Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Illuminati Tarikatı  (Okunma sayısı 76642 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 28, 2013, 03:42:07 ös
Yanıtla #30
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sevgili ADAM,

Kurumsal anlamdaki oluşumlardan benim de haberim var. Örneğin; http://illuminati-order.com/ ...hatta başvuru formu bile var sitede  ;D

Fakat benim tüzel kişiliği yok derken kastettiğim bu ve benzeri oluşumlar değildi. Ben komplo teorilerinde anlatılan türden oluşumların somut olarak varlığını kanıtlayamazsınız ama yine de ben var olduklarına inanıyorum demek istemiştim.
Live long and prosper.

Şubat 28, 2013, 04:34:10 ös
Yanıtla #31
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İlluminati'nin kurucusu olan Adam Weishaupt'ın İlluminati'yi Masonluk'a taşımasının en büyük nedenlerinden biri de üniversitede profesörlük yapan Mason arkadaşlarının bulunmasından kaynaklanmaktadır. Wishaupt'a bir süre sonra cazip hale gelmiştir.Yani İlluminati'yi Masonluk'a taşımak...

Kimi araştırmacılara göre İlluminati'nin kökünün Tapınak Şövalyeleri'ne dayanmaktadır.Bu kadar büyük bir öğretiye sahip olmaları Tapınak Şövalyeleri'nin İbranice metinleri büyük bir incelikle okuyup 'gizli bilgi'yi almalarından kaynaklanmaktadır.Daha sonra ticaret olarak tüm dünya da üstünlük sağladıktan bir süre sonra avrupaya gelmiş ve orada otoriteleri sonlandırıldıktan sonra geride kalanlardan oluşturulan İlluminati dünya projelerini tekrar gerçekleştirebileceklerine inanmışlardır.Neden bir kez daha olmasın?
Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A

Şubat 28, 2013, 05:26:57 ös
Yanıtla #32
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın evvah, İlluminati'yi Tapınak Şövalyeleri ile bağdaştırırken bir kurgu mu oluşturuyor yoksa bunu bir başka kurgusal yazıdan mı aktarmış?

Tapınak Şövalyeleri'nin ne olduğu ve ne olmadığı bellidir. Geçmişleri de bellidir, arta kalanlarının sonraki  işleri de... 14. yüzyıl sonrasında İskoçya'da bir ezoterik örgütlenme oluşturmaları, daha önce böyle bir nitelikleri olduğunu göstermez. Nitekim yoktur. Örgütlenme biçimleri nedeniyle olabilmesi de olanaksızdır. Bu konuda belgelere dayanan doğru bilgiler veren gerek yabancı kaynaklar gerek araştırma ürünü Türkçe kitaplar vardır (Örneğin Tapınakçılar Siyonistler ve Masonlar)

Günümüzdeki İlluminati örgütlerini Bavyera Ayrdınlanmışları'na bağlamak da yanılgıdır. Arada üçyüz yıl var. Biri AIvrupalı, ötaki Amerikalı. Kaldı ki özgün İlluminati Adam Weisshaupt'un icadı değildir; ondan öncesi de vardır. Bavyera'da Masonluk ile bağlantısı konusu ise bambaşka bir olaydır; bunun için Baron von Knigge'nin tutum ve eğilimini göz önüne almak, anlamak gerekir.

Bu konudaki paylaşımlar çok güzel oluyor... Ancak ricam, bu paylaşımların sağlam ve güvenilir kaşnaklarda verilen bilgilere dayanılarak yapılması ve kurgulara itibar edilmemesi.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Şubat 28, 2013, 10:05:01 ös
Yanıtla #33
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın ADAM,

Gerçekten bu siteye çok büyük bir emeğiniz geçiyor ve önemli bir kişiliğe sahip olduğunuzdan şüphem yok,evet kurgu niteliğinde ki teorilere aldırış edilmemelidir ve bunun aslında kurgu payını %99 bende verdim fakat zaten mesajımda da ''kimi araştırmacılara göre'' diye ekledim.Yani zaten konuyu sizin gibi bu işin ehli üstadalar bu platformda saolsunlar açıklıyorlar fakat bazen bu kurguları da burada açıklayıp yanlışlığını sizin gibi üstadların kendi ''kendi doğru'' bilgilerini paylaşmaları gerekir diye düşünüyorum.Amaç doğruları konuşmak olduğu gibi yanlışları da düzeltmek olmalı diye düşünüyorum.Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.
Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A

Haziran 27, 2013, 09:35:30 öö
Yanıtla #34
  • Ziyaretçi

masonluk işçilikten gelir kısacası illimunati değildir.

eye of horus adaletin sembolüdür hatta illimunati sembolü değildir.

şöyle bir alıntı yapiyim

Horus’un gözü, manevi anlamıyla, vicdanın gözünden hiçbir şeyin kaçmayacağını, insanın iç âlemindeki her niyetini ve yaşamdaki her davranışını gözden kaçırmayan bu merhametsiz yargıcın keskin bakışını sembolize eder. Bu vicdanın 24 saat kapanmadan açık kalan gözüdür.

bütün dinler, dayatmalar ve kontrol duygusunu aşılamak için yapılan bagnazlık horus üzerinden inşa edilmiştir.

engizisyon mahkemeleri ve vatikan böylece söz sahibi olmuştur. bu kontrol duygusuyla karşı tarafı "kafirlik"le suçlamak ve beraberinde gücü getirmiştir.

bu da bir nevi insanlarda korku imparatorluğu kurmak ve dini sorgulayanların başına bunlar geldi demek.

günümüzde illimunati örgütleri rockefeller, rothschild ve bilderberg gibi bankerlerdir.

televizyon ve medyadaki gücü inanılmazdır.

görüp görebileceğiniz bütün başkanlar, papalar yaratılır ve ellerinde ölür.

