Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tij uzaklaştırma  (Okunma sayısı 9492 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 15, 2016, 11:47:54 ös
Yanıtla #30
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn  proxima hepimizi aydınlattın engin bilginlerin ile sağ ol :)
dedin ya .
''Şu anda sitede 13 üye görünürken 123 ziyaretçi vardır. Bu ortalamanın da pek altına düşmüyor hani... O ziyaretçiler isteseler üye olabilirler ancak olmamayı tercih ediyorlar. Bu onların konuları okumalarına engel değildir.''
Her isteyen he deyip hemen üye olabiliyor mu? en azından formdan birinin tavsiyesi isteniyor değil mi?
İyi ki senin siten değil  Arais'i mumla arardık :)
Burada kimse memleketi kurtarmak yada batırmak derdinde değil....herkes en az senin kadar nerede olduğunu biliyor.Burada fikir alışverişi bilgi paylaşımı olduğu kadar dinler inançlar da sorgulanıyor ,bunun içinde kimse ne imam oldu nede haham ,kimse kimseyi ne dininden etti nede imanından .
Dünya ve ülkenin gündemi de konuşulup tartışılıyor.siyaset tartışması da formda ilk kez olmuyor.siyaset konuşmak için partiye girmeye de gerek yok.Anadolu insanımız kahve masalarında bir gecede ne hükümetler kurup ,yıktı....yeri geldi sevdi ,yeri geldi sövdü....Nice cumhurbaşkanları, başkanlarda bundan nasibini aldı..Bunun için kimsede ceza almadı..şimdi ATATÜRK'e sövmek moda oldu . RTE 'ye laf eden içeri de . Oysa Cumhurbaşkanını koruma yasası öncelikle ATATÜRK için çıkmıştı. Bunları vatandaş olarak uygun ortamlarda konuşup sorgulamak ,birbirimizi aydınlatmak hakkımız.
Unutmayalım kurallar düzen için konur,baskı yapıp sindirmek ,yıldırmak için konmaz.
Yeri geldignde kurallarda tartışılır,degiştirilir ,esnetilir.Ilahi emir değildir onlar.
Formda belirlenen amaç saygıdır. Saygı sevgiyle oluşur.Bu forumda birbimizi sevgiyle kabul ettigimiz ölçüde tartışmalarımız lezzetli olur.

Haziran 16, 2016, 12:12:06 ös
Yanıtla #31
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Formda belirlenen amaç saygıdır.

Hanımefendi...

Öncelikle sizi tanımıyorum ve farkındaysanız siz diyerek hitap ediyorum... Çok merak ediyorum çalıştığınız kurumda tanımadığınız insanlara "sen" diyerek mi hitap edersiniz ? Öyle ise tavsiyem yapmayınız... İş dünyasında bu konuşma tarzı kesinlikle kabul edilmez bilmiş olunuz... Ama zaten biliyorsunuz siz bunu herhalde dediklerim biraz dokunmuş size... Sizin probleminizdir...

İyi ki senin siten değil  Arais'i mumla arardık :)

Belki meşale bile kullanmak isteyebilirdiniz :) Ancak kendi adıma önce bir işin veya projenin varlığını sorgularım...Bu sitenin varolma amacı siyaset tartışması değil masonluk hanımefendi... Şunu sorabilirsiniz masonluk ve siyaset ilişkisi... Hatta bu konuda sizinde gerek ülkemizde gerek dünyada örnekleri ile uzun uzun tartışabilirim... Ancak güncel siyaset veya RTE'nın yapıp etmeleri bu siteyi zerre ilgilendirmez... Ayrıca sitenin çalışma konusu da değildir...

Burada kimse memleketi kurtarmak yada batırmak derdinde değil....herkes en az senin kadar nerede olduğunu biliyor.

Gerçekten mi ? Bu sitede bazı konuları okurken kendimi Halk TV , Ulusal Kanal veya ATV Haber izler gibi buluyorum... Son zamanlarda politik gündem ve siyaset konusu bu sitenin varolma amacını gölgelemeye başladı. Konuşma tarzınızda ne kadar kibar gerçekten...

Dünya ve ülkenin gündemi de konuşulup tartışılıyor.siyaset tartışması da formda ilk kez olmuyor.siyaset konuşmak için partiye girmeye de gerek yok.

Burası facebook gibi bir mecra değildir... Dışarıda alevli olarak devam eden tartışmaları buraya getirdiğiniz zaman canlı olarak gördüğünüz üzere insanlar arasında kargaşa çıkarmaktan öteye gitmiyor. Localarda siyasetin uzak tutulmasının da temel sebeplerinden biri budur.

dedin ya .
''Şu anda sitede 13 üye görünürken 123 ziyaretçi vardır. Bu ortalamanın da pek altına düşmüyor hani... O ziyaretçiler isteseler üye olabilirler ancak olmamayı tercih ediyorlar. Bu onların konuları okumalarına engel değildir.''

