Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: George Carlin - Din palavradır  (Okunma sayısı 8354 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 27, 2012, 04:50:48 ös
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

George Carlin - Religion is bullshit Din palavradır ( Türkçe altyazılı)
Her emir özgürlüğün suratında patlayan bir tokattır!
Michail Bakunin

Mayıs 28, 2012, 11:00:09 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Egosu yüksek bir şovmen; ACİZ'liğini ne güzel ifade etmiş kendine insanları GÜLDÜREREK...

Bunuda İŞ olarak yaptığını  sanıyor  aklınca. Anlamadığım olmadığına inandıkları Tanrı kavramının YOK olduğunu ispat etme mantığını çözemedim yoksa yoktur nedir bu TELAŞ !
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 01, 2012, 11:28:58 öö
Yanıtla #2

Egosu yüksek bir şovmen; ACİZ'liğini ne güzel ifade etmiş kendine insanları GÜLDÜREREK...

Bunuda İŞ olarak yaptığını  sanıyor  aklınca. Anlamadığım olmadığına inandıkları Tanrı kavramının YOK olduğunu ispat etme mantığını çözemedim yoksa yoktur nedir bu TELAŞ !

Onu anladım da varsa vardır nedir bu TELAŞ! Tanrının varlığını kanıtlamaya çalışsaydı acaba yine bu şovmene aciz dermiydiniz? Sanmam. Bence söylediklerinizi biraz da kendiniz için düşünüp tartmalısınız. Ateist değilim ama dinlerin getirdikleri yanında ateizm zanımca en temiz kalanıdır.

Saygılarımla.
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Haziran 01, 2012, 11:44:27 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Sayın peacewings ;

Onu anladım da varsa vardır nedir bu TELAŞ! Tanrının varlığını kanıtlamaya çalışsaydı acaba yine bu şovmene aciz dermiydiniz? Sanmam. Bence söylediklerinizi biraz da kendiniz için düşünüp tartmalısınız. Ateist değilim ama dinlerin getirdikleri yanında ateizm zanımca en temiz kalanıdır.

Kardeşim TANRI vardır yok diyorsak bu sitede işimiz yoktur, (Bence) nedeni çünkü burası bir yaradan'a inanmanın şart olduğunun belirtildiği bir site , sonuçta burası MASON'luğun ne olduğunun anlatıldığı bir form BENCE. Fakat bu arkadaşım nedense maonluğun haricinde olan; Ateistliği anlatan konuları gündeme getiriyor.
Dinleri kişilerin davranışına göre değerlendirmek ne kadar sizce ELİT olur ?

( Bence söylediklerinizi biraz da kendiniz için düşünüp tartmalısınız  )  ??? Merak ettiğim neyi  tartmalıyım?

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 01, 2012, 11:53:32 öö
Yanıtla #4

Sayın NOSAM33,

Burada bir kişiyi ateist paylaşım yaptı diye eleştirmenizi doğru bulmuyorum. Zira forumda İSLAM başlığı var. Ama masonluğun İslamla olan ilişkisi nedir? Ne derece ve ne kadar biliyorsunuz? İnanç başlığı olan her yerde, inançsızlığa da aynı saygı ve anlayışı göstermek gerekir. Bu size o kişileri yerme ve birilerini acizlikle suçlama hakkı vermez.

Konunun MİZAH başlığı altında olduğuna ve o George Carlin'in de sizin de belirttiğiniz üzere bir ŞOVMEN olduğuna dikkat çekerim. Haliyle niyeti zaten tam bir ateizm savunması yapmak değildir. Bundan alınıp hemen darılmak-kırılmak ve paylaşımı karalamak; sizin inançlarınız davranışlarınıza olan etkisi olabilir mi?

Saygılarımla.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Haziran 01, 2012, 12:13:00 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Sayın peacewings;

Burada bir kişiyi ateist paylaşım yaptı diye eleştirmenizi doğru bulmuyorum. Zira forumda İSLAM başlığı var. Ama masonluğun İslamla olan ilişkisi nedir? Ne derece ve ne kadar biliyorsunuz?

