Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

imamın ordusu kitabı bu forum da yayınlanmalımıdır

evet
8 (80%)
hayır
1 (10%)
kararsızım
1 (10%)
ilgilenmiyorum
0 (0%)
hiçbiri
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 7

Oylama kapandı: Nisan 10, 2011, 06:23:50 ös

Gönderen Konu: imamın ordusu  (Okunma sayısı 8901 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 31, 2011, 06:23:50 ös
  • Ziyaretçi

arkadaslar ülkemizde yapılan baskılar dan dolayı yavas yavas bu insanların ne oldugunu görmekdeyız destek olursaız sevınırım saygılar

Mart 31, 2011, 07:44:06 ös
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn felluce34,

Tepkinizi anlıyorum. İfade özgürlüğünün tum ozgurlukllerin anası olduguna da inanıyorum. Buradaki oylamayı da ilgiyle takip edeceğim.

Ancak, bir Mahkeme tarafından verilmiş bir karar soz konusu. Buna katilmayabiliriz. Bence de hukuken bir hatadir. Bunu söyleyebilirim. Fakat bu karar ilgili kitap taslagiyla ilgili alınmış, dağıtımı yasaklanmistir.

Bu sebeple uzulerek soylemeliyim ki; Forumumuzda bu kitabın dijital versiyonuna ya da ona erişim sağlayacak linklere  yer verilemez.

Saygılarımla.

Mart 31, 2011, 07:50:15 ös
Yanıtla #2

Ben de Sn. skullG'ye katılıyorum.

Bir de şu var ki, heryerde yayınlandı zaten, isteyenin edinmesine mani bir durum yok :)
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Mart 31, 2011, 09:25:16 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Sayın arkadaşlar , kitabın yayınlanması  tabiiki önemlidir. Ancak, orjininin  delil olarak saklanması gerekirken imha edilmesi , delillerin ortadan kaldırılması gibi vahim bir durumu yaratmaktadır. Şahsen bu tip uygulamaların  bir hukuk devletine yakışmadığı düşüncesindeyim. 
"Vur ama dinle beni"

Nisan 02, 2011, 11:42:19 öö
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin Alsah Turkiye artik bir hukuk devleti olmaktan buyuk adimlarla uzaklasiyor islam devleti  olmaya her gun biraz daha yaklasiyor.Turkiye  SSCB-nin Stalin donemini yasiyor.
Kitabi bulan lutfen bana da gondersin parasi neyse veririm.
Saygilar.
1283 - leriz biz.

Nisan 02, 2011, 11:50:35 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Sayın Eser, benim de bazı endişelerim yok değil. N e varki  Anayasamızda mevcut olan "hukuk devleti" kavramı  hala mer'iyettedir.   Sizin taşıdığınız endişeleri taşımakla beraber, her şeye rağmen  ben Türkiye Cumhuriyetinin laik yapısını koruyacağı inancı içindeyim.
       Saygılar-sevgiler. 
"Vur ama dinle beni"

Nisan 03, 2011, 03:16:17 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Taslağın bir nüshasını internetten buldum, doğru olup olmadığını bilmiyorum. Ancak isteyen olursa mail yoluyla gönderebilirim.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Nisan 04, 2011, 12:12:06 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Bence tartismasi bile yapilmamalidir.Isteyen okur istemeyen okumaz.Sonucta bu bir kitap icindekilerin ne kadar dogru olabilecegini kim bilebilir ki.Umarim burda yayinlanir.

Saygilarimla.

Nisan 05, 2011, 03:13:29 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin Baron icindekiler onemli olmasa emin ol ki,   Yargitay Ergenekon Bas savcisi ve  bas bakan Erdogan komuatisandaki Fetullah Gulen ordusu bu kader endise ve  panige kapilmazdi.
Saygilar.
1283 - leriz biz.

Nisan 05, 2011, 03:41:55 ös
Yanıtla #9

Kitabın içeriğinde yeni ortaya konulan bir belge, hiç duyulmamış bir bilgi, "şok edici gerçekler" yok. Bu kadar patırtıya değecek bir içerik değil yani bence...

Neden bu kadar "olay" olduğu konusunda ise, fikir bile yürütemiyorum...

Acaba artık "Dokunan Yanar" aşamasına geldik mi?

Saygılarımla.
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz