Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yaratıcı bir Tanrıya kesinlikle inanmıyorum.  (Okunma sayısı 43270 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 28, 2008, 11:13:35 öö
Yanıtla #50
  • Aktif Uye

Sayın Belial, yazılarınızı çok beğenerek takip ediyorum. Açıkçası sizin düşündüklerinizi ben de sık sık düşünüyorum fakat biraz septik bir insanım, kanıt bulmadıkça herhangi bir şeyi mantıklı da bulamıyorum. Belki de sizin dediğiniz gibi gerçekten bu kısa ömürlerimizde bilemeyeceğiz...

Özel olarak bir şey sormak istiyorum, imzanızdaki kısaltma sanırım "In nomine Domini Dei nostri Satanae Luciferi Excelsi, Amen"i işaret ediyor. Yine nickiniz, "Satan, Lucifer, Belial, Leviathan" şeklinde devam eden bir isim listesinden alıntı. Üslubunuzun da bu kadar başarılı olduğunu görünce, bunları öylesine seçecek birisi olmadığınızı düşünüyorum. Umarım forumda açılmış olan okült konulara da görüşlerinizi yazarsınız.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Nisan 28, 2008, 05:47:16 ös
Yanıtla #51
  • Ziyaretçi

Değerli arkadaşlar,

Maddenin hallerini biliyoruz. Acaba diyorum, çevremizde, heryerde olan bir tür enerji varsa? Ve insan bunu "istek" sayesinde yönlendirebiliyorsa?

Bu fikir pirincin de, otomobilin de başına her tür şeyi getirebileceğiniz bir tür oyunun oyuncuları yapar bizi. En kontrolsüz ve sık yaşanan "nazar"ından, en az bize gösterilen "büyü"sünden, en fazla kafa karıştıran "telkin ile tedaviden",  şifacılıktan, ve hatta televizyon kanallarında dahi canlı yayında ülkemiz insanları tarafından dahi gösterime sunulmuş "zihin gücü ile madde bükme-kırma"sından..
Bunlardan ne anlamalıyız? Yada anlamamalı, es mi geçmeliyiz?

Evet, dinler işe yaramaz şeyler olabilir. Evet, tanrı dün başka şekilde gösterilmiş, bugün ise insanın evrimi ile bağlantılı olarak bugünkü insana uygun şekilde "pazarlanıyor" olabilir..

Peki efendim.. Klasik bir soru soracağım, kusura bakmayın..
Sizce bu evren, -bakın evren diyorum, dünya falan değil- anlamsız mı?

Ben bu evrenin anlamlı olduğunu düşünüyorum. Çünkü birşeylerin "varolmasını" anlamlı buluyorum.

(Elbette, evrensel etkileyicilik gücüne sahip bir Tanrı varsa, Onun dahi dönüp kendi kendine "acaba ben neden varım, bu madde neden var, biz ne iştir ki varız? amacı nedir bu var oluşun, hangi olaydan ortaya çıktık?" diye soracağını da tahmin ediyorum..)

İlk başta hertarafımızı saran bir "enerji" dedim..  Açayım, bunlar -tek bir enerji çeşidi etrafımızı sarmaz, kendi tercihimizle biz bu enerjilerden birini yaşarız- enerji kutuplarından gelir. Enerji kutupları acaba Tanrılar mıdır? Bence soru budur.

Ayrıca.. Bu kadar devasa bir uzayda, evrimle olsa dahi, sadece biz gariban insanlığın olduğu, en azından benzerlerimizin olmadığı, yahut da tüm evrenin bizim için oluştuğu.. Bunlar bana inandırıcı gelmiyor. Ne de olsa dünya geç kuşakta oluşmuş bir gezegen. Ya hala yokolmamış ve erken kuşakta oluşmuş gezegenlerde neler var acaba? Hiçbirşey yok mu?
Aslına bakarsanız, bunun cevabını kısa ömürlerimizde "bilemeyeceğiz". Belki bu konuyu düşünmek de anlamsızdır bu yüzden . Ama bu garip mantık dizesine birşey eklersek, akıllarımıza bir soru işareti ekleyebiliriz.
Ya başka canlı varsa? Hatta ışık hızına yakın hızda seyahat edebilen, telepati, telekinezi, durugörü, yahut maji gibi bizim için "zor" deneyimleri el çırpmak kadar rahatça yapan varlıklar varsa? Ateş nedir? Plazmadır. Plazma halinde şuuru olan varlık varsa? Yada başka bilmediğimiz titreşim boyutlarında şuurlar..  Biz böyle varlıklarla karşılaşsak, acaba onlara tanrı mı diyecektik?..
İyice uçtum, biliyorum. Ama evrenimizin büyüklüğü o kadar UÇUK bir boyutta ki.. Büyük ihtimalle esas GERÇEK ; bizim her türlü en uçuk fikirlerimizden bile daha garip, daha uçuk ve daha sarsıcıdır.   .

Evrenin ulu mimarlar tarafından oluşturulduğunu mantıklı buluyorum. Ama bilmek iyidir, inanmak ise son çaredir.
Mantıklı bulmakla yetiniyorum..

Arkadaşlar ben siteden ayrılıyorum Belial kardeşimi özelden tanırım oldukca akıllı ve araştıran bir kişiliktir yazılarını takip etmenizi öneririm

Saygılarımla..

Nisan 28, 2008, 07:48:26 ös
Yanıtla #52
  • Ziyaretçi

Ozaman Sayın Belial, baştan başlayıp ilk önce kendi varlığımızı sorgulamalıyız. 

