Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türkiye'de Yahudi Lobiciliği  (Okunma sayısı 31297 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 14, 2006, 06:56:19 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Türkiye'de Yahudi Lobiciliği

Bugün İslam ülkeleri içinde İsrail işgal devletiyle en sıkı münasebetleri olan ülke Türkiye'dir. Öyle ki Türkiye İsrail'le ortak askeri tatbikat yapacak kadar ilişkilerini sıkılaştırmıştır. Türkiye'nin 54 adet F-4 Phantom 2000 savaş uçağı İsrail işgal devletindeki şirketler tarafından modernize edilmektedir. İlginçtir ki bu 54 adet savaş uçağının modernize edilmesini de içeren ve savaş sanayisiyle ilgili muhtelif ihalelerin İsrail şirketlerine verilmesine imkan sağlayan "Savunma Sanayi İşbirliği Anlaşması" hükümetin Refah Partisi'nde olduğu bir dönemde imzalanmıştır. Bunun sebebi Refah Partisi'nin hükümete gelmekle aslında iktidara gelememesiydi. Çünkü devletteki karar mekanizması hükümeti aşıyor, yerine göre halkın oylarıyla seçilmiş siyasi partilerin kurduğu hükümetler bile önlerine geleni kabul etmenin ötesinde bir şey yapamıyorlar.

Türkiye-İsrail ilişkilerinin bu kadar gelişmesinin arkasındaki en önemli unsur Türkiye'deki yahudi lobiciliğidir. Bu itibarla Türkiye'deki yahudi lobiciliğinin geçmişinin ve bugününün gözden geçirilmesinde yarar görüyoruz. İşte bu dizi yazımızda bu konuyla ilgili birtakım özet bilgiler vermeye çalışacağız.

Türkiye'deki yahudi lobiciliğinin üç kanadı bulunmaktadır. Bunların birincisi bizzat yahudilerin oluşturduğu kanattır. İkinci kanat yahudi kökenden gelen ama Müslüman olduklarını söyleyen gerçekte ise yahudi kimliklerini koruyan ve yahudilerle irtibatlarını sürdüren kesimin oluşturduğu kanattır. Bu kanattan olanlara Dönmeler veya Sabetaycılar denmektedir. Üçüncü kanadı ise köken itibariyle yahudi olmayan ama birtakım çıkar hesaplarından veya benimsemiş oldukları anlayıştan dolayı yahudi kökenlilerle irtibat içine giren ve onların planlarına hizmet eden kimselerin oluşturduğu kanattır. Bu kanadı oluşturanların başında gelenler ise masonlardır. Fakat mason olmayanlardan da pek çok kimse kişisel çıkarlarından veya makam davalarından dolayı onlarla içli dışlı olmuş, onlara hizmet etmiştir.

Yukarıda söylediğimiz kanatlardan yahudi kimliklerini koruyanlar ve bu kimliklerini açığa vuranlar yani "yahudi olarak kalanlar" genellikle ekonomik alana ağırlık vererek kendilerini zenginleştirmiş ve paralarıyla başkalarını etki alanlarına çekmiş, onların kendilerine hizmet etmelerini sağlamayı başarmışlardır. Ama bu kesim çoğunlukla yönetimde fiilen görev almayı tercih etmemiştir. Bu kesimin yönetimde fiilen görev almak istememesi: "Türkiye'de yahudi kesim yönetime girmemiş, bunun yerine ekonomik alana ağırlık vererek lobi faaliyetlerini daha çok paranın sultasına dayanarak yürütmüşlerdir" şeklinde bir yanlış hüküm verilmesine sebep olmuştur. Oysa işin gerçeğinde yahudiler Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğu günden buyana etkin bir şekilde yönetimde rol almış, oldukça üst makamlara kadar yükselmiş ve çoğu zaman da devlet politikasını belirleyici roller oynamışlardır. Ama bunu "yahudi" kimliklerini gizleyerek yapmışlardır. Yani bu işi yapanlar yukarıda sözünü ettiğimiz kanatların ikincisinden olanlardır.

Biz bu yazı dizimizde yukarıda sözünü ettiğimiz üç kanadın bu ilk ikisinden yani yahudi kökenli olanların oluşturduğu kanatlardan söz edeceğiz. Çünkü üçüncü kanat oldukça geniş bir ekseni oluşturmaktadır. Onlar ve faaliyetleri hakkında yeterli bilgi verebilmemiz için yazı dizimizi bir hayli uzatmamız gerekir.

