Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Nasıl gerçek bir mason olurum ?  (Okunma sayısı 28685 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 11, 2011, 03:05:57 öö
  • Ziyaretçi

Bilimin ışığında gerçek bir mason olmak için ne yapmalıyım yaşım 17 bu yaşta öğrenmem gereken bilgiler nelerdir ? Neden böyle bir şey istediğimi sorarsanız dünyada yeterince saygısızlık ve cahillik var birileri buna dur demeli

Eylül 11, 2011, 05:26:18 öö
Yanıtla #1
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bence su safhada iyi ve dogru bir insan olmaya calismali, ileride toplum ve insanliga faydali olmak icin ne tur bir meslek edinmeli, nasil bir hayat yasamalisiniz onu dusunmelisiniz. Kanimca dogru yoldasiniz, ben sizin yasinizda bu kadar duyarli degildim.

Sevgi ve Saygilarimla,
Eureka
The mason square doth clear the air of folly and deception
The rule is straight, the angle clear, for greatness has direction

Eylül 11, 2011, 08:05:13 öö
Yanıtla #2
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Nova,

Eureka Kardesim cok dogru soylemis. Su asamada iyi ve dogru insan olmaya calismak ve bunun icin cabalamak asil onemli olan. Ileride Mason olsaniz da olmasaniz da size onerim her zaman sabirli, hosgorulu olmaniz ve de en onemlisi Aydinligin pesinden asla ayrilmamaniz.

Yolunuz acik olsun.

Esenlikler,
Laus Deo.

YY & Y

Eylül 11, 2011, 09:58:37 öö
Yanıtla #3
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Nova ve onun gibi diğer nice gençlere ben de bir öneride bulunabilir miyim acaba?

Önce bilgi gerek. Bilimsel ve akıl ile doğrulanmış bilgi.

Masonluk ve bu kurum ile bağlantılı bilileri edinmenin de çok yararı var. Bunun için de işte bu orum olağanüstü genişlikte bir arşiv sunuyor.

Üşenmemek, zaman ayırmak, usanmamak, bir yöntem belirlemek ve ayrıntılarına girerek özenle, ağır ağır, sindirerek okumak gerek. Sonra da anlaşılmayanları ya da daha açılması gerekenleri hiç çekinmeden sormak...

Şöyle diyelim mi: Gerçekleri araştırmak.

İşin garip yanı, masonlar da yapıyor onu....

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 11, 2011, 11:25:40 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

ben gerçek bir masonum ama kurallarını ve yaşam biçimini bilmiyorum.masonluğun sırrınıda biliyorum.ama ne yazıkki iş ve sosyal çevremde aynı zamanda devlet tarafından engelleniyorum.düşman gibi görülüyorum.çünkü masonluk onalara göre bu devleti yıkıp yada bölüp büyük bir israil devleti yada tek yönetimli dünya hakimiyeti kurmak istiyor.bu yüzden teknik takibe bazen devlet bazende yasal olmayan organlar ve örgütleri tarafından teknik takip ve tacize uğroyorum benim çorlu ve marmaracık belediyelerine girmem engelleniyor.orda daha bilmin ışığını ve masonluğun gerçeğini kavrayamamış ulu mimarı kavrayamamış insanlar kişisel koltuk kaygıları ve para gelirini sırf kendilerine akması gibi kişisel nedenlerden benim memuriyetimi engelliyorlar.benim amacım memuriyete girip saygın bir konumda kendimi pozisyonlayıp sonra masonluğun öğretileriyle kendimi pişirip 33 dereceli masonluğa kadar yükselmek.doğum tarihimin toplamı yani 22041978   fakat ne yazıkki çok güvenli olduğunu sölediğiniz bu sitede sırf denemek için kanser konulu yazımda çin mallarını almayın demiştim birde ne göreyim iş yerimdeki çalıuşanlarda benimle çin mallarının iyi olduğu hakkında konuşmalar hatta baskılar oluyor.siz bu sitenin güvenli olduğunu söylüyorsunuz.şimdi mason düşmanı olabilecek anti masonik kişiler iş yerimde bu nu takip ediyor ve aynı zamanda belki bu sitedeki herkez ve bilgileri mason düşmanlarına servis  edildi.örgütleri masonların yönettğini biliyordum ve masonların kendi taraftarlarını koruyabileceğini.

Eylül 11, 2011, 12:10:26 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Sayın Amon Ra,
Yapmayın etmeyin. Dünya sizin etrafınızda dönmüyor.
Size bir tavsiye vermek isterim ama dalga konusu olur, şaka yapıyorum zannedilir.
Ama maalesef o tavsiyeye ihtiyacınız var.

Bu sitede yazdıklarınıza size iş yerinden  cevap geliyor, haberlerde cümle aralarında size mesaj veriliyor gibi düşüncelere kapıldıysanız bir tatile çıkın, dinlenin ve kendinizi toparlama yönünde adım atın.

