Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kızılderililer Türk Mü?  (Okunma sayısı 19151 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 20, 2007, 07:50:05 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sn. Leon Commandante nasil sessiz kalmis bu baslikta hayret :)
Konuyla pek ilgilenmiyorum çünkü Kızılderililer Türkmüş, İtalyanlar Türkmüş, Macarlar Türkmüş vs. boş şeyler sonuçta kimliklerini kaybetmişler. Macarlar kimliklerini kaybetmiş Türk'tür. Bulgarlar ve Macarlar, kavimler göçünde batıya ulaşarak bir şekilde asimile olmuşlardır ve Türklüklerini kaybetmişlerdir. Macarların bugünki adı ise - Hungary'dir. Kelime kökü "Hun"'dur. Ayrıca Macaristanda yine "Turan" hareketi vardır ve büyük destek görmektedir.
Ancak Kızılderililerin Türk olmaları pek olası değil ancak Moğol kökenli olamaları ise çok yüksek ihtimaldir.  Kızılderililerin Türkler ile aynı soydan geldikleri fikrini ortaya atan kişi Reha Oğuz Türkkan'dır, bu konuyla ilgili bir kitabı da vardır. Amerika'da yaşadığı dönemde kızılderili bir kadınla evlenmiş ve eşinide Türklüğe yamama psikolojisiyle o kitabı yazmıştır.

Kasım 20, 2007, 07:54:33 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Bu konuya soyle bir yorum yapayim. halk arasinda genelde derlerki bu tur inanilmasi imkansiz laflar icin...

Yavasss! arkadasim.

Ben diyorumki. Eski Molarda Turk. Hatta onlar safkan turk. Oz turkceyide onlar konusuyor. Aslinda dikkatli bakildiginda japonlarda bize benziyorlar. hatta en cok GOZLERI benziyor turklere. boyle IRI IRI kara gozlu yarim dimi?
Vay be piyon ben seni Türk bilmiyordum soyun Eski molaramı dayanıyormuş? :) Sizinkiler birbirine pe... yapıyorlar bilirsin.. :)
« Son Düzenleme: Kasım 20, 2007, 07:56:22 ös Gönderen: LEON COMANDANTE »

Kasım 20, 2007, 07:59:56 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Alıntı
boş şeyler sonuçta kimliklerini kaybetmişler.
Turk kimlik kaybetmez. :D

Turk kimligini corabinin bilek kisminda tasir. sigara paketinin hemen ustunde :P

Alıntı
Sizinkiler eş değiştirme yapıyorlar bilirsin..

arkadasim biraz su cocukluktan, boyle basit konusmalardan vzgecsen ne guzel konuscaz senle. ayip diyecem, sana yakistigi icin onuda diyemiyom. ama neyse ben cevap vermiyim. cunku bu derece kizdirma amacli bir cumleye oyle bir cevap vermem gerekirki, kesin atilirsin. ama ben kalmani ve senle SAKIN sekilde konusmak istiyorum.

Kasım 20, 2007, 08:20:42 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Dur bakalım piyon niye kızdın sen soyum eski moya dayanıyor deyince bende eski molar birbirine p...lik yapar dedim üzerinemi alındın ki? Böylece diğer bilmeyen arkadaşlarıda bilgilendirmiş olduk.

Kasım 20, 2007, 08:23:35 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Arkadaslar ayip olmuyor mu?

Kasım 20, 2007, 08:26:56 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Sayın Sublime Prince eğer ayıp eden biri varsa oda Türklük ve Atatürk'e karşı devşirme kanının gerektirdiği gibi sinsice alttan alta saldıran kişidir. Bu kişinin yaptıkları siteyide yanlış tanıtıyor.

Kasım 20, 2007, 08:29:53 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sayın Sublime Prince eğer ayıp eden biri varsa Türklük ve Atatürk'e karşı devşirme kanının gerektirdiği gibi sinsice alttan alta saldıran birisidir. Bu kişinin yaptıkları siteyide yanlış tanıtıyor.
Dogrudur... Zaten o yuzden arkadaslar dedim. Ler, lar Turkce'de kelimeleri cogullastirmak icin kullanilirlar.

Sizin de Turk'lugu savunurken yazilarinizi kufurlerle, hakaretlerle suslemeniz nasil bir goruntu olusturuyor sizce?

Kasım 20, 2007, 08:34:09 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Sayın Sublime Prince eğer ayıp eden biri varsa Türklük ve Atatürk'e karşı devşirme kanının gerektirdiği gibi sinsice alttan alta saldıran birisidir. Bu kişinin yaptıkları siteyide yanlış tanıtıyor.
Dogrudur... Zaten o yuzden arkadaslar dedim. Ler, lar Turkce'de kelimeleri cogullastirmak icin kullanilirlar.

Sizin de Turk'lugu savunurken yazilarinizi kufurlerle, hakaretlerle suslemeniz nasil bir goruntu olusturuyor sizce?
Hakaret yada küfür etmedim ancak geçenki ceza alışımda SkullG arkadaşa biraz abarttığımı söyleyebilirim uygun olmayan bir kelime kullanmıştım. Ancak burada uyarılması gereken kişi ise Türk milletinin değerlerine saldıran kişi olması gerekir. Bu kişinin 100 küsür mesajı var ve ortalığı karıştırmaktan başka birşey yapmışmı? Diyorsunuz ki forumun seviyesi düşer vs. vs... ancak bu adam komple forumun seviyesini düşürüyor. :) Örneğin kendisi atılacağı zamanda yanında 3-4 kişiyide attırıyor..

Kasım 20, 2007, 09:06:38 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Hakaret yada küfür etmedim ancak geçenki ceza alışımda SkullG arkadaşa biraz abarttığımı söyleyebilirim uygun olmayan bir kelime kullanmıştım. Ancak burada uyarılması gereken kişi ise Türk milletinin değerlerine saldıran kişi olması gerekir. Bu kişinin 100 küsür mesajı var ve ortalığı karıştırmaktan başka birşey yapmışmı? Diyorsunuz ki forumun seviyesi düşer vs. vs... ancak bu adam komple forumun seviyesini düşürüyor. :) Örneğin kendisi atılacağı zamanda yanında 3-4 kişiyide attırıyor..
Bize okul kitaplarinda p... kelimesini ahlaki terim olarak ogretmemislerdi. O zamandan bu zamana mufredat degismis olabilir, dogrudur, benim hatam...

Kasım 20, 2007, 09:13:13 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Evet ben sadece p ... yazdım (bu heryerde en uygun yöntemdir) isteyen istediği gibi düşünür kötü düşünen demekki kötü niyetlidir. ;) Gerçekten sadece eskimolara değinmek istemiştim. Ayrıca yalan değilki ne yapayım? :) Eskimolar öyledir...