Bugün Türkiye'deki mevcut hükümette Dışişleri bakanlığı görevini yürüten İsmail Cem İpekçi yahudi kökenli bir aileden gelmektedir. Bu aile Sabetaycı kesime mensuptur. Yani yahudi kimliklerini gizleyen ama bununla birlikte o kesimle ilişkilerini sürdüren kesime. Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit'in de Sabetaycı aileden olduğu bizzat bu kesime mensup yazar Ilgaz Zorlu tarafından dile getirilmiştir. Rahşan Ecevit'in eşi Bülent Ecevit üzerinde büyük bir etkisinin olduğunu, onun bütün kararlarını etkileyebildiğini bugün Türkiye'de bilmeyen kalmamıştır. Bu ikisi sadece örnek. Onlar gibi daha birçok kişi yönetimi doğrudan ya da dolaylı bir şekilde etkilemektedir. Bu durum işaret ettiğimiz lobi faaliyetlerinin ne kadar etkin durumda olduğunu gözler önüne sermektedir.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 24, 2007, 07:50:47 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Sevgili mason. Bu yazi dizinizle neyi kast etmek istediginizi tam anlayamadim. Yani siz masonlar yahudilerin emelleri icinmi calisiyor demek istiyorsunuz. Lutfen bu konuda beni aydinlatirsaniz cok sevinirim. Saygilar

Şubat 24, 2007, 07:55:36 ös
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Buradaki uzun yazilarin, bircogu, baska kaynaklardan alinmis ve gelenlerin (2 yonlu) arastirma yapabilmeleri icin yayinlanmistir.
Bu yazi benim kendi yazim degildir.

Masonlar sadece yahudi degil, hicbir din, irk, ulke basta olmak uzere, calismazlar. Masonlarin amaci ahenk ve (ayrim yapmadan) butun insanlik icindir.

Ben yaptigim arastirmalarda, buldugum ilginc ve her yonlu bilgi verebilecek yazilari burada yayinliyorum. Yorumlar sizin tercihinizdir. Sorulariniz olursa elbette yardimci oluruz.
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2007, 08:02:51 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 24, 2007, 08:02:03 ös
Yanıtla #3
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Bir not daha eklemekte fayda goruyorum.
Bu forumda, Harun Yahya (Adnan Oktar) dahil herhangi bir kisinin yazilari (referans gostererek) yayinlanabilir. Burasi bir "Mason iltifat yada sempati merkezi" degildir.
Her yonu ile arastirma, ve bilgi paylasimi amaclidir.Ben yazilarini aldigim kaynaklari, Forum ana sayfasindaki "Referances" bolumune tek tek yazdim. Yazilarda katildiginiz yada karsi ciktiginiz noktalari belirtebilirsiniz. Soracaklarinizida, bana yada diger Mason Kardeslerimize sorabilirsiniz.

( Lutfen bu mesajlari kisisel almayin. Ilerdede buna benzer gelebilecek tepkilere karsi, aciklama amaclidir. Geneldir)

