Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Asalim asalim--Ahmet Altan  (Okunma sayısı 5322 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 15, 2012, 11:27:40 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

EMİNMİSİNİZ ;  16 Türk devleti yıkıldı ,17 . de küçülerek kuruldu .

İsrail devletini bayağı küçümsediniz lakin  burda boyut önemli değil İŞLEV önemli . Ah be güzel dostum sabahtan beri birşeyler yazıyorum anladığın bu mu ?

Ben adamların Davalarına nasıl sıkı sıkıya sarıldığından bahsediyorum sen neden bahsediyorsun benim Ülkemin Tankı hala İsrail devletinde Mödernize ediliyor sen hala büyük devletten bahsediyorsun.
Saygılar
« Son Düzenleme: Kasım 15, 2012, 11:31:55 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 15, 2012, 11:36:51 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Yahudiler israil politikaları nedeniyle çok büyük nefret çekiyorlar, o bölgedeki ülkeler güçlendiği vakit  barınabileceklerini sanmıyorum. Belki şeriattan vazgeçip demokratikleşebilr ve sivilleşebilirler. müslümanlar onlar gibi katil değiller onlara onlar gibi baskı ve zarar vermezler. Yaşayıp giderler yani.

Fakat anladığımız anlamda bir israilin orda yaşama şansı yok. Benim kastım şeriat devleti israil. Adı israil olarak kalır kalmaz bilemiyorum.

T.C. nin gücünü görebilmek için Atatürk'ü incelemek gerekiyor. Neticede bu ülke ile koskoca osmanlıdan kalan ülkeler kardeşler. Türkiyede çıkacak bir ateş tüm dünyayı saracaktır. israil ise, üstüne atom bombası düşse tüm dünya derin bir oh çekecek bir ülke.

Saygılarımla.

Kasım 15, 2012, 11:47:57 öö
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Bakıp göreceğiz.Kimin haklı olduğunu Tarih ileride yazacak. Anlamadığım çevresindeki ülkeler güçlenirken İsrail o arada BBG evini İzler gibi sadece seyirmi edecek bizdekiler gibi .
Farkındaysan sadece Lafdan başka ikimizde başka birşey üretmiyoruz .Saygılar

Gücün varsa gösterirsin bu kadar basit .
Saygılar ,Alavere dalavere KÜRT Mehmet nöbete .
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 15, 2012, 11:55:23 öö
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Alıntı
Gazi Mustafa Kemal de, 29 Ekim 1933’te bu anlamda bir konuşma yapar.
 Cumhuriyet’in 10. yıldönümü kutlamaları bağlamında büyük Türk Milleti’ne şöyle seslenir:
 “Bugün Sovyetler Birliği dostumuzdur, komşumuzdur, müttefikimizdir. Bu dostluğa ihtiyacımız vardır. Fakat yarın ne olacağını kimse bugünden kestiremez. Tıpkı Osmanlı gibi, tıpkı Avusturya-Macaristan gibi parçalanabilir, ufalanabilir. Bugün elinde sımsıkı tuttuğu milletler avuçlarından kaçabilir. Dünya yeni bir dengeye ulaşabilir. İşte o zaman Türkiye ne yapacağını bilmelidir! Bizim bu dostumuzun idaresinde, dili bir, inancı bir, özü bir kardeşlerimiz vardır. Onlara sahip çıkmaya hazır olmalıyız. Hazır olmak yalnız o günü susup beklemek değildir. Hazırlanmak lazımdır. Milletler buna nasıl hazırlanır? Manevi köprüleri sağlam tutarak. Dil bir köprüdür! Tarih bir köprüdür! Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimizin içinde bütünleşmeliyiz. Onların yani dış Türkler'in bize yaklaşmasını bekleyemeyiz. Bizim onlara yaklaşmamız gerekli...”
 Gazi bu konuşmasında özetle, “Binlerce yıllık mazisi olan bir milletiz, içinde bulunduğumuz koşullar moralinizi bozmasın, zaman önümüze yeni fırsatlar getirecek, hepimiz bu yeni döneme geçmişle aramızdaki bağları koparmadan hazırlanmalıyız” mesajını verir.
 Görüldüğü üzere, İngiliz tarihçilerin iddia ettiği gibi burada yeni bir dönem açma sevdasından ziyade, maziyi kucaklayan, tarihsel perspektifini kaybetmemiş “milli” bir kafa Atalarına saygılı bir üslup sözkonusudur!
 Öte yandan…
 Gazi’nin dile getirdiği bu derin öngörü için, şöylesi bir ek değerlendirme de yapılabilir:
 “O zor koşullar altında dahi, Türk -çekirdek- Devleti’nin yedi düveli muntazaman izlediği ve de doğru analizler yaptığı da ortaya çıkmaktadır!”
 Bundan 2600 yıl önce yaşamış Çinli düşünür Lao Tse, bu tür durumlar için şöyle der; “Bir olayı olmadan önce önlemek ve düzeni kargaşa çıkmadan korumak gerekir!”
 Ezcümle, tarihsel bütünlük adına, “Cumhuriyet” kutlamalarında, bundan böyle geçmiş ile geleceği bütünleştiren, tüm maziyi kucaklayan bir “büyük aile resmi” şart!

Ne kadar bu başlık içerisinde uygun olur bu alıntı emin değilim , lakin İleri görüşlülük yukarıdaki gibi bence olur .Benim karşı çıkışım bu iradenin kalmadığı yönünde , umarım ben yanılırım Sayın Masor1976
Saygılar
« Son Düzenleme: Kasım 15, 2012, 12:20:35 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus