Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: _ DİNSEL OTORİTE _  (Okunma sayısı 13651 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 17, 2007, 04:57:32 ös
Yanıtla #10

Ben bir İnsanım ve Tanrı'yla aramda hiçkimse hiçbir kurum istemiyorum; dil, din, ırk ve ülke farkı gözetmeksizin yeryüzünde bütün insanlar benim kardeşimdir. Düşman değil tek düşmanım varsa bu bir insan asla değildir tam tersi Kötülük!
Beni Tanrı'mdan ayrı düşüren, beni kardeşime düşman eden bu duygu değil midir ki ben bu duyguyu yaşadığım sürece başkalarına canlı ya da cansız varlıklara zarar veriyorum ve beni insanlıktan çıkaran bu duyguya sonzuza dek lanet okuyorum!
Yeryüzündeki bütün dinler çökertilecek ve bütün insanlar ırk farkı olmadan kardeşçe bu dünyada yaşacaklardır, ben inanıyorum ya siz?   
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 17, 2007, 05:01:43 ös
Yanıtla #11
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Kainatın Aynasıyım
Mademki Ben Bir İnsanım
Hakkın Varlık Deryasıyım
Mademki Ben Bir İnsanım

İnsan Hakta Hak İnsanda
Ne Ararsan Var İnsanda
Çok Marifet Var İnsanda
Mademki Ben Bir İnsanım

Tevrat'ı Yazabilirim
İncil'i Dizebilirim
Kur'an'ı Sezebilirim
Madem Ki Ben Bir İnsanım

Bunca Temenni Dilekler
Vız Gelir Çarkı Felekler
Bana Eğilsin Melekler
Mademki Ben Bir İnsanım

Daimiyim Harap Benim
Ayaklara Turap Benim
Aşk Ehline Şarap Benim
Mademki Ben Bir İnsanım

(Aşık İsmail Daimi)

Eylül 17, 2007, 05:16:01 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Sevil Hanım; ''Demek ki Tanrı ve İnsan arasına hiçkimse giremediği gibi hiçbir kurum ya da herhangi bir müessese de giremeyecektir! ''
Burda ne demek istediğinizi içinizdekini gayet iyi anladım.  Sevil Hanım merak etmeyin bu ülkede hiç bir kurum sizin Allah la aranıza girmeyecektir tabi aranız varsa...
''Kızıl elmada buluşalım''

Eylül 17, 2007, 05:21:47 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Sevil Hanım; ''Hangi Kutsal Kitap bana Tanrı'ya ulaşmam için yol gösteriyor? Hangi din bana Sevgi ve Kardeşliği gösteriyor? Biliyorum ki her dinin mensupları canavarca birbirlerini katlediyor! Bu mudur İnsanlık; Bu mudur Tanrı için Yaşamak! Bu mudur İnsanca Davranmak!''

Şuan dinlerini doğru bir şekilde yaşayan kaç ülke var veya topluluk ? Bir düşün. Bence bir kutsal kitabı aç ve oku içinde neler yazıyor. Eğer içinde canavarca şeyler yazıyorsa sen haklısın.

Sen Allah a ulaşmayı iste zaten bu dileyinle Allah seni kendine ulaştırıcaktır.

Eylül 17, 2007, 05:33:42 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Sevil Hanım; ''Yeryüzündeki bütün dinler çökertilecek ve bütün insanlar ırk farkı olmadan kardeşçe bu dünyada yaşacaklardır, ben inanıyorum ya siz?   ''

Eğer bir din olmazsa hiç kimse huzur içinde yaşayamaz. Osmanlı ne zaman dini bıraktı o zaman yozlaştı buna dikkat edin. Osmanlı huzur içinde yaşıyordu yükselme döneminde peki o zaman din yokmuydu. Heryerde dervişler vardı. Huzur vardı. Avrupa birbirini yerken biz neyle (ney çalgı aleti)  insanları tedavi ediyorduk yaa ne kadar ileriydik anla artık. O senin yobaz diye tanımladığın dervişler Osmanlıyı bir huzur ülkesi haline getirdi.

Neyse sana ne kadar söylesek boş çünkü sen bildiğini okuyacaksın. Bari din falan istemiyorsun Allah a ulaşmayı dile o zaman sana bir tavsiye.

Eylül 17, 2007, 05:41:47 ös
Yanıtla #15
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

bu arada Sn. Sevil'in konu başında alıntı yaparak başlamış olduğu dikkatimi çekti.

Stigmata filminden bir alıntı... tanıtım başlığı "messenger is here" idi. yanlış hatırlamıyorsam (filmi izleyeli yaklaşık 7 yıl oldu) ölü deniz parşömenlerinden alıntılar yapılıyordu filmde... [izlemeyenlere filmi  şiddetle tavsiye ederim.]

acaba sn. sevil, filmdeki bayan karakterle kendiniz arasında bir bağlantı kuruyor musunuz? malum filmdeki karakter de bir ulak (messenger) görevi görüyordu. sizde bir haberci (messenger) olduğunuzu söylüyorsunuz, ayrıca karakter isa'nın öğretilerinin gizlendiğini - kilisenin onun kilisesi olmadığını söylüyor ki bunu galiba sizde söylüyorsunuz. hani bunlar aklıma gelince sormadan duramadım.

Eylül 17, 2007, 06:19:58 ös
Yanıtla #16

Ta kendisi Sayın SkullG; filmdeki sahneler gerçekse dünyanın gidişatı bunu gösterecektir zaten! Sizce Ruhen Çarmıha Gerildiğimi ve İsa'nın Kanını taşıyan kişinin ben olduğumu iddia etsem bu ne derece gerçeklik kazandırır?

Eylül 17, 2007, 07:21:29 ös
Yanıtla #17

Yalnız ufak bir düzeltme yapmak isterim ki her ne kadar sigara içen bir avatar seçsem de sonuç itibariyle sağlığıma düşkün bir yapımdan dolayı içki ve sigara kullanmam yani ayrıntılar dahil değil filmin özü itibariyle Sayın SkullG, söylediğiniz filmi kaç gün önce seyredebilme imkanına sahip olabildim her ne kadar 1999 yapımı olsa da!...

Eylül 17, 2007, 08:15:13 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Sizce Ruhen Çarmıha Gerildiğimi ve İsa'nın Kanını taşıyan kişinin ben olduğumu iddia etsem bu ne derece gerçeklik kazandırır?

Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz ?

Eylül 18, 2007, 08:36:51 öö
Yanıtla #19

Neye dayanarak mı tabiki yaşadıklarıma dayanarak ve aynı zamanda yoğun bir bireysel araştırmam neticesinde; şartlar beni araştırma yapmaya zorladı. En önemlisi de İsa'nın yaşadıkları ve Bedensel olarak yaşamış olduğu acıların arkasında yatan en büyük sırları açığa çıkarmama vesile oldu. Oysaki Sevgili Alaaddin; ben de senin gibi normal olarak ve hiçbirşeyden habersiz olarak yaşamımı devam ettiriyordum ve 1999 yılında aldığım Haç Kolyesiyle yaşamım birden bire değişti ve İsa'nın Bedenen yaşadığı acıları ben Ruhen yaşadım ve bu sebepten dolayı Ruhen Çarmıha Gerildiğimi ancak Stigmata filmini seyrettikten sonra anladım. Yani birkaç gün önce!