Kendinizi masonluğun öğretileri ile pişirmek istediğinizi söylemişsiniz.  İlk olarak acaba yanılıyor muyum diye dürüstçe sorun ve yola öyle koyulun. İlk buradan başlayın.
Acaba gerçekten takip ediliyor, engelleniyor musunuz, iş yerinde aralarında sizin hakkınızda mı konuşuluyor. Otobüste arka koltukta telefon ile konuşan kişi sizin ile ilgili şeyler mi ima ediyor.
Niyetinizden şüphem yok, kötü değilsiniz ama çok büyük ihtimalle yanılıyor olabilirsiniz.
Kendinize İyi Bakın, baştan bir değerlemeye sokun.

Saygılar Sevgiler

Eylül 11, 2011, 01:17:21 ös
Yanıtla #6
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

bu sitede sırf denemek için kanser konulu yazımda çin mallarını almayın demiştim birde ne göreyim iş yerimdeki çalıuşanlarda benimle çin mallarının iyi olduğu hakkında konuşmalar hatta baskılar oluyor.siz bu sitenin güvenli olduğunu söylüyorsunuz.şimdi mason düşmanı olabilecek anti masonik kişiler iş yerimde bu nu takip ediyor ve aynı zamanda belki bu sitedeki herkez ve bilgileri mason düşmanlarına servis  edildi.örgütleri masonların yönettğini biliyordum ve masonların kendi taraftarlarını koruyabileceğini.

Konuyla hiç alakası yok yazılanların ama cevap vermemek de olmaz. Bakın sayın AMON RA bahsettiği konuda nasıl bir mesaj göndermiş:

kanser olmamak için sigara kullanmamalı içkiyide az kullanmalı bence bunlar birinci isırada ikinci sırada soluma yoluyla deterjan solunmamalı çamaşır suyu vs.ikinci plastik malzemeler kullanmamalı.en önemlisi güçlü bağışıklık siztemi ve doğal beslenme yani kısaca vücuda petrol ürünü sokulmamalı.

çin malı geçiyor mu yok geçmiyor. Başka sözüm yok.

Sayın AMON RA,

Burada yazdıklarınız tüm ziyaretçiler tarafından görülebilir. Ancak eğer siz kendi kişisel bilgilerinizi vermez iseniz hiç kimse sizi bilmeyebilir. Sitemizin güvenliği konusunda hiç bir tereddütümüz yok. Eğer siz kendi internet güvenliğinizi sağlamak istiyorsanız, internet güvenliğinizle ilgili tedbirlerinizi kendinizin alması gerekmektedir. iyi bir güvenlik programı, güçlü şifre, şahsi bilgisayar kullanımı vs. gibi.

Saygılarımla.

Eylül 11, 2011, 04:23:03 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Sn.Amon Ra'nın bu yazısını sanırım masonlar.org'a gelen e-maillerde de okumuştum :)

Eylül 11, 2011, 04:23:33 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Merhaba Nova,
iyi bir Mason olmak icin neler ögrenmen lazim, neler yapman lazim, bu konuda forumdaki Mason arkadaslar sana daha iyi yardimci olurlar sanirim.
Ama iyi bir Mason olmaanin yolu iyi bir insan olmaktan gecer diye düsünüyorum, ha iyi bir insan olamak icin haddim olmayarak sana bir iki sey söylemek isterim.
1. Haci Bektasi-Veli derki, eline, beline ve diline sahip ol
2.Seyh Bedrettin derki, yarin yanagindan gayri her yerde, her seyde, hep beraber.
3.Nazin usta derki, bir agac gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardesce.
Yolun acik ve aydinlik olsun.
Saygilar

Eylül 11, 2011, 05:12:51 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Merhaba Nova,
iyi bir Mason olmak icin neler ögrenmen lazim, neler yapman lazim, bu konuda forumdaki Mason arkadaslar sana daha iyi yardimci olurlar sanirim.
Ama iyi bir Mason olmaanin yolu iyi bir insan olmaktan gecer diye düsünüyorum, ha iyi bir insan olamak icin haddim olmayarak sana bir iki sey söylemek isterim.
1. Haci Bektasi-Veli derki, eline, beline ve diline sahip ol
2.Seyh Bedrettin derki, yarin yanagindan gayri her yerde, her seyde, hep beraber.
3.Nazin usta derki, bir agac gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardesce.
Yolun acik ve aydinlik olsun.
Saygilar

Gerçekten çok teşekkür ederim benim için en iyi ve gerekli nasihatler bunlar olsa gerek ayrıca ben Van'da yaşıyorum Van ile ilgili gidip görebileceğim yerler var mı veya Van ile bağlantınız var mı gidip görüşebileceğim ve ders alacağım kişiler olursa belki bende bilimin ışığından bir nebze alıp kendi meşalemi yakabilirim

Saygılarımla