Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Oyunuzu Hangi Partiye Verdiniz yada Vereceksiniz?

AKP
CHP
MHP
BBP
SP
TSIP
DSP
Diger

Gönderen Konu: Hangi Partiyi Destekliyorsunuz?  (Okunma sayısı 24861 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 22, 2011, 02:23:41 öö
Yanıtla #10

Vatanını seven desem, çok siyasi bir yorum olmaz umarım...
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Mart 22, 2011, 08:20:27 öö
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın Mustafa Kemal, çok siyaside olsa, fikrinizi açık açık söylemelisinz elbette. hatta öyle zamanlar yaşıyoruz ki, siyaseti bile bir kenara atıp, silah elde savaşmamızın zamanıdır. Vatanını satan hainler iyice azıtmışken, siyasi olmayı bırakın, gaddar bile olmamız gerekir.
Çünkü Basit bir lafın bu ülkedeki bir çok insanın anlına belkide çiviyle yazılma zamanı gelmiştir.
"Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır"

Saygılarımla..
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mart 22, 2011, 08:45:42 öö
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Geleceğim ve çocuklarımın geleceği için ... Karanlıkta yeterince durduk gibi geliyor...
Hiç birini sevmesemde oylar bölünmemeli CHP

Nisan 28, 2011, 11:22:52 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Her ne kadar tam manası ile yeterli görmüyor isem de Atatürk'ün çizdiği yoldan ayrılmayacağım  ve laik devlet anlayışına sahip olduğum için CHP. diyorum.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Nisan 29, 2011, 06:03:37 ös
Yanıtla #14

ben şimdiye kadar hiç oy kullanmadım bundan sonrada kullanacağımı düşünmüyorum
ama ne zaman ki küreselleşen Dünya da, tek bir Dünya ve tek bir başkan dönemini görebilirsem o zaman oy kullanabilirim
sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Nisan 29, 2011, 06:20:09 ös
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Öyle bir dünyada size niye oy kullandırsınlar anlayamıyorum :)
Tek devletin, tek ordunun, tek anayasanın olduğu yerde kim niye seçim yapsın? Dünya devi şirketlerin kaç kişi olursa olsun, ne kadar popüler olursa olsun seçilecek başkanı yönetmeyeceğin mi düşünüyorsunuz? Hem o kişiyi nasıl tanıyacaksınız? Medyanın anlattığı kadarıyla değil mi? Eh medya devleri de işine geleni istediği gibi göstermeyecekler mi? Bu gün akp dış ülkelerde yalaka olarak tanımlanırken, içeride "one minute" fırtınaları koparmıyorlar mı? En son çılgın proje diye millete yutturdukları ne?
Bu gün abd de başkanlık sistemi var, başkanlarını Amerikalılar mı seçiyor sanıyorsunuz?  Önceden belirlenmiş iki kişi, medyanın şişirilmesiyle öne çıkan herhangi birisi ve hakim güçlerin elinde oyuncak bir başkan. Zaten FED, CIA ve diğer pek çok kuruluşun başındakilerin kartel sahiplerinin akrabaları olduğu bilinmekte.
Aslında en çok merak ettiğim şey, emperyalizmin hakim olduğu dünyamızda neden tek devlet olsun ki?

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Nisan 30, 2011, 10:53:46 öö
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Darbe sozcugunden bikmissaniz darbe lafini duymak istemiyorsaniz AKP-ye oy vermeyin.
Balyoz, ay isigi, yakamoz, sarikiz, eldiven, ergenekonun bilmem kacinci dalgasi.Japonyada Tsunami dalgalarinin sayi Ergenekon dalgalarindan az oldu.
ATV-den YAHSI CAZIBE dizisini belkide izliyorsunuzdur.Dizide SIMGE karakterinin bir komik lafi var ya.
MAGDURUM, MAGDURUM DA MAGDURUM, COK  MAGDURUM MAGDURUM.
AKP 8 yildir darbe magduru.Aslinda partinin adini degisib DMP (Darbe Magdurlari Partisi) olursa daha iyi olur.
Saygilar.
1283 - leriz biz.

Mayıs 07, 2011, 01:25:17 ös
Yanıtla #17
  • Aktif Uye

Seçim pusulaları insan haklarına aykırı düzenleniyor. Seçim pusulalarında HİÇBİRİ seçeneği olması zorunludur. Hiç biri de bir seçenektir. Deniyor ki ''oyunu boş at veya 2 - 3 yere bas o oy zaten geçersiz sayılıyor''. Benim dediğim bu değil elbet. Bir görelim bakalım Türkiye'de kaç kişi de hiçbiri demiş. Öbür türlü ''geçersiz oy'' denip dikkate alınmıyor. Hiç biri seçeneği olduğunda belki katılımda fazlalaşır. Bel ki o oy meclise girer :). Oy kullanmaya gitmeyenlere para cezası veriliyor.işte tam bu noktada insan hakları devreye giriyor.
Sen oraya benim seçeneği mi koymamışsın ki HİÇBİRİ ben neden gideyim peki.
Saygılarımla

Mayıs 07, 2011, 06:12:38 ös
Yanıtla #18
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın Hacamat, sorunuzla bu başlığın ne alakası var söylermisiniz?
İlla bir bağ kurulacaksa elbette kurulur ama konu dağılmaz mı?
« Son Düzenleme: Mayıs 08, 2011, 12:02:16 öö Gönderen: Nomen est omen »

Mayıs 09, 2011, 12:15:49 öö
Yanıtla #19

bir de şunu anlamış değilim neden partilerin seçim gideri hazineden karşılanır ki, herkes desteklediği partiye ekonomisi çerçevesinde bağış yapsın, ben istemiyorsam a veya b partisini neden  benden kesilen vergi ile o partilerin kırtasiye , seçim otobüsü ve seçim büroları giderleri karşılansın ki?
o para milletin ulaşım, eğitim ve sağlık gibi ortak menfaatine kullanılsın
sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir