Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Köylü Zihniyeti - Kentli Zihniyeti Bireye Mi Bağlı  (Okunma sayısı 8805 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 13, 2013, 08:31:22 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn karahan

12 yaşındaki çocuğa 35 kişi birleşip tecavüz edenler de sizin elleri nasırlı masum köylüleriniz değil mi?

http://www.bianet.org/bianet/insan-haklari/139520-fahrettin-kuzu-ya-46-yil-hapis-cezasi
http://www.toplumsalhafiza.com/HD88239_giresun-da-toplu-tecavuz-skandali.html

patates satıyorlarmış.. yahu siz türkler neden düşünürken dünyayı türkiyeden ibaret sanarak düşünüyorsunuz? avrupa'da, amerika'da milyarlarca insan nasıl sebze meyve yiyor? oralarda çiftçi yok mu sanıyorsunuz? köylü yok mu sanıyorsunuz?

domates yetiştiriyorlarmış.. zaten hepsi istanbula geldi adam kalmadı domates yetiştiren de, oralarda kalsalar saygımız olacak, çıkıp buralara gelerek medeni hayatın içine ediyorlar ona sinirleniyorum.

bak bunlar amerikan köylüsü.. inek sağıp, soğan yetiştiriyorlar.. bak bakalım seninkilere benziyorlar mı?

Farmer Style (Gangnam Style Parody)
« Son Düzenleme: Şubat 13, 2013, 08:38:34 ös Gönderen: Deus Otiosus »

Şubat 13, 2013, 08:45:26 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

ABD KİŞİ BAZINDA MİLLİ GELİR  NERDE ;
Yerdiğin TÜRK milletinin kişi bazı geliri ne kadar .
Allah aşkına biraz örnek verirken usturuplu versek nasıl olur. Adamlar ABD de destek alıyor çiftçileri , seninkinde de veriliyor  lakin Tarla sahibi alıyor kiracı değil .
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 13, 2013, 08:53:44 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Alıntı
12 yaşındaki çocuğa 35 kişi birleşip tecavüz edenler de sizin elleri nasırlı masum köylüleriniz değil mi?

Siirt'te, ilköğretim okulu öğrencisi dört kız çocuğuna toplu cinsel istismar davasının sanıklarından okul müdürü Fahrettin Kuzu 46 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Alıntı
Giresun'un Espiye ilçesi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO)'nda 14 yaşındaki erkek öğrenci Ö.K.'ye dört yıl boyunca 65 erkek öğrencinin tecavüz ettiği iddiaları üzerine soruşturma başlatıldı.

tecavüz edenler de sizin elleri nasırlı masum köylüleriniz değil mi?[/

Sallanır ama bu kadarda sallanmaz ... >:(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 13, 2013, 09:05:16 ös
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sanırım hem dünyalarımız farklı hem bakış açılarımız farklı.
Tarihçilerin çok sevdiğim bir sözü vardır tarihteki herhangi bir olaya bugünkü tarihle değil ozamanın tarihi ve şartları ile bakarlar.

tarihi boşverinde sadece şartları konuşsak yeterlidir.
Kıyasınız o kadar yanlışki hani sizinle muhabbet edelim istiyor bir yanım diğer yanım beni reddediyor.
Bir tarafınız benim birçok tarafımı etkiliyor çünkü oda benimde mensubu olduğum türklere bakışınız.

Muhabbetten önce size harbi sorayım siz türkmüsünüz?
Türklerdenmi yada tüm insanlardanmı nefret ediyorsunuz?
Herseşi medenileşmeylemi ölçüyorsunuz?

Tam bilemediğim bir çok şey var ama şundan az da olsa eminim yaşına göre sorgulaman oldukça farklı ama bazı konularda çok uçlardasın,bir insan yaşadığı toplumdan bu kadar nefret etmez.
Türk değilseniz bile değilim ama şu sebeplerden dolayı nefret ediyorum diyebilecek kadarda net ve cesur olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle devam edebilmem için polemiklerden kurtulmam için net olmak şart.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Şubat 13, 2013, 09:34:26 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Alıntı
Tarihçilerin çok sevdiğim bir sözü vardır tarihteki herhangi bir olaya bugünkü tarihle değil ozamanın tarihi ve şartları ile bakarlar.

Sayin karahan bu tarihcilerin bir sözü degildir, ve tarihciler böyle bir söz söyledilermi,sanmiyorum.
Sizin yazdiginiz tarih arastirmalarinda kullanilan bilimsel bir yöntemdir.

Saygilar

Şubat 13, 2013, 09:38:08 ös
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bilimsel bir yöntem olduğunu biliyorum artık bu yöntemi bir slogana dönüştürdüler ve söz gibi rahatça kullanıyorlar.Tarihin arka odasını yada diğer programlarda sıkça kullanılıyor o yüzden bende o şekli ile kullandım.
Bilimsel bir yöntem olduğu zaten çok açık değilmi,diğer türlü olsa avamın düşündüğü gibi düşünürlerdi.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Şubat 13, 2013, 09:39:57 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Köylüyü en iyi anlayan sanırım atamdı.KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR.

