Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yanlizca Masonlar Avatar Kullanabilecektir  (Okunma sayısı 6767 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 06, 2011, 05:12:49 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Masonlar disindaki uyelerin yeni avatar yukleme ve kullanma yetkileri kaldirilmistir. Mevcut avatarlar zamanla silinecek, yanlizca Masonlar avatar kullanabileceklerdir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 06, 2011, 09:46:24 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın MASON,

Fikirlerimizi paylaştığımız bu forumda, kaldırdığınızı ve sadece Masonların kullanabileceğini duyurduğunuz bu uygulamanın gerekçesini çok merak ettim.

Samimiyetime inanacağınızı umduğum için rahatlıkla söyleyebilirim: Bu sadece  bir meraktır.

En içten sevgi ve saygılarımla.
enelsır

Kasım 07, 2011, 12:51:48 öö
Yanıtla #2
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Mason zaten ıkıncı sınıf adamız burda (HARİCİLERE AÇIK FORUM)

bu uygulama ile bunu  ispatlamıs oldunuz tesekkurler Masonluk Masonlardan ögrenilmelidir. Mason Mason olmayanlara kendısıyle aynı hakkı vermezmiş bunu ogrettınız sıradakı ogretılerınızı merakla beklıyorum. avatarım silndiginde bole bişey beklıyordum.sebebinide şimdi siz birsinin Adolf Hitlerin resmini kullanması olarak gostereceksınız.Neyse Bursası anladımki masonların kendını ifade ve iletişimi için kurulmuş bir forum imajı bırakıyor bende eger ole ise Masoluk,Masonlardan ogrenilmelidir biraz iddali bir slogan.Forumlar bireylerin  kendilerini ifadeleri ve bilgilenmeleri için kurulur.Avatarda bu ifade şekillerinden birdir.Aklıma aynen şu olay geldı lise yıllarında bir Hizmet Fettullah GÜLen hoca efendının evlerınden bırınde ders çalışma için gelip gidiyorduk. Baktım ki evdeki,duvarlar bombos  yapıstırmaları için poster götürdüm.Araba posterleri Abilerden birisi hemen kaldırttı posterlerı içeresinde kadın resmi olduğu için bir ikisinde fakat bir ikisi kalksa olmuyordu.yine aynı sey tekrarlanabilirdi.Hepsini kaldırttı Evin Abisi şimdi burda surekli olarak tinsel ve dinsel zihniyetten farklıyız diyorsunuz.Fakat şu uygulamada hiçbir farkınız olmadıgı ortada en azından benım için

Saygılar
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Kasım 07, 2011, 01:23:30 öö
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Sayın Arais,

Üye olurken, "SİTE YARARLANMA KOŞULLARI, SİTE SÖZLEŞMESİNİ" kabul ettiğinizi anımsatarak "ikinci sınıf adamız burda" şeklinde yaptığınız yorumun haksız ve yersiz olduğunu belirtmek isterim.

"Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir" bence doğru bir ifade ve avatar kullanım hakkıyla  nasıl bir bağlantı kurduğunuzu doğrusu anlayabilmiş değilim. Avatarınız olmayınca Masonlardan bilgi alamayacak mısınız? Forumdan edindiğiniz bilgiler anlamsızlaşacak mı?

Uygulama sadece üyeler için değil harici olan yöneticiler içinde geçerlidir.

Bu arada kendi düşüncemi paylaşmak isterim,

Avatar kullanımı forumda görüntü kirliliğine sebeb olabilmektedir.Bu nedenle kararı destekliyorum.
Belki istisna sayılabilecek bazı durumlar olabilir. Mesela forumda iz bırakan üyelere bu hak verilebilir. (Örneğin Sn.ADAM)

Takdir üst yönetimindir.

Saygılarımla,

SİTE YARARLANMA KOŞULLARI, SİTE SÖZLEŞMESİ
 Madde 3
3.   Site tüm bu faaliyetleri (forum, yazışma grubu, satranç, arama motoru vb.) ve yararlanma koşullarını önceden bir duyuru yapmadan değiştirme ya da durdurma hakkını saklı tutar.
« Son Düzenleme: Kasım 07, 2011, 01:33:08 öö Gönderen: dogudan »

Kasım 08, 2011, 01:50:40 öö
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Sayin Dogudan

Hislerimi açıklamada ve forum uygulamalarınıda eleştirmekte   ben bir sakınca görnüyorum.Neyse konuşucam bu konu uzucak bu kadar yeterli şimdilik.
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Aralık 30, 2011, 01:48:56 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Gerçekten MASONLUK MASONLARDAN ögrenlımelıdr. bunun için burda bulunuyorum. kısaca site hakkındakı  düşüncemı paylaşıp asıl  konuya mesaj vermek isterım ;  avatar kullanılması  gercektende MASON kardeşlere has birsey olmalıdır. hem göruntu kırlıgı olmaz hem bızım için (masonlugu merak eden kıtle) daha kolay olur ( bilgi kaynagının guvenırlıgı açısından). ıkı mesajı bır kutuda açmamın sebebı ; göruntu kırlıgı olmasın ve fazla yer işgal etmıyım diyedir. saygılarımla. :)
Ey ateş! İbrahim’e karşı serin ve selamet ol ..

Kasım 17, 2012, 03:33:58 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Bence yerinde bir karar olmuş. Çünkü burada, ben de dahil olmak üzere, harici üyeler masonluk hakkında yanlış şeyler yazabiliyor. Siteyi ziyaret eden bir kullanıcı, o yanlış bilgi bu sitede olduğu için masonlar tarafından yazıldığını düşünebilir. Avatar kullanımının masonluk hakkında bilgilerinin doğruluğu güvenilir kişilerle sınırlandırılması, gelen ziyaretçilerde psikolojik açıdan 'bu kişinin mesajına güvenebilirim' etkisi yaratacağından bence mantıklı, ve güzel düşünülmüş.

Aralık 06, 2012, 03:58:43 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Güzellik anlayısımız baya bi farklı anlaşılan.

Saygılarımla

Aralık 06, 2012, 04:40:18 ös
Yanıtla #8

Avatarlar görsel olduğu için sitenin yüklenme süresini de etkiler arkadaşlar. Sitede yoğun bilgi birikimi var. Avatarlar devede kulak gözükse de etkisi vardır diye düşünüyorum. Saygılar....

Haziran 12, 2018, 07:21:31 ös
Yanıtla #9

Bence yerinde bir karar olmuş. Çünkü burada, ben de dahil olmak üzere, harici üyeler masonluk hakkında yanlış şeyler yazabiliyor. Siteyi ziyaret eden bir kullanıcı, o yanlış bilgi bu sitede olduğu için masonlar tarafından yazıldığını düşünebilir. Avatar kullanımının masonluk hakkında bilgilerinin doğruluğu güvenilir kişilerle sınırlandırılması, gelen ziyaretçilerde psikolojik açıdan 'bu kişinin mesajına güvenebilirim' etkisi yaratacağından bence mantıklı, ve güzel düşünülmüş.

Doğru bir noktaya değinilmiş.Fakat Form'a emek sarf eden ve yönetici üyelerde avatar mevcut.

Belki hayatta böyledir...

Burda avatarımız yok; fakat, belki uzak bir gezegende vardır.Hak eden bilinçlerin aktarıldığı Tanrıların çobanında...

Saygılar
Sen Özelsin