Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: YENİ DÜNYA DEVLETİ  (Okunma sayısı 18126 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 26, 2008, 07:23:15 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Sn.Mason isterseniz size elimde olan bir belgeyi sunabilirim.

CFR nin 50.yıl dönümünde üyelere özel olarak yayınlanan derginini Kingman Brewster Jr imzalı başyazı ile gizli hedefini açıklayabilirim.

Ola ki bir gün bende mason olursam bana da açıklar mısınız sevgili küre?

Şubat 26, 2008, 07:34:58 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Sn.Mason isterseniz size elimde olan bir belgeyi sunabilirim.

CFR nin 50.yıl dönümünde üyelere özel olarak yayınlanan derginini Kingman Brewster Jr imzalı başyazı ile gizli hedefini açıklayabilirim.

Ola ki bir gün bende mason olursam bana da açıklar mısınız sevgili küre?
:D Bence alakası yok Sn. arteizm...

Nisan 28, 2009, 11:17:05 öö
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

Sn.Mason başlık şuydu.

Başkalarının egemenlik haklarını bizimle birleştirmeye ikna etmek için bazı riskler almamız gerektiğine inanıyoruz.

Daha ilginç bir belge ise ABD de State Departmant Document 7277 adıyla kayıtlıdır.Buna göre CFR tüm ülkelerin silahsızlandırılmasından yanadır.Ve belgenin sonunda şu ilginç tespit vardır.

Ozaman Birleşmiş Milletler'in global hükümeti  o denli güçlenecektir

Bu belge 1970 te Nixon yönetimindeki U.S Arms Control and Disarmamaent Agancy tarafından benimsenerek ABD politikası kabul edilmişti.Bu belge CFR nin tezi doğrultusunda ulusları egemenliklerinden vazgeçirme ve ulus devletlerine son verme çağrısıyıdı

CFR  milli bağımsızlıkların ve egemenliklerin CFR ye devredilmesini ister.

Bu konularda yeterli bilgi sahibi olmamamla birlikte,açıklandığı kadarı ile bu kuruluş veya toplantının hedefleri,idealleri okadar kötü görünmüyor.Anarşizm ütopyasını bile andırıyor.Algılamamda bir yanlış yoksa,bu amaca hizmet bile edilebilir.Saygılarımla...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Nisan 28, 2009, 11:45:05 öö
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Uzman Uye

bu tip belgeleri internet ortamında bulmak mümkün hatta ismini ben vereyi araştırmacı yazar emekli dn.bnb. erol bilbilik Nete yazdığınızda bir tv programı karşınıza çıkar orda cfr,bilderberg oluşumu ve illüminati ile ilgili doyurucu bir sohbeti bulunur.bu örgütler tek bir merkezden ama görünürde bağımsız ama ana fikirleri bir yapıları vardır.
işte bu noktada anarşizm ve törerizm dediğimiz kavramları ortaya atıp savlarını güçlendirip istediklerin yapmak amaç.o zaman lütfen şu konuyu araştırın tersinden terörismin neden nedir neden ortaya çıkar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 28, 2009, 02:01:19 ös
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Terörrizmi lanetlemekle birlikte,anarşizm ütopyasını çok daha farklı bir yere koyuyorum.Bu farkın anlaşılmasını umarak saygılar sunarım..
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Nisan 28, 2009, 05:15:47 ös
Yanıtla #25
  • Aktif Uye

Merhaba

Adı geçen belgede yönetimlerin CFR ye devredilmesi kısmını göremedim.

Belki de yetersiz ingilizcem....
http://www.thefalseoswalds.com/wp-content/plugins/wp-download_monitor/user_uploads/DEPARTMENT_OF_STATE_PUBLICATION_7277.pdf

Ayrıca sırlarını dergilerde yazabilecek sonrada onu kendi web sitelerinde yayınlayacak kadar amatör yöntemlere sahip olduklarını düşünemiyorum.
http://www.foreignaffairs.com/articles/24327/kingman-brewster-jr/reflections-on-our-national-purpose

bütün dergilerine de buradan ulaşabilirsiniz. Bu 1972 yılının makalesi yanlış makale ise hepsi sitede var.

Bu grupların gizli veya açık amaçları tartışacak olursak hedef birleşik bir dünya devletidir anlamına gelen yazılar okuyoruz.
New world order, yeni dünya düzeni, birleşik dünya devleti, tek dünya dini........

Bu noktada modern Türkiye'nin kurucusu M.Kemal Atatürk ün CFR in hedef ve planları ile ilgili açıklamalarını okuyalım.

"Avrupa ve Asya'nın ortak gereksemeleri ve uğradıkları yıkımlar, belki dünyanın bu iki parçasındaki ulusların bir ölçüde birleşmesine yarayacaktır. Olabilir ki, dünya ölçüsünde bir birleşmeye gidilmeden önce, bir sıra birleşmeler yapılır." Baylar, bütün insanlığın görgü, bilgi ve düşünüşte yükselip olgunlaşması, Hristiyanlıktan, Müslümanlıktan, Budizmden vazgeçerek yalınlaştırılmış ve herkes için anlaşılacak bir duruma getirilmiş katkısız ve lekesiz bir dünya dinin kurulması ve insanların, şimdiye değin, kavgalar, pislikler, kaba istek ve eğilimler arasında bir bataklıkta yaşadıklarını kabul ederek, bütün gövdeleri ve usları ağılayan kötülük etmelerini ortadan kaldırmaya karar vermesi gibi koşulların gerçekleşmesini gerektiren "Birleşik Dünya Devleti" kurma düşünün tatlı bir düş olduğunu yadsıyacak değiliz.

