Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kim bu ünlüler? - 4  (Okunma sayısı 5392 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 21, 2011, 03:37:53 ös
Yanıtla #10
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu açıklamalar şahane.

Ancak bir sorunu birlikte getiriyor.

Ben, mesleğim, yaşamım, ilgi alanlarım nedeniyle, kusura bakmayın ama bu kişilerin adlarını hiç duymadım. Üstelik Cahit Arf'ın resminin bir banknotumuzun arkaına konmuş olması da,  aslında çok değerli bir kişi olsa da onu genelde ünlü saymaya yetmiyor.

Demek ki genelde ünlü olmak için başka nitelikler gerekiyor.

Kaldı ki... Bir ünlüyü fotoğrafından tanıyabilmek için onun çeşitli resim ve fotoğraflarının genelmde görülmüş, bilinmiş olması gerek. İsmen bildiğimiz ünlülerd vardır gerek yurdumuz çapında gerekse dünyada. Ancak bu kişilerin fotoğrafları pek bir şey anlatmayabilir; çünkü onları daha önce görmemişizdir.

Frumda sık sık adı geçen bir kişi var; benim bir parçacık sinir olduğum ve her adı geçtiğinde mutlaka bir şeyler yazdığım... Kim bu? Dan Brown... Bu forumu izleyenler arasında Dan Brown adını duymamış bulunan olduğunu sanmam. Fakat şimdi ben onun bir yerden bir fotoğrafını bulup sorsaydım "Bu ünlüyü tanıyor musunuz?" diye, bilir miydiniz? Bana soırsaydınız bilmezdim. Çünkü Dan Brown benim için bir isim, bir yüz değil.

Böylece, Emmy Nöther'i zaten bilemeyeceğimi belirtmiş oldum. Hâlâ da bilmiyorum.   

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 21, 2011, 04:00:54 ös
Yanıtla #11
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin ADAM'a katiliyorum.

Sorulacaksa lutfen daha genel "unlu" sifatina uygun kisiler sorulsun.

Ama tabii sayin Zarathustra alinmasin lutfen. Sayesinde oyunun kurallari daha da belirginlesti.

Esenlikler,
Laus Deo.
YY & Y