Şubat 24, 2007, 08:33:48 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sevgili mason. Benim yaptigim kisisel arastirmalarimda(kucuk captada olsa)yahudilik ve masonluk arasinda benzerlikler vardir. Suleyman tapinagi,yedi kollu samdan,Siyah ve beyaz mozaikler,sutunlar vs.. Fakat bunlar eski misirda'da vardi yani hz.musadan'da once. Gecen gun bir kitap okudum kitap soyle bir ornek veriyordu. Ispanya ve fas sinirinda kucuk bir zenci bir toplum yasar. Bu kabile yuzlerce yil once fas'a gelmis bir gun bir fas kirali ile bir kontrat imzalamis ve tuz madeninde calismaya baslamis bu zenci kabile.Fakat bu kabilenin reisi kontrati iyi okuyamadigi icin bir sure sonra ne yazikki kole durumuna dusmusler ve halen yari kole olarak bu tuz madeninde calismaktadirlar. Simdi bu olayi birakip guney amerikaya gidelim kuba,berezilya gibi ulkelerde zenci halk santeria die bir din'e inanirlar bu hiristian ve afrika budu'su karisimi bir dindir. Bu santeria dininin otaya cikmasinin sebebi kole halkin hukmeden beyaz irkin dinine karsi gosterdigi direnisten dolayidir.Simdi fasa donersek fastaki o kabile musluman gibi gorunsede namaz kilislari,ibadedleri muslumanlikla iliskisi yoktur. Ezan okurlñar fakat buyu ve budu'da yaparlar.Simdi eski misira donersek israil ogullarinin misir topraklari icerisinde kole muamelesi yaptiklarini ve israil ogullarinin kendi batil inanclarinin oldugunu ve yahudilik dininin israil ogullarinin misirdan surunme doneminde ortaya ciktigini biliyoruz. Okudugum kitaba gore yahudi dini tipki santeria orneginde oldugu gibi kendi batil inanclarini koruyarak ve buna eski misir ogretilerini katarak kurulmus olan bir dindir demektedir. Masonlugunda bircok sembolu eski misirdan geldigi icin bir taraftan yahudiler masonlugu kendilerine yakin bumakta ve diger tarafta bu olayi bilmeyenler ise masonlari yahudilikle suclamaktadir. Bu konuda masonlarin fikirlerini almak beni cok memnun eder.Saygilarimla

Şubat 24, 2007, 09:09:34 ös
Yanıtla #5
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sevgili tamtam,

Oncelikle anlayisiniz ve verdiginiz bilgiler icin Tesekkur ederim. Soylemis olduklariniz dogru. Masonlukta Yahudi sembolleri vardir. Hiristiyan sembolleride vardir. Musluman sembolleride vardir. Hatta Iskoc Ritinin en ust derecelerinin bazilarinda bu Islami semboller cok onemlidir.

Masonlukta dereceniz ilerledikce, ketumiyet daha da bir onem kazandigi icin, alt derecelerdeki Yahudi sembolleri daha cok gorulen ve bilinenler olmustur. Hangi dinin hangi sembolu olursa olsun, onemli olan onun, anlatmak istedigi (onemli) derstir. Tasavvufun sembollerinden birisinin, tasidigi anlami anlamaniz icin Mevlevi olmak zorunda degilsinizdir. Onemli olan, o sembolun tasidigi ahlaki, onursal ve disiplini anlamlari kendinize uygulayabilmenizdir. Dinlerin, kutsal kitaplari, peygamberleri vs... farkli olsada, hepsi ayni onemli amaclari tasir; Insani daha iyi bir insan yapmak, daha guzel bir Dunya ve Olumden sonraki hayati unutmamak gibi.

Masonlukta (Yahudilikten oldugu gibi) eski Misir kulturundende bolca semboller vardir. Bunlarin her birinin ozel ve belirli anlamlari vardir. Bu nedenle bircok Mason, Masonlugun Misirdan basladigini, hatta dahada oncesine dayandigini idda etmektedir. Bizler elimizde kanit olmadan iddalari resmi olarak aciklayamayacagimiz icin, baslangic olarak belirli bir bilgi veremem. Resmi olarak 1717 de Ingilteredeki Grand Lodge of England in kurulumuyla basladi. Ama sunu unutmayalimki bulunabilen en eski yazili kanit, 1390 (yada daha oncesi) ne ait "The Halliwell Manuscript (Regius Poem)" dir. Bu yazit bir siirdir. Orginalini forumun ingilizce bolumunde, eski ve yeni ingilizceye tercumesi ile bulabilirsiniz. Bu siirde Masonlardan ve o zamanki karakterlerinden bir miktar bahsetmektedir. http://www.masonlar.org/smf/index.php/topic,449.0.html

Kisisel olarak bircok Mason, Masonlugun kokenlerinin Misirdan oncesine dayandigini savunur. Bunun kendilerine gore hakli nedenleride vardir. Masonluk Islamiyet ve hatta Hiristiyanliktan daha once baslamis oldugu icin, icinde bol miktarda Yahudi ve Eski Misir sembolleri bulundurur ama zamanla Hiristiyanlik, Muslumanlik ve hatta Tasavvufi felsefeleride icine katmistir. Ahenkin en onemli neden ve kaynaklarindan biride budur.