Öncelikle yüksek derecedeki MASON'luk bilginizden dolayı önünüzde saygı ile eğiliyorum, hangi cümlenden başlıyayım bilmiyorum;
1- Benim yazımın neresinde İslam dininden vurgu var ?
2-Ama masonluğun İslamla olan ilişkisi nedir? Hakikaten ne alaka ,böyle bir soru sormanın mantığı?
3-Ne derece ve ne kadar biliyorsunuz?   NEYİ BİLİYORUM ;Öğrenmeye çalışıyorum .
4-Ayrıca temel felsefesi bir YARADAN'a inanmanın ŞART olduğunun belirtildiği bu forumda biz neyi sizce TARTIŞIYORUZ ?  ???
5-İslam dini ile Masonluk sizce ;aynı potada olamazmı ?

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 01, 2012, 12:26:30 ös
Yanıtla #6

Sayın peacewings;

Burada bir kişiyi ateist paylaşım yaptı diye eleştirmenizi doğru bulmuyorum. Zira forumda İSLAM başlığı var. Ama masonluğun İslamla olan ilişkisi nedir? Ne derece ve ne kadar biliyorsunuz?

Öncelikle yüksek derecedeki MASON'luk bilginizden dolayı önünüzde saygı ile eğiliyorum, hangi cümlenden başlıyayım bilmiyorum;
1- Benim yazımın neresinde İslam dininden vurgu var ?
2-Ama masonluğun İslamla olan ilişkisi nedir? Hakikaten ne alaka ,böyle bir soru sormanın mantığı?
3-Ne derece ve ne kadar biliyorsunuz?   NEYİ BİLİYORUM ;Öğrenmeye çalışıyorum .
4-Ayrıca temel felsefesi bir YARADAN'a inanmanın ŞART olduğunun belirtildiği bu forumda biz neyi sizce TARTIŞIYORUZ ?  ???
5-İslam dini ile Masonluk sizce ;aynı potada olamazmı ?

Saygılar

Yaratıcıya inanmanın  gerekliliği forumda paylaşım yapmak için değil, masonluğa kabul edilmek içindir. Forumda İslam forumu olabilir ama bu masonlukla İslam arasında bir ilişki olduğunu göstermez. Yahut bu ateist paylaşım yapılamayacağı anlamına gelmez. Öğrenmek için karşıt görüşlere saygı duymak gerekir. Karşıt görüşleri aciziyetle suçlamak, kendi dini inanışlarının dışından bakmayı bilememek; öğrenmeye bir engeldir. Dinler sorgulanmaz ama masonluk sorgulayanların yeridir zanımca.

Saygılarımla.

Haziran 01, 2012, 12:44:47 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Haklısın kardeşim huyum  kurusun  nedense kendimi MASON kardeşlere yakın hissettiğimden dolayı huyum kurusun kendimi hep Mason gibi düşünmekten alamıyorum burasınıda Mabet gördüğüm için tepki gösterdim.Sende haklısın kişi benim inancımla ALAY edecek bende TREN'i seyreden misali bakacağı öbür taraftada RAB'im demokratik bir formda olduğumdan sesimi çıkarmadım sen doğrusunu bilirsin deriz o da bana bu insanlar benim için savaştı ve Öldüler sen ise beni dahi savunadın sen ne aciz ve RİYAKAR bir kulmuşsun dediğinde bende TREN'e bakar gibi o Allah yolunda ölenlere bakarım ve DEMOKTATİK bir ortam vardı derim  :-[ :-[ :-[
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 01, 2012, 12:46:02 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Konuyu uzatmasak sevinirim sonuçta DEMOKRASİ var .
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 01, 2012, 01:56:39 ös
Yanıtla #9

Haklısın kardeşim huyum  kurusun  nedense kendimi MASON kardeşlere yakın hissettiğimden dolayı huyum kurusun kendimi hep Mason gibi düşünmekten alamıyorum burasınıda Mabet gördüğüm için tepki gösterdim.Sende haklısın kişi benim inancımla ALAY edecek bende TREN'i seyreden misali bakacağı öbür taraftada RAB'im demokratik bir formda olduğumdan sesimi çıkarmadım sen doğrusunu bilirsin deriz o da bana bu insanlar benim için savaştı ve Öldüler sen ise beni dahi savunadın sen ne aciz ve RİYAKAR bir kulmuşsun dediğinde bende TREN'e bakar gibi o Allah yolunda ölenlere bakarım ve DEMOKTATİK bir ortam vardı derim  :-[ :-[ :-[
Saygılar