Nisan 29, 2008, 03:15:14 öö
Yanıtla #53
  • Ziyaretçi

Sayın Veritas, bulgularınız doğrudur. Ama ben bilgisi fazla bir insan evladı değilim; bilgimden ziyade ilgim  daha fazladır. Sahip olduğum kısıtlı bilgiyi elbette paylaşırım, ama gerçekten çok kısıtlıdır ve buradaki birçok kişinin bilgisi çok daha önem gösterilmesi gereken düzeyde. Ve okült konularda yardım isteyen biriyim:)

Sn. Santander ile tanışırız, sevdiğim bir insandır, forumdan ayrılmamasını ve yararlı paylaşımlarını sürdürmesini isterim.  Dostum; hakkımdaki güzel sözlerin için teşekkür ederim, ve doğrusudur ki, ben de aynısını senin hakkında söylüyorum.

Sn. blossom; belki de öyle yapmalıyız. Ama sadece bunu yapmak yetmez sanırım. Bence her dalda birşeyler yapmak lazımdır. Mantık zincirlerinden çok, bulgularımızı dene-gör alakasına oturtmak daha sağlıklı değil midir? Ruhsal olgular varsa eğer; koca Okült (okült derken anlatmak istediğim, 'saklılık'tan ziyade, ruhsal bilgi) bilgi boşuna mıdır? Hiçbir Okült bilginin denemesi yok mudur? Vardır efendim; ve bu durumda, inanmak yerine deneyip görmek gerekmez mi?

Saygılarımla,
« Son Düzenleme: Nisan 29, 2008, 03:21:44 öö Gönderen: Belial »

Nisan 29, 2008, 10:43:46 öö
Yanıtla #54
  • Ziyaretçi

Sayın Belial,

Mutlaka dene-gör yapmak lazım. Ancak hayatı böyle kavrayabiliriz diye düşünürüm hep. Benim söylemek istediğim, "bir yerden başlayacaksak önce kendi varlığımızı sorgulamakla başlamalıyız işe" idi. Ezberden inanmak, işin kolayına kaçmaktır...

Saygılarımla,

Nisan 29, 2008, 11:03:38 öö
Yanıtla #55
  • Ziyaretçi

Sn. blossom,
Size bu konuda tamamen katılıyorum.

Saygılarımla,

Nisan 29, 2008, 11:51:10 öö
Yanıtla #56
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kendimizi sorgulamaktan ne kastedliyor acaba...

Ben kimim , neden varım, dünyada bir amacım olmalı gibi şeyler mi..?

Lütfen biraz konuyu açabilir miyiz?
Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır.
  Moliere

Nisan 29, 2008, 11:54:48 öö
Yanıtla #57
  • Ziyaretçi

Kendimizi sorgulamaktan ne kastedliyor acaba...

Ben kimim , neden varım, dünyada bir amacım olmalı gibi şeyler mi..?

Lütfen biraz konuyu açabilir miyiz?

Önce varlığımızın bilincine varmak. Ben kimim sorusunu kendimize yöneltmek ve aynaya baktığımızda gördüğümüz kim? Sonra neden varım sorusunu yöneltmeliyiz. Amacımız ne ve biz ne yapmaktayız.

Nisan 29, 2008, 12:50:21 ös
Yanıtla #58
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu dünyada var olup ve bir süre sonra ölüp gidecek olduktan sonra bu soruları sormanın anlamı ne...?

Zaten ölüp gideceğiz o zaman bu hayatı en iyi ,en faydalı şekilde yaşamalıyız..?

Varlığımızın bilincine varınca ne olacak, zaten var değil miyiz? Olanı sorgulayınca ne değişecek?

Hepimiz azot dönüşümünün bir istasyonuyuz...Fizyolojik varlığımız sayesinde hayat bulan aklımızı daha önemli şeylere yormalıyız..Bilim gibi,sanat gibi..

Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır.
  Moliere

Nisan 29, 2008, 12:54:54 ös
Yanıtla #59
  • Ziyaretçi

Sn. tcorbaci ;  tüm dinlerin söylediklerinin aksine, bir zamanlar şöyle birşey okumuştum:

"-Reenkarnasyon var mı?

-Bunu ruhsal ve fiziksel yapınıza göre iki şekilde almakta yarar var. Dini temellere göre reenkarnasyonu kabul etmek zorundasınız. Aslında, reenkarnasyon yok. Bir insanın ölünce tekrar beden olarak doğmasına imkan yok. Çünkü aynı genlerden oluşmaya imkan yok. Spiritüel enkarnasyon yok. Beden olarak bir enerji taşıyorsunuz, bunu kullanıyorsunuz. İnsanın sıfırdan kaynaklanan bir evrimleşmesi var. Hepiniz belli kültürleri taşıyorsunuz. Reenkarnasyonun burada oluşması imkansız, çok geriye gidilirse sizin çıkış noktanız aynı olabilir, beyniniz binlerce yıl öncesini hatırlayabilir, genetik hafıza reenkarnasyon zannediliyor. Ruh enerjisinin başka kanallara aktarılması mümkün, eskilerin el vermek dedikleri gibi. Ölünce ruh bütüne döner kaybolur, bunu önleme sistemi enerji kapılarıdır. Ancak bu şekilde yok olmayı ortadan kaldırabilirsiniz... "

Burada iddia edilen durumun herhangi bir dayanağı yok. Ama yine de beni, birçok şeyi sorgulamaya itmişti. Bir sonuca yahut tam bir bilgiye vardım mı? Henüz değil. Peki buna değer miydi? Bence değerdi.

Saygılarımla,