisi.(M.K.)

Bu yazdığın ne demek peki? Açıklarmısın?

Kuranı okursan o sana derki biz her zaman ve her kavme elçiler gönderdik. Bu sana her şeyi açıklar. Eğer müslümansan buna inanmak zorundasın çünkü bu kuranda yazıyor.

Elçiler gönderildiğini Kur'an okumadanda biliyorum İslam dinine yalnızca bir resul gönderilmiştir oda Hz. Muhammed'dir. Birisi çıkıp ben peygamberim diyince nasıl inanıyorsun? Şimdi sen diyorsunki bu adama inanmayan yani peygamberliğine inanmayan Müslüman değildir öylemi?

Sen hala iftira atıyorsun. Bazı kişilerin dediklerini sorguluyorsun. Peki onların her söylediğine inanıyor musun ? O söyleyenleri araştırsana bir.

Bir kimsenin söylediğine inanmam, sadece 1 kaç kaynağı referans almam başka objektif kaynaklarada bakarım. Sonra ben iftira atmıyorum, sadece yazılanları çizilenleri vs. yazdım bu şeylerin iftira olduğunu sen söylüyorsun ama seninde iftiradır demekten başka bir söylediğin yok. O iftira atan kesimi bence sen yazarsan daha uygun olur!..

Nisan 06, 2007, 07:23:41 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Atatürk hakkında ne düşünüyor dedin ya çok iyi bir komutan olduğu söyledi diye yazdım.

O ben peygamberim demiyor. Ben Allah ın elçisiyim diyor . İyi peki kuran diyor ki Biz her kavme resuller gönderiyoruz. İyi peki bu zamanda da resuller gelmicek mi ? Kuran da apaçık yazıyor biz resuller gönderiyoruz. Resulün anlamı elçidir.

Resulle nebi kavramını karıştırıyorlar. Aslında ikisi farklı şeyler. Son peygamber Hz. Muhammed ben ona bir şey demiyorum ben.

Nisan 06, 2007, 07:32:40 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Biraz anladım şimdi bunlar senin düşüncelerin tabi bana karışmak düşmez ama senin biraz beynin yıkanmış gibi. Sen inanırsın ben bu tarz insanlara inanmam dediğim gibi bu senin düşüncelerin yinede saygı duyulur... Ama peygamberler Alllah'ın elçisidir. Peygamberlerin bir kısmı bile Allah'ı görememişken bu kişi görüştüğünü söylüyor.

Senin Fettullah cemaatine bakışın nasıldır öğrenebilirmiyim?

Nisan 06, 2007, 09:34:33 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Eğitim yolunda büyük hizmetler yapıyorlar onu biliyorum. Yani onları kötü bir cemaat olarak görmüyorum onlarında belli bir amaçları ve gayeleri var onları gerçekleştirmek istiyorlar saygı duyarım.