Sayın NOSAM33,

Ölümü ve öldürmeyi kutsamak bazı dinlerin getirdiği bir şey'dir. Herkesin bu kavramlara sizin baktığınız gibi bakmasını isteyemezsiniz. Ateizm tek tek dinlerin değil, tüm dinlerin reddidir. Haliyle aman benim dinimle alay ediyorlar, hadi bunu keselim; cihata çıkalım gibi argümanlar anlamsızdır. Üstelik sık sık söylerim insan şöyle bağırmalı: "eleştirin beni, eleştirin, en acımasız eleştirilerlerle üstelik, sürünmeli fikirlerim en derin eleştirileriniz karşısında" Eleştirmek, dalga geçmek değildir. İnsanlığı ilerleten şey sorgulamadır. Bu sorgulamayı yaptıkları için nice insanlar katledilmiştir. Biri çıkıp, dünyanın düz olduğunu iddia edecek olursak, evet hepimiz ona güleriz. Lakin Bruno'yu diri diri yakanlar, Galileo'yu afaroz edenler; kimlerdi? Tanrının yolunda gittiğini iddia eden bir kaç zavallı.

Bir de şu argumana gelelim. Demişsiniz ki benim dinimle dalga geçecekler ben de trene bakar gibi bakacağım. Ya, ne yapacaksın dostum? Öldürmeyi mi deneyeceksin? Fikirler ölmez, öldürülemez. Ama siz de eleştiri yapacaksanız buyurun. Yok, onlar gibi dalga geçecekseniz, yine buyurun.

"Allah yolunda ölmek" demişsiniz. Sizden bu kavramı açıklamanızı isteyeceğim. İnsanlar eğer onun yolunda ölüyorlarsa, demek ki insanları kötülüğe sevkeden bir şeyden bahsediyor olmalıyız. Allah yolunda sevmek ve yaşatmak varken; ölmek ve öldürmek. Bu son iki kelimeye karşı hissettiğim şey, sadece tiksinti. Ben "ne yolunda olursa olsun" savaşı, aşağılayıcı ve tiksindirici bulurum. Ve bu konuda masonların da bana katılacağı kanısındayım.

Özür dilerim ama yazınızda mason gibi düşündüğünüzü belirtmişsiniz. Bence düşüncelerinizin masonlukla hiç mi hiç alakası yoktur. Ya siz masonluğu yanlış kavramışsınız, ya da ben. Ama sorarsan sen niye inanırsın diye? Onu da çekinmeden söylerim:

Savaşı ve ölümü kutsayan bir Tanrıya değil, barışı ve sevgiyi yücelten bir Tanrıya, kendisine tapınılmasını değil bilgiye,sevgiye,barışa tapınılmasını isteyen bir Tanrıya, insanlara cennet diye huri ve şarap vadeden, iyilik yapmayı karşılıklı çıkarcılık haline getiren bir Tanrıya değil; dünyayı cennet eylememizi öğütleyen bir Tanrıya, cihat diye bağıran bir Tanrıya değil, savaşa hayır diye bağıran bir Tanrıya. İnsanları cehennemle korkutan bir Tanrıya değil. Onları cehaletle korkutan bir Tanrıya. Sorunları çözmede insan gibi davranan bir Tanrıya değil. Kin, nefret ve düşmanlık mesajları veren bir Tanrıya asla. Ve Tanrıyı aklımızla idrak edemeyeceğimizi iddia edenlere inat, aklımla kavrayabileceğim bir Tanrıya. Bu dinin adı nedir? İnsanlık dini. Belki panteizm, belki hümanizm belki Yehova'nın Şahitleri. Belki de başka bir şey. Ama adının ne önemi olabilir ki? Bence tanrı kimdir? Kainat. Bak, işte ben de tanrıya inanıyorum. Masonluk ne der? "Bir yaratıcıya inanmak". Yani ille de bir dine inanmak değil.

İşte demokrasi. Tabi siz bu yazdıklarımı da hakaret kapsamında değerlendirmiyorsanız.

Saygılarımla.

Ve şunu da eklemek isterim ki, çizilmiş bir kadere değil çizilecek bir yola inanırım.
« Son Düzenleme: Haziran 01, 2012, 02:00:58 ös Gönderen: peacewings »