« Son Düzenleme: Şubat 24, 2007, 09:13:32 ös Gönderen: MASON »

Şubat 24, 2007, 10:09:09 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Cok tesekur ederim mason.Cok aydinlatici

Nisan 26, 2009, 06:53:17 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bir not daha eklemekte fayda goruyorum.
Bu forumda, Harun Yahya (Adnan Oktar) dahil herhangi bir kisinin yazilari (referans gostererek) yayinlanabilir. Burasi bir "Mason iltifat yada sempati merkezi" degildir.
Her yonu ile arastirma, ve bilgi paylasimi amaclidir.Ben yazilarini aldigim kaynaklari, Forum ana sayfasindaki "Referances" bolumune tek tek yazdim. Yazilarda katildiginiz yada karsi ciktiginiz noktalari belirtebilirsiniz. Soracaklarinizida, bana yada diger Mason Kardeslerimize sorabilirsiniz.

( Lutfen bu mesajlari kisisel almayin. Ilerdede buna benzer gelebilecek tepkilere karsi, aciklama amaclidir. Geneldir)

sevgili mason selamlar

ben bir birey bir insan olarak kaynağın çoğunluğu harun yahya başta olmak üzere bir dizi kitap ve tarihsel süreçte masonluğu takip ettim aklımca kararımca.masonluğun özünde gizem gördüm gizemde yanlış anladı isem düzeltin kabalaya dayanıyor.kabalada ise bir  yahudi tasavvuf öğretisi olduğunu iddia eden ve sadece yahudilerin okuyup anlayabileceği bir kitap olduğunu söyleyen bir kaynak.içinde bir çok gizemi barındıran bir oluşumun muhakkakide kendine has bir hiyerearşisi olması kaçınılamz bir durum diye düşünüyorum.hiyerarşinin olduğu yerlerde mesela askeriye ifade özgürlüğü ve demokrasiden bahsetmek sanırım çok kolay olmaz.gerçek hayatı anlamak yorumlamak en insansı insan haklarını uygulanır hale getirip iyi yaşanır bir dünya düzeni sevgi ve barış için çalıştığını iddia eden bir oluşumda bulunan bir insan nasıl bir ruh hahline sahip olabilmelidir.anlatımı daha kolay içinde şüphecilik olmayan topluma açık herhangi bir yoruma mahal vermeyen bir yapılanma içinde olmamasını siz neye bağlıyorsunuz .gerçekten merak ediyorum
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 27, 2009, 11:59:19 öö
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sayın; Mason
Yazınızı ilgiyle okudum. Fakat  Türkiye'deki  sabetaycılar  ve dönmeler kimlerdir  ve açıklaması uzun sürer demişsiniz  fakat çıkarları doğrultusunda  yahudi kökenlilerle işbirliği yapan  kişiler  hakkında bizleri  bilgilendirebilir misiniz? Üçüncü kanatı oluşturanların çoğunluğunun  mason olduğu vurgulamışsınız .Bu  cümleden  masonlar  işbirlikçisidir  anlamı mı çıkartmamız  gerekir  ve  ordaki mason ifadesi  sadece  Türkiye'deki  masonları mı  kapsamaktadır? Ve  yine bu yazıdan  masonların yahudilere  çok yakın oldukalrı söylenebilir mi?
Benim  fikrim  ise  Ortadoğu'da  İsrail'siz  bir dengenin kurulamayacağı  belli.Bu  konjöktürde  İsrail'in çıkarlarını  gözeten yahudi lobiciliğinin  birçok  ülkede  olduğu gibi  Türkiye'de  de  etkinliği  kesinlikle  yadsınamaz.

Saygılarımla

Nisan 27, 2009, 12:16:24 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın asoraman;
Öncelikle merhabalar, ilgili yazı ile ilgili Sayın MASON yazarı olmadığını belirtmiş ve yazı ile ilgili yorumların sizin tercihiniz olduğu vurgulanmıştır.

Sorunuza ben yanıt vermeye çalışayım;Masonluk her dine eşit mesafededir ve ayırım yapmadığı gibi herhangi bir ırka yakınlığı diğer ırklara yakınlığı kadardır.Yani Masonluğun işbirlikçilik gibi bir misyon sahibi olması mümkün değildir.

Saygılarımla...
Her şey bir adımla başlar...