Ben bu siteye üye olurken herhangi bir referans göstermedim. Sadece formu doldurdum ve yaklaşık 10 gün sonra bana üye oldunuz mesajı geldi. Aynı şekilde bu siteye bazı arkadaşlarımda üye oldular ve onlarda hiç kimseyi referans göstermediler. Eğer bu referans sistemi yeni ve zorunlu ise bilmiyordum.
Sn. Arais veya Sn. Risus bu konuda bir yanlışım var ise şimdiden özür dilemeye hazırım. Pekala hatalı şekilde tanımadığınız bir insana karşı bu konuşma tarzınız gereği benden özür dileyecek misiniz ?

Anadolu insanımız kahve masalarında bir gecede ne hükümetler kurup ,yıktı....yeri geldi sevdi ,yeri geldi sövdü....

Hanımefendi, burası Anadolu kahvesi değil... Masonlar.org... Burası insanların söveceği bir yerde değil... Kurallar gayet açık...

Unutmayalım kurallar düzen için konur,baskı yapıp sindirmek ,yıldırmak için konmaz.
Yeri geldignde kurallarda tartışılır,degiştirilir ,esnetilir.Ilahi emir değildir onlar.

Hanımefendi... Kuralları esnetecek ya da değiştirecek kişi ben değilim. Herhangi bir derdiniz var ise bir önceki makalemde gayet açık bir şekilde süreci anlattım. Ben şu cümlemden vazgeçmeyeceğim... "Bu siteye üye olarak kalmak istiyorsanız, kurallara uyacaksınız." Ayrıca Sn. Arais ve Sn. Risus... Siz üyeleri bu kadar mı canlarından bezdirdiniz ? Lütfen bununla ilgili bir açıklama getiriniz...

Ayrıca hanımefendi... Lütfen size baskı yapan, sindiren ve yıldıran forum kurallarını buraya yazar mısınız madde numaraları ile birlikte ? Sanırım sitede durarak alışmışız... Sayenizde bu siteyi özgürlüğün ışığıyla aydınlatırız belki...

Formda belirlenen amaç saygıdır. Saygı sevgiyle oluşur.

Hanımefendi... Ben sizi tanımıyorum ve tanımadığım birine saygılı davranmak ve nezaket kurallarına uymak durumundayım. Tabi karşımdaki insanda buna uyduğu müddetçe... Sizi sevmek durumunda değilim. Ancak bana nezaket gösterirseniz aynı karşılığı veririm... Eğer bana halen "sen" diye hitap etmeye devam ederseniz size cevap vermeyeceğim. Dilerim sözlerimden biraz ders alırsınız.

İyi günler dilerim.
Concordia Res Parvae Crescunt

Haziran 16, 2016, 12:47:36 ös
Yanıtla #32
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu sitenin varolma amacı siyaset tartışması değil masonluk... Şunu sorabilirsiniz masonluk ve siyaset ilişkisi... Hatta bu konuda sizinde gerek ülkemizde gerek dünyada örnekleri ile uzun uzun tartışabilirim... Ancak güncel siyaset veya RTE'nın yapıp etmeleri bu siteyi zerre ilgilendirmez... Ayrıca sitenin çalışma konusu da değildir...

Sayın proxima,

Bu forum sitesinin tabiki de amacı siyaset tartışması değil masonluk ancak biz forumun içerisindeki siyaset bölümü kısmından merak ettiğimiz bir soruyu sorup bu forumda aktif olan kişilerin konu ile ilgili fikirlerini öğrenmek istedik.

Tek amacı masonlukta değil, çünkü sitenin içerisinde edebiyat, felsefe, spor, dünya gündemi vs. birçok farklı alanlar var, herkes ilgilendiği konuya girip ilgilendiği şekilde kurallar dışarısına çıkmadan konu açma veya yorum yazma hakkına sahip.

Sadece masonluk ile ilgili konular kadar diğer konularda fazlasıyla ilgi çekici.
"Acı çekmek, büyük bir zekaya ve duyarlı bir yüreğe sahip kişiler için her zaman kaçınılmazdır."

Haziran 16, 2016, 01:47:39 ös
Yanıtla #33
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Birisi

Lütfen saydığınız bölümlerin ana başlığına bakar mısınız ? Şöyle bir cümle göreceksiniz "Masonluk Bilgidir. Bilimdir. Ilimdir."

Tabi ki o konular olacak çünkü masonluk o konular hakkında "bilimsel çalışma" yapar.

Şöyle örnek verelim: "Bu futbol takımı çok kötü yönetiliyor. Bu düzen böyle yürümez. Bu takımı düzeltmek için şunlar yapılmalıdır." İlgilenmez

Ancak şöyle bir çalışma yapılabilir. İtalya ve Türkiye'nin futbolda defans stratejisi üzerine farklılıkları

Masonluk bilimsel çalışmadan yana olmuştur.

Ancak siyaset konusu bu forumda bilimsel değil gayet ülkemizin politik gündemi olarak işlendiği için sürekli bir tartışma ve gerginlik çıkıyor.

Bakınız...

Her insanın aynı siyasi görüşü benimsemesini bekleyemezsiniz. Farklılıklar daha iyi bir yönetim düzeni ve sürekli karşılaştırma için zaten olmak zorundadır. Olmaz ise ne olur ? Kuzey Kore...

