Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: PES SÖZÜN BİTTİĞİ YER ...  (Okunma sayısı 3865 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 19, 2017, 04:51:59 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Helal olsun , önemli olan ne kadar fazla kişiye ulaşırsa uyanmamız daha çabuk olur .
Saygılar ... 8)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 20, 2017, 02:47:43 öö
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Ali Nesin'e gecenlerde facebook tan sordum
Babaniz bu ülkede bu kadar aptalin oldugunu nasil bildi diye.
Hala oran%90 larda şaşırmamak lazım.
Bu foruma sığinma sebeplerimden biridir.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 21, 2017, 12:43:07 öö
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 21, 2017, 11:21:56 ös
Yanıtla #13

Gelişmekte olan bir ülkemiyiz !,gelişmemekte ısrarla çaba sarf eden bir ülkemiyiz; anlayamadım...
Sen Özelsin

Aralık 23, 2017, 01:07:24 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Sayın NOSAM33, bunu da paylaştım. Paylaşmasam yüreğimde yara olurdu. Gene lütfen helal et!.
      Ülkemiz şartlarına göre küçük sayılacak bir ilde yaşıyorum. Evimden çarşıya giderken Vilayet binasının önünden geçiyorum. 35 yıl görev yapmıştım bu binada, 2002 yılına kadar o bina önünde sadece Valinin aracı dururdu. Geçen gün dikkatimi çekti sayamadım makam araçlarını, yanımdaki arkadaşa sordum, -hayrola bu ne yahu bakan makan mı geldi - dedim, bana" ağbi, kırmızı plakalı Vali beyin, diğerleri ise şube müdürlerinin makam araçları" dedi, -olamaz- dedim, "Vallahi öyle" dedi. Sonra biraz düşündüm, ( sayın NOSAM33'ün linkini henüz seyretmemiştim)-vah benim Ülkem ve ülkem insanı vah-dedim ve arkadaşıma da o çok bilinen sözü söyledim "toplumlar layık oldukları gibi yönetilirler dostum" diyerek yola devam ettim.
        Demem o ki; linkte konuşan genci izleyince o manzara gözümün önüne geldi, yüreğim bir kere daha burkuldu. Vah benim ülkem, vah benim ülkem insanları, ölü toprağı mı serpildi üstünüze!,  nedir bu gaflet ! nedir bu aymazlık!.
        Saygılar-sevgiler.
     .
"Vur ama dinle beni"

Aralık 23, 2017, 01:42:04 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

karahan dostumun sayın Ali Nesin ile yaptığı konuşmayı okuyunca yıllar öncesine gittim.      İlimiz Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Belediyemizin kendilerine tahsis ettiği bir bölgede düzenledikleri parkın açılışı nedeniyle konuşmacı olarak merhum Aziz NESİN'i davet etmişler, hayranı olduğum (hemen hemen bütün kitaplarını okuduğum) müstesna bir insan gelir de katılmam mı ! Hemen ön saflardaki yerimi aldım. Üstad gelinceye kadar havadan sudan sohbetler ve kitaplarındaki trajikomik anlatılardan sonra teşrif ettiler. O ne tevazu, o ne sadelik, zaten hayran oluyorsunuz. Her birimizle tokalaştıktan sonra kürsüye çıktı. Başladı anlatmaya ama önce Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkan  ve yönetimine bir sürü iğneleyici laf kaktı, beğenmemişti parkı, " çağdaş yaşamın olacağı park böyle olmaz" dedi ve bir çok konuya acılı mizah yollu dokundurmalar yoluyla anlattı. Bu arada katılanlarla epey tartışmalı konuşmalar olmuştu ve o zaman üstad bu "ülkenin %60'ı aptaldır, ve bu aptallar güruhu bir gün gelecek bu ülkenin başına bela olacaktır" demişti.
       Şimdi oğlu ülkedeki aptal oranının %90'ı bulduğunu karahan dostuma söylemiş. Vah benim ülkem ve insanına vah ki ne vah!.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Aralık 23, 2017, 01:49:03 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Az kaldı üstadım tek çekincem yine yapanın yanına kar kalacak .Hesap sorulmayacak ...

https://odatv.com/images/2017_12/2017_12_23/turk-erkegi-kiro-maco-ve-cahil-2312171200_l2.jpg
"Türk erkeği kıro, maço ve cahil"
Ali Poyrazoğlu, “Türk erkeklerinin en itici üç özelliği nedir” şeklindeki soruya, "kıro, maço, cahil" diye yanıt verdi.
"Türk erkeği kıro, maço ve cahil"

Tiyatro sanatçısı Ali Poyrazoğlu yeni oyunu  "Tamamla Bizi Ey Aşk"la ilgili Posta gazetesinden Behzat Uygur’a röportaj verdi.

Oyunda maço bir karakteri oynadığını anlatan Ali Poyrazoğlu, “Türk erkeklerinin en itici üç özelliği nedir sence?” şeklindeki soruya şöyle yanıt verdi:

“Kırolukları, maçolukları ve tehlikeli cehaletleri. Her şeyi bildiklerini sanıyorlar, hiçbir şey bilmiyorlar. O insanlar çok tehlikeli olur. Bu kadınlar için de geçerli…”

Odatv.com
« Son Düzenleme: Aralık 23, 2017, 02:00:26 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 31, 2017, 07:55:05 ös
Yanıtla #17

Tarafsız biri olsa idim; "Ana muhalefet partisi ne iş yapıyor" derdim.Sağ parti taraftarı olsa idim; "SGK'yı bile batırdı,ülkeyi nasıl yöneticek" derdim.Sol partili biri olsa idim; "SGK halkın hizmeti için kurulmuş bir kurumdur; kar güdmek için değil" derdim.Kendi düşüncelerim için ise sadece yine susuyorum.
Sen Özelsin

Temmuz 26, 2018, 11:22:39 öö
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

https://www.facebook.com/levent.d72/videos/487353285024642/
Yerçekimi kanunu kanunla kaldırılacakmış?
Bitmiyor ,Bitmiyor ; Bitmiyor  Koyunlar ... >:( >:( >:( >:(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Temmuz 26, 2018, 05:52:55 ös
Yanıtla #19
  • Yeni Katilimci
  • *

Mısır piramitlerinin Türkiyeden kaçırılması ile ilgili videonun  en acı kısmı son bölümü ve gerçekten o kişi bahsettiği gibi tarih öğretmeni ise umarım bir etüt merkezin de dahi iş bulamaz.Ama daha acı bir yön var ki yöresel şivesi ile Türkçe dersi veren öğretmenler tanıyorum ki bunlar 657 li devlet memuru ve yıllardır öğrenci yetiştiriyor...