Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluğun Evrenselliği -I  (Okunma sayısı 19018 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 02, 2010, 01:46:48 öö
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Aktif Uye

İnsan beyni bilinç salgılar falan demedim. Lütfen dikkat edin, varolan herşeyin bir bilinci olduğuna inanıyorum dedim. Siz hala insanda mı takılıp kaldınız? Bu evrende tek insan yok, bu evrende onun için yaratılmadı, hatta o anlasın diyede yaratılmadı, Siz, ben, diğeri özel değildir. herşey özeldir. herşeyin içinde bir bilinç vardır, cansızlarda bile.

İşte, Yunusumun beni budur.

Ve evrendeki her eylem bir bilinçle olur. Bunda mantık arayamazsınız, yani mantıkla bunu açıklayamazsınız
Hele ayaklar altında sürünen bilgimizle hiç anlatamaz, açıklayamazsınız.

Bakın, ben kitap bulamadığım, satın alamadığım bir zamanda felsefe sözlüğünü okudum. Ve ne hoş bir tesadüfki benim için. O sözlüğü yazan bir mason muş, bunuda yeni öğrendim.
Metafizik hakkında herşeyi okumakla kalmayıp, bedendışılığıda yaşadım. Yani bedenimin olmadığı bir evrene veya boyuta, adına her ne derseniz deyin, bilmediğim bir yere de gittim. Maddenin ve ondan doğan bütün kaygıların ve bütün korkuların olmadığı bir zamanıda yaşadım ben ve bu dünyada kavrayamayacağım harika şeyler gördüm.(saçma mı geliyor).

İşte, Yunusumun beni budur.

Hala bana birşeyler tavsiye etmekte ısrarmı ediyorsunuz. Siz bu kültürün değerlerine göre benden daha elit, daha üstün, daha değerli, daha bilgili olabilirsiniz. Ama bende bilebildiğim, en güzel tanımıyla ben olabildiğim kadarıyla varım. Kaldıki sizin doğrularınız, tanımlarınız artık çöktü, artık kendini kaldıramıyor. Herşeyi mahfetti.
Bana birşeyler tavsiye edip, beni değiştirmeye, eksik kaldığımı söyleyip aşağılamaya kalkmayın lütfen.

Saygılarımla...
« Son Düzenleme: Kasım 02, 2010, 01:57:24 öö Gönderen: Prometheus »
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Kasım 02, 2010, 02:02:57 öö
Yanıtla #21
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın ZAMAN,
Farkındamısınız, ben ne kadar dirensemde, beni, hep kendimi savunmak zorunda bırakıyorsunuz?
Söylediklerimi,doğru bildiklerimi, inandıklarımı, kelime kelime, hece hece eleştirmek yerine, neden hep eksik olan, tartışılması gereken ben ve bana ait şeyler oluyor?
Neden fikirlerimi, öğrendiklerimi hatta inandıklarımı eleştirmek yerine beni geliştirmeye, değiştirmeye çalışıyorsunuz?

Belki ben o sizin değişiminizi kaldırabilecek bir kapasite de değilimdir.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Kasım 02, 2010, 02:41:51 öö
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Sayın Prometheus,

Size nedenini gönderdiğim mail ile iletmiştim.

Saygılarımla,

Kasım 02, 2010, 03:16:38 öö
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Peki, mailime bakıyorum.

Kasım 02, 2010, 03:27:09 öö
Yanıtla #24
  • Seyirci
  • Aktif Uye

:)

Dostlarım, beni seven, sevmeyen herkes.

Hepinizi çok sevdim. hatalarımın olamayacağını savunmadım, hatta hatalarımla ben buyum dedim.
Demekki buradaki yolculuğumda buraya kadarmış.

Kovuldum.

Hepinize hoşçakalın.

Not: Üyeliğimi bi üç güne kadar silmeyeceğim. Hani olurda bana ulaşmak isteyen olabilir diye. Sanırım site yönetimi bu kadarına izin verebilir.
« Son Düzenleme: Kasım 02, 2010, 03:30:02 öö Gönderen: Prometheus »

Kasım 02, 2010, 08:29:27 öö
Yanıtla #25
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Prometheus,

Siteden kovulma gibi bir prosedürümüz yoktur.

Üye olurken Kabul ettigimiz Forum Kurallarina göre uyelikle ilgili tüm yetkinin site Yonetimi olduğunu da kabul ettiginiz için üyelerin üyeliklerini silme gibi bir hakkı da yoktur.

Dolayısıyla site üyeliğiniz devam etmektedir. Siz isterseniz foruma giriş yapmayabilirsiniz.

Saygılarımla.

Kasım 02, 2010, 09:37:01 öö
Yanıtla #26
  • Uzman Uye

Sayın prometheus,

forumda aktif olarak üretmeye çabalayan sayılabilecek kadar az üyelerimizin forumla ilgili belki de ortak tek temennisi tölerans zeminini inşa edebilmektir.

Sadece hoşgörü değil,TÖLERANS!...

Siz,yeterince zeki birisiniz;üstelik bekleneninde ötesinde bir idrak elde etmişsiniz.

Bu alanda,birbirinden çok farklı düşünen,çok farklı şeylere inanan insanların kolayca anlaşabilmesinin tek çıkar yolu olan tölerans üzerinde biraz düşünmenizi rica ediyorum.

Mutlaka uzlaşmak zorunda değiliz,hepimiz düşüncelerimizi ve inançlarımızı başkalarına saygı çeçevesinde ortak alanda paylaşıyor,birbirimizden faydalanıyoruz.Zaman içinde,düşünceleri ve inançları değişen,uzlaşamazken birbirine yaklaşan dostlarımız oluyor.Bundan güzel birşey olabilir mi?...

Hatta bazen,farklı düşünenler birlikte yeni şeyler keşfediyorlar,yaratıyorlar.

Şahsen ben,foruma iştirak ettikten sonra mucizevi değişiklikler yaşadığımı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

İnanın biraz tölerans,herşeyi çözüyor.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Kasım 05, 2010, 08:29:42 ös
Yanıtla #27
  • Orta Dereceli Uye
  • **

öncelikle mesajın konuyla ilgili bir bağlantı dışında iki sevdiğim ve keyifle okuyacağımdan emin olduğum üye hakkında.

sn Prometheus ile ilgili ve aynı zamanda sn ZAMAN ile ilgili okduuğum ilk yazıyı aynı sayfada aynı konu başlığında okudum. gerçekten iki üye de bence forum kapsamında çok kapsamlı bilgiler paylaşılabilecek yorumlarından ve anlattıklarından bilmediklerimiz hakkında çok şey öğreneceğimizi düşünüyorum.

Kopyala yaparak edinilen bilgilerden çok bu şekilde yorum ve görüşlerle ilgili aktarılan bilgiler herzaman dikkatimi çekmiştir. Sn Prometheus un Sn Zaman' a karşı kesinlikle töleranslı olduğunu aynı şekilde de Sn ZAMAN'ın da Sn Prometheus'a karşı töleranslı olduğunu düşünüyorum.  Ve bence iki farklı görüş birbirilerini saygı ve nezaket kuralları çerçevesinde belirtmektedirler.

Bu görüşlerimi belirttim çünkü sn Prometheusun görüşlerini destekleyip desteklemediğimden değil forumdan atılmışçasına yazdığı mesajdan esinlenerek belirttim.

konuyu dağıttıysam af ola

saygılarımla,