Bu sitede siyaseti bilimsel açıdan değerlendirmek isterseniz. Sayılarla grafiklerle ülkelere göre kıyaslamalar ile buyrun beraber yapalım.

Ancak onun haricinde "Cengiz İnşaat şunu dedi RTE bunu dedi şöyle gerdi böyle yaptı." İnsanların sinirini bozmaktan üzmekten hatta site içi huzursuzluk yaratmaktan öteye gitmiyor. Bu siteyi ziyaret eden herkesin internet kullanma kabiliyeti vardır. Lütfen bu tarz politik gündemi başka yerde tartışınız. Burası da diğerlerinden farklı ve olması gerektiği gibi kendisine özgü olsun.

Saygılarımla,
Concordia Res Parvae Crescunt

Haziran 16, 2016, 10:12:39 ös
Yanıtla #34
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn  proxima vaaz verirken öyle dagıttınız ki konun dışına taşmayı bırakın sitenin sahibi oldunuz....tartışma sohbet adabını unutup herkese ders verecek yetkiyi bulmuşsunuz kendinizde.  Tavsiyem sakin olun ,biraz kendinize gelin.

Eylül 04, 2016, 04:19:45 ös
Yanıtla #35
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Tij

Türkiye'den kürt coğrafyası olarak bahsetmiş.. Bu kesinlikle kabul edilemez. kürt coğrafyası diye bir yer yok.

saygılarımla.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Kasım 27, 2017, 09:23:45 ös
Yanıtla #36

Sayin Tij,Aslen Türkmen  Alevî Türkülerindendir.Kendisini kisa zamanda tanısamda haksizliklara göğüs geren yiğit bir insan...Cengiz Holding'in Türkiye Toplumuna küfürlü konuşması gogulu tiklarsaniz ortadadir.Cengiz Holding'in Sahibi Karadenize göç etmis bir ailenin Gürcü,Ermeni Türkiye'nin Hristiyan ailelerinden.Yillarca kendilerini gizleyerek (pakradoniler) biz Türk toplumuna küfür, sömürü yapmışlardır..Karadenizde Ermenilerin Kurtuluş Savaşı'nda kadınlarımıza tecavüz ettikleri Osmanlı arsivlerinde mevcuttur.Cengiz Holding kendi gibi ülkemizi yoneten pakrodoni gizli bir el tarafından Türkiyeyi sömürmesi icin hep desteklenmistir.Mehmet Cengiz Devlete vergi vermeyen bir  hırsızdır.Ülkemizi ozellikle İstanbul'u beton yığınlarla sülyetini bozup mahvetmislerdir.Saygilarimla.                   https://youtu.be/4XjIIAxh2Fc.                                                                 https://youtu.be/WLfZdMBVrNE   
« Son Düzenleme: Kasım 27, 2017, 09:44:15 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Kasım 28, 2017, 10:43:54 ös
Yanıtla #37
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çok güzel tartışmaydı bir zamanlar. Ara sıra okur gülerdim bu başlıkta yazılanlara.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Kasım 30, 2017, 12:56:29 öö
Yanıtla #38

Bir çoğumuza Müslüman olmayı sevmemiz gerektiğini söylediler, ve sevdik; bir çoğumuza Atatürk'ü sevmemiz gerektiğini söylediler, ve sevdik; bir çoğumuza kürtleri veya başka azınlıkları sevmememiz gerektiğini söylediler veya bu algıyı empoze ettiler,ve onları dolayısı ile sevmedik.

Buna benzer manipülasyonlara veya dayatmalara karşı koyabildiğimiz için "kişiliksiz veya uyumsuz" dediler! yine de insan olmak ve insan olabilmekten vaz geçmedik.Bu form'daki ast yönetimden tutun da, bu ülkenin her bir zerresine kadar nüfus eden herkesce dışlansak veya kişiliksiz olarak adlandırılsak da, bizler yinede sadece sıradan İnsanlarız...

Kendimizi özel hissetmek için, veya yaşam şeklimize uygun bir hayali yaşayabilmek için; yada kendimize ve yaşam şeklimize uygun bir hayali zihnimizde yaratarak yaşadığımızı bilsek de, ve bu durumun bir dengesini bulsak da, bizler herşeye rağmen sadece birer İnsanız,İnsanlarız; ve bunu dahi bile bilmiyoruz,bilemiyoruz veya bilmek dahi istemiyoruz; çünkü böyle düşündüğümüz için  bu yalan dünya'da kişiliksiz olarak tanımlanıyoruz.

En azından bir çoğumuz kendimizi kendini empati kurabilen ve doğruluk timsali olan,gerçeğin peşinden koştuğunu sanan ama sadece kendi yarattığı gerçekliğin içinde hapsolan "sosyopat"lardan biri olarak görmedik.Trajik olan ise;  biz aslında bütün bu hayalleri görmeyi sadece kendi isteğimiz ile kabul ettik.

Saygılar
Sen Özelsin