Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Kürtçe eğitim ne düzeyde olmalı?

Seçmeli ders olmalı
15 (35.7%)
Eğitim dili olmalı okullarda türkçe kadar yer almalı
3 (7.1%)
Kürtçeye veya baska dile karşıyım..
13 (31%)
Eğitim dili ingilizce olsun veya daha bilim için kullanılan bir dil
11 (26.2%)

Toplam Oy Verenler: 22

Gönderen Konu: İki dilli bir güneydoğu ve Fedarasyon talebi  (Okunma sayısı 24430 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 27, 2011, 03:18:41 ös
Yanıtla #60
  • Ziyaretçi

Hüseyin Nihal Atsız!..

"İçerideki düşmanlarımız" Diye tanımladığı hiç bir Halk, oraya sonradan gelmedi.

Ermeni, zaten vardı. Kürt, zaten vardı. Laz, zaten vardı. .................) O halde bu Nihal, "içerideki düşmalarımız" derken tam olarak neyi kastediyordu?

Bence herkesin haddini bilme zamanı geldi artık!..

Ölmüş adama had mi bildireceksiniz?
Fikri hoşunuza gitmediği için barbar diyemezsiniz, gerçi biliyorsunuzdur ama gaflete düştüğünüzü varsayıyorum. 

Sayın Bilge, İstemeyerek te olsa (ki, olmuşsa istemeyerek olmuştur) Şahsınızı her hangi bir şekilde kırdıysam, çok çok özür dilerim...

Saygılarımla.

Neden böyle birşey söyleme gereği duydunuz, size hiç kırılmadım, sizinle tartışmayı severim.
Saygılar..

Ekim 27, 2011, 03:51:33 ös
Yanıtla #61
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hüseyin Nihal Atsız!..

"İçerideki düşmanlarımız" Diye tanımladığı hiç bir Halk, oraya sonradan gelmedi.

Ermeni, zaten vardı. Kürt, zaten vardı. Laz, zaten vardı. .................) O halde bu Nihal, "içerideki düşmalarımız" derken tam olarak neyi kastediyordu?

Bence herkesin haddini bilme zamanı geldi artık!..

Ölmüş adama had mi bildireceksiniz?
Fikri hoşunuza gitmediği için barbar diyemezsiniz, gerçi biliyorsunuzdur ama gaflete düştüğünüzü varsayıyorum. 

Sayın Bilge, İstemeyerek te olsa (ki, olmuşsa istemeyerek olmuştur) Şahsınızı her hangi bir şekilde kırdıysam, çok çok özür dilerim...

Saygılarımla.

Neden böyle birşey söyleme gereği duydunuz, size hiç kırılmadım, sizinle tartışmayı severim.
Saygılar..

Sizi kırdığımı düşünmüştüm Sayın Bilge. Yanıldığıma gerçekten sevindim...

Saygılarımla.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ocak 06, 2012, 06:13:45 öö
Yanıtla #62
  • Uzman Uye

Sn. Eser kardeşim yazını okudum ve teşhisinede katılıyorum. İnşallah bir gün Akıl öne çıkar 1980 öncesi sağ ve sol kavgasının  netiçesinin neye vardığını ne yazıkki yaşarak öğrendik.Sonuçta olan ölene ve yakınlarına oluyor saygılarımla.
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 03, 2013, 09:52:12 öö
Yanıtla #63
  • Aktif Uye

' Eğitim dili İngilizce olsun ' diyenlerdenim :)
Adequatio intellectus et rei

Ocak 14, 2013, 12:52:47 ös
Yanıtla #64
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Yapmayın sn.melina

Neyi diyenlerden olduğunuza lütfen bir daha bakın ondan sonra size bişr kitap önereyim okuyun birde ordan bakın oktay sinanoğlu by by türkçe.
Dil bir millet ve milletin milli kimli,ği için çok önemlidir olmazssa olmazıdır.İngilizce öğrenelim tamam ama eğitim dediğinizde ne olursunuz biliyormusunuz sömürge.

saygılar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 14, 2013, 12:55:39 ös
Yanıtla #65
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yapmayın sn.melina

Neyi diyenlerden olduğunuza lütfen bir daha bakın ondan sonra size bişr kitap önereyim okuyun birde ordan bakın oktay sinanoğlu by by türkçe.
Dil bir millet ve milletin milli kimli,ği için çok önemlidir olmazssa olmazıdır.İngilizce öğrenelim tamam ama eğitim dediğinizde ne olursunuz biliyormusunuz sömürge.

saygılar

Bence sayın melina ironi yapmıştır sayın karahan

Ocak 19, 2013, 04:17:54 ös
Yanıtla #66
  • Aktif Uye

Tabi ironi yapmış olabilirim efendim, sonuçta eğitim dilinin İngilizce olmasını savunmam neticesiyle, eğitimin dili değiştirildi değil ya :)
Adequatio intellectus et rei