11 eylül'deki gibi düzmece savaşları bu örgüt düzenler.

kısacası bu bankerler dünyanın her yerinde söz sahibi insanlardır.

politikacılar yalnızca kukladır.

mesela günümüzde suriye'den gelenler cia tarafından kullanılmaktadır.

Engdahl: CIA plays ugly role, trains Syrian rebels

muhtemel bir türkiye-suriye savaşı ise 3.dünya savaşına hazırlıktır.

sadece bankerlerin ve bu tarikatın cebini doldurmak için sahte savaş düzenlemek bile politika gerekliliğidir.

konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilere şöyle bir örnek verebilirim.

« Son Düzenleme: Haziran 27, 2013, 09:48:16 öö Gönderen: raguel »

Haziran 27, 2013, 09:48:03 öö
Yanıtla #35
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

günümüzde illimunati örgütleri rockefeller, rothschild ve bilderberg gibi bankerlerdir.

Bu konuyu bu forumda çok tartıştık ama sonuçta bu ismini zikrettiğiniz kişi ve kurumlara isim olarak yani terminolojik olarak Illuminati denilmesinin yanlış olduğunu da yine bu forumda öğrendik. Ben de foruma ilk üye olduğumda bu ismini vermiş olduğunuz kişilerin kurmuş olduğu tüm dünyayı saran ağa Illuminati diyor ve bu minval üzerine forumda yazılar yazıyordum. Fakat bu ağın Illuminati olarak adlandırılması doğru değil çünkü Illuminati müessesesi başka bir anlama gelmekte. Forumda birçok konu başlığı altında Illuminati'nin gerçekte ne olduğu anlatıldı. Yukarıda ismi geçen kişilerin kurduğu global ağ için de bu ismin kullanılması, gerçek Illuminati kurumu için sanırım büyük talihsizlik olmuş. Masonik ve para-masonik oluşumların birbirinden ayırt edilmesi, neyin ne olduğunun iyi anlaşılması için büyük önem arz etmekte.
Live long and prosper.

Haziran 27, 2013, 02:34:46 ös
Yanıtla #36
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Haniu Rockefeller ailesinin niteliğini, Rotschild'i geçelim; demek ki Bilderberg adlı bir banker varmış. 

Bazı zaman şu forumun bilgi noksanlı kimi üyelerinin yazıları ne denli komik olabiliyor!
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Haziran 27, 2013, 03:05:43 ös
Yanıtla #37
  • Uzman Uye

Yapmayin arkadaslar yaaaa, lütfen önce biraz arastirin, sonra yazin.
ADAM abimizide kizdirmayin.
Bilderberg bu gurubun yaptigi ilk toplantinin yapildigi otelin adidir.
Hotelin adi Hotel de Bilderberg"tir

Haziran 27, 2013, 10:54:02 ös
Yanıtla #38
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yapmayin arkadaslar yaaaa, lütfen önce biraz arastirin, sonra yazin.
ADAM abimizide kizdirmayin.
Bilderberg bu gurubun yaptigi ilk toplantinin yapildigi otelin adidir.
Hotelin adi Hotel de Bilderberg"tir
Toplantının ikinci kez düzenlendiği yer ise hatırladığım kadarıyla çeşme Altınyunus oteli. Az kaldı bilderberg altın yunus oluyormuş  :))

Temmuz 27, 2013, 01:49:25 öö
Yanıtla #39
  • Ziyaretçi

pardon peki skull and bones benim görebildiğim illimunati uzantısı peki bankerler savaşlarda işin içinde nerede bulunuyor?

yani ülkeler arasında savaşlara karar veren mekanizmalar genelde bankerler olduğundan bu önemli soruyu sorma ihtiyacı hissettim.

bugün mesela koç grubu istese hükümeti gönderebilir yada tek başına finansal kriz yaratabilir.

aynı şekilde hükümetler üstünde söz sahibi olan bankerlerin konumunu merak etmekteyim.

aynı şekilde gülen tarikatı'da hükümetin üstünde söz sahibi yani oldukça karışık geldi bana mesela olabilecek suriye müdahalesi ile 3. dünya savaşı başlıyor olacak.

konuyla ilgili medyada çarpıtılan haberler gözüme ilişti bütün bunlara karar veren yada düzenleyen küresel güç nedir veya kimdir?
ayrıca kişi ve kurumlardan bahsettim zaten ama türkçe yanlış yerlere gidebiliyor.

üstteki mesajıma edit yapamadığım için ufak ayrıntıyı eklemek istedim ve üstteki sorum hala geçerlidir, beni aydınlatır ve bilgilendirirseniz sevinirim.
« Son Düzenleme: Ağustos 23, 2014, 11:40:06 ös Gönderen: Arais »