M.Kemal in pozitif onayını almış bu düşüncelerin gerçekleştirilmesi için bir araya gelmiş CFR üyeleri  acaba Mustafa Kemal in mi izinden yürüyor?
Daha magazinsel bir başlık istersen Atatürk CFR ci miydi ?
Atatürk ün düşünün gerçekleşmesi için sayılan 'gereklilikleri' tamamlamak üzere çalışan CFR mi hatalı biz mi M.Kemal mi?

Birleşik dünya devletinin dünyayı orman havasından kurtarmaktan başka ne zararı olabilir?
Ortak anayasanın yapımında tabi ki eşit söz hakkımızı kullanacağız.

Kimi sivri liderler çıkıyor, koca bir milleti kendi kişisel ihtirasları içerisinde, kendi doğruları içerisinde harcıyor.
Liderler çıkıyor, gözlüklüleri okumuşlar devrimci olabilirler ihtimaline karşı öldürüyor.
Evet. Malesef bu liderler yeni dünya düzeninde yer edinemeyecekler.

Bir siyasi iktidarın eşinizi zorla kapatamayacağına veya açamayacağına emin olabilirsiniz...
X bir devlet yeni siyasi yönetiminde Y devleti düşman belleyip nükleer silah üretemeyecek.
Bir siyasi iktidarın sizin dini özgürlüklerinizin önünde engel olamayacağını göreceksiniz.
Dinlerin kavgaları olmayacak.
Keçiören de Kabil de Atina da nüans farkları ile aynı kanunlar geçerli olacak.
Nasıl ki AB standartlarına göre buradaki balık pazarı şekilleniyor, bu sistemde ise bütün dünya vatandaşları
eşit standartlar altında yaşayacak.

Bu hala tatlı bir düş.. Altın dan bir düş hemde..

sınırlar bir karış ileri veya geri, dünya bir yuvarlak ve metrekaresi artmaz.
Önemli olan nasıl yaşadığımızdır...

Değerli forum üyeleri;
 Her mesajımın uzun uzun olduğunu farkedip kısaltıyorum.  O zaman da anlam hataları çıkıyor.
Kendi kendimi yeterince eleştiriyorum, farkındayım. İleride daha kısa ve öz olacağım. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla

Nisan 28, 2009, 07:48:51 ös
Yanıtla #26

Terörrizmi lanetlemekle birlikte,anarşizm ütopyasını çok daha farklı bir yere koyuyorum.Bu farkın anlaşılmasını umarak saygılar sunarım..

Terörizmi istediğiniz kadar lanetleyin peki ya sonuç? ani şimdiye kadar terörizmi lanetlemektan başka birşey yapılamadı. Kesin çözüm getirilmediği müddetçe maalesef her alanda terörizm yaşanır, yaşatılır.

Yeni Dünya Devleti ütopyası bence gerçeğe dönüşecektir tabi belirli aşamalardan geçildikten sonra..
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Nisan 29, 2009, 02:10:56 öö
Yanıtla #27
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

yeni dünya diye birşey yoktur. 'yeni' zaten modern bir sözcüktür. yani devingen. yani uzak durulası ve 'yanlış'. ve tapılası değil. Ama elbette bu düzeni savunan kişilere saygılı olmakta gerekir,herkes reddetseydi,bu sefer de rutinlik oluşurdu. ama herkesin reddetmesi çok daha başşka başka sistemleri doğururdu... düzen adına ne koyarsanız koyun yaradılış,oluşma,evrim,çağdan çağa ilerme vs.. bunların ta kendisidir.  Gerçek anlamda düzenin değişmesi,insanın yapı olarak değişmesiyle mümkün olabilir, ve bunu çok üst mertebelerdekilerin tebliğ ve dayatması gerekir.evet dayatması diyorum yanlış anlamadınız.insan tek başına tazeliğini ebediyen korursa,düzen bazen özgürlük olur,bazen otorite diktatörlüğü olur,bazen territoryal sistem olur.... devindirir yani türdeşlerine.

terörizm,kutsaldır ve bu kutsallık aslında 'meşru'dur. ama terörizmi lanetleyende 'meşru'dur. herşey mümkün ve herşey meşrudur bu dünyada. adalet aslında meşruluğa kademe katmak ve onun yapısına ulaşmak için vardır. zaten adalet tanrıçasıda bir 'türev canlı' değilmiydi? ')  ki insanlar ona 'tanrıça' demişler..... herkesin kendi bildiğini okuması değil; herkesin kendi bildiğini çoğaltmak istemesi yüzünden çatışma vardır....

aslında tartıştığınız şu pkk olsun,taliban olsun,oldukça basit konular....ki bunlar mantar sporları değildi,biranda toprakta bitti. hepsinin süreçleri vardı. hücrelere ayrılmış süreç ve sebepleri. Eşkiyalık olsun,milislik olsun hepsi aslında doğru. ki bunu kabul etmek büyüklüktür. Tabi ben devlet başkanı olsam onları hiç anlamaya kalkmam,zaten benim 'dış türev'im onlar. Bizleri yönetenlerin minik çocuklarıyız biz,babalarımıza karşı gelmeyelim; ama yaramazlık yapalım. çünkü buda meşru.........