Ya Atatürk yalancı ve bu işi bilmiyor yahutta köylüye etham yaratanlarda bir sorun var.
Köylü üretmezsse şehirli sefil olur ama şehirli bunun nerede üretildiğini bile bilmez.
Şehirlinin köylüye köylü demesi çok sansasyonel değil bence onlar inek terimi ile sıkça dalga geçerler.
İronik kısmı bir elinde dana pirzola vardır yerkende arkadaşına inek der.
Sadece etini yese hadi neyse sütünden derisine faydalanmadığı bir şey olmamasına rağmen üstelik inek dediği zavallının inekliği o eti yediği anda kendi kanına karışıyorda yine bu zavallı akıl bunu akıl edemiyor.

Ne söyliyeyimki Şimdi çok sıkıntıda olan ve artık bitme noktasındaki bu köylü vatandaşları o toprak kokulu elleri öpülesi köylüleri allah bu milletin başından eksik etmesin.

İşi gücü topraktır bu insanların ha bire ekerler,yaşamak için sabahın en erken saatlerinde kalkıp hayvanları ve tarla arasına bir yaşam sürerken okumaya ve modernleşmeye fırsat bulamaz şehirlinin elde ettiklerine sahip olamaz,asla hangi sınıfa ait olduğunu bile düşünmez,cahilliğini bilir ama sorun yapmaz.

Ey şehirli şimdi sen söyle bakalım rolleri değişelim şimdi.
Yaşadığın ve elinin altındaki herşeyi kaybetsen ve sadece o köylü gibi toprağı ekip biçerek hayatını idame ettirmek zorunda kaldığın bir zaman dilimini düşün ve cevap ver o cahil köylümü senmi efendi olacaksın.

Toprağı ekip biçmeyi bilen toprağuın dilini bilmek hayatta öğrenilebilecek en güzel ilimlerdendir işte ozaman köylü şehirlinin efendisi olur aç şehirli.

Katılıyorum sayın karahan.

Şubat 13, 2013, 09:59:10 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

http://www.haberler.com/10-kasim-toreninde-koylu-kadinin-bayrak-eylemi-4079700-haberi/

Üzülüyorum çünkü sömürülüyorlar.
Bugün köylü kadınların teneke eylemini gördüm keşke onlara zamanında üniversite okuma fırsatı verilseymiş bizim şehirliler facebook da şurada toplanıyoruz şu fotoğrafı paylaş diyerek eylem yardım yapıyorlar o fotoğraftaki bir fotoğraf var kullananlar bilirler yüzü yanık çocuk bana 6 sene önce geldi sevgi pıtırcıklarımız çok duyarlılar ya bir paylaşla iyilik yaptım zannediyorlar bir halt ettiklerini görmedim etraf face vatanseverleri , komandoları , hayvan severleriyle dolu. Kadınlar devlet görevlilerini göndermiş bir de ellerinde para olsa şimdiki iş kadınlarından daha iyi iş kadını olurlar ...
« Son Düzenleme: Şubat 13, 2013, 10:04:53 ös Gönderen: Etimolog »

Şubat 13, 2013, 10:18:45 ös
Yanıtla #18
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bugün adliyede olay avukat hem sanıkla hem mağdurla kol kola konuşuyor mahkemede ise müşteki sanık ceza alacak gibiyken avukatına bakıp gülümsüyor sonra hakim her ikisi için suç duyurusunda bulununca bizim gülümseyen kadın şoke oluyor çıkışta yine kol kolalar bizim eğitimli avukat da gördüğüm kadarıyla sömürülen sanığı sömürüyor. Avukatların hepsi devlete bağlansa işe devam ederler mi ? Hayır, hakim maaşıyla atamasıyla işini yapıyor herkes mahkemede tutarsız konuşuyor bizim avukatlar hakim duruşmayı uzattı diye işimiz gücümüz var diyor. Bu arada adliyede avukatın başına 2 defa sinek kondu. Köyde cibinlik miydi neydi gece hazırlanır adliyeye de lazım. Tuvaletlere girmiyorum köylüler daha temiz herhalde tezek var ama affedersiniz inek çömelecek de ... Adliyenin , kafelerin , okulların lavabolarıyla köydekileri karşılaştırasım geldi bu arada bizim üniversitede alafranga yok bir tane bile rektör pisuvarları kaldırtıp bir nevi abdesthane yaptı çünkü arka yerde kimi görsem abdest alıyor ihtiyacımızı gidermek  için sıra beklemeye başladık eskiden o dert yoktu.
Buyurun akademik camia , kendi evlerinde durum nasıl acaba ?
« Son Düzenleme: Şubat 13, 2013, 10:22:21 ös Gönderen: Etimolog »

Şubat 13, 2013, 10:23:27 ös
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şimdi bu yüzden hukuk önünde mağdur da olunur benim güzel ülkemde.